dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 95
  1. #41
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    m.wol

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Jasło
    Kod pocztowy
    38-200
    Posty
    7

    Domyślnie

    kolego Łukaszu przymierzamy sie z żonką do budowy g-m i zastanawiam się ile cię wyniósł stan surowy otwarty?

  2. #42
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    m.wol

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Jasło
    Kod pocztowy
    38-200
    Posty
    7

    Domyślnie

    nikt już nie zagląda do tego wątku?

  3. #43

    Domyślnie

    Zagląda jego autor . Tak się również składa, że aktualnie kończę budowę i mam na głowie wykończenie, co zajmuje całość wolnego czasu. Sam się o tym przekonasz już niedługo, gdy zaczniesz budowę

    Według moich w miarę dokładnych notatek stan surowy otwarty (materiał + robocizna) wyszedł ok. 160-170kzł.

  4. #44
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    m.wol

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Jasło
    Kod pocztowy
    38-200
    Posty
    7

    Domyślnie

    Troche straszne te ceny za stan surowy u mnie znajomy za taka kase wybudowal stan surowy ale dom ponad 200m2 i bryla o wiele bardziej skomplikowana niz groszka

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał m.wol Zobacz post
    Troche straszne te ceny za stan surowy u mnie znajomy za taka kase wybudowal stan surowy ale dom ponad 200m2 i bryla o wiele bardziej skomplikowana niz groszka
    Jeżeli nie budujesz sam, nie wyszukujesz najtańszych materiałów (często tanie oznacza najgorszy badziew, który na prawdę jest bezwartościowy), to takie koszty są normą. I zastanów się, czy znajomy nie okłamuje cię, żeby nie upubliczniać ile rzeczywiście wydał. Ludzie już tak mają, że ukrywają dochody, wydatki etc. o ok. 20%. Wg. mojego stanu wiedzy kolega Łukasz napisał prawdę. Tyle mniej więcej wynosi koszt SSO takiego domu.

  6. #46

    Domyślnie

    Witajcie,
    My również zdecydowaliśmy się na Galilę Małą ruszamy z fundamentami w maju-czerwcu.
    Na razie zastanawiamy się nad zmianami w projekcie i nad tym ile wyniosą nas koszty SSO.
    Pozdrawiamy!

  7. #47

    Domyślnie

    Super! Witajcie wśród Galilejczyków mniejszych
    Zmian trochę wprowadziliśmy do projektu, wiadomo "pod siebie"
    Już jesteśmy w trakcie budowy
    Pozdrawiamy

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kurczewskaa

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    koło Gniezna
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    85

    Domyślnie

    Witam wszystkich budujących
    Też zastanawiam się nad kupnem tego projektu i zimnami jakie mogę dokonać na poziomie adaptacji.
    Jeśli ktoś może podzielić się swoimi uwagami z góry dziękuję.

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kurczewskaa

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    koło Gniezna
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    85

    Domyślnie

    Tylko szkoda że wątek Galilei Małej nie jest tak rozbudowany Jak Galilea 2M-przeczytałam tam wszystkie wpisy( i na pewno dużo rzeczy mnie zastanowiło ) doświadczeń innych budujących osób są naprawdę bardzo przydatne

  10. #50

    Domyślnie

    Cześć kurczewskaa
    Szkoda, szkoda, że galilejczyków mniejszych zdecydowanie mniej i mniej udzielają się na tym wątku.

    Ja chętnie podzielę się naszymi zmianami, dość sporo ich wprowadziliśmy. Ale muszę je powykopywać (obrazki) albo mieć troszkę więcej czasu, to Ci wszystko mogę opisać
    Sam projekt jest bardzo fajny, ciekawy i prosty, a dom wyszedł jak z bajki (wiadomo - naszym zdaniem)

  11. #51

    Domyślnie

    Gotowa Galilea Mała założyciela tego wątku - zdjęcia "nocne" wszystkich elewacji, ze względu na porę roku przy świetle sztucznym (ciężko "załapać się" na światło dzienne)Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1180998.jpg
Wyświetleń:	301
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	300189Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1190002.jpg
Wyświetleń:	248
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	300190Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1180999.jpg
Wyświetleń:	222
Rozmiar:	56,9 KB
ID:	300191Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1190004.jpg
Wyświetleń:	203
Rozmiar:	71,4 KB
ID:	300192

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kurczewskaa

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    koło Gniezna
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    85

    Domyślnie

    Super fajnie być na takim etapie- do Łukasza
    ja dopiero na etapie zakupu projektu
    Mam pytanie
    - czy zostawiałeś identyczne wymiary okien w garderobie i kuchni czy zmniejszałeś
    - a drzwi wejściowe zmniejszyłeś do jakiego wymiaru
    - ciekawa też jestem jakie wymiar okna ma łazienka i pokój obok
    - czy okna z przodu pozostają w takim samym rozstawie czy przesuwałeś je

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kurczewskaa

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    koło Gniezna
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    85

    Domyślnie

    Hej Nulka 5

    Dziękuję za odpowiedź.
    Fajnie że odpowiedziałaś Jak będziesz miała czas wdzięczna będę za wszelkie porady fotki zmiany w projekcie

    Pozdrawiam

  14. #54

    Domyślnie

    @kurczewskaa
    Okna w garderobie (u nas to pomieszczenie gospodarcze) i kuchni są symetrycznie rozmieszczone względem drzwi i osi budynku. Mają szerokość z tego co pamiętam niecałe 150cm. Drzwi wejściowe mają szerokość ok. 1m razem z futryną - z dzisiejszej perspektywy chyba zrobił bym je 5-10cm szersze. Łazienka i pokój obok szerokość okien ok. 120cm.

  15. #55
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kurczewskaa

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    koło Gniezna
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    85

    Domyślnie

    Do Łukasza

    Dziękuję za odpowiedź tak myślałam że okna są mniejsze niż w projekcie ja też chcę max 150
    wejściowe też chciałam 1m żeby wiatrołapie weszła spokojnie szafa wnękowa koło 60 cm, ale pod jakim względem mówisz żebyś teraz zrobił 5-10 cm większe ten 1 m z czymś koliduje zbyt wąsko.
    U mnie dom wejściem ma stać od południa, chciałam zrezygnować z okien połaci owych w tych pokojach tylko zastanawiam się czy nie będzie za mało światła wstępnie mają zostać okna balkonowe co o tym myślisz

  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kurczewskaa

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    koło Gniezna
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    85

    Domyślnie

    Łukasz jeżeli nie zadręczam cię pytaniami jeżeli byś mógł napisz mi jeszcze jaki masz wymiar okna balkonowego w projekcie są potrójne ja chcę zrobić podwójne gdzieś koło 180 cm na ruchomym słupku Mają zostać obydwa tarasowe bo u mnie taras ma być jak w projekcie

  17. #57

    Domyślnie

    Okno tarasowe ma szerokość 240cm. Połówka jest stała, a druga przesuwna.
    Czy przy ruchomym słupku skrzydła nie muszą być uchylne, zamiast przesuwne? Jeśli tak - zastanów się ile miejsca potrzeba zarezerwować w salonie na możliwość ich otwierania (chyba że mają się otwierać na zewnątrz).

  18. #58
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kurczewskaa

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    koło Gniezna
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    85

    Domyślnie

    Masz rację jeżeli nie będą przesuwane to jedno skrzydło będzie na stałe a drugie otwierane do wewnątrz albo tak jak wcześniej pisałam ruchomy słupek i obydwa do wewnątrz w zasadzie to to jedno na taras będzie cały czas otwierane drugie ma służyć jeżeli byłby problem z wniesieniem większych rzeczy( bo może kolidować z narożnikiem który ma tam stanąć) U mnie będą dwa okna balkonowe dlatego ze taras będzie zgonie z projektem ponieważ z jednej strony będę miała cień do południa a z drugiej popołudniu domu. Chcemy zrezygnować z kominka czy u ciebie został robiłeś z płaszczem wodnym u mnie ma być kocioł ne ekogroszek. Trudno to sobie tak wszystko wyobrazić na rysunku. Jeżeli możesz to napisz czy według ciebie pokoje na poddaszu są ustawne czy coś byś teraz zmienił i co myślisz o tej rezygnacji z okien połaci owych o których pisałam wcześniej

  19. #59
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kurczewskaa

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    koło Gniezna
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    85

    Domyślnie

    Hej pytanko do osób z forum
    Czy może ktoś z was powiększał kuchnię kosztem salonu i odwracał spiżarkę od strony kuchni, jeżeli ktoś chciałby podzielić się swoimi fotkami czy szkicami będę wdzięczna z tego wątku

  20. #60
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    daro3

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Zambrów
    Kod pocztowy
    18-300
    Posty
    18

    Domyślnie

    Witaj kurczewskaa!
    My również mamy podwójne okna 150 cm na poddaszu zamiast balkonowych, ponadto zrezygnowaliśmy z okien połaciowych, według nas jest wystarczająco światła. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00728.jpg
Wyświetleń:	187
Rozmiar:	98,5 KB
ID:	300501
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00722.jpg
Wyświetleń:	203
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	300502 My powiększyliśmy kuchnię i zrobiliśmy do niej dodatkowe wejście z holu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00414.jpg
Wyświetleń:	274
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	300503Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00416.jpg
Wyświetleń:	222
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	300504

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony