dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Co najtaniej polozyc na sciany i sufit?

    Witam!.
    Wlasnei skonczylem skuwac tynk cementowo wapienny ze scian i sufitu. Teraz pomieszczenie ok 40m2 ma gole ceglane sciany.
    Docelowo myslalem ze bede kladl nowy tynk , pozniej malowal sciany i sufit. Ale zaczely nachodzic mnie mysli ze moze jakies plyty gips-kartonowe zamiast tynku??

    Co jest lepszym rozwiazaniem i ktore jest bardziej ekonomiczne? CO sadzicie? Z gory dziekuje.
    Ostatnio edytowane przez kirk1985 ; 17-04-2013 o 22:01 Powód: blad w sztuce

  2. #2

    Domyślnie

    Zostaw jak jest. Poważnie. Oczyść cegły, spoiny, zabezpiecz ubytki, napraw co trzeba i zaimpregnuj. Wiele osób marzy o "starych cegłach" w domu. Jeżeli to nie wchodzi w grę to pewni g/k będzie najtańszym i stosunkowo najmniej kłopotliwym rozwiązaniem. Tylko te myszy harcujące między płyta a ścianą...
    less is more

  3. #3

    Domyślnie

    Fajna opcja te cegly ale ja chce miec w domu jasno a zatem kieruje sie raczej ku bialym scianom.

    Wlasnie mi wybiles z glowy plyty... jednak nie chcalbym miec za nimi harcujace myszki Moniki.

    Czyli jednak tynki.... Ciekawi mnie jak te nowe beda sie trzymaly na scianie ktora wczesniej byla pokryta juz tynkiem...

    Czy trzeba bedzie jakos solidnie czyscic podloze przed nalozeniem nowych tynkow?
    Jutro zrobie zdjecie to wkleje zeby pokazac jak wygladaja sciany.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał TOMI1975 Zobacz post
    Tylko te myszy harcujące między płyta a ścianą...
    Z tymi myszami to chyba trochę przesadzasz.. U siostry w ten sposób wykańczane były ściany w dwóch pokojach.J jak dotąd - a minęły już trzy lata od tego czasu - jakoś nic za ścianami nie harcuje. Jeżeli ściany trzymają w miarę pion, to po przyklejeniu płyt gk nie pozostaje pomiędzy nimi zbyt wiele przestrzeni. W swoim poprzednim domu ,płytami gk miałem wykończone ścianki kolankowe ( zamiast tynków ),i też za nimi nic nie łaziło, więc nie bardzo wiem w czym problem. Zresztą w ten sposób sporo osób wykańcza tego typu ścianki i jakoś nie narzeka. Płyty gk są niezłą alternatywą dla tradycyjnych tynków w remontowanych pomieszczeniach oraz w sytuacji gdy zleży nam na czasie. Oczywiście muszą być prawidłowo zamocowane.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Przy założeniu, że albo obie prace wykonujesz sam, albo obie zlecasz ekipom, taniej wyjdzie tynk. No chyba, że jest bardzo nierówno i warstwa byłaby miejscami bardzo gruba, ale w takim wypadku to i sporo kleju do regipsów by poszło. Jeżeli regipsy możesz zrobić sam, a do tynków trzeba nająć tynkarza, to już płyty taniej wychodzą. U nas z tego właśnie względu są regipsy, bo szybciej i chyba łatwiej dla "samoroba" jest równo i estetycznie przykleić niż ładnie wytynkować, zakładając, że nie miał wcześniej okazji potrenować żadnej z tych prac.
    I litości z tymi myszami. Regipsy klejone do ścian powinny mieć klej rozplaćkany pod całą powierzchnią. Gdzie tam miejsce na mysz? Za glazurą w łazience też myszy latają?
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  6. #6

    Domyślnie

    Czy z myszami przesadzam to nie wiem. Są na forum wypowiedzi na ten temat i dla kilku osób to był/jest realny problem. ale może faktycznie nie jest to aż tak duże ryzyko. Przy tynkach będziesz miał straszny syf podczas prac, jeśli to nie problem to faktycznie tynki są opcją. Cegły surowe także można pomalować na białą zwykłą farbą (po "liftingu" takiej ściany), miałem tak w starym mieszkaniu i efekt na prawe był spoko przy żadnych kosztach. W dziennikach są osoby, które mają tak wykończone częściowo domy, może warto więc temat podrążyć?
    less is more

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    no czerwona surowa cegła fajny bajer, pod warunkiem że jest czerwona i to cegła a nie pustak. A jak już tynki jakieś to na taką powierzchnię to bym zrobił płyty g-k, najczystszy sposób
    125 m2 ; 15cm styropian ; 25 cm wełna ; 60 m2 podłogówki ; Dach - Ruukki Classic

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Zależy jaki efekt się komu podoba. Cegła na biało może być bardzo atrakcyjna, pod warunkiem, że to prawdziwa cegła w przyzwoitym stanie.


    Problem myszy w przypadku regipsów to chyba w technologii płyt przykręcanych do stelaża. Toż to by była konkursowa fuszerka przy płytach przyklejanych, żeby zostały tuneliki dla gryzoni.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  9. #9

    Domyślnie

    W tej scianie ceglanej w kolorze biealym najbardziej podoba mi sie ta Pani ) Ludzie od marketingu wiedza jak sprzedac towar

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony