dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 50

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    xsw21qaz

    Zarejestrowany
    May 2013
    Posty
    1

    Domyślnie Ocieplenie domu 'kostki' z lat 80 - kredyt z premią czy gotówka?

    Szanowni Forumowicze!

    Jestem nastawiony na termomodernizację domu "kostki". Ściana: pustak, 10 cm przerwy i cegła.
    W ubiegłym roku wymieniłem okna, a w tym chciałbym ocieplić ściany (pow. ok 150 mkw)
    Orientacyjne koszt zamknąłby się w 30-40 tys zł.

    Czy ktoś z Was stoi przed podobnym problemem?
    Czy procedura ubiegania się o kredyt jest w w/w przypadku opłacalna? Sam audyt obstawiam, że będzie kosztował 1500 zł.

    Dziękuję za odpowiedzi.

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    psibut

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam.

    Chętnie poznam odpowiedź na powyższe pytania. Czy jest ktoś, kto mógłby doradzić co zrobić w takim przypadku?

    Pozdro

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Jak już wygrzebałeś, to pozwolę sobie się zdziwić:
    30-40 tys. za 150 m2 elewacji? OSTRO......
    Chyba, że czegoś nie zrozumiałem....
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Xsara***

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    myślę o ociepleniu domu kostki z lat '70tych, mury piwnicy są z kamienia, dom zbudowany z szarego pustaka, jednak ściany na parterze mają grubość 36cm natomiast poddasze mają ściany 24cm, myślałam o styropianie grafitowym 12cm lambda 0,31, ale przeczytałam ze przy takiej grubość ściany na dole wyjdzie grzyb i jestem kompletnie skołowana, czy ktoś ma podobny problem? bardzo proszę o pomoc

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Witam,

    Może to Wam się przyda - robiliśmy taką modernizację kostki i tutaj znajdziecie szczegóły:
    http://www.rockwool.pl/ocieplenie-do...momodernizacja
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  6. #6

    Domyślnie

    W tym roku minister nie przewidział pieniędzy na termomodernizacje, zresztą tak jak w poprzednich...
    Czy sypnie coś w przyszłym.. zobaczymy, ale jak tak to chyba bym pokusił się o to dofinansowanie, tylko że trzeba mieć audyt..

  7. #7

    Domyślnie

    mieszkam w domu wspólnotowym z cegly (55 cm mury z czerwonej) z malymi szansami na zrobienie na budynku czegokolwiek wspolnie, jakoze mieszkam na parterze wpadlem na pomysl zeby ocieplic tylko swoje sciany zewn, a bedze tego zaledwie 35-40 m2 , czyli koszt niewielki - zastanawiam sie czy musze ten styropian tynkowac , czy moge zostawic sam styropian i zaciagnac jakims szarym klejem na zewn - elewacja jest szara wiec by pasowalo i sie nie gryzlo jakos specjalnie - pozostaje pytanie czy na takie cos musze miec zgode z ADM , czy reszty wspolwlascicieli? czy moge to zrobic z uzberanych na moim lokalu pieniedzy na funduszu remontowym? jesli bym ocieplał - to tylko na wys. mojego mieszkania - jakies 3 m, czy raczej od dolu budynku? i np. 0,5 m powyzej wys. mojego mieszkania?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tak, potrzeba zgody pozostałych współwłaścicieli, gdyż naruszasz własnosć współną (elewację).
    ADM - to wasz zarządca? Jakie macie plany remontowe? Środki na funduszu remontowym? Co uchwalaliście na zebraniach? Może zamiast narzekać, że masz małe szanse na jakieś roboty, starczy zmienić nieudolnego zarządcę?

    Kiedy nasza wspólnota ocieplała budynek musiała przedstawić projekt ocieplenia i kolorystyki elewacji w Starostwie.

    Jak chcesz rozwiązać obróbki blacharskie nad ociepleniem, aby ci woda nie wpływaja między ociepenie a mur?

  9. #9

    Domyślnie

    zeby woda nie- to jakos otynkowac pod katem zeby splywala po elewacji ? czy nie da tak rady? jedna forumowiczka ma podeslac mi foty wlasnie tak ocieplonej czesci budynku jednego lokatora
    U mnie nie jest problemem zarzadca a raczej bidni sasiedzi (mala wspolnota wiec do zrobienia czegokolwiek jest wymagana niestety jednoglosnosc - jak jej nie ma to nic wspolnie nie zrobisz - chyba ze na wlasny rachunek)
    A czy sam moge swoj wklad z funduszu remontowego na moim koncie zabrac i wydac na jakis cel mieszkaniowy, typu nowe ogrzewanie, czy ocieplenie?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie możesz zabrac swojego wkładu. On ma służyc do remontowania częsci wspónej a nie prywatnej. Jego przeznaczenie powinno było zostać określone w uchwale.
    Czy biedni sasiedzi zalegają z opłatami wobec wspólnoty?

    Ja mam dom wspólnoty ocieplony, z odtworzonym boniowaniem - są zacieki, bo występ kurzy się od góry i wszytsko spływa po scianie w czasie deszczu.

  11. #11

    Domyślnie

    Czy zalegaja to tego nie wiem - ale raczej nie - biedni bo zaluja nawet na sprzataczke na klatke a co dopiero na podniesienie funduszu remontowego lub dolozenia kasy w formie dobrowolnych doplat zeby doinwestowac budynek - chociazby dla latwiejszej sprzedazy mieszkania w nim
    A wklad z tego co sie orientuje to sprzedajac np. mieszkanie to moge wyplacic.
    Czy elewacja nie jest taka czescia wspolna? chyba jest - wiec z funduszu moglbym sobie swoje sciany zewn. np. tylko ocieplic.
    Mam pewne obawy ze pozostali sasiedzi wspolnoty zalozyli sobie cichaczem (nie wiem czy tak moga) np. dwufunkcyjne piece gazowe lub elektryczne (tym bardziej ze dziwnym trafem w przeciagu 2-3 mies wszystkie przeglady: gazowe, kominiarskie w poszukiwaniu wolnych kominow, elektryczne na calym budynku, nowe pomiary elektroniczne m2 i m3 na budynku adm robil) i za chwile zostane bez co i cwu z kpec na zime, albo sam z umowa z kpec, ktora juz dzis generuje duze koszty na caly budynek z racji strat przesylowych - a co dop. na jedno mieszkanie
    zastanawiam sie czy moge sam sie odciac od tego CO ( gdzies przeczytalem ze ktos kto tak zrobil to placi tylko 10% kosztow w zwiazku z faktem ze rury ogrzewajace innych ida przez jego mieszkanie nadal- wiec cos tam tez grzeja)
    najchetniej dlatego zalozylbym bojler elektr i panele podczerwone lub piece akumulacyjne, ocieplil sobie swoje sciany zewn. (ciulowo by wygladalo ale coz jak na bidokow nie ma sposobu - od kilku lat nie potrafia sie zgodzic na wymiane drzwi wejsciowych - naprzeciw mojego mieszkani - mimo ze cieplo z kaloryferow na klatce wyparowuje na podworku), okna mam plastiki - wiec tylko doszczelnic nowymi uszczelkami, dolozyc jeszcze rolety zewn i zapewne koszty ogrzewania nawet pradem by spadly conajmniej o polowe - zwrot wkladu pewnie ok. 7 lat - ale tak naprawde podwyzszenie wartosci mieszkania do sprzedazy dzieki nizszym kosztom jego utrzymania - tym bardziej ze budowa w dosc bliskich planach
    pzdr
    Ostatnio edytowane przez prymek ; 02-01-2014 o 21:50

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Idz do administracji i poproś o dokumenty wspólnoty - protokoły zebrań, plany finansowe.
    Instalacja CO jest częscią wspolną. Nie mozna się odłączyć ot tak, dla widzimisię.

    Przeglądy kominowe, elektryczne to wymóg prawa budowalnego.

    Czy ty byłeś na jakimkoleik spotkaniu swojej wspólnoty?

  13. #13

    Domyślnie

    bylem, bylem - ale z racji braku wspolnych celow najczesciej bywam po , zeby sie niepotrzebnie nie wqrwiac ciemnota i podpisac sie pod jakims super pomyslem moich super sasiadow lub nie
    to jest stare budownictwo wiec emeryci maja 2 - pokojowe hacjendy po 80 m2 i placa samego czynszu ponad tysiaka miesiecznie (w tym fundusz co i cwu) + prad, gaz itp. a ja im sie nie zgadzam na obnizke raz podniesionej stawki na fundusz - bo chalupa stara i zalezy mi zeby cos sie tam zbieralo wrazie czego - a oni chodza i placza zapewne do adm
    CO moze nie ale cwu juz tak? czy tez nie?
    dzis sasiad probowal mi jakies pismo do podpisu wcisnac ze u niego zimno na samej gorze - co tym bardziej dziwne bo cieplo to raczej do gory idzie niz na dol (2 pietrowy budynek) i zebym podpisal sie pod prosba o podniesienie mocy grzewczej o 30 % - wietrze jakis podstep, ze podpisze a potem sam zostane z podniesiona moca grzewcza
    mam mieszkanie na parterze - wiec pierwsze do przylacza CO - wiec reszta moze sie odlaczyc czy nie? czy cala woda idzie rurami do gory i potem wraca na powrocie ?

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    CWU - macie wymiennik do cwu? Jak dzielicie koszty ogrzewania? Ile procent z rachunku idzie na cwu a ile na ogrzewanie? Jakie jest zużycie kilowatów latem?
    Woda w obiegu CO musi krązyć. Przecież to rzeczy, które musi wiedzieć administrator.

  15. #15

    Domyślnie

    administrator to totalna porazka: np. jedni z sasiadow zanizali ilosc mieszkancow zeby miec nizszy czynsz, teraz wpadli na pomysl ze od IV do IX zamieszkuje o 2 os mniej bo pomieszkuja sobie na rod - i co ja mam sprawdzac czy smieci z dzialki nie podrzucaja do smietnika, czy moze w wakacje tez podac o jedna osobe mniej - dziecko jak jest na obozie albo u babci albo jak wyjedzam na tydzien w dlegacje ? to jakis cyrk z tym moim adm czy wogole prawo smieciowe czy mieszkaniowe zezwala na takie kombinacje? juz nie wspomne ze w 2009 byla uchwala o wym drzwi ktorej administrator nie zrealizowal - jak mi sie przypomnialo ze nie wymienili to teraz wymyslaja jakies bzdury ze moze srodkow na funduszu nie bylo, albo podsuwaja jakies kwity bez daty ze oprocz tej uchwaly jeszcze jakas zgoda wszystkich byla wymagana nie chce mi sie po sadach z nimi wluczyc - chyba ze do dyrekcji adm napisze jakas skarge na dzialenie tego ROMu - ale w tych instytucjach miejskich to teraz taki nepotyzm ze chyba szkoda moich nerwow - raczka raczke bedzie myla i tyle

  16. #16

    Domyślnie

    50 % czynszu to co i cwu, a 65% z zimna woda i sciekami, ogrzewanie to stawka 4,40 za m2 pow. mieszkania + plus ew. niedoplaty lub nadplaty co pol roku przy rozliczaniu mediow.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał prymek Zobacz post
    50 % czynszu to co i cwu, a 65% z zimna woda i sciekami, ogrzewanie to stawka 4,40 za m2 pow. mieszkania + plus ew. niedoplaty lub nadplaty co pol roku przy rozliczaniu mediow.
    We wspólnocie nie ma czynszu.
    Jest zaliczka na poczet utrzymania nieruchomości wspólnej (dozorca, ubezpieczenie nieruchomości od oc, żarówki na klatkę schodową, przeglądy techniczne itp.), zaliczka na poczet funduszu remontowego i osobno opłaty za śmieci i media.
    Media dzielą się na: koszt zimnej wody i ścieków - cena ustalana przez dostawcę (nie bez wspólnotę czy administrację) oraz zaliczkę na poczet cwu i co (tę zaliczkę ustala administrator na bazie kosztów zeszłorocznych).
    Stawka 4,4 zł za m2 za CO to bardzo dużo. W mojej wspólnocie stawka przed ociepleniem nie przekraczała 2 zł. Po ociepleniu 0,7-1 zł.
    Koszty podgrzania CWU w Poznaniu to 12-25 zł/m3 zużytej wody.

    Ile w tej chwili macie środków zgromadzonych na FR?

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Przecież za śmieci od roku jest ryczałt. Opłata jest niezależna od ilości wyrzuconych śmieci do kubla.

    Skoro nie jesteś zadowolony z administratora, to go zmień. Starczy podpytać w innej firmie jak to zrobić , to ich pracownik nawet przejdzie się pod domach z uchwałą.

  19. #19

    Domyślnie

    No przeciez pisze ze za osobe a ludzie oszukuja ze ich mniej mieszka Na zmiane musi sie zgodzic cala wspolnota a nie jeden mieszkaniec, piszac czynsz mialem na mysli 1,5 pln x m2 za zarzadzanie dla adm fundusz i te oplaty stale

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał prymek Zobacz post
    No przeciez pisze ze za osobe a ludzie oszukuja ze ich mniej mieszka Na zmiane musi sie zgodzic cala wspolnota a nie jeden mieszkaniec, piszac czynsz mialem na mysli 1,5 pln x m2 za zarzadzanie dla adm fundusz i te oplaty stale
    Podatek za śmieci płaci się nie do wspólnoty tylko do kasy miasta. Jeśli ktoś na tym traci to miasto a nie wspólnota. Bo gmina musi wywieźć ścieci niezależnie od ich ilości.
    Ukrywanie osób to przestępstwo podatkowe.

    Opłata 1,5 zł/m2 za zaliczki na FR (fundusz remontowy) i KUNW (koszty utrzymania nieruchomości wspólnej) to baaardzo malo. Ja płacę 4,5 zł + zaliczki na media. Ale mam ocieplony budynek, wyremontowany dach, balkony, instalację elektryczną.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 03-01-2014 o 12:59

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony