dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20

Temat: szambo

  1. #1

    Domyślnie szambo

    Witam!
    czy istnieją przepisy regulujące posadowienie szczelnego szmaba (zbiornik plastikowy 8m3) w konkretnej odległosci od granicy, od studni??

  2. #2

    Domyślnie

    naprawdę nikt z szanownych forumowiczów nie orientuje sie w tych odległościach???

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Istnieją na 100%. Ale jakos ni w ząb nie pamiętam.
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Wwiola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    223

    Domyślnie

    Poszukaj w Warunkach technicznych. Albo ja zaraz poszukam

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    netiarz Wyczerpującej odpowiedzi udzielił już kiedyś Pitbull - http://murator.com.pl/forum/viewtopi...studnia+szambo

    Wystarczyło skorzystać z Forumowej wyszukiwarki a nie denerwować się, ze w przeciągu godziny i 53 minut nikt jeszcze Tobie nie raczył udzielić odpowiedzi.

    Wyszukanie tej informacji zajęło mi ok 1 minuty.

    Pozdrawiam
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Brawo Wowka! <oklaski>

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Nie stresujcie człowieka. Przecież każdy na początku może mieć problemy z kozystaniem z wszystkich udogodnień forum, takich jak na przykład wyszukiwarka.
    A dla Wowki oklaski za szybkość działania jak najbardziej!
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    szambo - 2 metry od granicy i 5 metry od okna lub drzwi do pomieszczenia gdzie przebywają ludzie (to takie gdzie ludzie są ponad 2 godziny na dobę), 15 metry od studni

  9. #9

    Domyślnie

    Te odleglosci sa od krawedzi zbirnika szamba, czy wylotu odpowietrzenia ?

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ryszard1
    Te odleglosci sa od krawedzi zbirnika szamba, czy wylotu odpowietrzenia ?
    A to ciekawa kwestia, bo się tak zastanawiałem, czy to jest od wewnętrznej krawędzi zbiornika szamba (obwód samych zanieczyszczeń), czy od zewnętrznej całościowej krawędzi szamba. I doszłem do wniosku, że chyba od tej krawędzi samej zawartości, pomijając ścianki szamba...

  11. #11

    Domyślnie

    a mi sie obilo o uszy, ze chodzilo o wylot,

  12. #12

    Domyślnie

    Dzisiaj rozmawiałem z potencjalnym wykonawcą który owszem odległości od działki sąsiada i drogi wyznaczał na 2 m natomiast wylot wywietrznika sugerował zrobić przy płocie. Czy właśnie taki wylot nie jest objęty tymi przepisami?

  13. #13

    Domyślnie

    Dzisiaj rozmawiałem z potencjalnym wykonawcą który owszem odległości od działki sąsiada i drogi wyznaczał na 2 m natomiast wylot wywietrznika sugerował zrobić przy płocie. Czy właśnie taki wylot nie jest objęty tymi przepisami?

  14. #14

    Domyślnie

    Odległość licz się od wyłazu na 100%, więc chyba i wywietrznik powinien być objęty tą zasadą ale głowy nie dam.

  15. #15

    Domyślnie

    No właśnie, od "włazu" byłoby OK, ale wywietrznik możnaby poprowadzić kanałem w bok i wylot przy płocie. Ale czyż nie o to chodzi żeby trzymać swoje "zapaszki" w przyzwoitej odległości?

  16. #16

    Domyślnie

    A czy w dwukomorowym szambie są potrzebne wywietrzniki w obu komorach, czy wystarczy w jednym?
    I czy trzeba mieć włazy w obu?
    Jak je połączyć ? Domyślam się, że przelot z jednego do drugiego powinien byc jak najwyżej ( a może się mylę) i jak duży zrobić taki przelot?

  17. #17

    Domyślnie

    Gdzie kupić plastikowy zbiornik (lub zbiorniki) tak aby nie zapłacić zbyt wiele. Szambo około 8m3 umiszczone 2 metry pod poziomem gruntu. Może macie inne pomysły niż zbiorniki plastikowe?

  18. #18

  19. #19

    Domyślnie

    od studni powinien być 15m

  20. #20

    Domyślnie

    Uwaga, wspólnie z jednym z bardziej znanych forumowiczów postanowiliśmy napiętnować osobnika "mariuszbryk1". Facet zwrocil się ostatnio do mnie z prośbą o udostępnienie dokumentacji przygotowanej mi przez firmę dotyczącą oczyszczalni. Podobno potrzebuje jej, bo zaczyna działalność w tej branży, no i zaczyna pięknie, bo od próby kradzieży projektu. Owszem, jeśli ktoś robiący projekty wyrazi zgodę na podzielenie się swoją wiedzą (np _ZBYCH_, Jareko, Pchełek.....), to o.k., ale jeśli facet pisze do mnie na priva, żeby mu podesłać dokumentacje wykonaną na moje zamówienie, to znaczy,że szacunek dla własności intelektualnej i praw autorskich ma żaden. Zaczyna, fajnie, ale NIE OD KRADZIEŻY. Uwaga, bo być może jego praca jest też tyle warta, co nic.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony