dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 95
  1. #61
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kurczewskaa

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    koło Gniezna
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    85

    Domyślnie

    super dzięki za fotki

  2. #62
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kurczewskaa

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    koło Gniezna
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    85

    Domyślnie

    Daro jak byś jeszcze dał rade wrzucić rysunek poddasza byłoby fajnie Kuchnia super ja też powiększę tylko jeszcze myślę jak tam wkleić spiżarnię żeby była z drzwiami i chcę żeby kuchnia była częściowo zamknięta zostawiony otwór gdzieś na 1-120 Widzę że zrezygnowałeś z jednego komina a jaką wentylację będziesz robił zgodnie z projektem czy masz co innego na myśli

  3. #63

    Domyślnie

    Drzwi wejściowe nieco szersze niż 1m ułatwiły by wnoszenie większych gabarytowo mebli i elementów wyposażenia, chociaż rzeczywiście można wnosić przez taras. Szafa wnękowa przy wejściu nie musi być na całej długości ściany - my mamy zabudowę na około połowie długości (dalej od drzwi wejściowych), a przy drzwiach wejściowych jest połączony z tym wieszak i siedzisko.
    Okna połaciowe od południa - jeśli południe jest od strony wejścia do domu, to praktycznie mowa tylko o oknach w pokoju nad garażem? Jeśli tak - polecam zostawić ze względu na doświetlenie kątów pod skosami.
    Kominek zostawiliśmy tak jak w oryginalnym projekcie. Nie ma płaszcza wodnego - moim zdaniem przy piecu na ekogroszek jest to bez sensu, bo piec i tak pali się non stop cały sezon, a poza sezonem koszty w stosunku do zysków czynią ten pomysł mało sensownym.
    Pokoje na piętrze - pole manewru jest i tak niewielkie, ponieważ mamy słupy które najlepiej aby były elementem ściany. Połączyliśmy łazienkę z pralnią uzyskując miejsce na dużą kabinę prysznicową. Pokoje są raczej średnio ustawne, ale nie wynika to z układu ścianek działowych, ale raczej z samego występowania skosów. Do każdego pokoju wchodzi 1, max 2 wysokie szafy. Zresztą na więcej i tak nie było by miejsca i pokój wyglądał by na zawalony wielkimi meblami. Optymalnym rozwiązaniem wydają się szafy do zabudowy na zamówienie - wówczas ładnie wpasowują się we wszystkie kąty i skosy i można dobrze wykorzystać przestrzeń od podłogi aż po sufit.
    Ostatnio edytowane przez Lukasz_B ; 23-01-2015 o 15:05

  4. #64
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kurczewskaa

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    koło Gniezna
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    85

    Domyślnie

    do Milena

    Widzę że też nie dawno kupiłaś projekt ,jakie zmiany masz na myśli jak chciałabyś się podzielić na forum będzie fajnie.

  5. #65
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kurczewskaa

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    koło Gniezna
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    85

    Domyślnie

    Hej Łukasz

    Mam jeszcze do ciebie pytanie. U ciebie przód domu czyli wejście do domu jest od jakiej strony świata.
    O wymiar prawie wszystkich okien już wypytałam tylko nie dopytałam o tarsowe i o to drugie w salonie które robiłeś zamiast tarasowego - wydaje mi się zmniejszałeś tarsowe. A jeżeli zmnniejszałeś to czy uważasz że jest wystarczajaco światła w salonie (dlatego pytałam od której strony masz wejście zeby lepiej zobrazować swój przzpadek).
    U mnie wejście będzie od południa czyli taras przypada od strony wschodnio-płónocnej chcę zostawić dwa okna tarasowe ale zmniejszczć je do wymiarów szer 1,80 i wysokość 2,20 co o tym myślisz?
    Powiększam też kuchnię o 1,40 oczywiście na długość, odwracam sipiżarkę w stronę kuchni mam 0,60 zabieram z kuchni 0,60 i mam spiżarkę 1,40 na 1,20 z wejściem od kuchni. W orgialnym projekcie wejście do kuchni ma 1,50 u mnie będzie gdzieś między 1,10 a 1,30 ale otym zdecyduje dopiero w momencie stawiania ścianek działowych

  6. #66

    Domyślnie

    Wejście mam od północy, a taras od południa. Okno od tarasu jest zupełnie wystarczające, nieco zmniejszone względem oryginalnego projektu. Duże okno w salonie jest od zachodu, ma coś koło 180-200cm. Moim zdaniem jest wystarczająco dużo światła, nawet w pochmurne dni. Problem z tymi drugimi drzwiami tarasowymi jest taki, że zajmują fajne miejsce w rogu budynku, które my wykorzystaliśmy na wstawienie dużego narożnika. Chyba że nie będziesz z nich wogóle korzystać...
    Moim zdaniem wydłużenie kuchni o 1,40m kosztem salonu bardzo niekorzystnie wpłynie na ustawność i ogólny wygląd tego ostatniego. Kuchnia w oryginalnych wymiarach wcale nie jest taka mała, pod warunkiem że dobrze wykorzystamy miejsce. U nas bez problemu 2 osoby mogą razem "urzędować" w kuchni nie przeszkadzając sobie zanadto.

  7. #67
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kurczewskaa

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    koło Gniezna
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    85

    Domyślnie

    Witaj Łukasz Dzięki za porady

    Powiedz czemu uważasz że jak przedłużę kuchnię to nie będzie to dobrze wyglądało. Zdaje sobie sprawę że w tedy nie mam typowej jadalni. Chcę to okno w jadali zrobić normalne 1.80 na 1.50 i tam wtedy ma stanąć stół prostopadle. Kuchnię chcę większą i odwrócić tę spiżarkę u mnie te rzeczy są bardzo ważne. W chwili obecnej mam kuchnię prawie 8m ale jest wcale nie ustawna i nie mam tego czego bym chciała, chcę wygospodarowania tej większej spiżarki, poza tym chcę stół jadalniany na 4 osoby w kuchni ten w salonie ma być typowo gościnny, a niedzielne obiady czy tp. Poza tym nie wiem czy zmieszczę wszystkie sprzęty w kuchni musi być podwójna lodówka więc obawiam się że się nie zmieszczę. U mnie to ogromny minus że wejście od południa przez co salon od strony północno wschodniej a najlepiej żeby salon był od południowo wschodniej. I trochę obawiam się że jeżeli zmniejszę te okna w salonie to może być mała światła w pochmurne dni.
    Na-razie to wszystko rozważam pewnie ostateczna decyzja zapadnie w momencie stawiania ścianek działowych. A jak już teraz mieszkasz to coś jeszcze byś zmienił.
    Jeżeli masz jakież jeszcze wskazówki porady to z góry dzięki.

  8. #68

    Domyślnie

    Ponieważ mamy znacząco inne oczekiwania co do kuchni i jej funkcjonalności / wyposażenia (zatem związanych z tym rozmiarów), więc trudno mi wypowiedzieć się na temat samej kuchni. Moim zdaniem wydłużanie ścianki dzielącej kuchnię od wiatrołapu i wejścia do dolnej łazienki (bo jak rozumiem w ten sposób chcesz uzyskać większą kuchnię) spowoduje, że zrobi się z tego długi tunel-korytarz. Siedząc w salonie przy stole gościnnym lub gdzieś na kanapie będzie widać istotny kawałek ściany przesłaniającej drzwi do łazienki i być może część schodów na górę. Wysunięta do salonu ścianka będzie blokować dopływ światła do tego "korytarzyka". Moim zdaniem optycznie bardzo pomniejszy to salon, jego funkcjonalność i ustawność. Jeszcze do tego stół prostopadle do okna zajmie optycznie większość wolnej przestrzeni. Wszystko zresztą najłatwiej będzie można ocenić po wybudowaniu ścian i stropu, kiedy będzie można wyobrazić sobie przestrzeń ograniczoną ściankami działowymi.
    Co do wskazówek - słupy drewniane na piętrze - warto przemyśleć układ ścianek działowych (i związaną z tym konstrukcję stropy jeśli będzie terriva i ścianki z bloczków) aby np. schować obydwa w garderobie, albo może chcecie zostawić je widoczne w pokojach i ładnie wyheblować?
    Kotłownia - jeśli będziecie magazynować większą ilość opału (węgiel, drewno, pellet) - potrzeba kilka m2 na składowanie aby komfortowo korzystać z pieca, posprzątać itd.
    Ścianka na szafę wnękową w wiatrołapie - zdecydowanie odradzam, jeśli zechcecie tam szafę to może mieć ściankę z płyty meblowej

  9. #69
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kurczewskaa

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    koło Gniezna
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    85

    Domyślnie

    Na piętrze słupy chcemy ukryć w garderobie kolejny w pralni a ostatni pozostaje czyli tylko ten będzie widoczny chyba że urodzi się inne rozwiązanie. Obecnie mam poddasze i mam słupy obudowane drewnem (stare budownictwo). Wygląda to dobrze ale już mi się opatrzyło i chcę to pierwsze rozwiązanie. Na górze raczej nic nie zmieniam raczej myślę nad rozsunięciem drzwi balkonowych (tych od frontu) do zewnątrz oczywiście w miarę rozsądku aby nie zgubić proporcji by nie były zbyt blisko połaci dachu i balkon nie nachodził na okna bo odsuniecie okien balkonowych od siebie wiąże się z wydłużeniem balkonu Tylko jeszcze nie wiem o ile - jutro idę do architekta. Łukasz jak byś umieścił zdjęcie z góry z tym słupem który wychodzi koło schodów będę wdzięczna.

    Co do kuchni to masz rację że każdy z nas ma zupełnie inne oczekiwania. ale właśnie po to jest takie forum ktoś może z tego skorzystać lub nie. Ale wypowiadając się na różne nasze spostrzeżenia można uniknąć wielu błędów bo czasami są rzeczy na które jedna osoba zwróci uwagę druga nie. I tak jak piszesz ja muszę zrezygnować z pewnych rzeczy na rzecz drugich. Ale tak jak pisałam pewnie ostatecznie zdecyduję jak będą stawiane ścianki działowe łatwiej będzie wyobrazić sobie przestrzeń. I faktycznie wydłużenie kuchni niesie za sobą ustępstwa ale jeżeli chcę mieć koniecznie spiżarkę przy kuchni i stół w kuchni na cztery osoby i najlepiej żeby stał przy oknie a (pewnie już mi się to nie uda) bo musiałbym mieć zabudowę po jednej i drugiej stronie a kuchnia jest zbyt wąska na takie rozwiązanie. Więc pewnie zabudowa w kształcie litery L z blatem roboczym pod oknem i stół od strony wejścia.
    Jeżeli ktoś faktycznie nie umieszcza stołu to kuchnia w pierwotnym projekcie wystarcza w zupełności można wtedy pomyśleć o wygospodarowani przy blacie miejsca do ewentualnego spożywania posiłków. Teraz dałam sobie spokój bo jak zaczęłam sobie rozrysowywać kuchnię to dostaję białej gorączki bo wyjdzie na to że tego czego brakuje mi w mojej obecnej kuchni nie da rady się wstawić i znów trzeba będzie iść na kompromis.
    NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE ZREZYGNOWAĆ Z STOŁU W KUCHNI I BĘDZIE OK

  10. #70
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kurczewskaa

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    koło Gniezna
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    85

    Domyślnie

    Do nulka5

    Pisałaś wcześniej o zmianach u siebie napisz jakich dokonywałaś fotki mile widziane.

  11. #71
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kurczewskaa

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    koło Gniezna
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    85

    Domyślnie

    Dzisiaj wizyta u architekta- Galilea mała
    Zmiany
    - wydłużenie garażu o 1m (brama 3000 x2125)
    - dodanie 2 okien z szczytu garażu 0,90 x 0,60
    - dodanie 2 okien w tym pomieszczeniu nad garażem 1,20 x 1,50
    - pozostają okna balkonowe o wymiarach z projektu będą mieć z boku wstawiony słupek ( przesunięte nieco do zewnątrz by zyskać lepsze doświetlenie i ustawność tej jednej ściany)
    - likwidacja jednego komina (rezygnacja z komika) w stropie będzie zostawiony zaślepiony otwór w razie jak by kiedyś nam się jednak zachciało komina
    - zmniejszenie pozostałych okien 1,50 x 1,50
    - pozostawienie w salonie dwóch okien tarasowych o wymiarach 1,80 x 2,20
    - podniesienie ścianki kolankowej
    - ogrzewanie paliwo stałe
    Z tego co pamiętam

  12. #72

    Domyślnie

    Witam,

    Czy ktoś buduje dom Galilea Mała w województwie mazowieckim / lubelskim? Jesteśmy na etapie decydowania o zmianach w projekcie i bardzo chętnie zobaczylibyśmy jak wygląda taki dom w rzeczywistości bo wątpliwości i pytań mamy bardzo dużo Jeśli ktoś nie miałby nic przeciwko i chciałby pokazać nam swoje dzieło, proszę o kontakt.
    Milena i Piotr

  13. #73
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    m.wol

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Jasło
    Kod pocztowy
    38-200
    Posty
    7

    Domyślnie

    no i zakończył ktoś budowę tego domku jaki koszt jeśli można wiedzieć?

  14. #74

    Domyślnie

    Ja zakończyłem. Koszt całości ok. 400kzł (przy powiększonym garażu, rezygnacja z balkonów) bez kosztów uporządkowania terenu wokół domu, podjazdu, płotu itd.

  15. #75
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    duntek

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Lubuskie
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz_B Zobacz post
    Gotowa Galilea Mała założyciela tego wątku - zdjęcia "nocne" wszystkich elewacji, ze względu na porę roku przy świetle sztucznym (ciężko "załapać się" na światło dzienne)Załącznik 300189Załącznik 300190Załącznik 300191Załącznik 300192
    Łukasz,

    A jak z elewacja? Nie masz zacieków od tego daszka nad wejściem?

  16. #76

    Domyślnie

    Jak na razie nic się nie dzieje. Trzeba dobrze uszczelnić obróbką blacharską + uszczelniacz dekarski połączenie daszku z elewacją. Daszek nad wejściem jest od strony północnej, a u nas z tego kierunku nieco mniej pada niż od strony zachodniej i południowej.

  17. #77
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Pio_trek
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    21

    Domyślnie

    cześć,

    to i ja dołączam do grona budujących GM
    możecie się pochwalić swoimi czterema kątami i wrzucić więcej fotek? Byłbym bardzo wdzięczny, bo jak powiada stare chińskie przysłowie "lepiej raz zobaczyć niż tysiąc razy usłyszeć".
    a czy ktoś z Was buduje w okolicach Krakowa?

    pzdr

  18. #78
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Pio_trek
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    21

    Domyślnie

    nikogo już tu nie ma? dajcie oznakę życia - jak Wam się mieszka w GM?

  19. #79
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olinek1

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    24

    Domyślnie

    Witam. planujemy budowę domu Galilea Mała.
    Jestem na etapie ustalania zmian w projekcie.
    Czy była by możliwość przesłania kilku zdjęć domu?

  20. #80

    Domyślnie

    Witam po dłuższej przerwie i odpowiadam na zaległe pytania.
    Pytanie do osób proszących o zdjęcia - napiszcie jakie zdjęcia (których elementów domu) były by przydatne?

    Ogólnie zbliża się 2 lata od zamieszkania w naszej Galilei Małej. Generalnie jest OK. Trochę uciążliwe są nisko schodzące skosy w pokoju nad garażem. W kilku miejscach popękały też ścianki działowe na piętrze, za co winię strop terriva i gdybym teraz budował, to skonsultował bym przy adaptacji projektu możliwość wykonania litego stropu. Nie pomyślałem też o położeniu w garażu chociaż kilku pętli podłogówki - nie do ogrzewania bo przy piecu na paliwo stałe w sąsiadującej kotłowni i tak jest ciepło, ale do suszenia wody skapującej z samochodu po deszczu/śniegu.

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony