dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    totenkopf

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    5

    Domyślnie Okna Salamander montaż opinie

    To mój pierwszy post na forum, więc serdecznie witam Wszystkich forumowiczów.
    W ostatnich dniach zamontowano mi okna Salamander SL i ogólnie uważam, że montaż jest niezgodny ze sztuką montażu.
    Pomierzyłem luzy dylatacyjne i niestety, bywa różnie luzy na górze okna od 20 do 45 milimetrów, na dole okna od 35 do 55 milimetrów a na bokach luzy różne po obu stronach czyli po lewej 18 mm a po drugiej 35mm.
    Następna kwestia to brak kotew na górze okien z wyjątkiem tarasowych, brak kotew na dole okien.
    W oknach balkonowych i tarasowych zdecydowałem się na poszerzenia, ale wskutek błędnego pomiaru luzy dylatacyjne od góry okien były na poziomie 50mm wzwyż a na dole tyle samo i więcej, czyli okna wisiały sobie.
    Według tego co studiowałem od dłuższego czasu to luzy okien PCV białych luzy górne oraz boczne powinny być na poziomie 15-20mm a dolny 20-35mm.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF2097.jpg
Wyświetleń:	4350
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	184959
    Na stronie producenta okien firmy Okno Dom jest napisane, że okna standardowo są wyposażone w listwę podokienną (montażową) gwarantującą bezpieczny transport i ułatwiającą montaż parapetów, ale ich po prostu brak. Listwy z którymi okna zostały przywiezione nie zostały zamontowane, były one koloru czarnego i nie wyglądały na klasyczne listwy podparapetowe. A uważam, że luzy są za duże i brakuje po prostu tejże listwy podokiennej, aby było ok.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF2094.jpg
Wyświetleń:	4202
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	184960
    Następna kwestia to klocki podporowe rozmieszczone w sposób losowy na małym oknie po dwa na dole lub jeden klocek, na oknie dużym ze słupkiem po jednym na dole co jest wg. mnie totalnym nieporozumieniem.
    Już nie wspominam o tym, że taśmy paroszczelne niepoprzyklejane porządnie tylko wiszą sobie swobodnie. Pianka z prześwitami i nieobcięta.
    Proszę kogoś kto zna się na na montażu o komentarz, ponieważ nie wiem czy ja się po prostu czepiam czy faktycznie jest to fuszerka.
    I wstyd mi bo już prawie byłem zdecydowany na ekipę i okna od "Jar-Eko" żal.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF2132.jpg
Wyświetleń:	3770
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	184961
    Dziękuję z góry za odpowiedzi.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    A co mówi na to Twój wykonawca? Skąd takie a nie inne "luzy", braki itp? Być może pewne fakty dałoby się obronić, ale ogólnie wygląda na to, że masz rację i zwyczajnie ktoś dał ciała.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    totenkopf

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    5

    Domyślnie

    Jutro będę rozmawiał o tych niedoróbkach ze sprzedawcą okien, ponieważ to jego ekipa montowała okna.
    Rozmawiałem z nim telefonicznie parę dni temu i tydzień temu zamówił 5 okien, ponieważ te co zamówił za pierwszym razem były za niskie.
    Ale o tym, o czym napisałem powyżej dotyczy okien, które są w miarę ok jeśli chodzi o zwymiarowanie i chodzi mi o to, aby mi ktoś napisał czy mam rację czy nie odnośnie wad montażu (klocków, kotew, luzów i listwy podokiennej).
    Ostatnio edytowane przez totenkopf ; 21-04-2013 o 21:15

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Wiesz.. z tego co piszesz to masz rację i praktycznie wszystkie Twoje tezy są właściwe.Ale jestem w stanie wyobrazić sobie okoliczności łagodzące (np. nierówne luzy boczne czy górne - być może montazyści zachowywali jedną linię pionu czy też poziomu.

  5. #5

    Domyślnie

    Ale braku kotew u góry i na dole nie wytłumaczy się inaczej jak błędem montażowym

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    totenkopf

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    5

    Domyślnie

    Co ja mam zrobić z 50 milimetrami luzu na górze okna, ile tego tynku mam położyć?? Już nie mówię o takiej ilości pianki montażowej, której po prostu tyle być nie powinno.
    W niektórych oknach kotwy są jedynie po bokach. Okno 1165x1435 ze słupkiem po środku i pod oknem jeden klocek podporowy i jedna kotwa na wysokości słupka nie jest to chyba zgodne z zaleceniami ITB.
    Mi to po prostu wygląda na niechlujstwo.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał totenkopf Zobacz post
    Mi to po prostu wygląda na niechlujstwo.
    Bardzo łagodnie określasz to co zrobiono
    Ale zacznijmy od początku skoro są TAKIE luzy to ciała dała osoba robiąca pomiary a montażyści ... no cóż mieli zamontować to i zamontowali a kotew dali pewnie tyle ile mieli. Jednym słowem nie wygląda to dobrze i szkoda bo widzę, że SWS zastosowany ale też nie tak jak powinno, bynajmniej na 2 pierwszych fotach.

    Ja tam nie widzę usprawiedliwienia dla takiej pracy a wina rozkłada się na WSZYSTKIM biorących w tym udział.

    Ja bym kazał wszystko poprawić !!!


    Pozdrawiam

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    totenkopf

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    5

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o luzy w pionie to okna są mniejsze od otworu w murze o około 80-90 mm.
    W poziomie 40-50 mm czyli tu do przyjęcia.
    Okna były montowane bez listew podparapetowych, może zdemontowanie okien i zastosowanie tychże listew załatwiłoby sprawę (choć nie jestem pewien).
    Jutro będę rozmawiał ze sprzedawcą tych okien i zobaczymy.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Moja prywatna ocena to nie niechlujstwo, a po prostu elementarny brak wiedzy oraz wyznawanie zasady - szybko i tanio. Dobrych listew się nie wykręca, jakie stosuje ten producent to nie wiem, ale bez listew luz dolny powinien wynosic te minimum 3cm by wepchnąc tam parapet.
    Czemu od gory jest luz 5cm i nie wstawili okna wyzej? Moze im taśma dolu nie zakrywała a moze to balkon z maksymalnym wymiarem wysokosci i np pomiarowiec umawial sie inaczej z Inwestorem, o czym nie wiemy z tej relacji. Tylo dlatego powstrzymuje się od maksymalnej krytyki tego montazu.
    Tasmy zastosowane. Ciekaw jestem ile kosztowal ten "cieply montaz"? bo ja taki standard/zakres pracy policzylbym 50% wartości normalnej swojej stawki.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Moja prywatna ocena to nie niechlujstwo, a po prostu elementarny brak wiedzy oraz wyznawanie zasady - szybko i tanio. Dobrych listew się nie wykręca, jakie stosuje ten producent to nie wiem, ale bez listew luz dolny powinien wynosic te minimum 3cm by wepchnąc tam parapet.
    Czemu od gory jest luz 5cm i nie wstawili okna wyzej? Moze im taśma dolu nie zakrywała a moze to balkon z maksymalnym wymiarem wysokosci i np pomiarowiec umawial sie inaczej z Inwestorem, o czym nie wiemy z tej relacji. Tylo dlatego powstrzymuje się od maksymalnej krytyki tego montazu.
    Tasmy zastosowane. Ciekaw jestem ile kosztowal ten "cieply montaz"? bo ja taki standard/zakres pracy policzylbym 50% wartości normalnej swojej stawki.
    finlandia wiem, że jesteś bardzo powściągliwy w ocenach i sądach jednak jeżeli coś jest źle wykonane to trzeba to powiedzieć - a to co widać na tych paru fotkach takie właśnie jest.

    Zupełnie inną kwestią jest, jak już pisałem, KTO jest winny tej sytuacji i tutaj bez wiedzy co, jak, kto z kim, za ile itd itp się umawiał nie możemy tematu osądzić.

    pozdrawiam

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    totenkopf

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam, po dzisiejszej wizycie i rozmowie ze sprzedawcą dowiedziałem się, że ogólnie to te wszystkie wymogi co do liczby kotew są nazbyt wymagające i wcale tyle tych kotew nie trzeba, ale zrobi tak jak ja chcę.
    Co do klocków to połowicznie się zgadza, że powinny być dwa na dole w każdym przypadku.
    Co do luzów to niby 30 mm pianki to maksimum.
    Tam gdzie szpara na górze okien jest około 45 mm to okna te mają być podniesione.
    Montaż ma być poprawiony w maju i wtedy ja i Pan sprzedawca ma przy tym montaży być osobiście.
    Dziękuję wszystkim za pomoc.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał totenkopf Zobacz post
    Witam, po dzisiejszej wizycie i rozmowie ze sprzedawcą dowiedziałem się, że ogólnie to te wszystkie wymogi co do liczby kotew są nazbyt wymagające i wcale tyle tych kotew nie trzeba, ale zrobi tak jak ja chcę.
    Co do klocków to połowicznie się zgadza, że powinny być dwa na dole w każdym przypadku.
    Co do luzów to niby 30 mm pianki to maksimum.
    Tam gdzie szpara na górze okien jest około 45 mm to okna te mają być podniesione.
    Montaż ma być poprawiony w maju i wtedy ja i Pan sprzedawca ma przy tym montaży być osobiście.
    Dziękuję wszystkim za pomoc.
    To do tego czasu zorganizuj sobie - sprzedawca/producent powinien Tobie dostarczyć - INSTRUKCJE MONTAŻU, tam są zapisy co jak i w jakich ilościach być powinno!

    Co do tekstów to ręce opadają :/: "że wymogi zbyt wymagające, że tyle nie trzeba" a już teks o klockach podpierających - POWALA - dobre i stabilne podparcie każdego okna to podstawa!

    Wyposaż się w odpowiednią wiedzę i mówiąc brutalnie, przećwicz tego Pana bo na moje nie powinien zajmować się stolarką

    Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał totenkopf Zobacz post
    Na stronie producenta okien firmy Okno Dom jest napisane, że okna standardowo są wyposażone w listwę podokienną (montażową) gwarantującą bezpieczny transport i ułatwiającą montaż parapetów, ale ich po prostu brak. Listwy z którymi okna zostały przywiezione nie zostały zamontowane, były one koloru czarnego i nie wyglądały na klasyczne listwy podparapetowe. A uważam, że luzy są za duże i brakuje po prostu tejże listwy podokiennej, aby było ok.

    Już nie wspominam o tym, że taśmy paroszczelne niepoprzyklejane porządnie tylko wiszą sobie swobodnie. Pianka z prześwitami i nieobcięta.
    Proszę kogoś kto zna się na na montażu o komentarz, ponieważ nie wiem czy ja się po prostu czepiam czy faktycznie jest to fuszerka.
    I wstyd mi bo już prawie byłem zdecydowany na ekipę i okna od "Jar-Eko" żal.
    Widzę moje braki w wiedzy- jak POWINNY wyglądać i być wykonane dobrej jakości listwy podokienne

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stynia Zobacz post
    Widzę moje braki w wiedzy- jak POWINNY wyglądać i być wykonane dobrej jakości listwy podokienne
    Np tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20120730_02.jpg
Wyświetleń:	184
Rozmiar:	4,6 KB
ID:	185255

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Np tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20120730_02.jpg
Wyświetleń:	184
Rozmiar:	4,6 KB
ID:	185255
    Dziękuję serdecznie, to już wiem co chcem

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    phoenix75

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-348
    Posty
    7

    Domyślnie

    Stoję dopiero przed dylematem wyboru okien, ale widzę, że montaż też nie będzie wcale łatwy jak czytam wasze wypowiedzi

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał phoenix75 Zobacz post
    Stoję dopiero przed dylematem wyboru okien, ale widzę, że montaż też nie będzie wcale łatwy jak czytam wasze wypowiedzi
    będzie łatwy i przyjemny jeżeli zlecisz go odpowiedniej firmie z doświadczeniem

    Pozdrawiam

  18. #18

    Domyślnie Ostrzegam przed OknoDom Lublin - Salamander

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Okno dom 1.jpg
Wyświetleń:	261
Rozmiar:	33,8 KB
ID:	251137Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno dom 2.jpg
Wyświetleń:	371
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	251138Mam okna z firmy OKNODOM Lublin (Garbów) z profili SALAMANDER. W jednym z nich pękła po 6 miesiącach szyba. Dodam, że budynek jest nie zamieszkały i nie były tam prowadzone żadne prace. Zgłosiłem to tej firmie, lecz oni mnie zbyli, twierdząc że mineła gwarancja, a potem powiedzieli że gwarancja nie obejmuje szyb?! Okna są źle spasowane i mają naprężenia wewnętrzne. Niezależny ekspert z dziedziny materiałoznastwa stwierdził, że okno jest krzywe i źle zamontowane (7 mm różnicy!!!) i z tego powodu pękła szyba. Dodatkowo kupiłem unich drzwi, które uszkodzili w trakcie montażu. Powiedzieli, rysa i wgniecenie już było (wytknąłem im tę wadę w dzień gdy montowali drzwi). Dla nich pomazanie drzwi białą farbą załatwiało sprawę, ale dlaczego ja jak kupuję nowy towar to dostaję wybrakowany! Totalna olewka. NIE POLECAM. Skusiłem się na ich okna, bo oni ostatnio ledwo przędą i dawali duże upusty, ale za te pieniądze spokojnie można kupić inne okna gdzie producent daje gwarancje na produkt i nie ma tak chamskiej obsługi! To chyba najgorsza fima jaka była u mnie na budowie. Dodam, że standard montażu pozostawia wiele do życzenia!!! Ostrzegam przed tą firemką OknoDom, bo za te pieniądze można kupić porządne okna i dobrze zamontowane!!!
    Ostatnio edytowane przez Dracullan ; 27-03-2014 o 14:40 Powód: korekta wpisu

  19. #19

    Domyślnie

    pamiętasz jak szedł sznyt? Od dołu czy od góry?

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dracullan Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Okno dom 1.jpg
Wyświetleń:	261
Rozmiar:	33,8 KB
ID:	251137Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno dom 2.jpg
Wyświetleń:	371
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	251138 Niezależny ekspert z dziedziny materiałoznastwa stwierdził, że okno jest krzywe i źle zamontowane (7 mm różnicy!!!) i z tego powodu pękła szyba[/B]

    Powiedz w jaki sposób niezależny ekspert doszedł do takiego wniosku? Nie do końca jestem do tego przekonany

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony