dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Szambo - jaka odległość od granicy działki?

    Czy przepisy określają odległość w jakiej może być umieszczone szambo od granicy działki (czy jest rozróżnienie w zależności od tego czy jest to granica od strony sąsiada czy od strony drogi)? I czy ewentualnie dotyczą odległości samego zbiornika czy klapy?
    pozdr.

  2. #2

    Domyślnie

    na terenach skanalizowanych 15m od okien i drzwi pom. przeznaczonych na pobyt stały i do magazynów prod. spoż., 7,5m od granicy działki, drogi.
    na terenach nieskanalizowanych odpowiednio 7 (bez tych magazynów) i 2.
    bajzi
    "budowaliśmy, budowaliśmy, aż wybudowaliśmy" - kiwaczek- dziwaczek

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    2 m od włazu do granicy działki (od strony drogi)
    75 cm od szamba do granicy działki (od strony drogi)

    informacje od sprzedawcy szamb
    uzyskane przed chwilą

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki, za informacje, a jak to wygląda dla granicy od strony sąsiada?
    pozdr.

  5. #5

    Domyślnie

    szambo 2m od sąsiada krawędz zbiornika i wywiewka tagże 2m

  6. #6

    Domyślnie

    mieczotronixie: to nie jest prawda. prawo budowlane wyraźnie określa tak jak napisałam powyżej. jest to odległość od granicy czy to sąsiada czy drogi, ciągu pieszego (to w przypadku, gdy droga jest na działce- służebność) do odpowietrzenia zbiornika. nie chce być inaczej - par. 36 pkt1,2
    bajzi
    "budowaliśmy, budowaliśmy, aż wybudowaliśmy" - kiwaczek- dziwaczek

  7. #7

    Domyślnie

    Odległość krawędzi szamba do granicy działki nie wynika bezpośrednio z przepisów, lecz z zasady budowania tak, aby nie naruszyć gruntu sąsiada, a zwłaszcza drogi, która ma nawierzchnię, lub podziemne instalacje.
    Jako w miarę bezpieczny przyjmuje się kąt ochrony 45 stopni.
    Oznacza to, że przy głębokości wykopu 2m odległość ściany wykopu od granicy powinna wynosić też około 2m.
    Chodzi o to, że po wstawieniu prefabrykowanego zbiornika powstanie szczelina między zbiornikiem a wykopem, której nie jesteśmy w stanie zagęścić po jej zasypaniu.
    Ta szczelina zostanie zagęszczona w sposób naturalny przez obsuwanie się ziemi położonej obok.
    Jeżeli w tej ziemi będzie znajdował się kabel, to na skutek przemieszczenia może on zostać uszkodzony.
    Są technologie pozwalające na przybliżenie podziemnych budowli do granicy działki (n.p. ściany szczelinowe).
    Można w granicy działki wykopać rów głębokości 80cm (podmurówka ogrodzenia) i szybko zalać go betonem.
    Nie nastąpi przy tym naruszenie sąsiedniego gruntu.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Proszę Państwa !
    Zapomnieliście o pewnym drobiagu - pojemności !!
    Od sąsiada do 10 m3 - min. 2 m, od 10 do 50 m3 - min. 7,5 m. Dopuszcza się w granicy działki pod warunkiem że sąsiad też ma tam szambo. Od ulicy, chodnika, drogi do 10m3 - min. 2 m, od 10 do 50 m3
    min. 10 m.
    Pozdrawiam
    J

  9. #9

    Domyślnie

    wydawało mi się, że mówimy o budownictwie jednorodzinnym, więc chyba 7m3 wystarczy? zapis w decyzji o war. zabudowy jest również wiążący. jak będzie tam stało czarno na białym, że może być w takiej to a takiej odległości, to nie musisz się przejmować przepisami. ja mam np. zapis, że muszę się podłączyć do kanalizacji po jej wykonaniu.
    bajzi
    "budowaliśmy, budowaliśmy, aż wybudowaliśmy" - kiwaczek- dziwaczek

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajzi
    mieczotronixie: to nie jest prawda. prawo budowlane wyraźnie określa tak jak napisałam powyżej. jest to odległość od granicy czy to sąsiada czy drogi, ciągu pieszego (to w przypadku, gdy droga jest na działce- służebność) do odpowietrzenia zbiornika. nie chce być inaczej - par. 36 pkt1,2
    Mylisz się bajzi.
    bo ten punkt dotyczy pokryw i wylotów wentylacji

    Par 36 pkt 1 - Odległość pokryw i wylotów wentylacji

    Rozporządzenie Ministra Gospodarki i Budownictwa z 14.12.1994 w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuwanie

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    bajzi

    Policz 0,6 m3/24/4 osoby x 14 dni = 8,4 m3, a mówimy o nominalnej pojemności, poza tym nie wiemy jak liczną czeradkę ma szanowny Dokker i jak dużo wody zużywa ?
    Pozdrawiam
    J

    PS
    No chyba że szambiara co tydzień, można i tak!

  12. #12

    Domyślnie

    Uwaga, wspólnie z jednym z bardziej znanych forumowiczów postanowiliśmy napiętnować osobnika "mariuszbryk1". Facet zwrocil się ostatnio do mnie z prośbą o udostępnienie dokumentacji przygotowanej mi przez firmę dotyczącą oczyszczalni. Podobno potrzebuje jej, bo zaczyna działalność w tej branży, no i zaczyna pięknie, bo od próby kradzieży projektu. Owszem, jeśli ktoś robiący projekty wyrazi zgodę na podzielenie się swoją wiedzą (np _ZBYCH_, Jareko, Pchełek.....), to o.k., ale jeśli facet pisze do mnie na priva, żeby mu podesłać dokumentacje wykonaną na moje zamówienie, to znaczy,że szacunek dla własności intelektualnej i praw autorskich ma żaden. Zaczyna, fajnie, ale NIE OD KRADZIEŻY. Uwaga, bo być może jego praca jest też tyle warta, co nic.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony