dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: Szambo - jaka odleg?o?? od granicy dzia?ki?

Domyślnie Szambo - jaka odległość od granicy działki?

Czy przepisy określają odległość w jakiej może być umieszczone szambo od granicy działki (czy jest rozróżnienie w zależności od tego czy jest to granica od strony sąsiada czy od strony drogi)? I czy ewentualnie dotyczą odległości samego zbiornika czy klapy?
    pozdr.

Domyślnie

na terenach skanalizowanych 15m od okien i drzwi pom. przeznaczonych na pobyt stały i do magazynów prod. spoż., 7,5m od granicy działki, drogi.
    na terenach nieskanalizowanych odpowiednio 7 (bez tych magazynów) i 2.
    bajzi
    "budowaliśmy, budowaliśmy, aż wybudowaliśmy" - kiwaczek- dziwaczek

3. Adaptacja budynku gospodarczego. Wymiana dachu Termomodernizacja budynku gospodarczego. Ocieplanie od wewnątrz czy od zewnątrz? Jak zmienić budynek gospodarczy na budynek mieszkalny. Łączenie konstrukcji Budynek gospodarczy. Adaptacja poddasza na cele mieszkalne
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

Domyślnie

2 m od włazu do granicy działki (od strony drogi)
    75 cm od szamba do granicy działki (od strony drogi)

informacje od sprzedawcy szamb
    uzyskane przed chwilą

Domyślnie

Dzięki, za informacje, a jak to wygląda dla granicy od strony sąsiada?
    pozdr.

Domyślnie

szambo 2m od sąsiada krawędz zbiornika i wywiewka tagże 2m

Domyślnie

mieczotronixie: to nie jest prawda. prawo budowlane wyraźnie określa tak jak napisałam powyżej. jest to odległość od granicy czy to sąsiada czy drogi, ciągu pieszego (to w przypadku, gdy droga jest na działce- służebność) do odpowietrzenia zbiornika. nie chce być inaczej - par. 36 pkt1,2
    bajzi

Domyślnie

Odległość krawędzi szamba do granicy działki nie wynika bezpośrednio z przepisów, lecz z zasady budowania tak, aby nie naruszyć gruntu sąsiada, a zwłaszcza drogi, która ma nawierzchnię, lub podziemne instalacje.
    Jako w miarę bezpieczny przyjmuje się kąt ochrony 45 stopni.
    Oznacza to, że przy głębokości wykopu 2m odległość ściany wykopu od granicy powinna wynosić też około 2m.
    Chodzi o to, że po wstawieniu prefabrykowanego zbiornika powstanie szczelina między zbiornikiem a wykopem, której nie jesteśmy w stanie zagęścić po jej zasypaniu.
    Ta szczelina zostanie zagęszczona w sposób naturalny przez obsuwanie się ziemi położonej obok.
    Jeżeli w tej ziemi będzie znajdował się kabel, to na skutek przemieszczenia może on zostać uszkodzony.
    Są technologie pozwalające na przybliżenie podziemnych budowli do granicy działki (n.p. ściany szczelinowe).
    Można w granicy działki wykopać rów głębokości 80cm (podmurówka ogrodzenia) i szybko zalać go betonem.
    Nie nastąpi przy tym naruszenie sąsiedniego gruntu.

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

Domyślnie

Proszę Państwa !
    Zapomnieliście o pewnym drobiagu - pojemności !!
    Od sąsiada do 10 m3 - min. 2 m, od 10 do 50 m3 - min. 7,5 m. Dopuszcza się w granicy działki pod warunkiem że sąsiad też ma tam szambo. Od ulicy, chodnika, drogi do 10m3 - min. 2 m, od 10 do 50 m3
    min. 10 m.
    Pozdrawiam
    J

Domyślnie

wydawało mi się, że mówimy o budownictwie jednorodzinnym, więc chyba 7m3 wystarczy? zapis w decyzji o war. zabudowy jest również wiążący. jak będzie tam stało czarno na białym, że może być w takiej to a takiej odległości, to nie musisz się przejmować przepisami. ja mam np. zapis, że muszę się podłączyć do kanalizacji po jej wykonaniu.
    bajzi

ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

Domyślnie

Cytat Napisał bajzi
    mieczotronixie: to nie jest prawda. prawo budowlane wyraźnie określa tak jak napisałam powyżej. jest to odległość od granicy czy to sąsiada czy drogi, ciągu pieszego (to w przypadku, gdy droga jest na działce- służebność) do odpowietrzenia zbiornika. nie chce być inaczej - par. 36 pkt1,2
    Mylisz się bajzi.
    bo ten punkt dotyczy pokryw i wylotów wentylacji

Par 36 pkt 1 - Odległość pokryw i wylotów wentylacji

Rozporządzenie Ministra Gospodarki i Budownictwa z 14.12.1994 w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuwanie

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

Domyślnie

bajzi

Policz 0,6 m3/24/4 osoby x 14 dni = 8,4 m3, a mówimy o nominalnej pojemności, poza tym nie wiemy jak liczną czeradkę ma szanowny Dokker i jak dużo wody zużywa ?
    Pozdrawiam
    J

PS
    No chyba że szambiara co tydzień, można i tak!

Domyślnie

Uwaga, wspólnie z jednym z bardziej znanych forumowiczów postanowiliśmy napiętnować osobnika "mariuszbryk1". Facet zwrocil się ostatnio do mnie z prośbą o udostępnienie dokumentacji przygotowanej mi przez firmę dotyczącą oczyszczalni. Podobno potrzebuje jej, bo zaczyna działalność w tej branży, no i zaczyna pięknie, bo od próby kradzieży projektu. Owszem, jeśli ktoś robiący projekty wyrazi zgodę na podzielenie się swoją wiedzą (np _ZBYCH_, Jareko, Pchełek.....), to o.k., ale jeśli facet pisze do mnie na priva, żeby mu podesłać dokumentacje wykonaną na moje zamówienie, to znaczy,że szacunek dla własności intelektualnej i praw autorskich ma żaden. Zaczyna, fajnie, ale NIE OD KRADZIEŻY. Uwaga, bo być może jego praca jest też tyle warta, co nic.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia