dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Kamienie na skarpie

    Witam

    Co prawda do wykonania ogrodu mam jeszcze czas ale doradźcie mi w temacie kamieni na skarpie. Ma plan taki aby wyłożyć skarpę geowłókniną a na to dać kamienie i jakieś roślinki. Problem w tym jak zabezpieczyć kamienie aby się nie obsuwały. Znalazłem coś takiego jak geosiatkę komórkową ale jest trochę droga. Czy macie jakiś inny pomysł na zabezpieczenie kamieni na skarpie?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	geoplaster2.jpg
Wyświetleń:	788
Rozmiar:	49,7 KB
ID:	190073  
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Gryfpc
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Moja skarpa ma wys. od 1 metra do prawie 2 na przeciwległych końcach, szerokość zbocza wacha się od 2 metrów do przeszło 4. Najpierw wypieliliśmy chwasty, potem rozciągnęliśmy włókninę, obsadziliśmy w przewidzianych wcześniej miejscach, a na końcu układałem już sam kamienie. Zaczynałem od dołu, wzdłuż skarpy z największych głazów, później stopniowo wspinałem się w górę, solidnie klinując kamienie wzajemnie o siebie.






    Żona obawiała się, czy ta skarpa przetrwa zimę... Osunął się tylko jeden kamień i to nie sam, nasza szalona rottweilerka odbiła się od niego dając susa w dół i go strąciła. Ale ważny jest też kąt nachylenia zbocza
    Ostatnio edytowane przez Gryfpc ; 19-05-2013 o 06:07

  3. #3

    Domyślnie

    Gryfpc
    pięknie to zrobiliście!!
    to pierwsza prywatna skarpa,która mnie zachwyciła

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Gryfpc
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Oj tam, oj tam ... Dziękuję Naprawdę ślicznie będzie, jak róże okrywowe zaczną kwitnąć, a reszta roślin trochę podrośnie...

  5. #5

    Domyślnie

    Ja myślałem o mniejszych kamieniach. Wy macie duże które same się utrzymują, mimo to pięknie to u Was wygląda. Po ile kupowaliście te kamienie?
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Gryfpc
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Małe wg mnie spłyną z większym deszczem, albo roztopami wiosennymi i nie pomoże tu raczej geosiatka z kieszeniami. Poza tym duże kamienie szybciej i łatwiej się układa Co do ceny, to kupowałem bezpośrednio w kamieniołomie i w zeszłym roku o ile pamięć mnie nie myli to cena za ten konkretnie sort wynosiła ok. 80 - 100 zł/t (mogę się mylić, bo kupowałem w zeszłym roku jeszcze kamień do dren w żwirowni i ceny mogły mi się pomieszać). Transport zleciłem sąsiadowi traktorem...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony