dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie nowe dzrwi na starej futrynie

    Witam, mam zalozone drzwi 80 na 2 zawiasach do starej futryny, zawiasy sa do polowy wkrecone we futryne inaczej sie nie da gdyz by nie przywieralyby dokladnie,bo futryna trosze za szeroka. zaczynaja drzwi opadac, nie chce zakladac nowej futryny, stare mury itp. zreszta nie mam jakiegos znajomego zby mi to zrobil. moze jest jakis sposob zeby lepiej zabezpieczyc te drzwi ? moze grubszy gwint zawiasow ?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Wrzuć jakąś fotkę.
    Tu była reklama....

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał subfosylny Zobacz post
    Wrzuć jakąś fotkę.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG1267.jpg
Wyświetleń:	5185
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	187067Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG1268.jpg
Wyświetleń:	8015
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	187069

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzejzms

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-214
    Posty
    288

    Domyślnie

    To żart czy fotomontaż

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    To może powiedzmy - takie wykonanie "drzwi" nie przystoi firmie, która zajmuje sie montażem drzwi. Zwyczajne tak się nie robi. To cholernie amatorska robota, ale jak widać dla wielu liczy się efekt nowych drzwi a nie techniczna strona (tak w ogóle to chyba tam powinny być drzwi z "płytkim felcem".
    Ale do sedna - jak już to próbowałbym użyć zawiasu z podkładką - mocowanego wkrętami do futryny. Szukaj w markecie/sklepie żelaznym

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.595

    Domyślnie

    Cytat Napisał milutkaa Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG1267.jpg
Wyświetleń:	5185
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	187067Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG1268.jpg
Wyświetleń:	8015
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	187069
    Pierwsze wrażenie dokładne jak u andrzejzms - dawno nie widziałem takiej jazdy..
    To firma tak wykonała?
    Ten przypadek mocniej utwierdza mnie w przekonaniu, że słusznie robię nie podejmując się montażu drzwi na stare futryny.
    Najpierw jest rozmowa w stylu: tak, tak, zdaję sobie sprawę, że będzie nierówno, że trochę "nie tak", może tu i ówdzie
    "się" podszlifuje, jednak nie mam innego wyjścia: jest glazura, terakota, poza tym hałas niemiłosierny - słyszałem jak kuli u sąsiada, do dzisiaj mną trzęsie.
    A potem? Może któryś coś tam wspominał, chociaż wątpię, że nie będzie to jak nowe, ale nie nikt nie mówił o takich dziurach czy prężęniu . Przecież to to zabić może jak człowiek nie odskoczy Jak ja mam za to zapłacić i jeszcze z tym mieszkać ?
    To tak przy okazji, teraz bardziej na temat.
    Zbyt mało ukazują te zdjęcia - praktycznie to samo.
    Czy podjęto próbę montażu na starych zawiasach w futrynie- z ewentualnym skróceniem tego bolca?
    Dlaczego zamontowano drugie zawiasy na futrynie tyle je wykręcając? Podejrzewam, że inny jest felc na skrzydle i tej starej ościeżnicy dlatego zawsze będzie problem.
    Jeżeli coś przeszkadza (zapewne wszystko ) to czy można domontować zawias środkowy?
    Drzwi zamontowane na dwóch takich zawiasach zawsze będą się opuszczać - zawias w futrynie (czy gdzie on tam wkręcony ?) na jednym bolcu, którego ciężar skrzydła będzie skręcał w stronę klamki. Grubszy bolec nic tam nie pomoże - chyba że przyspawany jak ten stary.
    Zawsze, to nie znaczy wiecznie bowiem nie wróżę im długiego żywota dlatego zakup ościeżnice do tych skrzydeł i zrób to "po ludzku".

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Zawsze mówię że nie montuję na futrynie.. ale nie mam dość silnej woli by odmówić jak sie trafi jakiś poczciwy staruszek.. . Tylko że tego typu futryny jak na zdjęciu kategorycznie skreślam przy pomiarze.
    W takich montażach sukcesem jest to, że drzwi się zamkną.

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Frezja123

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Posty
    2

    Question Nowe drzwi na starą metalową ościeżnicę z 89r.

    Witam Ja, z kolei jestem przed decyzją o założeniu nowych drzwi przylgowych w stare, metalowe ościeżnice. Wymiary ościeża, a właściwie nowych drzwi PORTY pasują do ościeża za jednym wyjątkiem, a mianowicie: nowe drzwi należałoby skrócić. Pasuje także rozstaw zawiasów. Przed ewentualnym zakupem zastanawiam się czy na trzpień starego zawiasu, którego nie da się wymontować, pasuje czop od nowego zawiasu, czy da się dobrać jakiś typ zawiasów nowych, by tylko wkręcić jego górną część (czop) ? Metalowe futryny są w dobrym stanie i nie mam możliwości ich usunięcia. Jeśli się nie da to myślę nad innym rozwiązaniem: by w miejsce zbitej szyby wstawić twardą płytę PCV gr. 4 mm w białym kolorze, ciętą na wymiar. Bardzo proszę Cię, finlandio o poradę :wiggle Prawie od tygodnia nad tym się zastanawiam, szukając w necie. W moim rejonie nie ma fachowca, którego opinia mogłaby zadecydować o kupnie nowych drzwi, aczkolwiek naczytałam się wiele o ich jakości, niekoniecznie dobrej .
    W załączeniu fotka zawiasuKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stary zawias górny.jpg
Wyświetleń:	3656
Rozmiar:	102,7 KB
ID:	196652 Z góry dziękuję za odpowiedż

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Sam mam taką futrynę i obiecuję sobie że przy remoncie ona wyleci a ścianę się wyprostuje.
    Drzwi będą pasowały na ten zawias. Co bym tam nie powiesić będzie wyglądało lepiej niż stara płyta
    A skrócenie drzwi to niemal oczywista sprawa.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał milutkaa Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG1267.jpg
Wyświetleń:	5185
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	187067Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG1268.jpg
Wyświetleń:	8015
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	187069
    i Ty mieszkasz z takim czymś ?
    Ja bym się wstydził !
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Frezja123

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Posty
    2

    Domyślnie

    I to jest przykład jak laik nie może zaufać tzw. fachowcom Zanim podejmie się decyzję warto skorzystać z obszernej wiedzy dostępnej w necie. Też mam stare metalowe futryny i drzwi z przeszkleniem, które albo pękło albo się rozbiło, stąd mój wcześniejszy wpis. Zastanawiałam się nad możkiwością wstawienia nowych drzwi, bez usuwania ościeżnic lecz u mnie to niemożliwe. Zatem pomyślałam o wstawieniu drzwi do starych futryn lecz zastanawiałam się nad rodzajem czopa odpowiedniego do montażu. Rodzaje zawiasów jest dużo a mnie odpowiadał o wys. odpowiedniej do istniejącego i taki znalazłam. Jednakże należało wziąć pod uwagę ciężar drzwi by się nie obsuwały. . Przy drzwiach wypełnionych płytą otworową potrzeba 3 zawiasy, a przy istniejących 2. zawiasach należałoby wybrać drzwi z wypełnieniem "plaster miodu" (waga ok. 17kg) Jednakże jakość wykonania budzi wiele zastrzeżeń Zatem wybrałam opcję uzupełnienia brakującego szkła tworzywem do złudzenia imitującego szkło. Po wstawieniu stwierdzam, że jest to rozwiązanie dobre aczkolwiek tymczasowe bo nie ma ono tej sztywności, chyba żeby zastosować szprosy dla wzmocnienia konstrukcji, ale to za dużo roboty i niepotrzebny dodatkowy koszt. Wpadłam na inny pomysł, by wstawić twardą białą płytę z PCV skrojoną na wymiar. Taką płytę można kupić w sklepie internetowym http://www.plyty.fabertec.pl/PCW-twarde-kolor-bialy Polecam W ten sposób mam drzwi odnowione i pomalowane na biało, za to nic się nie odkleja, nie pęcznieje i byle drobne uderzenie nie uszkodzi powierzchni. A wracając do drzwi milutkiej zrobiłabym Tak: oczyściłabym dolną część zawiasu i na górnym trzpieniu założyłabym czop nowego zawiasu. Dolny bym wykręciła. Oczywiście należy uprzednio sprawdzić czy pasuje tzw. "fi" tj średnica trzpienia do czopu.. Z fotki nie widać czy są to przylgowe drzwi czy bezprzylgowe. Niezależnie od tego położyłabym gładź szpachlową by poprawić wygląd ściany

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony