dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 159
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    mnie MOWO się podoba, cholernie podoba i ciekawy jestem jak to mi wyjdzie w praniu a już mam dwa domy w tej technologii montażu zabukowane na te półrocze.
    System ma swoje zalety i staram się doszukać wad, zapewne też gdzieś się pojawią, ale póki co, poza jednym konkretnym przypadkiem w planowanym montażu, nie widzę.
    Mało tego, póki co chyba jedyny system gwarantujący izolację akustyczną -43 dB i może okazać się, że to będzie najważniejsze w tym systemie montażu a nie tylko linowy współczynnik strat ciepła równy zeru
    reklama MOWO choćby tu http://jareko.pl/poradnik-montazysty...ieplenia-mowo/
    Podoba mi się, nie ukrywam. Jeśłi okaże się, że będzie szybszy w wykonaniu . . . zobaczymy co będzie - póki co jestem za
    System całkiem fajny ale do kompletności to mu jeszcze trochę brakuje

    np: okienko łukowe ??

    43 dB - tak tak czytałem i poza "liczbą" badań do wglądu brak - a współczynnik będzie bardzo różny i zależny od sposobu wykonania całości - ten współczynnik wynika w dużej mierze z właściwości taśm rozprężnych główna taśma jaką system zakłada do zaizolowania szczeliny to Illmod Trio i pomimo braku tego parametru na ostatnich materiałach gdzieś pamiętam, że na 100% nie wynosił 43 chyba 46 ale nawet jak to będzie on różny dla rozprężenia 8mm i 15 mm a takie właśnie zakłada system.

    jest tam sporo nieścisłości najbardziej uderzająca w oko - szczelność przy zacinającym deszczu 1050 Pa - a zastosowane taśmy TP600 i Illmod Trio+ mają 600 Pa - sumowanie tych wartości nie podnosi współczynnika więc pytam jak nagle wyszło 1050 Pa ??


    pozdrawiam

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    bądź dokładny - wysunięcie lica ościeżnicy na 90 mm poza lico muru nośnego lub cena jeszcze większa gdy wysunięcie to ma wynieść 150mm
    Ceny będą zapewne różne w zależności od rejonu kraju i innych czynników - to co podałem jest orientacują przymiarką z robocizną - po pierwszym montażu na pewno ulegnie weryfikacji
    ja jestem dokładny - profil ma 90 mm o okno 80 - to jaka jest odległość skrzydła od lica muru? 10 mm właśnie

    profil dodatkowy, który zwiększa to wysunięcie to koszt ok 70-75 zł mb

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Twoje słowa :
    dla profilu o szerokości ok 80mm wysunięcie w warstwę ocieplenia o 1-2 cm
    można odczytać jako wysunięcie lica ościeznicy poza lico muru na 1-2 cm - a do tego nie potrzeba MOWO
    Chyba dokłądniej brzmią moje - oceń obiektywnie prosże :
    wysunięcie lica ościeżnicy na 90 mm poza lico muru nośnego
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Twoje słowa :
    dla profilu o szerokości ok 80mm wysunięcie w warstwę ocieplenia o 1-2 cm
    można odczytać jako wysunięcie lica ościeznicy poza lico muru na 1-2 cm - a do tego nie potrzeba MOWO
    Chyba dokłądniej brzmią moje - oceń obiektywnie prosże :
    wysunięcie lica ościeżnicy na 90 mm poza lico muru nośnego
    no tak tak mówimy dokładni TO SAMO tylko z innego pkt widzenie to tak jak ze szklanką do połowy pustą albo pełną

    90 mm zewnętrzna powierzchnia ramy od lica muru
    10 mm wewnętrzna powierzchnia skrzydła od lica muru

    Pozdrawiam

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Pax,pax,panowie! Również uważam, że MOVO jest eleganckim systemem, ale niestety drogim. Przy 60mb robi sie spora sumka.

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar skrabi
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    cena MOWO to niestety kosmos wygenerowany przez marketing, cena jest niczym nieuzasadniona
    pewnie za jakis czas pojawia sie podobne rozwiazania innych firm i wtedy cena moze zejdzie do rozsadnego poziomu
    Buduję drugi dom, tym razem szkieleciak.

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    skrabi, jak wygląda cena compactfoam?

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    Pax,pax,panowie! Również uważam, że MOVO jest eleganckim systemem, ale niestety drogim. Przy 60mb robi sie spora sumka.
    My tu bardzo spokojnie i rzeczowo

    I niestety nie 60 mb - MOVO przewiduje PAKIETY - mały pakiet to 78,4 mb - tak dla ciekawych


    Pozdrawiam

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    też uważam że póki co system drogi ale mi się podoba i podoba się wielu osobom skłonnym wydać pieniądze na taki sposób montażu - póki co to jeden z Was a reszta zapytań spoza FM
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar klinik
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Posty
    114
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Mnie zastanawia czy do MOWO muszą być idealnie proste ściany w miejscu gdzie będzie montowana rama MOWO. Mam jedno takie miejsce gdzie ekipie nieco wypchnęło szalunek i zrobił się "uskok", który do skucia nie specjalnie się nadaje a jakakolwiek nadlewka żelbetu nie bardzo będzie się trzymać.

    Czy do MOWO muszą być jakieś szczególne warunki jeśli chodzi o otwory?

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Nie ma warunkow, istotne by rozrzut wymiarow nie byl zbyt duzy, ksztaltkami mozna to w miare wyrownac. Przy montazu przyjmuje sie pion i linie w elewacji stad jak w ktoryms miejscu ramka bedzie za bardzo wystawac, to przy wykonywaniu ocieplenia spokojnie mozna ja zeszlifowac w tym miejscu
    Sorki za brak polskich znakow, czasem pisze tu z komorki
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #32
    Banned
    sunrise111

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    |Łódź
    Kod pocztowy
    92-431
    Posty
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał skrabi Zobacz post
    cena MOWO to niestety kosmos wygenerowany przez marketing, cena jest niczym nieuzasadniona
    pewnie za jakis czas pojawia sie podobne rozwiazania innych firm i wtedy cena moze zejdzie do rozsadnego poziomu
    Witam. Ten kosmos MOWO to 175 zł brutto/mb ramy. Konkurencyjne rozwiązanie ziemskie w systemie AD to 35 zł brutto/mb ramy. Środek czyli ceny z księżyca bo montaż oparty na stalowych mostkach termicznych to 100 zł brutto/mb ramy. Pozdrawiam.

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar skrabi
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    taaak,i pewnie mozesz na AD wysunac okno o 10cm?

    pozatym cena 175/mb to jest cena kompletnego montazu ze wszystkimi uszczelnieniami
    Buduję drugi dom, tym razem szkieleciak.

  14. #34

    Domyślnie

    To wytłumaczcie mi jeszcze w imię jakich korzyści warto zapłacić za montaż drugie tyle co za okna?
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  15. #35
    Banned
    sunrise111

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    |Łódź
    Kod pocztowy
    92-431
    Posty
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał skrabi Zobacz post
    taaak,i pewnie mozesz na AD wysunac okno o 10cm?

    pozatym cena 175/mb to jest cena kompletnego montazu ze wszystkimi uszczelnieniami
    Witam. W jednym i drugim systemie rama okienna jest wysunięta tylko o jej szerokość. Wysunięcie ramy o dalsze 10cm mija się z celem, bo zysk ciepła wynosi tylko 10% a okno jest słabo związane z murem. Po za tym, takie osadzenie okna trzeba zrobić na elementach stalowych, a zysk ciepła z takiego montażu jest zerowy. Ceny jakie podałem są cenami kompletnymi czyli pełnymi. Różnica polega na tym,że w Technologii AD ocieplenie budynku robi się przed osadzeniem okna, a w MOWO po osadzeniu. Dlaczego przed?, bo to daje gwarancję prawidłowego wykonania montażu. Pozdrawiam.

  16. #36
    Banned
    sunrise111

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    |Łódź
    Kod pocztowy
    92-431
    Posty
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    To wytłumaczcie mi jeszcze w imię jakich korzyści warto zapłacić za montaż drugie tyle co za okna?
    Witam. Nie musisz tego kupować. Mamy wolny rynek. Jak jesteś taki dobry, to weź sprzedaż w swoje ręce za 35% zysku. Nie bądź malkontentem. Na dniach wchodzi nowe prawo budowlane i energetyczne, będzie dotyczyć 1000 000 okien montowanych w Polsce, bo domy zgodnie z dyrektywą 2010/31/UE muszą być pasywne. Pozdrawiam.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    To wytłumaczcie mi jeszcze w imię jakich korzyści warto zapłacić za montaż drugie tyle co za okna?
    Brass , pytanie powinno brzmieć w imię kogo korzyści , nie jakich korzyści

  18. #38

    Domyślnie

    O i o to właśnie chodzi............
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar skrabi
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał sunrise111 Zobacz post
    Witam. W jednym i drugim systemie rama okienna jest wysunięta tylko o jej szerokość. Wysunięcie ramy o dalsze 10cm mija się z celem, bo zysk ciepła wynosi tylko 10% a okno jest słabo związane z murem.
    okno wysuwa się nie tylko ze względu na termikę, tylko też ze względu na wygląd elewacji, np. jak masz ścianę trójwarstwową i musisz dosunąć okno do klinkieru lub jak masz ścianę o grubości 54cm (tak jak u mnie 24cm silki + 30cm styro) i chcę mieć okno w środku ściany a nie studnię
    Buduję drugi dom, tym razem szkieleciak.

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Myślałem nad wykorzystaniem systemu mowo tylko jako podporę dla przeszkleń tarasowych. Mogę tez zrobić wysunięcie na kotwach .
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony