dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 19
Pokaż wyniki od 341 do 360 z 363
  1. #341

    Domyślnie



    Orea 9
    Dziennik+komentarze http://forum.muratordom.pl/showthrea...12#post6488212
    Parterówka 120m2+24m2, 33m3 betonu jako bufor ogrzewany piecem Elterm Generał 9kW,
    zasobnik Galmet 300L, okna średnia 0,84, ściany grafit 20cm 031, strop 35 cm granulatu styropianu + 25 wełny
    Rekuperator Kinetic B Vent Axia
    OZC 34,7kWh/(m2·rok)

  2. #342
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    ojej.. a ja mocno rozważałam oreę aż to nagle na ten wątek trafiłam... może ktoś polecić jakie dachówki są podobne do orei 9 ale innego producenta? widziałam Figaro z Tondachu i producent niestety też nie miał dobrej opinii...

  3. #343

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kendra Zobacz post
    ojej.. a ja mocno rozważałam oreę aż to nagle na ten wątek trafiłam... może ktoś polecić jakie dachówki są podobne do orei 9 ale innego producenta? widziałam Figaro z Tondachu i producent niestety też nie miał dobrej opinii...
    Ale co Ci nie pasuje w niej ? Bo jak na razie jedna osoba pokazała jedną krzywą dachówkę.
    Zresztą ciekawe jak załatwił sprawę reklamacji.
    Ostatnio edytowane przez kwasniak ; 02-02-2015 o 11:09

  4. #344

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwasniak Zobacz post
    Ale co Ci nie pasuje w niej ? Bo jak na razie jedna osoba pokazała jedną krzywą dachówkę.
    Zresztą ciekawe jak załatwił sprawę reklamacji.
    Jeśli chodzi o reklamację, to na etapie kładzenia dachu przedstawiciel handlowy kazał najbardziej krzywe dachówki odkładać i były wymieniane one na nowe. Co z tego, jeśli praktycznie każda dachówka była mniej lub bardziej krzywa, więc w pewnym momencie moja ekipa już odpuściła. Tymbardziej, że cenę ułożenia mieli ustaloną z góry, więc bawić z każdą dachówką im się nie chciało.Przywożone nowe dachówki przez przedstawiciela oczywiście były również krzywe.
    Generalnie po zakończeniu robót złożyłem reklamację całościową. Przyjechał przedstawiciel, wziął kilka sztuk dachówki do laboratorium. Wyniki miały być za tydzień-dwa. Po kilku telefonach i kilku miesiącach czekania dostałem informację, że dachówki spełniają normy i reklamacja nie jest uznana. Poinformowałem przedstawiciela, że jeśli produkt takiej jakości sprzedają i uważają to za zgodne z ich normami jakościowymi to oczywiście nie omieszkam opisać sytuacji w internecie. I w taki sposób się rozstaliśmy.
    Pozdrawiam,

  5. #345

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Kraków Zobacz post
    Jeśli chodzi o reklamację, to na etapie kładzenia dachu przedstawiciel handlowy kazał najbardziej krzywe dachówki odkładać i były wymieniane one na nowe. Co z tego, jeśli praktycznie każda dachówka była mniej lub bardziej krzywa, więc w pewnym momencie moja ekipa już odpuściła. Tymbardziej, że cenę ułożenia mieli ustaloną z góry, więc bawić z każdą dachówką im się nie chciało.Przywożone nowe dachówki przez przedstawiciela oczywiście były również krzywe.
    Generalnie po zakończeniu robót złożyłem reklamację całościową. Przyjechał przedstawiciel, wziął kilka sztuk dachówki do laboratorium. Wyniki miały być za tydzień-dwa. Po kilku telefonach i kilku miesiącach czekania dostałem informację, że dachówki spełniają normy i reklamacja nie jest uznana. Poinformowałem przedstawiciela, że jeśli produkt takiej jakości sprzedają i uważają to za zgodne z ich normami jakościowymi to oczywiście nie omieszkam opisać sytuacji w internecie. I w taki sposób się rozstaliśmy.
    Pozdrawiam,
    No to przykra sytuacja, możesz wrzucić jak wygląda cała połać dachu ?

  6. #346

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwasniak Zobacz post
    No to przykra sytuacja, możesz wrzucić jak wygląda cała połać dachu ?
    Nie mam żadnego zdjęcia, aby było to dobrze widać. Z daleka dach wygląda w miarę ok, najgorzej jak się patrzy z dołu.

  7. #347
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar paroofka
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    165

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Kraków Zobacz post
    Nie mam żadnego zdjęcia, aby było to dobrze widać. Z daleka dach wygląda w miarę ok, najgorzej jak się patrzy z dołu.
    Dach wygląda OK, ale złożyłeś reklamację na wygląd dachu? Czegoś tu nie kumam... Patrząc od dołu dachówki powinny być spasowane na zamki (w Orea zamki są podwójne, więc trudno o zakrzywioną płaszczyznę dachu. Jeśli dekarze byli w stanie spasować zamki, to raczej nie ma możliwości, żeby płaszczyzna była pokrzywiona. Bez zdjęć ciężko więc jest uwierzyć w takie dziwo. Tym bardziej, że wiem z własnego doświadczenia, że dział techniczny Wienerbergera raczej przychylnie podchodzi do reklamacji. Nawet na Muratorze był ostatnio opis, jak uznana została reklamacja Porothermu (który koniec końców okazał się podróbką podmienioną w składzie...

    Kolejna sprawa to sama specyfika ceramiki, która jest trochę inna niż blachodachówki albo chociażby cementówki. Czymś normalnym w ceramice jest odchylenie od nominalnego wymiaru - ten materiał tak ma i w praktyce nie ma możliwości, żeby każda dachówka była 1:1 kopią innej - nawet na jednej palecie.
    Dom - mission complete
    (zasiedlony 11.2012)

  8. #348
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    czy ktoś kupował ostatnio actuę? chciałabym porównać ceny

  9. #349

    Domyślnie

    Cześć korekk
    Planuję położyć tą dachówkę w tym kolorze u siebie , czy jesteś z niej zadowolony użytkujesz już 3 lata. Podziel się jak możesz swoimi spostrzeżeniami
    Jaki masz dach dwuspadowy , czy łamany , kopertowy ?


    Cytat Napisał korekk Zobacz post
    Witam !

    Pozostało mi po budowie trochę dachówki Koramic E32 Kasztan angoba ok. 230 szt. podstawowej plus ok. 30 gąsiorów podstawowych nr 20.
    Chcę się tego pozbyć zatem cena bardzo okazyjna. Zainteresowanych proszę o kontakt.
    Pozdrawiam !

  10. #350

    Domyślnie wiekor

    Cytat Napisał Gwizdki Zobacz post
    No właśnie. Zastanawiam się nad antractem Koramica. Czy ktoś miał z nimi jakieś doświadczenia? Wiem tylko że są b. dobrze pakowane więc odpada problem wymiany ew, uszkodzonych w transporcie.
    Dachówka wienerberger czy wczesniejsza Wiekor to bardzo dobre produkty. Zresztą jak wszystkie niemieckie dachówki. Można brać ciemno.

  11. #351
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie do końca się zgodzę, że są super jakości. Mam obecnie dachówkę koramic i na własne oczy widziałam jak są proste...
    Sprawę zgłosiłam już do reklamacji, poprosiłam ekipę, by krzywe odkładali, bo w przyszłym tygodniu ma przyjechać przedstawiciel i ocenić, aczkolwiek nawet ja, laik, widzę krzywiznę... Od razu chcieli mi wmówić ze to wina krzywych łat (nie widząc łat) już ja się przygotuję do tej wizyty...

  12. #352
    Banned
    peppawutz

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-180
    Posty
    55

    Domyślnie

    Ceramika nigdy nie będzie idealnie trzymać wymiarów - to jest jednak naturalny materiał, który może się trochę odkształcać przy wypalaniu. Oczywiście wszystko w granicach norm budowlanych. Moim zdaniem minimalna krzywizna dachówek niekoniecznie musi oznaczać widoczną krzywiznę na połaci. Tak było zresztą w moim przypadku.

  13. #353
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał peppawutz Zobacz post
    Ceramika nigdy nie będzie idealnie trzymać wymiarów - to jest jednak naturalny materiał, który może się trochę odkształcać przy wypalaniu. Oczywiście wszystko w granicach norm budowlanych. Moim zdaniem minimalna krzywizna dachówek niekoniecznie musi oznaczać widoczną krzywiznę na połaci. Tak było zresztą w moim przypadku.
    Mam nadzieję, że u mnie też tak będzie jak się wyjaśni to zdam relację

  14. #354
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    szczupakq

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Lubin
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    56

    Domyślnie

    Witam wrzucam zdjęcie mojego dachu pokrytego Oreą 9 . Dachówka faktycznie jest krzywa ale ja z efektu jestem zadowolony. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	816
Rozmiar:	87,3 KB
ID:	354683Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	713
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	354684

  15. #355
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinwlkp2014

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    srem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczupakq Zobacz post
    Witam wrzucam zdjęcie mojego dachu pokrytego Oreą 9 . Dachówka faktycznie jest krzywa ale ja z efektu jestem zadowolony. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	816
Rozmiar:	87,3 KB
ID:	354683Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	713
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	354684
    Witam, szukam plaskiej dachowki i po opiniach na temat Creatona szukam alternatywy, jesli to nie tajemnica to ile kosztuje podstawowa dachowka orea 9? Ile bylo zwrotow?
    Pozdr

  16. #356
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BigSack

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Piastów
    Kod pocztowy
    05-820
    Posty
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinwlkp2014 Zobacz post
    Witam, szukam plaskiej dachowki i po opiniach na temat Creatona szukam alternatywy, jesli to nie tajemnica to ile kosztuje podstawowa dachowka orea 9? Ile bylo zwrotow?
    Pozdr
    Jak sądzę dachówkę już nabyłeś, ale ten rodzaj dachówki jest obecnie produkowany przez większość producentów. Najtańszą i najlepszą opcją w relacji cena-jakość jest dachówka BERGAMO firmy ROBEN.
    Posiadam 25-letnie doświadczenie w branży dekarskiej. Moje atuty to jakość i wiedza.

    Jeżeli chcesz kontynuować temat uczestnicz w dyskusji.

    BigSack

  17. #357
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcuso86

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    daleko
    Posty
    152

    Domyślnie

    Witam
    Ma ktoś alegre 9 antracyt angoba?
    Jeśli tak proszę o opinie oraz zdjęcia dachów

  18. #358

    Domyślnie

    witam, zastanawiam się pomiędzy 3 dachówkami: Koramic Alegra 9 antracyt, Roben Piemont antracyt, Braas Rubin 9V antracyt. Może ktoś ma którąś z tych i może podzielić się opinią i zdjęciem?

  19. #359
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar AG_home
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    170

    Domyślnie

    Cytat Napisał katinka74 Zobacz post
    witam, zastanawiam się pomiędzy 3 dachówkami: Koramic Alegra 9 antracyt, Roben Piemont antracyt, Braas Rubin 9V antracyt. Może ktoś ma którąś z tych i może podzielić się opinią i zdjęciem?
    ja mam Alegrę 9, ale w kolorze brąz - angobowana. Dachówka leży ponad rok. jakościowo uważam że OK, dekarze nie mieli z nią problemu. Jest to duża dachówka (chyba jedna z największych), ładnie się prezentuje, zwłaszcza na dużych połaciach dachu. Co ważne dla mnie - ma bardzo ładne gąsiory, takie owalne a nie w trapez.

  20. #360

    Domyślnie

    Cytat Napisał AG_home Zobacz post
    Co ważne dla mnie - ma bardzo ładne gąsiory, takie owalne a nie w trapez.
    A byłaby szansa na zdjęcie, pokazujące te gąsiory?
    A może użytkownicy innych, wymienionych przez mnie dachówek, mogliby dla porównania wstawić zdjęcia gąsiorów?

Strona 18 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony