dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 64 z 81
Pokaż wyniki od 1.261 do 1.280 z 1620
  1. #1261
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Przegadałem tez temat "smarowania" zamków w bloczkach,oraz pochwytów.Jednak będę je zaklejał (uszczelniał).
    A co będziesz kleił na zewnątrz? Styro, czy wełnę ? Ile cm ?
    Uprzedzając odpowiedź, wiesz, że klejenie styro na zewnątrz takiego bloczka jest nieco ryzykowne ? Tym bardziej przy grubszych warstwach styro. Producent zaleca wełnę. W przeciwnym wypadku warto pomyśleć o paroizolacji.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  2. #1262
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    A co będziesz kleił na zewnątrz? Styro, czy wełnę ? Ile cm ?
    Uprzedzając odpowiedź, wiesz, że klejenie styro na zewnątrz takiego bloczka jest nieco ryzykowne ? Tym bardziej przy grubszych warstwach styro. Producent zaleca wełnę. W przeciwnym wypadku warto pomyśleć o paroizolacji.
    Bartek,temat izolacji na moim domu,rozwiązywało biuro projektowe Ja się na tym nie znam.
    Udział ścian zewn. w odprowadzeniu pary wodnej (wilgoci) na zewnątrz, powstałej wewnątrz mieszkania w wyniku naszego funkcjonowania (pranie, gotowanie, oddychanie, kompanie, itp) jest tak minimalny (zaledwie 0,5 do niespełna 3%)....http://www.styropiany.pl/index.cgi?oper=1&kod=oddychaj
    Wiem,że to Twój i kilku kolegów z forum-konik (hobby),jak stężenie CO2.
    Jak rozumiem,zadałeś to pytanie,bo pisałem o instrukcjach i technologiach
    Odpowiem twoimi słowami:Trzeba mieć świadomość tego co się robi.Zgadzam się z tym w 100%.Dodam tylko,że do tego trzeba nie dać się zwariować.

    Postaram się zrobić WM z rekuperacją -najlepszymi możliwymi środkami-bo wiem jaka jest w tym temacie ważna.To,plus klimatyzacja-powinno mnie uchronić przed zagrożeniem o jakim piszesz Liczę też,na zbawienny wpływ tynku tradycyjnego wewnątrz (innego sobie w domu nie wyobrażam).
    Chyba,że system izolacji jaki wybiorę-będzie przewidywał taką paroizolację.
    W moim przypadku wełna odpada.Elewację pokrywa płytka klinkierowa CRH Classic 2cm.
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 21-02-2016 o 16:26

  3. #1263
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    Jeśli będziesz chciał powiesić na ścianie szafki kuchenne, to do BK400 też będziesz potrzebował specjalnych kołków.
    Załącznik 347527
    Dzięki za info

  4. #1264
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Bartek,temat izolacji na moim domu,rozwiązywało biuro projektowe Ja się na tym nie znam.
    Udział ścian zewn. w odprowadzeniu pary wodnej (wilgoci) na zewnątrz, powstałej wewnątrz mieszkania w wyniku naszego funkcjonowania (pranie, gotowanie, oddychanie, kompanie, itp) jest tak minimalny (zaledwie 0,5 do niespełna 3%)....http://www.styropiany.pl/index.cgi?oper=1&kod=oddychaj
    Nic mi nie mówią procenty. Tu chodzi o gramy/godzinę. I nie ma znaczenia, że jest to 0,5% czy 3% powietrza wentylacyjnego. Chodzi o sam fakt dyfuzji pary, który jest procesem ciągłym i jest tym większy im większą wilgotność utrzymujesz w domu. Nie ma znaczenia, czy wentylujesz 100 czy 300m3/h jeśli nie obniżasz tym wilgotności wewnątrz domu.

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Postaram się zrobić WM z rekuperacją -najlepszymi możliwymi środkami-bo wiem jaka jest w tym temacie ważna.To,plus klimatyzacja-powinno mnie uchronić przed zagrożeniem o jakim piszesz Liczę też,na zbawienny wpływ tynku tradycyjnego wewnątrz (innego sobie w domu nie wyobrażam).
    Chyba,że system izolacji jaki wybiorę-będzie przewidywał taką paroizolację.
    W moim przypadku wełna odpada.Elewację pokrywa płytka klinkierowa CRH Classic 2cm.
    Rozumiem, że pisząc o wentylacji masz na myśli obniżanie wilgotności w domu. Klimatyzacja zaś nie jest elementem niwelującym problem kondensacji pary w przegrodzie, bo działa w okresie w którym dyfuzja praktycznie nie zachodzi lub jej kierunek jest odwrotny. Dyfuzja pary z domu na zewnątrz obserwujemy przeważnie w okresie grzewczym, a problem kondensacji pary w przegrodzie jest tym większy, im wyższą wilgotność utrzymujesz w domu oraz im więcej styropianu kleisz na ścianę. Tak to przynajmniej wygląda w teorii.

    A klinkier ma chyba jeszcze wyższą wartość oporu dyfuzyjnego niż styropian.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  5. #1265
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Tak to przynajmniej wygląda w teorii.
    Właśnie.
    Nie dajmy się zwariować.Ostre lobby producentów wełny mineralnej w ostatnich latach w Polsce,wywołało panikę.Kolesie od styropianu odpowiedzieli tak jak w linku powyżej.To potężny rynek w Polsce (ocieplenie)-do przejęcia grube miliony pln. A firma Xella,zabezpiecza się jak może.Nie znalazłem nigdzie zapisu,aby nie stosować styro na ich produkty (Ytong).Zalecają wełnę,co nie znaczy,że zabraniają ocieplenia styropianem.
    Nie boje się.Bałbym się bardziej -mając GK i tynk gipsowy na ścianie...
    Tym bardziej,że kilka postów powyżej,jest o "jakości" styro w Polsce i o tym jak wiatr 'przez niego hula"

    Ale bardzo dziękuję za wszystkie informacje.

  6. #1266
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    A ile w końcu tego styro będziesz kleił ?
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  7. #1267
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    A ile w końcu tego styro będziesz kleił ?
    Bartek,pisałem już kiedyś (myślałem,że pamiętasz )25cm na dom,15cm na część garażową-już jest max do granicy zabudowy.
    Nie wiem ,czy jest sens budowania z tej 350-tki.Kurcze,ona jest taka miękka,aż strach

  8. #1268
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    I słusznie. Zwroci sie z nawiazka.
    Te "pochwyty" w Ytongu,wypełniałeś klejem w piance do styropianu ,czy zaprawą do Ytonga?
    Zastanawiam się nad pianką.Mógłbym to zrobić wcześniej i dokładnie -zanim trafią na ścianę.Wiadomo,jak to jest w czasie murowania.Koszt też sporo mniejszy,a niżeli kleju do Ytonga...

  9. #1269

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Te "pochwyty" w Ytongu,wypełniałeś klejem w piance do styropianu ,czy zaprawą do Ytonga?
    Zastanawiam się nad pianką.Mógłbym to zrobić wcześniej i dokładnie -zanim trafią na ścianę.Wiadomo,jak to jest w czasie murowania.Koszt też sporo mniejszy,a niżeli kleju do Ytonga...
    Czy oby nie przeginacie z tym "poprawianiem" za wszelka cene czego sie da?

    Jakie warunki musza wystapic, aby sciana utynkowana i pomalowana z 2 stron miala "przepuszczac" tymi uchwytami cokolwiek? CO musi sie stac zeby cieplo chcialo tamtedy uciekac?

    Jesli dom zuzyje 1500 zl na CO, z czego ogrom idzie na straty na wentylacje i przez okna, to ile oszczednosci da zuzycie powiedzmy z 10 puszek pianki? 5 zl?
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  10. #1270
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Czy oby nie przeginacie z tym "poprawianiem" za wszelka cene czego sie da?

    Jakie warunki musza wystapic, aby sciana utynkowana i pomalowana z 2 stron miala "przepuszczac" tymi uchwytami cokolwiek? CO musi sie stac zeby cieplo chcialo tamtedy uciekac?

    Jesli dom zuzyje 1500 zl na CO, z czego ogrom idzie na straty na wentylacje i przez okna, to ile oszczednosci da zuzycie powiedzmy z 10 puszek pianki? 5 zl?
    Dbamy o szczelność -za wszelką cenę

  11. #1271
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Te "pochwyty" w Ytongu,wypełniałeś klejem w piance do styropianu ,czy zaprawą do Ytonga?
    Zastanawiam się nad pianką.Mógłbym to zrobić wcześniej i dokładnie -zanim trafią na ścianę.Wiadomo,jak to jest w czasie murowania.Koszt też sporo mniejszy,a niżeli kleju do Ytonga...
    Ja mam silke. Wszystkie spoiny zaciagniete zaprawa do murowania po zew. stronie.
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  12. #1272
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Ja mam silke. Wszystkie spoiny zaciagniete zaprawa do murowania po zew. stronie.
    Właśnie.
    Ytong ma te "pochwyty" całkiem spore,nie za bardzo widzę zaklejanie ich w trakcie murowania....
    Swoją drogą,byłem mocno zdziwiony,podczas rozmowy z wykonawcą-że sam zapytał co robimy w tej sprawie (zamki,pochwyty).
    Myślałem,że to raczej "moje fanaberie"-ale pewnie jakiś inwestor zwrócił na to uwagę
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	search.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	1,5 KB
ID:	347635  

  13. #1273
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Czy oby nie przeginacie z tym "poprawianiem" za wszelka cene czego sie da?
    Mi bardziej chodziło o ograniczenie dyfuzji pary, bo szczelność powietrzną raczej łatwo wykonać.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  14. #1274
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Jak bedziesz zalepial pianka do murowania to zbankrutujesz jak na klej z wora to przy smarowaniu sam tam wleci a dobry klej z tego co pamietam ma lambde jak BK.
    Jezeli jestes taki wrazliwy w tym temacie to kup bloczki bez PW i zaciagaj boki klejem ja teraz widze ze to moze bardziej czasochlonne zajecie ale szczelniejszy efekt.

  15. #1275
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibuch

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kolbudy
    Kod pocztowy
    83-050
    Posty
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Bartek,pisałem już kiedyś (myślałem,że pamiętasz )25cm na dom,15cm na część garażową-już jest max do granicy zabudowy.
    Nie wiem ,czy jest sens budowania z tej 350-tki.Kurcze,ona jest taka miękka,aż strach
    Też się zastanawiałem. Jeśli już pójdę w BK to na pewno ten z większą gęstością. W chacie, którą teraz wynajmuję próbowałem powiesić lustro, nie wiem jaka tam jest odmiana ale masakra, ręką można wyrwać kołek.

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    A co będziesz kleił na zewnątrz? Styro, czy wełnę ? Ile cm ?
    Uprzedzając odpowiedź, wiesz, że klejenie styro na zewnątrz takiego bloczka jest nieco ryzykowne ? Tym bardziej przy grubszych warstwach styro. Producent zaleca wełnę. W przeciwnym wypadku warto pomyśleć o paroizolacji.
    A jak będę miał 30cm stryro to mi skondensuje? Kurde chyba muszę w to wniknąć? Czy fa farba latexowa od środka załatwi sprawę?

    Czy dobrze rozumiem, że Wy chcecie zaklejać te uchwyty do przenoszenia w bloczkach? Przecież to nie ma sensu. Co to ma dać? Jeśli szczelność to przecież lepiej zadbać o spoiny.

    Bart3z czy wg Ciebie jak zrobiłeś to podciśnienie to ciągnęło przez powierzchnię BK? Znaczy, że on nie jest szczelny dla powietrza? Czy to raczej przez spoiny i dlatego rozmawiacie o ich uszczelnianiu?
    Już sam nie wiem BK czy Silka. Im więcej czytam tym głupszy jestem . Szczególnie jak przeczytałem, że styrodur ma 130kPa przy 2% odkształceniach.
    Ostatnio edytowane przez zibuch ; 23-02-2016 o 10:30

  16. #1276
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibuch Zobacz post
    A jak będę miał 30cm stryro to mi skondensuje? Kurde chyba muszę w to wniknąć? Czy fa farba latexowa od środka załatwi sprawę?
    Kilka lat temu na FM dość mocno rozgorzała dyskusja na temat grubych izolacji klejonych od zewnątrz. Zaczęto zwracać na to uwagę, ze względu na większe prawdopodobieństwo kondensacji pary w przegrodzie.

    W programie WUFI możesz symulować długotrwały wpływ dyfuzji pary na przegrodę.
    Nie wiem na ile ta teoria ma pokrycie w praktyce, ale ja wolałem wybudować zgodnie z zaleceniami - od wewnątrz warstwa o największym oporze dyfuzji. Tak naprawdę cieżko oczekiwać jakiś praktycznych przykładów wpływu tak grubej izolacji, ponieważ klejenie 30cm i więcej na bloczki komórkowe praktykowane jest dopiero od niedawna.

    PS. Farba lateksowa nie jest barierą dla pary wodnej. To musi być specjalna farba np. epoksydowa, chlorokauczkowa, poliwinylowa czy olejna.

    Cytat Napisał zibuch Zobacz post
    Czy dobrze rozumiem, że Wy chcecie zaklejać te uchwyty do przenoszenia w bloczkach? Przecież to nie ma sensu. Co to ma dać? Jeśli szczelność to przecież lepiej zadbać o spoiny.
    Wg mnie lepiej byłoby posmarować ścianę od zewnątrz (przed przyklejeniem styro) jakimś szkłem wodnym.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  17. #1277
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Barth,czy mógłbyś napisać jakie żaluzje fasadowe wybrałeś?Awilux mnie zastrzelił ceną ARB80.Musze na szybko wiedzieć,ile zostawić miejsca na skrzynki.Ściana 24cm-i tutaj mogę zastosować nadproże systemowe 20cm (kierownik budowy się zgadza) do 225cm dł.Sprawę mostka miałbym z głowy,systemowe Xella są z BK,zbrojone wewnątrz.To samo kształtki "U" na wieniec.Są z BK,mają wełnę od zewnętrznej strony kształtki-zbroi się je wewnątrz i zalewa betonem.ja mam drewniany strop-więc jest to system do wykorzystania.

  18. #1278
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Wybrałem Selt'a C80
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  19. #1279
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Wybrałem Selt'a C80
    Dziękuję.
    Czy to z firmy "FIX" Wrocław?
    Ile dla tych żaluzji cofałeś" nadproże?

  20. #1280
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibuch Zobacz post
    Też się zastanawiałem. Jeśli już pójdę w BK to na pewno ten z większą gęstością. W chacie, którą teraz wynajmuję próbowałem powiesić lustro, nie wiem jaka tam jest odmiana ale masakra, ręką można wyrwać kołek.
    Czy to będzie 350,400,500-i tak trzeba stosować specjalne kołki do BK.Ja wybrałem Ytong Energo PP2/035.Tak mam w obliczeniach i projekcie-i tego się trzymam.Jest najcieplejszy,do tego nadproża systemowe.Nie ma tego dużo,a materiał na szalunki tez kosztuje.

    Cytat Napisał zibuch Zobacz post
    Czy dobrze rozumiem, że Wy chcecie zaklejać te uchwyty do przenoszenia w bloczkach? Przecież to nie ma sensu. Co to ma dać? Jeśli szczelność to przecież lepiej zadbać o spoiny.
    Potrzebuje jakieś 1300 bloczków BK,kilka tubek piany załatwi sprawę

Strona 64 z 81

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony