dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 95
  1. #1

    Domyślnie projekt GALILEA MAŁA pracownia DOMPLAN

    Witam wszystkich budujących bądź planujących budowę domu Galilea Mała wg projektu wrocławskiej firmy Domplan.
    http://www.domplan.com.pl/Galilea%20...ea%20Mala.html

    Planujemy zacząć budowę w sierpniu 2013, wersja odbicie lustrzane, w okolicach Oleśnicy koło Wrocławia. Projekt już kupiony, aktualnie w adaptacji. Nasze najważniejsze zmiany w projekcie:
    1. Powiększenie garażu do dwustanowiskowego (szerokość ponad 6m, jeszcze w trakcie ustaleń), a wraz z nim powiększenie pokoju nad garażem,
    2. Usunięcie balkonów, zwykłe duże okna zamiast balkonowych,
    3. Daszek jednospadowy nad wejściem,
    4. W pokojach, gdzie były po 2 okna połaciowe dajemy po jednym,
    5. Zmniejszenie tarasu o połowę i rezygnacja z jednych drzwi tarasowych na rzecz zwykłego dużego okna,
    6. Okno doświetlające w ścianie bocznej garażu (w projekcie brak, garaż ciemny),
    7. Okno w ścianie bocznej pokoju nad garażem (w projekcie brak),
    8. Budowa z ceramiki (w projekcie jest Ytong),
    9. Schody betonowe dwubiegowe proste (w projekcie drewniane).

    Zapraszam osoby zainteresowane tym projektem do dzielenia się wrażeniami, doświadczeniami czy przemyśleniami.
    Ostatnio edytowane przez Lukasz_B ; 09-10-2013 o 07:00 Powód: literówka

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zgrabny układ wnętrz.
    Tarasu nie rób wylewanego na płycie betonowej, tylko układany na gruncie - będziesz mogł dowolnie modyfikowac jego kształt, w zalezności od potrzeb.

    Tak się pobawiłam:

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Tomasso XXXV
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam
    Też będę budował ten dom mam już projekt i myślimy z żoną co w nim zmienić zamierzam ruszyć z budową na wiosne

  4. #4

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez evito ; 28-07-2014 o 15:48

  5. #5

    Domyślnie

    Ja buduję, aktualnie na ukończeniu mamy ściany parteru.
    W katalogach zazwyczaj nie znajdziesz znacząco więcej informacji niż na stronie internetowej biura projektowego. Ja przed zakupem prosiłem o dosłanie np, przekrojów i nie było z tym problemu, tak samo z odpowiedziami na szczegółowe pytania dotyczące np. wysokości ścianek kolankowych, możliwości adaptacji itd.

  6. #6

    Domyślnie

    Tak to wygląda na chwilę obecną

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	201309291104.jpg
Wyświetleń:	576
Rozmiar:	86,7 KB
ID:	215523

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomiandpati

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Nysa
    Kod pocztowy
    48-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, my z żoną również zdecydowaliśmy się na projekt Galilea Mała, startujemy na wiosnę 2014, zmiany jakie zamierzamy wprowadzić są bardzo podobne do propozycji Lukasz_B, a dodatkowo:
    - podniesienie ścianki kolankowej o jeden bloczek
    - powiększenie kuchni kosztem salonu

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Deltabox

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6

    Domyślnie

    Też się przymierzamy do G-M.
    Nasze zmiany na wejście - przesunięcie jednej ścianki w kuchni celem wygospodarowania spiżarni. Jest gdzie się wyrobić ze sprzętem a nikt nie będzie tam "kilometrów" zabudowy kuchennej fundował. Likwidacja okna balkonowego na dole przy stole - zastąpienie go oknem "holenderskim". Odwrócenie schodów i wykonanie ich betonowych aby pod nabiegiem zyskać dodatkową przestrzeń dla dolnej łazienki z pralnią oraz przesunięcie o 20-30cm ścianki kosztem pomieszczenia 1/8. Zyskamy przez to luzu w dolnej łazienko-pralni a z garderoby niewiele stracimy. Ile w końcu ciuchów w domu możńa trzymać - zwłaszcza że u góry jest również spora garderoba. Przez odwrócenie schodów u góry wyjdzie fajne połączenie barierki z przejściem do pokoju nad garażem w którym w ścianie szczytowej będzie okno - a może jeszcze mały balkon. Myślimy nad tym.
    Garaż - poszerzenie o ok 0,5-1m tak aby po wstawieniu jakichś regałów, rowerów można jeszcze było wysiąść z auta.
    Wstawienie 2 wąskich okien pod sufitem aby go doświetlić i wietrzyć unikając przeciągów i trzaskających drzwi.
    U góry rezygnacja z tej klitki między łazienką a schodami (2/7) robiącej za pralnio-suszarnię - powiększamy tym łazienkę i rezygnacja z drzwi do garderoby z korytarza - będą tylko z sypialni. Będzie tam też ulokowane całe centrum medialne domu.

  9. #9

    Domyślnie

    Cześć, macie może projekt tego co zmieniacie. Chodzi mi o wyobrażenie sobie tych wielkości i rozmieszczenia. My wprawdzie mamy już wybudowany dom (bez dachu), ale cały czas myślę co by tu jeszcze zmienić. Dom ma sporo mankamentów, a póki nie stoi to wydaje się wszystko ok. Bedę wdzięczna za obrazek poglądowy. Pozdrawiam

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Deltabox

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6

    Domyślnie

    Nie, nie mamy jeszcze. Na spokojnie aranżujemy G-M tylko teraz jesteśmy na etapie kalkulacji kosztów każdego z nich i przeliczania na ile podany orientacyjny koszt SSZ pokrywa się z rzeczywistością i dzisiejszymi cenami. Bo szczerze powiedziawszy gotówki mamy właśnie na SSZ a na wykończenie będziemy chcieli wziąć kredyt - ale na pewno nie drugie tyle co SSZ. Będzie to nasz 2gi budowany dom zatem... co-nieco mamy już doświadczenie jakich błędów nie popełniać - jak wiele ich zawierają projekty gotowe a kwiatki dopiero wychodzą jak już ściany stoją i "too late"...
    Wkurzają mnie trochę te biura projektowe bo jedyna możliwość wyciągnięcia od nich zestawienia materiałów to zakup projektu. Wielka kurna tajemnica.
    Wiem że pow. dachu nie zmienionej konstrukcji to 209mkw ale potrzebowałbym jeszcze łączną pow. ścian zewnętrznych i nośnych oraz działowych i łączną ilość m3 drewna na dach (cenę wykonawstwa znam) aby policzyć ile wyniesie postawienie domu od fundamentów po dach.

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    karelu

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Okolice Wadowic
    Kod pocztowy
    34-106
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam
    Projekt juz w domu ,teraz czas na papierkowa robote Chcemy ruszyc na wiosne Jak czytam post Lukasz_B to prawie w 100% chcemy tak samo tylko pare drobnych zmian Bede budowal z porotherm dryfix ,szybko i sprawnie, strop gestozebrowy a na dach tylko dachowka chyba Roben czarna ,zadnej blachy Dachu wychodzi ok. 250 m2-koszt dachowki 18000 zl (w cenie rynny, folia, i inne pierdoly) Pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    U nas aktualnie trwają prace nad więźbą.

    Uzupełniając mój pierwszy post dotyczący m.in. planowanych zmian względem projektu oryginalnego:
    - jednak stanęło na Ytongu, nie Porothermie,
    - ścianka kolankowa poszła do góry o 1 pustak (projektowa wysokość nie pozwalała na dosunięcie do ściany nawet malutkiego biurka),
    - rezygnacja z osobnej pralni na górze na rzecz większej łazienki,
    - zmniejszenie do ok. 90cm szerokości drzwi wejściowych;
    - drobne manewry z ustawieniem i szerokością wszystkich okien,
    - dach z pełnym deskowaniem + folia, nadbitka i wystające elementy więźby malowane lakierobejcą woskową kolor sosna,
    - dachówka ceramiczna Roben Piemont antracyt (można znaleźć w naprawdę dobrej cenie), rynny metalowe srebrne.
    Ostatnio edytowane przez Lukasz_B ; 07-11-2013 o 14:10

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Deltabox Zobacz post
    potrzebowałbym jeszcze [...] łączną ilość m3 drewna na dach
    W oryginalnym projekcie objętość zamówieniowa drewna około 10,5m3.

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Deltabox

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6

    Domyślnie

    Też dotarłem do tej informacji ale dzięki. Tzn 10,5m3 (10,3 dokłądnie podają) to niestety ilość wymagana a wiadomo że kupując drewno nie kupisz dokładnie tyle tylko tyle ile ci sprzedadzą czyli min. 11-11,5m3.
    Na przestrzeni minionych 10 lat mam 3 budowy za sobą (swoich domów i znajomych) i z każdej zostaje sporo które niestety prędzej czy później kończy jako opałowe.
    A dysponujesz może ilością bloczka jaka jest potrzebna do postawienia tego domu ?
    Bo chciałbym dokładnie skalkulować na ile podany w projekcie koszt budowy SSZ ma pokrycie z rzeczywistością.

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cincincin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-129
    Posty
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Deltabox Zobacz post
    A dysponujesz może ilością bloczka jaka jest potrzebna do postawienia tego domu ?
    Bo chciałbym dokładnie skalkulować na ile podany w projekcie koszt budowy SSZ ma pokrycie z rzeczywistością.
    Jeśli ktoś byłby łaskaw podrzucić mi na [email protected] mniej więcej zestawienie dot. zapotrzebowania na materiały budowlane, to byłbym wdzięczny.
    Buduję Galilea Mała z poszerzonym garażem o 90cm.

    Wciąż dumam nad porotherm/ytong; styropian/wełna

  16. #16

    Domyślnie

    Witam serdecznie,

    Również myślimy o zakupie projektu GALILEA MAŁA . Czy może ktoś udzielić informacji jaki koszt jest postawienia domu do stanu deweloperskiego? (okna drzwi, dach, elewacja ,rynny itp.)

    Bardzo przydatna byłaby ta informacja

    Ewelina

  17. #17

    Domyślnie

    Z tego co mi wiadomo nikt jeszcze nie wybudował do stanu deweloperskiego, stąd nikt nie jest w stanie podać swoich kosztów.

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cincincin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-129
    Posty
    42

    Domyślnie

    ktoś już coś zaczyna budować? Pogoda sprzyja

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Slawek.T

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Nowy Sącz
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, ktoś buduje domek Galilea Mała w okolicy Nowego Sącza ew. Małopolska. Jakieś orientacyjne koszty budowy? Zgóry dzięki za odpowiedź.

  20. #20

    Domyślnie

    Witam wszystkich Galilejczyków bardzo serdecznie

    Z Mężem zdecydowaliśmy się na projekt Galilea Mała. Czy są tu osoby już budujące dom wg tego projektu?

    Widzę, że wątek o Galilei (zwykłej) żyje troszkę bardziej. A może by tak ożywić też ten wątek Galilejczyków "Małych"?

    Pozdrawiam serdecznie

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony