dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pawel112

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Posty
    9

    Domyślnie Belki i pustaki na strop teriva

    Witam. Mam na uwadze taki projekt. http://www.archipelag.pl/projekty-domow/franczi-ii-g1/ z garażem. Chciałbym bardziej zorientowanych spytać o strop ,a dokładnie o ilość materiałów. Według zestawienia materiałów ze strony projektu potrzeba około 336m belek i około 917 pustaków teriva I .
    Według danych z forum na 1m2 stropu wychodzi ok.1,7m belek i 6,7 sztuk pustaka. Co do pustaka to by się mogło zgodzić 130m2 X 6,7=871.
    Natomiast z belkami, niech mnie ktoś poprawi ,albo pocieszy ,bo wychodzi mniej więcej 130m2 X 1,7=221m ,czyli około 100m mniej niż w zestawieniu. Wiadomo ,że trzeba wziąć poprawkę i może coś dolecieć ,ale żeby ponad 100m? Będę wdzięczny za rozjaśnienie.
    Ostatnio edytowane przez pawel112 ; 03-05-2013 o 22:05

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pollo_loco

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-001
    Posty
    68

    Domyślnie

    Nie da się tak po prostu przeliczyć potrzebnych mb belek stropowych w odniesieniu do powierzchni. Tzn. można to zrobić i wtedy wyjdzie Ci wariant idealny. Dopiero dokładna wizualizacja belek stropowych z uwzględnieniem maksymalnych długości i obciążeń da konkretną liczbę metrów bieżących. U mnie było to też przerabiane ze stropami Porotherm (to też strop gęstożebrowy) - też mi się nie zgadzała ilość metrów w wykazie materiałów z moimi obliczeniami Zapytaj w biurze architektonicznym skąd ta wartość - pokażą Ci wtedy rzut z nakreślonymi belkami - powinni to mieć dokładnie rozpisane, skoro podali Ci taką wartość.

    P.S. a czy to 1,7 metra zakłada też osadzenie wszystkich belek na ścianach nośnych? Bo to też jest minimum kilka cm, które przy kilkudziesięciu belkach urastają do konkretnej pozycji w wykazie materiałów!

  3. #3

    Domyślnie

    Trochę mnie dziwi to, że nie ma w projekcie rozrysowanego ułożenia belek. Ciekawa zagadka dla wykonawcy, gdzie ułożyć belki. Projektant daje wolną rękę?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony