dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gargamelll
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    205

    Domyślnie pomoc w wyborze okien - DAKO, OKNO-POL, KOMSTA, HEKAPLAST

    Witam,

    powoli klarują się wymiary okien na budowie i jesteśmy coraz dalej z budową więc przyszła kolej na okna. Ilość okien i producentów to jakaś masakra. Dodatkowo mamy spore i nietypowe konstrukcje (np. okno wysokie na 6 metrów). Sporo dużych fixów ponad 2m.

    Poniżej co dostaliśmy:

    1. DAKO - profil DPQ-82 Veka Softline 82 7-komorowy okucia Winkhaus - 3 uszczelki, każde okno z ciepłą ramką i klamką Hoppe Secustic, wszędzie 3 szyby w pakiecie 4x18x4x18x U=0,5

    Dodatkowo DAKO pozwoliło zrobić fixa 2160 na 2760 oraz 1760 na 2310 - szyby to 6x12x6x12x6 z U=0,5

    cena to: 23 995 zł + 2350 zł montaż (taśmy chyba sam przykleje)

    2. OKNO-POL - profil Kommerling EuroFutur 6K 6-komorowy okucia Roto - 2 uszczelki, okna albo z 3 szybami albo z 3 szybami + ciepłą ramką (dla fixów nie będzie ciepłej ramki bo podobno nie można mieć ciepłej ramki i 3 szyb w ramie w tym profilu). Stracimy tutaj pewnie na cieple okna ale to kilka procent. Dodatkowo lista parapetowa w standardzie. Dealer od 20 lat montuje okna - sprawny i zna się na rzeczy.

    OKNO-POL robi duże fixy 2160 na 2760 oraz 1760 na 2310 ale szyby to wtedy 6x16x4 z U=1,0

    cena to: 18 500 zł + 2000 zł montaż

    3. KOMSTA - profil Gaelan Comfort S8000 5-komorowy okucia Roto - 2 uszczelki, okna z 3 szybami 0,7 i ciepłą ramką. Lokalna raczej uznana fabryka z Pyskowic.

    Sporo zastrzeżeń dla fixów i większość dużych okien trzeba dzielić. Jedno okno pomniejszone z 1,46 na 1,66 do 1,4 na 1,4 metra.

    cena to: 20 400 zł + 2900 zł montaż

    4. HEKAPLAST - profil Schuco CT 70 Cava 5-komorowy, okucia Winkhaus, 2 uszczelki, 3 szyby wszędzie 4x12x4x12x4 z U=0,7 i ciepła ramka. Zwykła klamka.

    Największy fix z podziałem - chyba przeżyjemy. Dla mniejszego szyby 6x16x6 z U=1,0

    Cena: 20 700 zł okna + 4500 montaż

    Dostaliśmy jeszcze Vetrex za ok. 29 000 zł z montażem na grubej Vece ale spro było uwag i dodano podziły fixów - nie podoba się Nam to. Okno-plus przegiął z ceną bo ich oferta to 27 000 zł z montażem.

    Z ciekawostek to Drutex 3 szybowy na Iglo Classic wyszedł za... 18 000 zł z montażem i wszystko się udało zrobić

    Jeszcze jakieś tam oferty dostaliśmy ale były za drogie w stosunku do jakości.

    Najbardziej kusi Nas DAKO na tym profilu Veka Softline 82 mm i super szybach )) ale z drugiej strony Okno-pol za całkiem niezłe ale jednak gorsze okna chce prawie 7000 zł mniej... Co radzicie???

    PS. Ta różnica 7000 zł to już chyba lepiej na Pompę Ciepła Powietrzną wydać zamiast pieca kondensacyjnego gazowego....
    Poziomkowy dziennik budowy - stodoła z antresolą

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...antresol%C4%85

  2. #2

    Domyślnie

    akurat nie powiedziałbym, że kommerling i okno-pol są gorsze. tutaj niestety muszę zaprotestować. Bardzo dobry producent, bardzo dobre komponenty.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gargamelll
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    205

    Domyślnie

    My już prawie na Dako zdecydowaliśmy się a teraz taka opinia. Hmmm... jakby były fixy w ramie z 3 szybami na tym Kommerlingu 6K to bierzemy a tak... nie mamy pewności czy warto brać tylko 2 szyby dla fixów (fixy w skrzydle są brzydkie i droższe). Dodatkowo te 3 szyby mają tylko 0,7 (0,5 w Dako). Czekamy jeszcze na inną ofertę DAKO od lepszego dystrybutora - obecny jakoś Nas do siebie nie przekonał.
    Poziomkowy dziennik budowy - stodoła z antresolą

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...antresol%C4%85

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    W hece masz klamkę schuco a nei zwykła
    a szyba może być 0,5 chyba że masz stałe szklenia w ramie

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gargamelll
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    205

    Domyślnie

    Dostalismy bardzo dobra oferte w DAKO. Zero podzialow dla duzych fixow i w duzych fixach mamy 0.6 zamiast 0.5 (oczywiscie jest sporo taniej). To co powyzej za 24 000 zł z montażem od rozsadnej firmy z duza iloscia referencji. Sugerowali aby nie koniecznie brac ciepla ramke w przypadku tak szerokiego profilu z 3 szybami - podobno zysk znikomy poza roszeniem a i to w takich profilach (4x18x4x18x4) zadko kiedy wystepuje... Bez cieplej ramki z montazem wychodzi ok 22 000 zł.
    Poziomkowy dziennik budowy - stodoła z antresolą

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...antresol%C4%85

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    a duże fiksy to mówimy o jakich wymiarach?
    ciepła ramka to już powinien być standard !
    jeśłi firma z dobrą opinią to ok

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    W.g mnie to pod względem technicznym oferta DAKO jest wzorowa.
    Statyka szkła dobrana perfekcyjnie + wszędzie ciepłe ramki. Klamka też wysoki poziom. Podziały statycznie bez zarzutu. Polecam.

    OknoPol - zła statyka na szkle !!! Przy tym gabarycie szyba 4 mm od wewnątrz - porażka.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  8. #8

    Domyślnie

    Okien Dako na tym profilu co podałeś nie można wogóle porównać do tych pozostałych profili, jak już porównujesz cenowo to skup uwagę na to co ci wyceniają bo to tak jakby opla vectre do opla corsy porównać i się cieszyć że ktoś tam corse taniej sprzedał niż vectre- inny produkt. W oknach jest tak samo. Kolejna sprawa to podziały okien maksymalnych wielkościach. To, że większość firm nie zrobiłą by fixa w całości to nie ich złośliwość tylko firma pracuje na aprobatach technicznych i nie sprzedają tego czegoś na co nie mają papierów i nie mogą zagwarantować Ci, że będzie dane rozwiązanie funkcjonować. A tak w formie informacji szklenia powyżej 3,5m2 powinny być robione na szybach 6mm hartowanych.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gargamelll
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    205

    Domyślnie

    Wiem, ze porownuje rozne rzeczy - najlepsze jest DAKO. Takie posty to z jednej strona prosba o pomoc a z drugiej pomoc kazdej kolejnej osobie szukajacej informacji o oknach (tak jak ja jeszcze chwilę temu).

    Duże szklenia to:

    2760x2160 - Uw=0,71 z ciepłą ramką, Uw=0,74 bez ciepłej ramki
    2310x1760 - Uw=0,73 z ciepłą ramką, Uw=0,77 bez ciepłej ramki

    Każde z nich jest bez podziału i posaida pakiet 6x14x6x14x6 U=0,6 z ciepłą ramką tworzywową szarą.

    Rozmawialiśmy z UWAGA 15 różnymi firmami chcąc zrobić przegląd rynku. Profesjonalizm tego dealera DAKO poki co oczywiscie jest najlepszy. Jakosc i szybkosc przygotowania oferty rowniez natychmiastowa i dokladny opis i telefon po ofercie - to sie zadko zdarza - np. na ofertę z Oknoplastu czekaliśmy UWAGA 3 tygodnie mimo 4 telefonów i obietnic, że jutro będzie... zresztą znacznie lepiej o oknach rozmawia się z facetami niż kobietami (sorry! )
    Poziomkowy dziennik budowy - stodoła z antresolą

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...antresol%C4%85

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał NeOn1119 Zobacz post
    ... A tak w formie informacji szklenia powyżej 3,5m2 powinny być robione na szybach 6mm hartowanych.
    Nie prawda !

    P.S. chyba, że kolory i to bez względu na powierzchnię
    Ostatnio edytowane przez Charlie ; 17-04-2013 o 19:14
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gargamelll
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    205

    Domyślnie

    Zasadniczo to mam gwarancje na okna i zakladam, ze producent wie co mi montuje
    Poziomkowy dziennik budowy - stodoła z antresolą

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...antresol%C4%85

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Zasadniczo to przed zakupem trzeba przeczytać gwarancję, w której powinno być wyraźnie napisane co jej podlega albo co nie podlega.Ciekawe czy jest wzmianka, że pęknięcia szyb nie podlegają gwarancji

    P.S kupiłem swego czasu pralkę Bosha. Oczywiście gwarancji nie przeczytałem bo myślałem, że za tę kasę to wszystko da się pod nią podciągnąć. W pewnym sensie miałem rację ale tylko w pewnym - pech chciał, że się silnik spalił a ten akurat nie podlegał gwarancji
    Ostatnio edytowane przez Charlie ; 18-04-2013 o 00:20
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    ten pierwszy fix to jak dla mnie za duży
    trzymam się tego że w kolorze max 5m2

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tom_bombadil

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    114

    Domyślnie

    Parę lat minęło - no i jak się sprawują okna? Bo właśnie się zastanawiam nad Dako. Z firmą jest dobry kontakt, ale mają jedną zasadniczą wadę - ich strona www i logotyp są dość straszne - obawiam się analogii w usłudze...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony