dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar noiragneau
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Nowy Sącz, okolice
    Posty
    23
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Budynek gospodarczy w skarpie.

    Witam szanownych Forumowiczów.
    Jak wiele osób z domami bez piwnic - prędzej czy później brakuje miejsca - a to na zabawki, a to na rowery, a kończąc na sprzęt ogrodniczy.
    Mieszkam na terenach górzystych więc nad oraz pod domem posiadam dosyć dużą skarpę. Postanowiłem wbić się trochę w górną skarpę i wybudować budynek gospodarczy, częściowo przysypany ziemią. Liczę że w takim pomieszczeniu będzie można trzymać również wino.

    Nie chce bawić się w projekty więc będę to robił na zgłoszenie (budynek do 25metrów).

    Czy ktoś już robił coś podobnego? Może ktoś ma pomysł na technologie? Ktoś się orientuje w formalnościach?

    Plan mam taki że podłoga i sufit solidny beton, ściany cegła. Na zewnątrz oczywiście izolacja przeciwwilgociowa i drenaż całej części która będzie przysypana ziemią.

    Ze wszelkie rady będę wdzięczny. Pozdrawiam

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar slawas86
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    118
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    zależy jak głęboko będzie w ziemi... ja mam budynek podpiwniczony, postawiony na skarpie... z 2 stron piwnica cała jest w ziemi....ciepło w niej jest - bez ogrzewania utrzymuje się temperatura 8-10 st.

    u mnie były takie początki:
    http://forum.muratordom.pl/entry.php...-pocz%C4%85tek

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar noiragneau
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Nowy Sącz, okolice
    Posty
    23
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	skarpa.jpg
Wyświetleń:	200
Rozmiar:	48,4 KB
ID:	184608
    Mniej więcej tak by to wyglądało.

  4. #4

    Domyślnie

    Tak na moje oko to potęzny murek oporowy bedziesz musiał zbudować żeby ci ta skarpa nie zgniotła teo domku. Strasznie duze koszty

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar noiragneau
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Nowy Sącz, okolice
    Posty
    23
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał turalyon Zobacz post
    Tak na moje oko to potęzny murek oporowy bedziesz musiał zbudować żeby ci ta skarpa nie zgniotła teo domku. Strasznie duze koszty
    Myślisz że to będą aż takie siły na to działały? Na górze będzie nieduża warstwa ziemi a po bokach nie powinno być dużego nacisku.
    Dawniej robili z kamienia i cementu i takie piwniczki siedziały 100 lat.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja planowałem zwykłą piwniczkę 3x4m i niestety ale na zgłoszenie się nie dało, wymagają pozwolenia na budowę a jak strop łukowy to i jeszcze inspektora nadzoru, tak, że nie wiem czy Ci się uda na samo zgłoszenie

  7. #7

    Domyślnie

    to zależy ile ta skarpa ma wysokości i z czego ona jest. Bo jak ci spłynie ona wraz z piwniczką to będzie ubaw. Murek oporowy tak czy siak musisz zrobić, możesz zrobić w formie łuku ściany piwnic...ale tak czy siak musisz mieć na to projekt, bo w grę wchodzi skarpa.
    Odsuń piwniczkę od skarpy i będzie bez problemów, ...sztucznie wysuń skarpę

  8. #8

    Domyślnie

    ogorek oporowy
    Cytat Napisał turalyon Zobacz post
    Tak na moje oko to potęzny murek oporowy bedziesz musiał zbudować żeby ci ta skarpa nie zgniotła teo domku. Strasznie duze koszty

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony