dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 42
  1. #21

    Domyślnie

    Ja bym takiemu wrednemu sąsiadowi spryskała Roundup'em tyle samo powierzchni za płotem, ile on mnie. Oczywiście tak, żeby tego nie widział
    Może się tylko domyślać. Niech wie, że taka broń jest obosieczna i że nie jest całkiem bezkarny. Jak sam zacznie liczyć straty, może dotrze do jego zakutego łba, że nie jesteś całkiem bezbronna i możesz z nim walczyć taką samą bronią...
    Gdyby zaczął szumieć, zrobiłabym słodką minkę i powiedziałabym, że to pewnie taka sama zaraza, jak u Ciebie, zaatakowała jego rośliny. W końcu każda zaraza może przejść przez takie ogrodzenie, jak to między wami, no nie?
    Możesz go spytać, czy przypadkiem nie zauważył u siebie jakiejś mszycy, mączlika, czy innych szkodników....
    Ostatnio edytowane przez alibabka ; 10-05-2013 o 15:09
    Carpe diem

  2. #22

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim każda rada jest cenna, pomaga złapać dystans i mobilizuje do działania.
    Płot lamelowy jest niezłym pomysłem choć na całą długość wyjdzie 3 tysiące
    Ostatnio edytowane przez cbf600 ; 11-05-2013 o 22:23

  3. #23

    Talking

    Cytat Napisał cbf600 Zobacz post
    Dziękuję wszystkim każda rada jest cenna, pomaga złapać dystans i mobilizuje do działania.
    Płot lamelowy jest niezłym pomysłem choć na całą długość wyjdzie 3 tysiące
    3 tysiące??100 metrów masz szerokości działkę?Ja miałam z moim dziadem sąsiadem podobnie,pryskał mi,czepiał się o byle co,odpuśc sobie policję,kamery to tylko napędzi sąsiada do dalszych działań,ja założyłam płot lamelowy na 30 m szerokości i mam święty spokój z nim,przyczepił się do innego sąsiada.

  4. #24

    Domyślnie

    i da capo aż chama obudujecie z każdego strony i w sumie słusznie, bo jak osobnik upierdliwy, to niech się kisi we własnym sosie; gorzej, że przyparty (uwaga, żart!) do muru (HAHA) może nasilić robienie szkód, bo przecież przez płot też coś przerzuci itd.

  5. #25

    Domyślnie

    Jeśli wyzywa Panią bez powodu, rozumiem, ze bez żadnych prowokacji z Pani strony, to proponuje wziąść sobie dyktafon i gdy on będzie się zwracała do Pani obelżywie po prostu nagrać rozmowę i zachować ja sobie, w razie "w" dla policji.

    Nie widzę powodu, żeby się bawić w ceregiele, od ludzie należy wymagać kultury, a każde puszczenie mimochodem jego chamskiego zachowania w stosunku do Pani osoby, tylko go rozzuchwala. Jak jest chamem to będzie płacił za chamstwo,albo będzie trzymał język za zębami.

  6. #26

    Domyślnie

    [QUOTE=Damro;5965766]3 tysiące??100 metrów masz szerokości działkę?
    Moja działka ma ponad 70 metrów długości , jeden płot 1,8 m kosztuje 49 zł. plus słupki mocujące no i ktoś kto pomoże to cudo zamontować tak żeby nie przewróciło się przy pierwszym podmuchu
    Co do wyzywania: ostatnio nie rozmawiamy wcale odkąd zaczęłam nagrywać wystąpienia tego Pana aparatem fotograficznym - niestety nie zawsze miałam przy sobie urządzenie do nagrania, albo nie zdążyłam nagrać krótkiego dosadnego i obraźliwego zdania. Przykładowe przyczyny jakie "sprowokowały" tego pana do wyzywania mnie:
    -zwrócenie przeze mnie uwagi żeby nie pryskał niczym na piwonie w trakcie takiego działania (stąd zdjęcia jak to robi)
    - gałązka wiśni za ogrodzeniem
    - trawa w pobliżu ogrodzenia i muru oporowego
    Zgadzam się w pełni z Panem m4rsh4ll: mam wrażenie, że mój brak reakcji, próby załagodzenia, schodzenie z drogi temu człowiekowi właśnie doprowadziły do takiej eskalacji problemu
    Ostatnio edytowane przez cbf600 ; 12-05-2013 o 19:03

  7. #27

    Domyślnie

    odpuść,niereaguj to taki typ charakteru,daję gwarancję że odpuści,traktuj jak powietrze,przerobiłam,nie którzy tacy są i tego nie zmienisz a wojna z nimi jeszcze bardziej ich napędza

  8. #28

    Domyślnie

    Według mnie nie można odpuszczać. Ludzie zajadli boją się tylko bardziej cwanych i silniejszych od siebie, innymi gardzą.

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Nie wiadomo, co na takiego chama jest lepsze. Nie ma uniwersalnych sposobów. Myślę, że nie należy mu odpuszczać, i konsekwentnie zbierać "kwity".
    Jak mówił Jan Kobuszewski, chamstwo należy zwalczać siłom i godnościom osobistom.

  10. #30

    Domyślnie

    Dziękuję tak właśnie będę czynić.

  11. #31

    Domyślnie

    hej, jak dla mnie porady sa troche naciagajace Ciebie na koszty a nie chroniace . Wiadomo, ze z glupim sasiadem tylko glupia rozmowa moze pomoc. skoro z toba nei chce rozmawiac to moze masz ojca, wuja czy chlopaka ktory jest stanowczy i stanowczo powie gosciowi co nie gra. Ja tam widze mojego ojczyma jak takiemu sasiadowi mowi czego robic nie powinien, to mysle ze chlop sam by z nowymi sadzonkami przyszedl
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  12. #32

    Domyślnie

    nicol21 - niestety wielu cwaniaków jest zatwardziałych i sam bełkot za płotu drugiego cwaniaka nie wystarczy. Czasem trzeba podjąć kroki prawne, wykazać się przebiegłością. Niestety kamerki w samochodach, w domach to już żaden luksus i często obowiązek jeśli nie chcesz się szarpać z plebsem i kłócić bez końca jak w sławnej, polskiej komedii. Będzie się miało wroga za płotem? Postaw sobie 2-metrowe tuje i sąsiad zniknie z oczu.

    Stanowczym trzeba być od początku i nikomu nie popuszczać, bo później ciężko coś odkręcić. Ja kiedyś też byłem zbyt miły w stosunku do ludzi, z powodu jakiegoś dziwnego wychowania z domu i w konsekwencji musiałem sporo się napocić, aby później nawracać innych na właściwe postępowanie.

    Reasumując, albo autorka tematu zniży się do sąsiedzkiego poziomu i zaczerpnie nieco z neandertalczyka albo wiecznie będzie pomiatana. Limit polityki miłości chyba został już wyczerpany. I nie jest to nawoływanie do chamstwa, lecz szacunek dla własnego zdrowia. Nie pozwólmy innym sobą pomiatać.

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    igorgumis

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Opole
    Posty
    11
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    kurcze... niezła historia. moi rodzice mają za to sąsiada, który szkodzi trochę w inny sposób. sąsiad niedawno się wprowadził i właśnie buduje dom. tak więc postanowił postawić betonowy płot.. moi rodzice prosili, mówili, że to bezguście, ohyda i jego dom będzie wyglądał ohydnie..nic do niego nie trafia.. macie jakiś pomysł, co z tym zrobić?

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    obsadzić po swojej stronie roślinami

  15. #35

    Domyślnie

    Do nikol21:
    Sąsiad czuł respekt przed moim (niestety już nieżyjącym Dziadziem) przede mną niestety nie... może uda się znaleźć jakieś wsparcie...
    Do KK2012:
    dziękuję podobnie zaczynam czuć, sytuacja się powtarza, nienawiść widać w każdym spojrzeniu - byłam za miękka przy pierwszym truciu i mam nagrodę; co do tui to myślę że łotr też je wymorduje jak wisienki i piwonie... no chyba że postawie tam plastikowe - to oczywiście żart, człowiek w stresie gupieje
    Do igorgumis:
    a może postawić wspomniane w tym wątku płoty lamelowe -pomysł by Zielony ogród obsadzone (zgodnie z radą Elfir zielenią) albo ładnie pomalowane - wszystko zależy od tego jak duży będzie ten mur...

  16. #36

    Domyślnie

    Ogrodzenie panelowe też się sprawdzi, to dzisiaj bardzo popularne. Niestety musisz liczyć się z paroma tysiącami wydatku oraz koniecznie postaw je na swoim terenie, w żadnym wypadku w granicy działki.

  17. #37

    Domyślnie

    No więc: telenoweli cześć dalsza: podczas plewienia ogródka Pan Sąsiad zauważył, że śmiem spoglądać - lękliwie - ale to do wiadomości tylko sprzyjających w cierpieniu forumowiczów - w jego stronę. No i poleciała wiązanka; a ja nauczona radami powyższymi szybciutko wyciągnęłam aparat fotograficzny, żeby nagrać słowa do cytowania "nienadające się". A tu niespodzianka. Sąsiad się ukrył, natomiast z pełnym impetem wystartowała Jego rozsierdzona Małżonka. Próby uderzenia mnie, itp. (przykre) zachowania - udało mi się nakręcić przy pomocy wspomnianego aparatu. W poniedziałek czeka mnie rozmowa z Panem Dzielnicowym - bo, moi Drodzy, nadal tacy Panowie istnieją. Zobaczymy... napewno złożę relację na forum...
    Pozdrawiam i obiecuję, że nie poddam się się łatwo .
    Ostatnio edytowane przez cbf600 ; 17-05-2013 o 22:51

  18. #38
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pieknyromek

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    ok. Legionowa
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Tak jest!!! Weź się za dziada Nie jestem zwolennikiem kłótni, sam mam spoko sąsiadów ale z takimi dziadami (a właściwie całą rodzinkę) trzeba ostro.

  19. #39

    Domyślnie

    Nic tak nie temperuje jak świadomość że swoje wyczyny tacy osobnicy jak w/w dziad będą mogli obejrzeć w pełnej krasie w nagraniu ( i nie tylko oni ) jest to doskonały dowód. Sam sprawdziłem - to działa.

  20. #40

    Domyślnie

    Powodzenia!! i ze niby co? patrzec przed siebie nie wolno? przeciez moze isc gdzies indziej i robic cos innego a nie za patrzenie na ludzi krzyczec i wyzywac. a za probe uderzenia to mysle ze spokojnie policja mozna nie tylko postraszyc ale zgloscic.... to juz jest krok za daleko.
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony