dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 74 z 81
Pokaż wyniki od 1.461 do 1.480 z 1620
  1. #1461
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    Pięknie Ci to wyszło, zgodnie z zamieszczonymi zdjęciami inspiracji. Te deseczki miałeś takie długie, nie widać łączeń? Nie obawiasz się o trwałość elewacji przy tak ciemnym kolorze grafitowym?
    Deski są łączone, ale niesymetrycznie dlatego z daleka nie widać łączeń. Nie widać też wkrętów, bo kręcone są z boku rombowej deski.
    Nie wiem jak z trwałością grafitu. Myślę, że będzie OK, ponieważ garaż jest od strony północnej a tynk silikonowy, który znacznie lepiej trzyma kolor.

    Cytat Napisał M.A.G. Zobacz post
    Bartek - jest czad ! Drewno na elewacji - strzał w dziesiątkę.
    Dzięki Andrzeju!
    Dwa tygodnie temu drugi raz olejowałem deski, bo przez lato jednak cześciwo deski nieco podeschły i efekt jest znacznie lepszy niż na zdjęciu z października

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    Dom wyszedł rewelacyjnie!!!
    Te podcienie są świetne, tak jak i jednakowy kolor garażu i bramy.
    Jeszcze trawka i będzie można robić fotki do pism o architekturze
    Dzieki moniss!
    Zrobiłbym więcej, ale czasu i pieniędzy brakuje. Z drugiej strony jakbym zrobił wszystko to co bym robił popołudniami ? Myślał nad kolejnym domem jak M.A.G. ?

    PS. I tak myślę
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  2. #1462
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ditomasso
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Toruń
    Dzielnica
    Pigża
    Posty
    242
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    80

    Domyślnie

    Gratuluję przeprowadzki!
    Świetne wnętrza - w moim stylu zupełnie.
    Dom wyszedł imponujący. Gratki!

  3. #1463
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał ditomasso Zobacz post
    Gratuluję przeprowadzki!
    Świetne wnętrza - w moim stylu zupełnie.
    Dom wyszedł imponujący. Gratki!
    Dzięki.
    Co do wnętrz, mam jeszcze kilka ciekawostek do zaprezentowania.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  4. #1464
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Dla elewacji z drewna jest tylko jedno słowo:Briliant.
    Dobrze ,że rzadko używane bo w tym przypadku nabiera wielkiego sensu Gratulacje.
    O starzeniu drewna wiesz wszystko,więc nie będę przynudzał.Na tylko antresole wokół tarasu,zamawiałem klejone drewno na "łamacze światła",bo obawiałem się tego "starzenia" drewna i tej częstej jego pielęgnacji.Ale rozumiem fascynacje.
    Pozdrawiam.
    Mieszkaj milutko.

  5. #1465
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    SUPER!!!! gratuluje
    a przy okazji garaz masz z plaskim dachem? ze scianka attykowa? moze u mnie cos doradzisz?

  6. #1466

    Domyślnie

    Barth3z jak tam u Ciebie? Prezentuj coś jeszcze...

    Jak z akustyką u Ciebie? Nie ma problemu z tym ociepleniem od środka?

  7. #1467
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    SUPER!!!! gratuluje
    a przy okazji garaz masz z plaskim dachem? ze scianka attykowa? moze u mnie cos doradzisz?
    Dzięki.
    Tak. Ściankę dorabiałem, żeby bryła jakoś wyglądała.

    Cytat Napisał Marek.M Zobacz post
    Jak z akustyką u Ciebie? Nie ma problemu z tym ociepleniem od środka?
    Wręcz przeciwnie, jest lepiej niż w typowym domu! Środek mam jak studio nagraniowe - na zewnątrz nic nie słychać.
    A dzięki temu, że płyty magnezowe dochodziły jedynie to ścian działowych to dźwięki pomiędzy pokojami też nie przechodzą. Jedynie przez drzwi.
    Ostatnio edytowane przez Barth3z ; 13-12-2016 o 09:35
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  8. #1468
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Bartek,dziękuję za odpowiedź na priv.Nie mogę wysłać re,bo skrzynkę masz pełną-więc zapytam tu,a potem skasuje pytanie.
    Mam drewniany strop (wiązar) i zastanawiam się,czy folia powinna być na płytach GK,potem wełna,celuloza i znów folia,płyta OSB.Część poddasza to antresola nad salonem,a więc ogrzewana-pozostała,odizolowana ocieploną ścianą -to strych nieogrzewany,ale z ociepleniem dachu.Co o tym myślisz?
    Dziękuję.

  9. #1469
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Nie mam czasu wyczyścić skrzynki, więc odpiszę tutaj

    Tak jak pisałem, paroizolacja musi być ciągła i zapewniać szczelność budynku. Jeśli masz antresolę z podestem, musisz ją oblecieć całą, ale tylko od wewnątrz. Coś na wzór tego zdjęcia:


    Z tego co pamiętam, chcesz zastosować celulozę na stropie, więc ona będzie ratowała pewne nieszczelności jakie mogą się niechcący pojawić.

    Jeśli nie wyraziłem się jasno, to podeślij przekrój o którym piszesz, wtedy oznaczę na rysunku jak powinna przebiegać linia paroizolacji.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  10. #1470
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post

    Jeśli nie wyraziłem się jasno, to podeślij przekrój o którym piszesz, wtedy oznaczę na rysunku jak powinna przebiegać linia paroizolacji.
    Wielkie dzięki za poświęcony czas!
    Nie chcę zaśmiecać wątku,podesłałem maila z przekrojem i obliczeniami w uwert..Jak znajdziesz chwilę zerknij proszę.

  11. #1471
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibuch

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kolbudy
    Kod pocztowy
    83-050
    Posty
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Bartek,dziękuję za odpowiedź na priv.Nie mogę wysłać re,bo skrzynkę masz pełną-więc zapytam tu,a potem skasuje pytanie.
    Mam drewniany strop (wiązar) i zastanawiam się,czy folia powinna być na płytach GK,potem wełna,celuloza i znów folia,płyta OSB.Część poddasza to antresola nad salonem,a więc ogrzewana-pozostała,odizolowana ocieploną ścianą -to strych nieogrzewany,ale z ociepleniem dachu.Co o tym myślisz?
    Dziękuję.
    Paroizolacja - proste - SZCZELNA warstwa między użytkową powierzchnią a termoizolacją. Chcesz dać wełną min. a na nią celulozę? Jeśli tak to bez sensu, na poziomach nie ma lepszej izolacji niż celuloza, możesz pojechać zagęszczeniem 25-30kg/m3 wyjdzie w cenie wełny. Nie wiem tylko po co dajesz osb na górze, jeśli nie będziesz miał przeciągów na górze (a zakładam, że zrobisz porządnie ) to przykrywanie celulozy od góry jest zbędne. Dodam jeszcze, że ja u siebie zrobiłem od spodu zamiast paroizolacji osb, tak osb jest paroizolacją (takim opóźniaczem pary)

  12. #1472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Nie ma znaczenia jaki dom. Powietrza wentylacyjnego nie powinno się dogrzewać powyżej temp. jaka panuje w pomieszczeniach. Poczytaj w necie.

    Z innej beczki - jak Wasze użycie za styczeń ?
    Moje:
    - klima - 165 kWh
    - podłogówka elektryczna ok. 270 kWh, w tym:
    - salon - 222 kWh (nieco zawyżone z powodu "problemów" z fibaro)
    - łazienka - za ostatnie 3 dni zużyłem 3,5kWh, więc za miesiąc przyjmę 35 kWh
    - pokój dzieci - max 10 kWh

    - c.w.u. - 185 kWh ... coś niskie względem poprzednich miesięcy.
    Ile z tego wyszło w II taryfie? Możesz to oszacować lub po prostu wiesz?

  13. #1473
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek.M Zobacz post
    Ile z tego wyszło w II taryfie? Możesz to oszacować lub po prostu wiesz?
    kable 100% w drugiej, a klima szacuję ok. 2/3.

    Kable załączam tylko między 13:00 - 15:00, nie licząc indydentów typu awaria fibaro i pierwsze testy.
    Klima ma harmonogram: rano od 4:30 do 6:00 i popołudniu od 13:00 do 1:00 w nocy. Pierwotnie klima chodziła tylko w 2 taryfie - wyłączała się o 15:00, ale wieczorami brakowało ciepła.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  14. #1474

    Domyślnie

    Bartku dla jakich warunków robi się obliczenia w u-wert? Chodzi mi o temperatury i wilgotność.

  15. #1475
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibuch Zobacz post
    Paroizolacja - proste - SZCZELNA warstwa między użytkową powierzchnią a termoizolacją. Chcesz dać wełną min. a na nią celulozę? Jeśli tak to bez sensu, na poziomach nie ma lepszej izolacji niż celuloza, możesz pojechać zagęszczeniem 25-30kg/m3 wyjdzie w cenie wełny. Nie wiem tylko po co dajesz osb na górze, jeśli nie będziesz miał przeciągów na górze (a zakładam, że zrobisz porządnie ) to przykrywanie celulozy od góry jest zbędne. Dodam jeszcze, że ja u siebie zrobiłem od spodu zamiast paroizolacji osb, tak osb jest paroizolacją (takim opóźniaczem pary)
    Dzięki.Skorzystałem z u-werta-masz racje.
    Ale pojechałeś z ceną celulozy równą wełnie Przy takim zagęszczeniu w "luźnym" zasypie stropu,cna za m2 wacha się od 60pln do 73pln.Ta niższa cena dotyczy czeskiej np. Ekovaty ,a ta wyższa dotyczy Isocella .Wspomniany u -wert wylicza dla 40cm wełny Climwool lambda 0,039 przegrodę 0,094 W/m²K,dla wełny o lambdzie 0,035 przegrodę 0,085 W/m²K,a opcja mieszana 20cm wełny o lambdzie 0,039 i 20cm Isocell 0,039 przegrodę 0,089 W/m²K.
    Za Climwoola 20cm zapłaciłem 14zł/m2.Dałem 40cm - przegroda 0,094 W/m²K.Dla tak niewielkiej różnicy w parametrach przegrody,nie widziałem ekonomicznego sensu płacenia za 140m2 samej celulozy Isocell ponad 8tys zł w zasypie 30cm.
    Tutaj istotna różnica to wypełnienie-celuloza ma tu przewagę bo jest sypka,ale robiąc o dobrze,jak napisałeś dając 20cm pod i 20cm pomiędzy krokwie,krzywdy ni będzie.Tym bardziej,że u mnie w dachu od 40cm wełny Climwool 0,33 w wysokim salonie,reszta 25cm Climwool 0.033.
    Nie powinno być źle
    Pozdrawiam.

  16. #1476
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibuch

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kolbudy
    Kod pocztowy
    83-050
    Posty
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Dzięki.Skorzystałem z u-werta-masz racje.
    Ale pojechałeś z ceną celulozy równą wełnie Przy takim zagęszczeniu w "luźnym" zasypie stropu,cna za m2 wacha się od 60pln do 73pln.Ta niższa cena dotyczy czeskiej np. Ekovaty ,a ta wyższa dotyczy Isocella .Wspomniany u -wert wylicza dla 40cm wełny Climwool lambda 0,039 przegrodę 0,094 W/m²K,dla wełny o lambdzie 0,035 przegrodę 0,085 W/m²K,a opcja mieszana 20cm wełny o lambdzie 0,039 i 20cm Isocell 0,039 przegrodę 0,089 W/m²K.
    Za Climwoola 20cm zapłaciłem 14zł/m2.Dałem 40cm - przegroda 0,094 W/m²K.Dla tak niewielkiej różnicy w parametrach przegrody,nie widziałem ekonomicznego sensu płacenia za 140m2 samej celulozy Isocell ponad 8tys zł w zasypie 30cm.
    Tutaj istotna różnica to wypełnienie-celuloza ma tu przewagę bo jest sypka,ale robiąc o dobrze,jak napisałeś dając 20cm pod i 20cm pomiędzy krokwie,krzywdy ni będzie.Tym bardziej,że u mnie w dachu od 40cm wełny Climwool 0,33 w wysokim salonie,reszta 25cm Climwool 0.033.
    Nie powinno być źle
    Pozdrawiam.
    Jak pojechałem? Podajesz cene 14zł/m2 przy 20cm. Nie liczysz ceny montażu, jak się dowiadywałem to było 10zł/m2.
    To Ci powiem, że mój sąsiad zrobił dokładnie w takiej samej cenie Isocella . Mówimy o poziomie oczywiście.
    Owszem, udało się dlatego, że mu pomogłem i nie zapłacił drugie tyle zdziercom za montaż. Owszem wydał parę złotych za wypożyczenie maszyny ale miał w 1 dzień zaizolowane całe poddasze. Z całym szacunkiem ale nijak się mają do siebie te 2 przegrody. Piszesz tylko o lambdzie, dlaczego? Napisz może o pojemności cieplnej, wykraplaniu pary. A czytałeś o konwekcji w wełnie?

    Koniec końców dałeś 20cm wełny + 20cm celulozy bo nie zczaiłem?
    I gdzie biorą 73zł za poziom przy 40cm Isocella? Jeśli tak jest to zwalniam się z pracy i jutro Ci robię Isocella poniżej ceny Ekovaty jaką podałeś
    Ostatnio edytowane przez zibuch ; 24-03-2017 o 07:21

  17. #1477
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibuch Zobacz post
    Koniec końców dałeś 20cm wełny + 20cm celulozy bo nie zczaiłem?
    I gdzie biorą 73zł za poziom przy 40cm Isocella? Jeśli tak jest to zwalniam się z pracy i jutro Ci robię Isocella poniżej ceny Ekovaty jaką podałeś
    Zibuch,dałem 40cm wełny 0,39 w strop..Kosztowało mnie to na 140m2 niecałe 4k pln.O parametrach takiej przegrody pisałem powyżej.Chciałem dać 20cm wełny i 20cm celulozy,chłopaki liczą 45pln za zrobienie sufitu z GK (ruszt,płytowanie,folia,wełna,łączenie ślizgowe z dotatkowym kantem wokół płyty-łaczenie GK z tynkiem wap-cem)) i tu nie ma znaczenia czy dają 20cm wełny czy 50cm wełny-cena bez zmian..Ale już np.za wzmocniony dla celulozy ruszt,chcieliby dopłatę.To ok 15-18kg na m2 -zależy od gęstości zasypu,ale w luźnym tak wychodzi.Celuloza Isocell to wg.wyceny ok 8k pln.Nie widzę ekonomicznego sensu.Resztę przewagi celulozy potwierdzam i zawsze o tym pisałem.
    Stropem raczej się nie przejmuje,40cm tej wełny pięknie go wygłuszyło i izolacyjnością też jest dobrze.Myślę,że jak dołożę 40cm wełny 0,33 w wysokim salonie,a reszta dachu 25-30cm-będzie zakopiście.
    Co do celulozy,poczytaj sobie o różnicach pomiędzy Isocellem, a czeskimi,litewskimi itd.
    Zasyp tez można zrobić lepiej lub gorzej....nie wiem jak to zrobiliście z sąsiadem....he he,pewnie usłyszę ,że to żadna sztuka,a jednak...
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 27-03-2017 o 10:50

  18. #1478
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibuch

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kolbudy
    Kod pocztowy
    83-050
    Posty
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Zibuch,dałem 40cm wełny 0,39 w strop..Kosztowało mnie to na 140m2 niecałe 4k pln.O parametrach takiej przegrody pisałem powyżej.Chciałem dać 20cm wełny i 20cm celulozy,chłopaki liczą 45pln za zrobienie sufitu z GK (ruszt,płytowanie,folia,wełna,łączenie ślizgowe z dotatkowym kantem wokół płyty-łaczenie GK z tynkiem wap-cem)) i tu nie ma znaczenia czy dają 20cm wełny czy 50cm wełny-cena bez zmian..Ale już np.za wzmocniony dla celulozy ruszt,chcieliby dopłatę.To ok 15-18kg na m2 -zależy od gęstości zasypu,ale w luźnym tak wychodzi.Celuloza Isocell to wg.wyceny ok 8k pln.Nie widzę ekonomicznego sensu.Resztę przewagi celulozy potwierdzam i zawsze o tym pisałem.
    Stropem raczej się nie przejmuje,40cm tej wełny pięknie go wygłuszyło i izolacyjnością też jest dobrze.Myślę,że jak dołożę 40cm wełny 0,33 w wysokim salonie,a reszta dachu 25-30cm-będzie zakopiście.
    Co do celulozy,poczytaj sobie o różnicach pomiędzy Isocellem, a czeskimi,litewskimi itd.
    Zasyp tez można zrobić lepiej lub gorzej....nie wiem jak to zrobiliście z sąsiadem....he he,pewnie usłyszę ,że to żadna sztuka,a jednak...
    Pozdrawiam.
    Masz ciekawy układ jak Ci kładą wełnę za darmo. Bo jakby nie patrzyć to kolejna warstwa. Tylko pogratulować. Mojemu sąsiadowi też zrobili celulozę za darmo, ale to nie jest największą zaletą przegrody, którą dostał .
    Mhhh, też miałem "zakopiście" przy 35cm wełny w dachu - czytaj jedynym ratunkiem był pokój na parterze. Nie porównuj celulozy do wełny. Ja wiem co mówię bo miałem w poprzednim domu wełnę a teraz mam celulozę.
    Wzmocnienia...... pomyśl, m2 płyty GK waży 9kg

  19. #1479
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Barth3Z
    Mieszkasz już prawie rok. Może jakieś szersze podsumowanie budowy i eksploatacji.
    Interesuje mnie zwłaszcza ocieplenie od wewnątrz, które jest rzadko stosowane

    Tomek

  20. #1480
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał 19TOMEK65 Zobacz post
    Barth3Z
    Mieszkasz już prawie rok. Może jakieś szersze podsumowanie budowy i eksploatacji.
    Interesuje mnie zwłaszcza ocieplenie od wewnątrz, które jest rzadko stosowane

    Tomek
    Hmm...
    Może powiem tak, gdybym miał budować dom od nowa to nic bym nie zmienił No może tylko to, że nie zalałbym rurek w podłodze...
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

Strona 74 z 81

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony