dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Domyślnie projekt Z21 pracownia STUDIO Z500

    Cześć, czy ktoś wybudował już taki domek - parterowy 200 m2.
    Podzielcie się doświadczeniem.
    http://www.z500.pl/projekt/z21.html
    APRIL

  2. #2

    Domyślnie Z 21 z pracowni Z 500

    Czy rzeczywiście nikt nie buduje lub nikt nie planuje budowy tego domku? projekt chyba nie jest zły i bardzo łatwo go przerabiać wg własnych potrzeb.
    Może to tylko kwestia martwego sezonu?
    Wprawdzie na stronie projektanta brak kosztorysu ale wydaje się że budowa nie będzie ani zbyt droga ani zbyt skomplikowana.
    APRIL

  3. #3

    Domyślnie Z21 z pracowni Z500. Ktoś buduje, budował?

    Witam.
    Jestem w trakcie budowy tego domku i jestem ciekaw czy ktoś z forumowiczów też urzeczywistnia ten projekt?

  4. #4

    Domyślnie

    Podbijam...

  5. #5

    Domyślnie

    Również jestem zainteresowany tym projektem, ale info od ludzi którzy zdecydowali się na ten projekt w necie malutko.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Naprzeciwko mojego domu powstaje z21. Widocznie sąsiedzi nie udzielają się na żadnym forum. Obecnie mają dom w stanie surowym zamkniętym i elewację na gotowo.

    Nie jest to na pewno dom tani w budowie i późniejszym utrzymaniu. Wszystkie powierzchnie są duże, bryła i dach rozbudowane, instalacje rozległe. Jeżeli elewacja frontowa będzie południowa (bo na taką działkę dom się nadaje), to ma również sporo przeszkleń od północy. Rzeczywiście można wprowadzić trochę zmian pod swój gust. U sąsiadów jest np. zamknięta kuchnia i czwarta sypialnia z poszerzonej garderoby.

    Dom z gotową elewacją (bardzo zbliżoną do propozycji z projektu) prezentuje się ładnie. Zaznaczam, że elewacja frontowa jest bardzo szeroka. Gdyby dach miał nieco mniejszy kąt, to dom byłby bardzo w stylu amerykańskiego przedmieścia - rozłożysty bungalow z dużym garażem.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kramvipa

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-792
    Posty
    3

    Domyślnie

    My juz kupilismy projekt i niedlugo będziemy go budować

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kampa83

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    lubuskie
    Posty
    3

    Domyślnie

    Wiecie mniej więcej jaki będzie koszt tego domu. Nam też się bardzo podoba i myślimy o tym projekcie.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.137
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mówiąc szczerze - zaskakująco duży dom z zaskakująco nieciekawym rozwiązaniem przestrzennym.

    Przy powierzchni 150 m2 powinien zmieścić wygodnie rodzinę 2+2. A ten jest dla rodziny 2+1 + gabinet, bo najmniejszy pokój będzie za mały dla aktywnego dziecka.
    Spójrzcie - dwa ogromne hole o powierzchni 9 i 7 m2 a pokój ma tylko 11.
    Moim zdaniem jest tam za dużo ścian nośnych, uniemożliwiających sensowne rozplanowanie przestrzeni.

    Sa lepsze projekty dużych parterówek.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 04-07-2012 o 14:56

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MateuszMateusz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-306
    Posty
    312

    Domyślnie

    Elfir możesz podać przykład??

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.137
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    chociażby ten:
    http://gotowe-projekty-domow.pl/sz5_z200.htm

    pierwszy lepszy wyrzucony przez google: trzy duże sypialnie, mnóstwo miejsca na szafy

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MateuszMateusz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-306
    Posty
    312

    Domyślnie

    Jeszcze projekt z10 wpadł w oko

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.137
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tylko ten jest bez garażu i mniejszy niż 180m2.

    W Z10 toaleta gościnna jest tak mikroskopijna, że grubszy człowiek będzie mial problem z przeciskaniem się koło umywalki. Lepiej ją poszerzyć kosztem pokoju.

  14. #14

    Domyślnie

    Mieszkam w tym domu od pół roku, rodzina 2+1 i uważam, że ten dom jest raczej dla nas za duży Zdecydowałem się na budowę według tego projektu własnie ze względu na te "nieciekawe" rozwiązania przestrzenne. Hol jest tak duży ze względu na umiejscowiony nad nim otwór w stropie pod ewentualne schody. Ja mam tam tylko schody stropowe (strych wykończony ale nie ma na razie kto z niego korzystać) a w miejscu schodów zrobiłem zabudowę pod szafy.
    Dom jest zorientowany wjazdem na północ wiec cały dzień jest w nim słońce, zaczynając od wschodu w łazience kończąc na zachodzie w dziennym. Inne położenie może generować mocne straty ciepła ponieważ dom ma spore okna i ich położenie inne niż na południowy-zachód to spore straty ciepła.
    Generalnie szukałem projektu gotowego, który spełni moje oczekiwania faktycznie jako gotowy i akurat spełnił je Z21. W całym projekcie lekko powiększyłem tylko małą łazienkę, zlikwidowałem spiżarnię aby uzyskać większy wiatrołap oraz postawiłem kilka ścian w holu pod zabudowę szaf (załączam pdf-a z tymi fragmentami).
    Ostatnio edytowane przez lafar13 ; 14-07-2012 o 21:28
    Pozdrawiam
    Rafał

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał kampa83 Zobacz post
    Wiecie mniej więcej jaki będzie koszt tego domu. Nam też się bardzo podoba i myślimy o tym projekcie.
    Od 600 000 zł w górę.
    Ostatnio edytowane przez lafar13 ; 14-07-2012 o 21:28
    Pozdrawiam
    Rafał

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MateuszMateusz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-306
    Posty
    312

    Domyślnie

    lafar13 ta cena którą podałeś to już z wykończeniem, tak ?
    Jesteś zadowolony ze strychu? Zastanawiam się czy w ogóle brać pod uwagę strych bo nie wiem zbytnio co niby tam mogłoby być no i czy zimą nie ma dużych strat ciepło przez to... zależy mi na tym aby dom był jak najbardziej ekonomiczny w uytkowaniu.

  17. #17

    Domyślnie

    Tak z wykończeniem.
    Co do strychu to ja ociepliłem w stropie 8 cm styropianem, ociepliłem dach wełną + karton gips, zrobiłem dwa Veluxy, wyprowadziłem końcówki ogrzewania, wody i kanalizacji żeby nie mieć budowy gdy ktoś na strych zechce się wprowadzić. Strych bez przeróbek ma tylko 220 cm wysokości więc do jakiś super pomieszczeń się raczej nie na da ale na sypialnie ewentualnie do zamieszkania przez młodzież da radę. Z takim ociepleniem na zamkniętym strychu beż żadnego ogrzewania w największe mrozy było około 10 C. Straty powstaną i to duże jeżeli zrobisz na strych jakieś schody, ja mam tylko stropowe i otwór jest zamknięty więc ciepło z parteru nie ma którędy uciekać.
    Co do ekonomii w użytkowaniu to jest to dosyć proste - im więcej zainwestujesz w ocieplenie oraz dobre urządzenia C O. tym mniej zapłacisz.
    Pozdrawiam
    Rafał

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kampa83

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    lubuskie
    Posty
    3

    Domyślnie

    Podana cena trochę odstrasza.

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MateuszMateusz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-306
    Posty
    312

    Domyślnie

    lafar13, dzięki za odpowiedź, a czy posiadas może gdzieś zdjęcia swojego domku ? z zewnątrz i wewnątrz? i jaki koszt ogrzewania w najbardziej zimny miesiąc? w jakich przedziałach się mieścisz? i czym grzejesz? jestem bardzo ciekaw, więc jak możesz napisać to będę wdzięczny

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał kampa83 Zobacz post
    Podana cena trochę odstrasza.
    Ten dom ma 150 m2 parteru + 120 m 2 poddasza (skosy 90cm) + 52 m 2 garażu, razem to 322 m 2. Budując za 1 000 000 zł wychodzi 3100 zł/m2. Ja znam tylko jedną osobę która wybudowała m2 domu za około 2500 zł, to wszystko zależy od jakości materiałów i wielu warunków na budowie. Jeżeli ktoś nie planuje wykorzystywać jakoś poddasza to odradzam ten projekt. Bez sensu wydane pieniądze na 150 m 2 stropu i dodatkowa kubatura do ogrzania.
    Pozdrawiam
    Rafał

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony