dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 6
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 108
  1. #61

    Domyślnie

    Tylko że Patos, zgodzisz się ze mną, najbardziej żałosne jest to, że trzebaby ludzi dotkliwie karać, zeby przestali g... wywalać w ziemię...
    Za jaja i na maszt. [/quote]

  2. #62
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    ewentualnie najpierw wysoka grzywna

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xena z Xsary
    ewentualnie najpierw wysoka grzywna
    Ewentualnie jak ktoś nie ma jaj to grzywna

  4. #64

    Domyślnie

    Spodobała mi się jedna z kar w krajach skandynawskich. Za wyrzucanie śmieci do lasu nie chcą pieniędzy tylko prawojazdy. Pieniądze zawsze można zorganizować ale bez prawojazd tam - to zakrawa mi treoche na muzułmańskie obcięcie ręki. Jeśli chodzi o nasze środowisko to myślę że było mniej zdegradowane niż na zachodzie. Jedynie skandynawia jest lepsza ale jest ich mniej. Oczywiście kultura narodu robi swoje ale fakt że jest ich mniej jest bardzo poważnym atutem.
    Nasze zanieczyszczenia są 'biedne' . Oczywiście po 90 roku zaczęło sie cos okropnego jak dla nmie - butelki plastikowe do napojów. Płynąc kajakiem do niedawna czystą rzeką spotyka się całe łany unoszących się na wodzie butelek. I myślę że mogą tak i 100 lat unosić sie na wodzie.

    Wracając do podkładów to jeszcze jedno - dowiedziełem się przypadkiem i mnie zweryfikujcie jeśli się mylę.
    Prace nad szkodliwościę substancji impregnujących podobno rozpoczęto od naszych domów. Okazało się że niektóre środki do impregnacji konstrukcji dachowych są rakotwórcze, i po paru latach stosowania ich pod naszymi dachami wycofano je z handlu. ale w domach pozostały.
    Stwierdzono że podobnych środków grzybobójczych używano do PODKŁADÓW KOLEJOWYCH.
    Nie weryfikowałem tej informacji, nic nie dam sobie uciąc za nią, ale brzmi prawdopodobnie.

  5. #65
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał landscaper
    Nasze zanieczyszczenia są 'biedne' . Oczywiście po 90 roku zaczęło sie cos okropnego jak dla nmie - butelki plastikowe do napojów. Płynąc kajakiem do niedawna czystą rzeką spotyka się całe łany unoszących się na wodzie butelek. I myślę że mogą tak i 100 lat unosić sie na wodzie.
    no tak,. ale to nie wina Unii, tylko cywilizacji konsumpcyjnej.Od tego tez czasu zaczęły się wzmożone alergie.Ciekawe czemu...

    co do kary - super. jestem za.Dorzuciłabym pół roku pracy na mechanicznej linii segregacji odpadów.
    Po godzinach


    Wracając do podkładów to jeszcze jedno - dowiedziełem się przypadkiem i mnie zweryfikujcie jeśli się mylę.
    Prace nad szkodliwościę substancji impregnujących podobno rozpoczęto od naszych domów. Okazało się że niektóre środki do impregnacji konstrukcji dachowych są rakotwórcze, i po paru latach stosowania ich pod naszymi dachami wycofano je z handlu. ale w domach pozostały.
    Stwierdzono że podobnych środków grzybobójczych używano do PODKŁADÓW KOLEJOWYCH.
    Nie weryfikowałem tej informacji, nic nie dam sobie uciąc za nią, ale brzmi prawdopodobnie.
    to jest możliwe. nie wiem czym sie konserwuje więźbe dachową, kompletnie nie mam pojęcia. To musi się wypowiedzieć ktos kto sie zna.
    nie cierpię oszustów

  6. #66

    Domyślnie

    [quote="Xena z Xsary"]
    co do kary - super. jestem za.Dorzuciłabym pół roku pracy na mechanicznej linii segregacji odpadów.
    Po godzinach
    A w przerwie herbatka z wody z okolicy nieszczelnego szamba.

  7. #67

    Domyślnie

    jatoja
    leszko2 napisał:
    A co jest bardziej trujące resztki oleju kreozotowego w starym podkładzie , czy dziesiatki litrów ROUNDUPU które większość z WAs tak ochoczo wylewa na swe ogródki co roku pod byle pretekstem. Herbicydy pestycydy nawozy z truciznami ,zeby broń Boże ,żadna roslinka inna niż trawa nie rosła na trawniku to jest niby O.K. a stary podład kolejowy nagle został okrzykniety -antyeuropejczykiem. No No.


    Jeżeli to było pytanie - to odpowiadam że substancje impregnujące z podkładów są bardziej trujące
    Nie byłbym tego taki pewien. Jednak przez położenie paru podkładów kolejowych nie wykończysz trawnika , a przez polanie roundapem bez problemów. Zresztą nie warto chyba udawadniać co jest bardziej trujące , możemy się zgodzić ,że pesttycydy , herbicydy to trucizny , a impregnat do podkładów też jest trucizną . Ja chcciałem jedynie swoją wypowiedziią zwrócicć uwagę ,ze niektórzy są obłudni bo bezkrytycznie będą wylewali sobie tuż obok drzwi wejsciowych roundup i inne paskudztwa ,a zd rugiej strony reagują histerycznie na bądź co bądź sladowe ilości trucizny w kilkudziesięciletnich podkładach.

  8. #68
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xena z Xsary
    to jest możliwe. nie wiem czym sie konserwuje więźbe dachową, kompletnie nie mam pojęcia. To musi się wypowiedzieć ktos kto sie zna.
    Obecnie to zwykle środki zawierające Izotioazole i Karboksylan Trójbutylocyny albo preparaty solne więc względnie bezpieczne. Ale za komuny królował ksylamit

  9. #69
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    no to miło

    ale tym tropem to ja się pytam czym sa klejone szyby w samochodach...
    mozna zwariować jak się cżłowiek za bardzo zagłębi w temat....
    nie cierpię oszustów

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał leszko2
    jatoja
    leszko2 napisał:
    A co jest bardziej trujące resztki oleju kreozotowego w starym podkładzie , czy dziesiatki litrów ROUNDUPU które większość z WAs tak ochoczo wylewa na swe ogródki co roku pod byle pretekstem. Herbicydy pestycydy nawozy z truciznami ,zeby broń Boże ,żadna roslinka inna niż trawa nie rosła na trawniku to jest niby O.K. a stary podład kolejowy nagle został okrzykniety -antyeuropejczykiem. No No.


    Jeżeli to było pytanie - to odpowiadam że substancje impregnujące z podkładów są bardziej trujące
    Nie byłbym tego taki pewien. Jednak przez położenie paru podkładów kolejowych nie wykończysz trawnika , a przez polanie roundapem bez problemów. Zresztą nie warto chyba udawadniać co jest bardziej trujące , możemy się zgodzić ,że pesttycydy , herbicydy to trucizny , a impregnat do podkładów też jest trucizną . Ja chcciałem jedynie swoją wypowiedziią zwrócicć uwagę ,ze niektórzy są obłudni bo bezkrytycznie będą wylewali sobie tuż obok drzwi wejsciowych roundup i inne paskudztwa ,a zd rugiej strony reagują histerycznie na bądź co bądź sladowe ilości trucizny w kilkudziesięciletnich podkładach.
    Jasne, tylko że jest drobna różnica.
    Roundap rozkłada się po kilku tygodniach, a preparaty impregnujące podkłady przez dziesiątki lat.

    A teraz z doświadczenia mojego kolegi, który stosował podkłady w ogrodzie do celów wygrodzenia stref.
    Mówił, że te podkłady dopóki zawierają ów preparat opierają się działniu wody i "czasu" ale przez cały czas cuchną. Jak przestaną cuchnąć szybko też pruchnieją i sie rozpadają, szczególnie te wkopane w ziemię.
    Sądzę że nie warto w ogrodach, szczególnie tych mniejszych gromadzić taki balast, bo urok wątpliwy, a i doznania węchowe nie sprzyjają relaksowi.

  11. #71
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kadamek

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    1

    Domyślnie Podkłady kolejowe

    Witam! Mam problem z podkładami kolejowymi.Kupując nie wiedziałem że aż tak śmierdzą i że są szkodliwe.
    Pomyślałem że pomaluje farbą ale jaką i czy to coś pomoże?
    Może ktoś pomoże mi uporać się z tym śmierdzącym tematem!

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kadamek Zobacz post
    Witam! Mam problem z podkładami kolejowymi.Kupując nie wiedziałem że aż tak śmierdzą i że są szkodliwe.
    Pomyślałem że pomaluje farbą ale jaką i czy to coś pomoże?
    Może ktoś pomoże mi uporać się z tym śmierdzącym tematem!
    Muszę Cie zmartwić. Nic z tym nie zrobisz. Takie podkłady to sie nawet nie nadają do spalenia, a co dopiero do wykorzystania wewnątrz/na zewnatrz domu. Mam wujasa, który pracuje na kolei. Mógł mi załatwić za friko takie podkłady. Nawet się napaliłem, bo chciałem w ogrodzie tym dziadostwem ścieżkę wyłożyć. Wujas skutecznie odwiódł mnie od tego pomysłu.
    piotr

  13. #73

    Domyślnie Podkłady kolejowe w ogrodzie

    Czy ktos z Was wykorzystywał do aranżacji rabat, skalniaków, palisad? Jak się sprawują, czy bardzo czuć olejem kreozotowym?
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  14. #74
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SKula
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Zaborów
    Posty
    2.673
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    ja mam u siebie w ogrodzie drewno z podkładów
    nigdy nie czułem żadnych zapachów - a szczerze mówiąc bardzo się tego obawiałem
    teraz gdy drewno jest już ułożone i leży 2 rok nie ma absolutnie żadnych aromatów
    jak poszperasz w moim wątku znajdziesz wiele zdjęć z różnych aranżacji wykorzystujących podkłady

  15. #75
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pieknyromek

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    ok. Legionowa
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Widziałem kiedyś płot z ustawionych pionowo podkładów kolejowych(wyglądał bardzo solidnie i miało to swój urok).
    Znajomi mają kilka podkładów jako schodki z tarasu do niżej położonego ogrodu. Mają to od kilkunastu lat i dobrze im służy.
    Nie wydaje mi się że jakieś zapachy "zakłócają" im atmosferę.

  16. #76

    Domyślnie

    Pytam bo zdania podzielone. Olej kreozytowy i smoła śmierdzi latami. No i nie ukrywam takie drewno, ktore przez pół wieku pod szynami leżało to i fekaliami nasiąkniete.

    Kiedyś na stacji benzywnoej widziałam i oglądałam zagospodarowany teren zielony i tam własnie były wmontowane owe podkłady. Zapach chemii był okropny.
    SKula a gdzie znajde Twój wątek?

    p.s. juz znalazłam i nawet tam pisałam, zamotana jestem.
    Ostatnio edytowane przez żona m ; 26-04-2013 o 08:35
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  17. #77
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Oryginalne podkłady jako odpad niebezpieczny powinny być utylizowane a nie sprzedawane w prywatne ręce. Sąsiad doniesie i trzeba będzie utylizowac na własny koszt.
    Obecnie jako "podkłady" sprzedaje się impregnowane bale drewniane, które nigdy podkładami nie były.

  18. #78
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SKula
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Zaborów
    Posty
    2.673
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Obecnie jako "podkłady" sprzedaje się impregnowane bale drewniane, które nigdy podkładami nie były.
    podpowiedz , proszę , gdzie tego szukać?

  19. #79
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Znajdziesz je pod hasłem "podkłady kolejowe" - tyle, że nie są impregnowane jak dla PKP, ale łagodniejszymi środkami.
    Kreozot został jakiś czas temu wycofany z użycia, więc tylko stare podkłady sa nim nasączone. Współczesnie torowiska raczej kładzie się na podkładach betonowych.

    Natomiast ten, co sprzedaje zużyte podkłady, twoim kosztem pozbywa się problemu utylizacji i zwala go na ciebie, gdyby dowiedział sie lokalny urząd ochrony środowiska.

    http://www.akademiaodpadowa.pl/227,a...nego-z-eks.htm
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 27-04-2013 o 22:00

  20. #80
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Znajdziesz je pod hasłem "podkłady kolejowe" - tyle, że nie są impregnowane jak dla PKP, ale łagodniejszymi środkami.
    Kreozot został jakiś czas temu wycofany z użycia, więc tylko stare podkłady sa nim nasączone. Współczesnie torowiska raczej kładzie się na podkładach betonowych.

    Natomiast ten, co sprzedaje zużyte podkłady, twoim kosztem pozbywa się problemu utylizacji i zwala go na ciebie, gdyby dowiedział sie lokalny urząd ochrony środowiska.

    http://www.akademiaodpadowa.pl/227,a...nego-z-eks.htm
    A ja właśnie kupiłem 40 podkładów. Wybierałem najstarsze, tylko dębowe, z pełną świadomością ew. zagrożeń. Cel - umocnienie 1,5m skarpy od strony wschodniej. Wkrótce zdjęcia. Podkłady kupione w Żninie (chętni sobie poradzą ze znalezieniem).
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

Strona 4 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony