dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 30 z 80
Pokaż wyniki od 581 do 600 z 1595

Temat: Jaki wybrać kocioł na pellet

Domyślnie

Ekokamil
    Z tą niezawodnością i serwisem palników na pelety to nie jest taka prosta sprawa. Tak jak tu wspomniał ProStaś - dany typ kotła ma "rozwiniętą siec serwisową". Na ogół jest tak, że rozwiniętą siec serwisową ma kocioł, ale palnik już tak jakby nie za bardzo. Generalnie powodem tego jest mala ilośc sprzedawanych jak dotąd tego rodzaju palników w Polsce. Mało który producent kotłów ma swoją własną siec serwisową, raczej bazują na współpracujących instalatorach (znaczy się własnych klientach, który z mocy prawa musza i tak zapewniac serwis). A tacy serwisanci nie tracą czasu na szkolenia na temat urządzeń, których nie zainstalują (bo po co, skoro sprzedaje się gaz i węgiel). Producenci (typu Atmos, Cichewicz i inni) mają kotły z palnikami, które ładnie wyglądają na targach, ale ich prawdziwi klienci niestety są za granicą. W efekcie tego niestety, ale w Polsce jest garstka ludzi, mających praktyczne pojęcie o palnikach na pelety.

I tu konstruktywne rady (gdzie ich szukac):
    - szukaj palników z "doczepionymi" do nich kotłami, nie odwrotnie,
    - idąc tym tropem odnajdziesz instalatorów (producentów) palników, którzy dobiorą Ci do nich właściwy do Twoich potrzeb kocioł, nie odwrotnie,
    - po tym też poznasz, czy taka firma specjalizuje się w kotłach, czy w palnikach na pelety, co może miec wielkie znaczenie na twoje samopoczucie w Przyszłości,
    - zawsze sprawdzaj dostepnośc i szybkośc dostawy części zamiennych do Ciebie, nie do Twojego instalatora. Czas dostawy np. ze Szwecji może "trochę"potrwac.
    - sprawdź, czy potencjalna wymiana uszkodzonej części, nie wymaga od Ciebie, pięciu minut pracy wkrętakim i kluczem, przez co nie będziesz czekał w chłodzie dwóch tygodni na reakcję serwisu. Warto tą sprawę rozeznac, dzięki temu możesz miec super dzielający palnik i nigdy więcej nie widziec się z serwisem,
    - sprawdź choc to trudne w fazie inwestycji, czy Twój instalator/serwisant
    bedzie odbierał od Ciebie telefony....

Wracając do kotłów z palnikami na pelety i na drewno - mam swoje typy, jeśli chcesz to mogę Ci podac na priv.
    Pozdrawiam

Domyślnie kocioł na pelet..

ProStas - wielkie dzięki za pomoc - wygląda to bardzo interesująco...

Pello Tobie również bardzo dziękuję za aktywne uczestnictwo na tym forum i pomaganie laikom ( czyli mnie ) zrozumieć na czym świat stoi

Czekam na Twoją odpowiedź na privie.

Kamil

3. Zapowietrzone grzejniki w domu – przyczyny zapowietrzania się instalacji centralnego ogrzewania Zapowietrzony kaloryfer – jakie mogą być skutki powietrza w instalacji centralnego ogrzewania Zapowietrzona instalacja centralnego ogrzewania: jak prawidłowo odpowietrzyć grzejnik? Czy można połączyć kocioł na paliwo stałe z ogrzewaniem podłogowym?

Domyślnie Re: ecovarm & viadrus

Cytat Napisał ekokamil
    Witam wszystkich forumowiczów, oraz pelletomaniaków,
    to mój pierwszy post ( nie tylko na tym forum więc czuję tremę...
    Ale do rzeczy:

Jestem w zasadzie zdecydowany na ogrzewanie peletami, ale ze względu na ciągłe wachania cen, rozważam raczej kupno pieca który oprócz spalania peletu mógłby mi zaoferować coś jeszcze. Idealnie jeśli byłby to zestaw palety + drewno. ( I tak będę kupować drewno do kominka wiec mógłbym go kupować na zimę więcej i palić czasami w piecu - np. w łikendy kiedy jestem w domu).
    Zdecydowanie odrzucam palenie węglem.

Jak na razie interesują mnie dwa kotły wspomniane w temacie:
    1) Ecovarm - ECOFIRE 24DP,link do strony:
    http://www.ecovarm.com/produkty_opis...products_id=74

2) Viadrus - Hercules Duo, poczytać o nim można tutaj:
    http://www.viadrus.cz/web/structure/...tae-68.html?do[loadData]=1&itemKey=pl_1

Czy ktoś z Was posiada któryś z tych piecy?
    Ktoś coś słyszał, ktoś coś wie na ich temat?
    Interesuje mnie głownie kwestia niezawodności oraz dostępność serwisu.
    Jeśli nikt nie używa dokładnie tych piecy to może chociaż się ktoś wypowie ogólnie - o tym czy Viadrus/Ecovarm to dobra marka.... Czekam również na propozycje innych pieców.

Pozdrawiam,
    Kamil
    Witam. Sprawdz kocioł R-ECO Pellet. Kocioł żeliwny z inteligentnym sterowaniem. Pelety+Drewno na wbudowanym ruszcie wodnym, czyli to czego poszukujesz. Dodatkowo przy zakupie daja 1 tone pelet Barlinka w cenie kotla. Link do strony: http://www.reco.pl/index.php/content/view/82/84/. Kocioł ten od miesiaca pracuje u moich znajomych. Jak na razie to rewelka. Jak się sprawdzi to tez kupię
    Pozdrawiam

Cytat Napisał Kris70
    Cytat Napisał ekokamil
    Ale do rzeczy:

Jestem w zasadzie zdecydowany na ogrzewanie peletami, ale ze względu na ciągłe wachania cen, rozważam raczej kupno pieca który oprócz spalania peletu mógłby mi zaoferować coś jeszcze. Idealnie jeśli byłby to zestaw palety + drewno. ( I tak będę kupować drewno do kominka wiec mógłbym go kupować na zimę więcej i palić czasami w piecu - np. w łikendy kiedy jestem w domu).

Jeśli nikt nie używa dokładnie tych piecy to może chociaż się ktoś wypowie ogólnie - o tym czy Viadrus/Ecovarm to dobra marka.... Czekam również na propozycje innych pieców.

Pozdrawiam,
    Kamil
    Witam. Sprawdz kocioł R-ECO Pellet. Kocioł żeliwny z inteligentnym sterowaniem. Pelety+Drewno na wbudowanym ruszcie wodnym, czyli to czego poszukujesz. Dodatkowo przy zakupie daja 1 tone pelet Barlinka w cenie kotla. Link do strony: http://www.reco.pl/index.php/content/view/82/84/. Kocioł ten od miesiaca pracuje u moich znajomych. Jak na razie to rewelka. Jak się sprawdzi to tez kupię
    Pozdrawiam

Czyżby naiwnie przemycana reklama
    Andrzej, projekt Kornelia archipelag

Cytat Napisał Andrzej z Wadowic
    Cytat Napisał Kris70
    Cytat Napisał ekokamil
    Ale do rzeczy:

Pozdrawiam,
    Kamil
    Pozdrawiam

Witam serdecznie,
    Jesli reklama to firmy Danfoss - bo to ich strona
    Kotły R-ECO są pod adresem http://www.r-eco.pl/ - teraz to już jest reklama
    Pozdrawiam,
    Serwis MCI

Pozdrawiam

Witam serdecznie,
    Jesli reklama to firmy Danfoss - bo to ich strona
    Kotły R-ECO są pod adresem http://www.r-eco.pl/ - teraz to już jest reklama
    Pozdrawiam,
    Serwis MCI

Witam forumowiczów. Sorki za błąd w adresie, rzeczywiście podałem stronę Danfoss ... A tak na marginesie - po co Danfossowi domena RECO ?... - może są ze sobą powiązani ?
    Kocioł u Znajomych nadal OK
    Pozdrawiam,
    Krzysztof

Domyślnie

Witam wszystkich,
    Jestem na etapie wybierania sposobu ogrzewania. Waham się pomiędzy gazem propan-butan a pelletem. Proszę o pomoc w wyborze kotła na pellet oraz jego mocy. Domek ma mieć powierzchnię 120m2, budowany z porothermu 24 + styropian 15 cm. Zależy mi na opiniach osób, które znają, użytkują, coś wiedzą na temat pieców, które niżej wymieniam. Najważniejsze informacje dla mnie to:

1. Realna sprawność w %.
    2. Awaryjność.
    3. Realny poziom hałasu (np. głośny lub cichy).
    4. Serwis.
    5. Łatwość obsługi i czyszczenia.
    6. Roczny koszt ogrzania domku.

KOTŁY NA PELET
    1. Kostrzewa Pellets Fuzzy Logic
    2. Ulrich Kombopelletich KP
    3. Ecovarm ECOFIRE 24DP
    4. Buderus Funke Pellets
    5. Atmos D 20P
    6. Eko-KOMFORT A 25 kW
    7. HEF EKO-PLUS U PELLETS 25kW
    8. Verner A25
    9. Verner A251
    10. Fröling kocioł na pelety P2
    11. TERMO-TECH typ EKO-TECH 39kW – DUO
    12. Hilton 25 Kompakt
    13. R-eco Pellet
    14. Heatmatix BURNER
    15. Granpal ECO
    16. Klimosz

Dodam, że używam wyszukiwarki, czytam forum. Parę informacji znalazłem już, ale są niepełne tzn. nie dotyczą wszystkich wymienionych przeze mnie punktów.
    Zatem jeśli ktoś ma któryś z pieców, lub slyszał o jakimś opinie - proszę o informacje

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Kod pocztowy
    03-188

Domyślnie

Cytat Napisał araks
    Proszę o pomoc w wyborze kotła na pellet oraz jego mocy. Domek ma mieć powierzchnię 120m2, budowany z porothermu 24 + styropian 15 cm.
    Moc kotła w granicach 10kW. Ze swojej strony polecam KWB UPS S, PARADIGMA Pelletti, Windhager BioWIN. Może jeszcze HERZ-Pelletstar Biocontrol.

http://www.test.de/themen/umwelt-ene...76882/1286475/

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

Domyślnie

Dlaczego akurat te?
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

Domyślnie

Ja używam Linga Duo 25 kw -dom 280 m2 - ocieplony tak samo .
    We wrześniu spalanie - średnia 12,84 kg dziennie, październik 15,01 kg dziennie.
    Założyłem , ze spalę ok. 5 ton .Piec pracuje od 27 grudnia 2007 roku - cały czas.
    Swoje doświadczenia z tym piecem opisałem w innym wątku ( tam tez pełne nastawy )

Domyślnie

Ja też od jakiegoś czasu poszukuję kotła na pelety. Z moich dotychczasowych obserwacji wynika, że na rynku dostępne są kotły peletowe z palnikami retortowymi (np. Ulrich, Viadrus LING DUO) oraz z palnikami dedykowanymi tylko do peletu (Kostrzewa, R-ECO Pellet, Heatmatix). Palniki retortowe przeznaczone są do spalania ekogroszku i dlatego efektywność spalania na nich peletu jest niska (brak dopalania holzgazu powstającego podczas podgrzewania peletu).

Od dwóch miesięcy obserwuję kocioł R-ECO Pellet zainstalowany u moich znajomych. W odpowiedzi na pytania Araksa:
    1.Sprawność kotła – 92 %,
    2.Awaryjność – brak danych – jak na razie bez awarii,
    3.Realny poziom hałasu – podajniki pracują bardzo cicho,
    4.Serwis – był tylko raz w momencie odpalenia kotła. Dobry kontakt telefoniczny z serwisem fabrycznym w Cieszynie.
    5.Łatwość obsługi i czyszczenia – Obsługa intuicyjna, bardzo przyjazny sterownik. Odnośnie czyszczenia to co 2 tygodnie należy przeczyścić komorę grzałki rozpalającej – łatwy dostęp poprzez wyczystkę.
    6.Roczny koszt ogrzania domu – brak danych. Przy obecnych temperaturach praktycznie tylko ciepła woda – do 3 worków peletu na tydzień.

Kocioł bardzo ładnie się prezentuje, ma żeliwny wymiennik oraz dodatkowy ruszt na którym można palić np. drzewem.
    Ponieważ noszę się z zamiarem zakupu tego kotła proszę o uwagi od innych użytkowników.
    Pozdrawiam Krzysztof.

Domyślnie

Wszystko ładnie, pieknie, tylko w takim razie jaki palnik ma R-ECO? Wydaje mi się że cały czas jest to retorta, tylko sprytnie nigdzie nie ma informacji ze strony producenta o palniku. Jedynie informuje nas że:

zyskaliśmy dzięki zastosowaniu palnika dopalającego także gaz drzewny zawarty w spalinach, a powstający w procesie spalania drewna (Holzgas) - rezultatu tego nie osiąga się, spalając pelety w palniku retortowym.

Domyślnie

Nie, w kotłach peletowych R-ECO nie pracuje retorta. Mają palnik dedykowany do spalania peletu. Sprawdz ten link, jest tu pełny opis - http://www.r-eco.pl/images/stories/d...tka_pellet.pdf

Domyślnie

Miał ktośdo czynienia z kotłem LUMO Bio-max
    http://lumo.com.pl/index.php?lumo=kpsnptb15

Cenowo wychodzi całkiem atrakcyjnie....

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

Domyślnie

Ja wiem czy atrakcyjnie?
    Kocioł 4100zł + zasobnik 900zł + palnik ponad 3000 EURO(!).
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

Domyślnie

Dzięki Kris70 za info, rzeczywiście nie retorta, pelet jest zrzucany na palnik, napewno troszke hałasuje, ale to bez znaczenia w kotłowni. Dwa ślimaki, ciekawe jak się będą sprawować?

Domyślnie

Cz możecie przybliżyć mi informacje co do kosztów ogrzewania pelletem domu?Mam dom 200m powierzchni użytkowej i zatsanawiam się między ekogroszkiem a pelletem ewentualnie piecem na gaz ziemny ale to w dlaszej przyszlosci poniewaz trwa podlaczanie dopiero do miejscowosci w ktorej bede mieszkal?
    Jaka jest cena peleetu i jakie spalanie srednie na powiedzmy miesiac w sezonie grzewczym? pieca takiego chciałbym równiez uzyc do podgrzewania wody
    pozdrawiam Damian

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Kod pocztowy
    03-188

Domyślnie

Cena to 695PLN za tonę z transportem. Ile zużyjesz peletu? To powinno wynikać z obliczeń sezonowego zapotrzebowania energii dla twojego domu.

Bierz pelet. Prawdopodobnie troche drożej niż węgiel a trochę taniej niż gaz ziemny.

Domyślnie

Cytat Napisał damianexus
    Cz możecie przybliżyć mi informacje co do kosztów ogrzewania pelletem domu?Mam dom 200m powierzchni użytkowej i zatsanawiam się między ekogroszkiem a pelletem ewentualnie piecem na gaz ziemny ale to w dlaszej przyszlosci poniewaz trwa podlaczanie dopiero do miejscowosci w ktorej bede mieszkal?
    Jaka jest cena peleetu i jakie spalanie srednie na powiedzmy miesiac w sezonie grzewczym? pieca takiego chciałbym równiez uzyc do podgrzewania wody
    Witaj
    Jeśli Twój dom jest w miarę dobrze ocieplony, nie powinieneś spalac więcej niż 1 tonę miesięcznie w sezonie grzewczym, jeśli bedą mrozy. Cena tony dobrego peletu w workach z transportem nie powinna przekroczyc 700 zł. Można juz kupic i za 600 zł.
    Możesz jak najbardziej używac kotła do podgrzewania wody - rozumiem że poza sezonem. Pamiętaj tylko, aby kupic kocioł z zapalarką automatyczną do peletu.
    Pozdrawiam

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały

Domyślnie

Na lato niespecjalnie opłaca się użytkować kociołek z podajnikiem. Lepiej pokusić się o grzałkę do wymiennika. Grzałka po nagrzaniu wody tylko ja dogrzewa, a kociołek musi sporo energii zużyć żeby dopiero zastartować (podajnik, pompy, wentylatory, paliwo). Choć jeśli jest spore zużycie wody (np goście) to rzeczywiście można go włączyć.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

Strona 30 z 80

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia