dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarpo

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Kod pocztowy
    98-320
    Posty
    12

    Domyślnie Solary wodne z własnym zbiornikiem.

    Witam serdecznie!
    Dziś miałem okazję oglądać zestaw bezciśnieniowy - kompakt, firmy "eco collector". Zestaw konstrukcyjnie bardzo prosty i bardzo tani. kolektor ze zbiornikiem 200l kosztuje około 2000zł. Czy ktoś testował coś takiego? Jakie są Wasze opinie na ten temat? Użytkownik u którego to oglądałem ma to od kilku dni. W tej chwili jest bardzo zadowolony. Co będzie dalej zobaczymy. Warto zastanawiać się nad tym?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    vampiria200

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-218
    Posty
    11

    Domyślnie

    To jest system działający jak spłuczka w toalecie... dosłownie. Jest to faktycznie bardzo tani chiński wytwór. Na zimę należy (bez względu na to co mówią sprzedawcy) spuścić wodę (ja tego nigdy nie montowałem, to opinia znajomego instalatora). System ten działa super w cieplejszych rejonach europy i jest tam tego naprawdę dużo (np. Grecja, ale tam wode można grzać w beczkach na dachu). Ja osobiście bym nie kupił ale to moja subiektywna ocena

  3. #3

    Domyślnie

    Gdyby to był zestaw godny uwagi to kto normalny by jeszcze oferował zestawy za 10 tyś? Nie daje ci to nic do myślenia? Że te drugie stanowią 99% wszystkich kolektorów, a te tandemowe chińczyki resztę?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    No trochę przesadziłeś.Myślisz że tylko 1% społeczeństwa jest rozsądne i myślące a 99% to baranki do strzyżenia?

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    niestety nydar taka prawda.

    Taki zestaw to jest lipa, ale lipa za 2000 to już sie robi szlachetne drzewo

    na poważnie:
    1. idealna na domki letniskowe: raz spuszczasz na zimę, dwa ograniczony pobór
    2. szybko grzeje bez energii elektrycznej
    3. można wykonać w układzie bezciśnieniowym i nie bać się zagotowania wody
    4. skoro masz tylko 2tyś PLN to sobie zainstaluj, kto ci broni - mnie szkoda by było 2000 PLN

    widziałem 2 rodzaje: na heat-pipe'ach i na bezpośrednim przepływie, producenci mówili, że w zimę nie zamarza woda

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Skoro produkt chiński to pewnie się chińczyk źle wyraził,ale dystrybutor już mógł tak gadać, bo to dziwni ludzie są.
    Tu nie chodzi o to czy to lipa czy nie,tylko o ideę.A idea jest słuszna .Zestaw solarny nie powinien kosztować więcej jak 1500-2000PLN.Wtedy tylko ma sens.
    Zestawy za 10000PLN to tylko mieć aby mieć.Bardziej dla szpanu niż dla efektów ekonomicznych.
    Mam kolektor na wodzie i spuszczam ją na zimę.wielkie mi co .Godzina ,nawet nie cała roboty.A zwrot z inwestycji po roku.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Skoro produkt chiński to pewnie się chińczyk źle wyraził,ale dystrybutor już mógł tak gadać, bo to dziwni ludzie są.
    Tu nie chodzi o to czy to lipa czy nie,tylko o ideę.A idea jest słuszna .Zestaw solarny nie powinien kosztować więcej jak 1500-2000PLN.Wtedy tylko ma sens.
    Zestawy za 10000PLN to tylko mieć aby mieć.Bardziej dla szpanu niż dla efektów ekonomicznych.
    Mam kolektor na wodzie i spuszczam ją na zimę.wielkie mi co .Godzina ,nawet nie cała roboty.A zwrot z inwestycji po roku.
    Skoro tobie zestaw za 2000 zł zwraca się po roku to ja wolę zwrot po dotacji normalnego zestawu po 4 latach.
    Sory ale to jest dobre rozwiązanie do domków letniskowych. I jeszcze jedna sprawa - ciekawi mnie jak wygląda trwałośc takiego układu. Czy za 5 lat nie będzie się nadawał do śmieci?

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jarpo

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Kod pocztowy
    98-320
    Posty
    12

    Domyślnie

    Dzięki za zabranie głosu w tym temacie. Ja nie jestem przekonany do takiego zestawu. Pytam tylko z czystej ciekawości. Jak wcześniej ktoś słusznie zauważył kupowanie zestawu "normalnego" za 10 czy 15 tysięcy nie bardzo ma obecnie ekonomiczne uzasadnienie. Co do trwałości zestawu. Myślę, że baniak chyba będzie dostatecznie trwały. Może rury nie będą trwałe, ale taka rura kosztuje około 30zł + uszczelka za 1,30zł. To, że zestaw jest tylko na lato to dla mnie akurat zaleta. W zimie mam kocioł z podajnikiem i woda grzeje się w bojlerze. Ja ten zestaw właśnie podpiąłbym (gdybym go kupił, a raczej nie kupię) pod zasilanie bojlera. Jeśli (jest to prawdopodobne) potrafi nagrzać wodę w ciągu kilku godzin to aż prosi się podpiąć go pod zbiornik akumulacyjny. Gdy nie będzie słońca to wtedy grzejemy wodę elektrycznie. Można zainstalować prostą automatykę, która sama to przełączy.
    Ja jak znajdę chwilę czasu to chyba sam wezmę się za budowę kolektora.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    vampiria200

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-218
    Posty
    11

    Domyślnie

    No ja uważam że jak chcesz się brać za kolektory i własne wykonanie..... to ruszaj śmiało! Rób kolektor płaski z meandrom wewnątrz. Mam kilku klientów (instalatorów) którzy robili sami kolektory płaski na swoje domy. Efekt? Ciepłą wiosną i latem woda w zbiorniku gorąca. Jak chcesz to zrobić w miarę profesjonalnie to szukaj szyby pryzmatycznej hartowanej solarnej, można zamówić w firmie press-glass, koszt to podobno 60zł za 1m2.
    Chociaż jak podliczysz koszty to może lepiej kupić kolektor płaski z fabryki. Ja mam same kolektory w cenie netto 780zł po rabatach. Samoróbka wyjdzie na 100% taniej ale nie wiadomo jak z żywotnością, zależy jak się przyłożysz.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony