dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 19
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 363
  1. #201
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Lesheck
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    402
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    130

    Domyślnie

    Cytat Napisał dyz
    Amtla, mówisz że w ofercie tańsza jest l15? Wg cennika producenta to jest odwrotnie ale na składach może i faktycznie być ciut innaczej.
    E32 jest trochę tańsza ale na m2 potrzebnych jest 14,5 a przy L15 12,5 sztuk dlatego w ogólnym rozliczeniu E32 wychodzi jednak drożej.

    Poza tym, co dla nas było najważniejsze E32 jest dostępna w kolorze kasztanowym a dla L15 w tym odcieniu można dostać tylko 100% droższą glazurę wiśniowa.

    ryba7070 dzięki za zdjęcia! czy kolor okien to orzech? czy może myśleliście o mahoniu?

  2. #202

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amtla
    To może ja jeszcze raz w temacie: E-32 czy L-15? Tańsza w ofercie ta ostatnia. Ale dla mnie nie jest to oststeczny argument.

    Proszę o pomoc.
    E-32 i to zdecydowanie

  3. #203

    Domyślnie

    Cytat Napisał adanielak1
    Cytat Napisał roofdach
    Konkrety powiadasz ? dla mnie za konkret wystarczy przecięcie bardzo skomplikowanego dachu połową tarczy diamentowej (podczas gdy na innego producenta potrzebuję przynajmniej trzy) jednym wiertłem przewiercę wszystkie dachówki które na takim dachu powinienem przewiercić i jeszcze mi zostanie wiertełko na drugi dach (dla porównania Ruppceramika wymaga 20 wierteł) nie będę pisał więcej, bo zepsuję radość bardzo wielu użytkowników tej ceramiki , nie na darmo ów produkt jest tylko niewiele droższy od dachówki cementowej
    Twardość, no właśnie jest wadą, czy zaletą dachówek? Dla dekarza chyba wadą? Ale dla inwestora? Proszę o radę, bo widzę, że mamy tu kilku speców od pokryć. Interesują mnie następujące typy dachówki: Jacobi angoba brąz, Jungmeier renesansowa universo angoba saharyjska, Ruupcer. sirius 13 brązowa angoba lub miedziany czerwony, Nelskamp Nibra F7, miedziana lub brąz sądzę, że też angoba to jest? Jedynie chyba tylko sirius 13 brąz jest barwiony w masie z tego co tu podałam. I tu prośba do wszystkich wiedzących, na które warto zwrócić uwagę, a czym se głowy nie zaprzątać. Stoję przed wyborem zdecydowania się na konkretny wyrób i kolor i wszelkie rady przyjmę z wdzięcznością. Nie zawsze w składach dobrze doradzą, bo zależy co kto ma w ofercie , to zachwala!!
    Wszystkie które wymieniłeś w swoim poście są godne polecenia, bierz tą która Ci się bardziej podoba, barwienie w masie dodatkową zaletą

  4. #204

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lesheck
    Cytat Napisał dyz
    Amtla, mówisz że w ofercie tańsza jest l15? Wg cennika producenta to jest odwrotnie ale na składach może i faktycznie być ciut innaczej.
    E32 jest trochę tańsza ale na m2 potrzebnych jest 14,5 a przy L15 12,5 sztuk dlatego w ogólnym rozliczeniu E32 wychodzi jednak drożej.

    Poza tym, co dla nas było najważniejsze E32 jest dostępna w kolorze kasztanowym a dla L15 w tym odcieniu można dostać tylko 100% droższą glazurę wiśniowa.

    ryba7070 dzięki za zdjęcia! czy kolor okien to orzech? czy może myśleliście o mahoniu?
    Okna i cała stolarka to jednak złoty dąb ale faktycznie jest jakby ciut ciemniejszy...
    Człowiek, który nie robi błędów, zwykle nie robi niczego.

  5. #205

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amtla
    To może ja jeszcze raz w temacie: E-32 czy L-15? Tańsza w ofercie ta ostatnia. Ale dla mnie nie jest to oststeczny argument.

    Proszę o pomoc.
    My też mamy E32 kasztanową angobę szlachetną i tą zdecydowanie polecam.
    Poza tym jest produkowana w Niemczech i to jej kolejna zaleta.
    U nas na 4000 szt. znalazła się tylko!!! 1 szt pęknięta.
    Było kilkanaście delikatnie wyszczerbionych ale zostały zuzyte na docięcia w koszach.
    E32 wychodzi cenowo trochę drożej od L15 ale jakościowo jest duzo lepsza.
    Jest grubsza i nie pęka przy cięciu.
    Zrzucona z dachu na ziemię nie pęknie.
    Angba jest bardzo śliska i dzięki temu zaden śnieg nie będzie zalegał na dachu.
    Jest bardzo twarda i ciężko się ją tni ale za to chodząc po dachu nie pęka pod stopami jak Roben.
    Ma małe rozmiary i dlatego wygląda lepiej na dachu niz większy L15.
    Wszelki zakurzenia nie wgryzają się w dachówkę dzieki podwójnej angobie.
    Ma duże podwójne zamki i dzięki temu śnieg nigdy nie przedostanie Ci się pod dachówkę.
    Różnych odcieni nie zauważyłem na dachu.
    Mój dekarz nie mógł skończyć zachwalać tej dachówki

  6. #206
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar martek1981
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Słupsk, Bydlino
    Posty
    615

    Domyślnie

    Czy ma ktoś na dachu L15 ceglastą angobę szlachetną? Chciałbym zobaczyć zdjęcia i poznać opinię na temat tej dachówki bo mam zamiar ją kupić.
    Dzieki za pomoc.

  7. #207

    Domyślnie

    Cytat Napisał martek1981
    Czy ma ktoś na dachu L15 ceglastą angobę szlachetną? Chciałbym zobaczyć zdjęcia i poznać opinię na temat tej dachówki bo mam zamiar ją kupić.
    Dzieki za pomoc.
    Ja mam takie dachóweczki.
    Zdjęcia z dachówkami zaczynają się tutaj:
    http://www.ifb.pl/dandys/index8.html
    Tam na dole masz indeksy to pooglądaj na następnych podstronach.
    Co do opinii .... hmm
    Chłopaki od dachu mówili że mają dobre zamki.
    Jedyny minus to kształt gąsiorów.
    Nie oglądaliśmy ich wcześniej i okazało się że są takie bez wystających "cycusiów".
    Takie płaskie po prostu.
    Są chyba dwa źródła produkcji tej dachówki: Niemcy i Polska.
    My mamy te niemieckie no i gąsiory takie łyse były.

  8. #208
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar martek1981
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Słupsk, Bydlino
    Posty
    615

    Domyślnie

    Faktycznie to są gąsiory z Niemiec. W Polsce robią dwa rodzaje z czego też tylko jeden mi się podoba. Mam tylko wątpliwość czy Twoj dach to na pewno ceglasta angoba szlachetna? Wydaje się jakby to była czerwnona angoba i to właśnie tylko ona jest produkowana w Niemczech. Jeżeli to jednak jest ceglasta angoba szl. to wydawało mi się, że na dachu będzie wyglądała na ciemniejszą - bardziej wpadająca w bordo. Tak czy inaczej Twój dach wygląda pieknie i chciałbym byc juz na tym etapie Pozdrawiam.

  9. #209

    Domyślnie

    Cytat Napisał martek1981
    Mam tylko wątpliwość czy Twoj dach to na pewno ceglasta angoba szlachetna?
    No to mi zabiłeś teraz klina. Chyba będę musiał faktur poszukać ....
    Po chwili ....
    Masz rację. Znalazłem na fakturze że to czerwona angoba.
    Przepraszam za wprowadzanie w błąd.

  10. #210
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar martek1981
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Słupsk, Bydlino
    Posty
    615

    Domyślnie

    Zgudi,
    Możesz podesłać pare fotek na priva Twojego dachu. Chciałbym wybrać tą dachówkę.
    Zdjęcia z budowy Domu w Winorośli
    "Szczęście można znaleźć w działaniu, nie tylko w posiadaniu"

  11. #211

    Domyślnie dachówka Koramic antracyt karpiówka czy ktoś ma taki dach?

    Witam,
    chciałabym zobaczyć jak wygląda dach zrobiony z dachówki Koramica antracytowej - czy może ktoś z Was ma dach zrobiony z takiej dachówki? Może macie z karpiówki w kolorze antracytowym z innej firmy?
    Bardzo dziękuję za info i zdjęcia
    Anka

  12. #212

  13. #213

  14. #214
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar googulek
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    2.811
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    226

    Domyślnie

    my tez
    fotosik cos usuwa zdjecia, jezeli chcesz to ci przesle osobno.

  15. #215

    Domyślnie

    Witam,
    dziękuję Wam bardzo za info - obejrzałam sobie dachy Waszych domków i już wiem, że żadnej innej dachówki nie szukam - ta na Waszych dachach wygląda cudnie!!! Właśnie tak sobie wyobrażałam tą karpiówkę ułożoną na dachu.
    Czy miałyście jakieś kłopoty z jakością tej dachówki? Czy mogę wiedzieć jaką cenę za 1 dachówkę brutto udało się Wam wynegocjować?
    pozdrawiam
    Anka

  16. #216
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar googulek
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    2.811
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    226

    Domyślnie

    ja dokladnie nie pamietam ile kosztowal m2 ale moge poprosic tescia zeby zerknal na fakture.
    W kazdym razie za calosc zaplacilismy ok 16 000 zl - 17 000 zl. wydaje mi sie ze na dachowce podstatwowej za bardzo nie uskrobiesz ale potargoj sie na ''dodatkach'' (folia, blachy, klamry, gwozdzie, dachowki krawedziowe itp...).
    Co do samej dachowki to nie mielismy zadnych zastrzezen, kilka gasiorow przyjechalo ''obdartych'', jedna paleta byla peknieta ale wszystko wymienili bez stekania. Po ulozeniu zostalo nam troche gasiorow i roznych dachowek, odwiezilismy do hurtowni i nadmiar tez przyjeli.
    pozdrawiam

  17. #217

    Domyślnie

    witam,
    mam jeszcze pytanie - z czego robiłyście kominy żeby pasowały do antracytu?
    pozdrawiam
    Anka

  18. #218

    Domyślnie Koramic L15 Antracyt angoba

    Czy mi się wydawało, czy ta dachówka posiada lekki odcień brązu- widoczny w naturalnym dziennym oświetleniu? Pytam, bo zastanawiam się nad jej zakupem, ale jak zobaczylem pojedynczy egz w jednej hurtowni to wlasnie takie wrażenie odniosłem i się zniechęciłem ;/
    Pozdrawiamy Iw i Mar
    BUDUJEMY CODZIENNY C117aL!!!

  19. #219

    Domyślnie

    ja mam taką i na dachu sprawia wrażenie wręcz czarnej , może trochę grafitowa,
    jak słonko poświeci na połać to czysty grafit jest
    ja jestem zadowolony z tej dachówki , super wygląda na dachu , zostało mi 20 rajtarów i 10 wentylacyjnych , jakbyś chciał dokupić za pół ceny

  20. #220

    Domyślnie

    śląsk, to niedaleko, jeżeli sie zdecydujemy na koramika L15 antracytową to wentylacyjne wezme (w sumie potrzebuje 0-12sztuk, a co to rajtary?)
    pocieszyles mnie z tym odcieniem, podoba mi sie ta dachóweczka
    Pozdrawiamy Iw i Mar
    BUDUJEMY CODZIENNY C117aL!!!

Strona 11 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony