dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 17 z 19
Pokaż wyniki od 321 do 340 z 363
  1. #321
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PawelWo

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Leszno
    Posty
    144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Wychodzę z założenia, że jak czytać to dobre książki i wypociny mądrych ludzi z których można się czegos nauczyć i wyciągnąć wnioski ale koniec już tego kącika adoratorstwa Pozdrawiam

  2. #322
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar paroofka
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    165

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Dość często natomiast są różnice w barwie i to nawet w angobie pomiędzy dachówkami podstawowymi a skrajnymi, gąsiorami czy dachówkami
    Hmm swoją drogą ciekawe dlaczego tak jest? Producenci rzucają na te elementy cieńszą albo mniej treściwą warstwę angoby? U mnie przy dachówce angobowanej z Koramica były minimalne różnice w odcieniu, ale to na samych dachówkach. Producent zaleca mieszanie dachówek z palet i tyle... Efekt mi się podoba, nie mam na dachu żadnych placków Ja to akceptuję - nie było mnie stać na glazurę czy choćby szlachetną angobę, gdzie pewność identycznego odcienia jest duużo większa...

    Natomiast IMHO przy dachówce naturalnej (która jest matowa) takie drobne różnice w odcieniu dodają tylko uroku dachu!
    Dom - mission complete
    (zasiedlony 11.2012)

  3. #323
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Jest tak dlatego, że akcesoria są oddzielnie produkowane i często w innej fabryce. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #324
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar gibbon77
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam,
    Jakie są Wasze opinie o Koramic Orea 9 antracyt angoba? W skali całego dachu różnica w cenie pomiądzy tą a Braas Tegalit Protegon jest pomijalna i nie wiem czy się na nią zdecdować.

  5. #325

    Domyślnie

    Cytat Napisał gibbon77 Zobacz post
    Witam,
    Jakie są Wasze opinie o Koramic Orea 9 antracyt angoba? W skali całego dachu różnica w cenie pomiądzy tą a Braas Tegalit Protegon jest pomijalna i nie wiem czy się na nią zdecdować.
    też rozpatruję tę dachówkę i bardzo chciałabym poznać opinie tych, którzy już ją mają na swoim dachu

  6. #326
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar gibbon77
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    6

    Domyślnie

    od jednej z firm w których wyceniam dach uzyskałem informację, że na 5 sprzedanych dachów orea9 mają 4 reklamacje (kształt, kolor).
    Tegalit górą.

  7. #327
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Groszek80

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-902
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał gibbon77 Zobacz post
    Tegalit górą.
    Marna (krypto)reklama...

  8. #328

    Domyślnie

    Kto już położył na swoim daszku Koramic Orea 9?
    Cena wygląda atrakcyjnie a i w internecie dużo pozytywnych opinii.
    Jak to wygląda w rzeczywistości?
    Jaki buduję dom???? nie wiem, Asolt liczy Pewnie wyjdzie coś pomiędzy 4 i 5L

  9. #329

    Domyślnie

    Cytat Napisał MWM Zobacz post
    Kto już położył na swoim daszku Koramic Orea 9?
    Cena wygląda atrakcyjnie a i w internecie dużo pozytywnych opinii.
    Jak to wygląda w rzeczywistości?
    Ja. Zdjęcia dachu w wątku "pokażcie swoje dachy". Jakość - według dekarza - bardzo dobra. Nie było żadnego problemu przy układaniu.

  10. #330
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar swierczek
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Oława
    Kod pocztowy
    55-201
    Posty
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał MWM Zobacz post
    Kto już położył na swoim daszku Koramic Orea 9?
    Cena wygląda atrakcyjnie a i w internecie dużo pozytywnych opinii.
    Jak to wygląda w rzeczywistości?
    Tu też jakieś zdjęcie ze świeżej realizacji
    http://www.budogram.pl/d/3769

  11. #331

    Domyślnie

    Cytat Napisał MWM Zobacz post
    Kto już położył na swoim daszku Koramic Orea 9?
    Cena wygląda atrakcyjnie a i w internecie dużo pozytywnych opinii.
    Jak to wygląda w rzeczywistości?
    Witam,
    ekipa zamontowała mi dachówkę w październiku 2014 i wygląda to słabo. Na początku wymieniono mi (przedstawiciel Koramica) sporą część dachówek która była koszmarnie krzywa, ale i tak efekt końcowy na dachu jest mocno słaby. Największy problem jest z wichrowatością dachówek, czyli jedne wygięte w kształcie litery U, inne w drugą stronę. Po położeniu kilku rzędów zaczynają się spore nierówności. Ekipa kilkukrotnie poprawiała dachówkę, odrzucała co gorsze sztuki, ale i tak nie udało się uzyskać zadowalającego wyglądu.
    Reklamacja nie została uznana - poziom wichrowatości dachówki według producenta mieści się w normach.
    Dla ciekawych mogę podesłać zdjęcia co ciekawszych egzemplarzy.
    Pozdrawiam,
    Andrzej

  12. #332

    Domyślnie

    Cytat Napisał gibbon77 Zobacz post
    Witam,
    Jakie są Wasze opinie o Koramic Orea 9 antracyt angoba? W skali całego dachu różnica w cenie pomiądzy tą a Braas Tegalit Protegon jest pomijalna i nie wiem czy się na nią zdecdować.
    U mnie w dzienniku masz Orea 9 jest równa w przeciwieństwie co pisze przedmówc. A wodzialeś Tegalit na dachu ? Mi by te pory na krawędzi mocno przeszkadzały.

    Na 270m2 miałem 15 uszkodzonych dachówek dach ukladany z drugiej tury produkcji
    Ostatnio edytowane przez kwasniak ; 09-01-2015 o 09:37
    Dziennik+komentarze http://forum.muratordom.pl/showthrea...12#post6488212
    Parterówka 120m2+24m2, 33m3 betonu jako bufor ogrzewany piecem Elterm Generał 9kW,
    zasobnik Galmet 300L, okna średnia 0,84, ściany grafit 20cm 031, strop 35 cm granulatu styropianu + 25 wełny
    Rekuperator Kinetic B Vent Axia
    OZC 34,7kWh/(m2·rok)

  13. #333

    Domyślnie

    Cytat Napisał gibbon77 Zobacz post
    od jednej z firm w których wyceniam dach uzyskałem informację, że na 5 sprzedanych dachów orea9 mają 4 reklamacje (kształt, kolor).
    Tegalit górą.
    A ja od pewnej firmy uzyskałem informację że beton jest dobry na chodnik przed blok

  14. #334

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwasniak Zobacz post
    A ja od pewnej firmy uzyskałem informację że beton jest dobry na chodnik przed blok
    A ja jestem przekonana, że coś musieli w Orei poprawiać, bo była wstrzymana produkcja i dostawy przez kilka tygodni (mieliśmy mieć pierwotnie układany dach w październiku a finalnie dachówki dotarły dopiero w grudniu). Może więc faktycznie pierwsze partie były nie za halo, ale teraz ja nie mam się do czego przyczepić, dekarz również chwalił a odpadów nie mamy praktycznie wcale. Tak więc ja polecam.

  15. #335

    Domyślnie

    Cytat Napisał sheila Zobacz post
    A ja jestem przekonana, że coś musieli w Orei poprawiać, bo była wstrzymana produkcja i dostawy przez kilka tygodni (mieliśmy mieć pierwotnie układany dach w październiku a finalnie dachówki dotarły dopiero w grudniu). Może więc faktycznie pierwsze partie były nie za halo, ale teraz ja nie mam się do czego przyczepić, dekarz również chwalił a odpadów nie mamy praktycznie wcale. Tak więc ja polecam.
    Cieszę się, że innym udało się z prostą dachówką Orea 9 - bo generalnie bardzo mi się podobała jak kupowałem. Czy może jest jakiś dach w Krakowie pokryty tą dachówką? Chętnie bym obejrzał jak wygląda prosta. Dla przykładu spróbuję wkleić przykłądowe zdjęcie mojej dachówki.
    Pozdrawiam,Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141001_072438.jpg
Wyświetleń:	703
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	298293

  16. #336

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Kraków Zobacz post
    Cieszę się, że innym udało się z prostą dachówką Orea 9 - bo generalnie bardzo mi się podobała jak kupowałem. Czy może jest jakiś dach w Krakowie pokryty tą dachówką? Chętnie bym obejrzał jak wygląda prosta. Dla przykładu spróbuję wkleić przykłądowe zdjęcie mojej dachówki.
    Pozdrawiam,Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141001_072438.jpg
Wyświetleń:	703
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	298293
    A możesz wkleić zdjęcie dachu? Ciekawa jestem jak to wygląda.

    Nasz wygląda tak:




  17. #337
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tola777

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    wąbrzeżno
    Kod pocztowy
    87-200
    Posty
    1

    Domyślnie dachowka

    Cytat Napisał gustavv Zobacz post
    My się zdecydowaliśmy na Alegra 9 w kolorze antracyt angoba. Bardzo nam przypadła do gustu ta dachówka. Widzieliśmy dom z tą dachówką i wyglądało to świetnie.
    Mam nadzieję, że na naszym dachu również bedzie to wyglądało super.


    witam ma zamiat tez kupic ta dachowke mam pytanko jakiego koloru dobraliscie rynny i opierzenie prosze o jakie fotki z gory dziekuje tomek

  18. #338
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zbiggy

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-361
    Posty
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał gibbon77 Zobacz post
    od jednej z firm w których wyceniam dach uzyskałem informację, że na 5 sprzedanych dachów orea9 mają 4 reklamacje (kształt, kolor).
    Tegalit górą.
    Witam

    Pewnie ktoś z Wienerbergera tu zagląda, to może niech wytłumaczy o co chodzi. Orea reklamowana jest jako "idealnie płaska" a ja od dwóch różnych dealerów dostaje info żebym sobie ją odpuścił bo są nierówne pofalowane i lepiej wziąć actuę lub konkurencję. Na forum tez sporo jest wpisów o problemach z kształtem.

  19. #339

    Lightbulb Angoba szlachetna mahoniowa vs. kolor komina i rynien

    Witajcie, napisze kilka zdań od siebie na temat naszego dachu. Może ktoś będzie miał ten sam problem z kolorystyka co my.
    Właśnie układana jest u nas Alegra 9 w kolorze Angoba szlachetna mahoniowa... myślę, ze jutro panowie skończą
    Zastanawialiśmy się z mężem długi czas, jaki kolor kominów i rynien dobrać to tej dachówki. Ostatecznie postawiliśmy na obłożenie kominów cegłą klinkierową (+ grafitowa fuga), a rynny i blachy pod kolor kominów - ceglaste (Plannja). Nie chciałam, aby wszystko było w jednym kolorze - jak jedna zbita bryła.
    Czy to wszystko ze sobą pasuje? O dziwo tak!
    Pozdrawiam wahających się.
    Co do samej dachówki to jej dużym plusem jest to, że nie groźne są dla niej wahania koloru poszczególnych dachówek - sam mahoń w sobie jest nakrapiany i gubi problem zmieniającego się kolorytu.

  20. #340
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar paroofka
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    165

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sm-art Zobacz post
    Co do samej dachówki to jej dużym plusem jest to, że nie groźne są dla niej wahania koloru poszczególnych dachówek - sam mahoń w sobie jest nakrapiany i gubi problem zmieniającego się kolorytu.
    Akurat powłoka z angoby szlachetnej w Koramicu jest na tyle jednolita, że problem wahania odcieni raczej nie miałby prawa wystąpić nawet przy innych kolorach. Gorzej powłoka naturalna, ale taki już jej urok i trzeba to zaakceptować z pokorą
    Dom - mission complete
    (zasiedlony 11.2012)

Strona 17 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony