dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 150
  1. #141
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    osb + papier gładziowy czy coś podobnego.
    Lub OSB plus GK i masz ścianę niczym mur kratownica to ślepa droga w konstrukcji domu za dużo przerw w izolacji ... choć z drewna.
    Kratownice z desek 25mm ... e.. 32 już tak zresztą nawet na tartaku nie zamawiam desek 25 ... bo uznanie je za papier
    Mniejsza oto
    Napisałeś żeby ściana ze słomy miała standard pasywny potrzeba 80cm... wedle tego co jest w normie to tak... bo tajemnicze "maty słomiane"
    przewodność cieplna kostki słomy 90-110kg/m^3 to ~0,045 -0,05 bardzo dobry wynik ... baubiologe.at

    Zgadza się jest trochę przerw.... inaczej liczy się podłużne a inaczej poprzeczne ułożenie drewna...... a i miejsca wychodzi na ocieplenie pod dostatkiem. Kratownice na parterowy są wystarczające, z pewnością przeżyją mnie a to już wystarczy.
    Jak się boisz można zrobić prawie kanadyjczyka.
    Chyba mamy inne tabele norm.... mata a kostka to prawie jak drewno wzdłuż i w poprzek słojów ułożone..... a to robi wielką......
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  2. #142
    ELITA FORUM (min. 1000)
    andriuss

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    1.437

    Domyślnie

    Panowie, kilka pytań: kopuły są lekkie i nie wymagają ciągłego fundamentu - wystarczy ją postawić na palach. Czy jeśli na obrysie będzie porządna opaska przeciwwysadzinowa, czy można podłogę ograniczyć do: 20 cm żwiru, twardej izolacji i grubych desek? Przy założeniu, że deski wystarczą, żeby przenosić obciążenia tylko użytkowe? Jeśli tak, czy powinna być pływająca? Trochę fantazja ponosi, ale to taki wątek.

  3. #143
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar MaciekTyr.
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-503
    Dzielnica
    Arturówek
    Posty
    641

    Domyślnie

    Tu własnie m.in. czekam na pomysły. Kopułę wyróżnia nie tylko mała masa, ale także brak elementów pionowych, wymagających trwałego osadzenia w podłożu. Może proponywany system wystarczy? A jeśli rzeczywiście poduszka powietrzna jest termicznie korzystniejsza od gruntu (a tego nie wiem), to każdą z jednostek można osadzić na jednej drenie i platformie
    Dom ma być jedynie zewnętrzną warstwą chroniącą i umilającą nasze życie a nie wewnętrzną warstwą naszego życia. konstrukcje przyszłości: http://www.facebook.com/media/albums...14864131886813
    --------

  4. #144
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Kopuła potrzebuje pierścienia u podstawy utrzymującego siły rozpierające - więc to nie do końca tak, że nie potrzebuje ciągłego fundamentu. No chyba, że pierścień załatwić innymi elementami.
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  5. #145
    ELITA FORUM (min. 1000)
    andriuss

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    1.437

    Domyślnie

    Stanowczo innymi elementami. Pierścień monolityczny wkopany na ponad metr czy inna płyta fundamentowa to czyste marnotrastwo w kontekście ultralekkich kopuł.

  6. #146
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar MaciekTyr.
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-503
    Dzielnica
    Arturówek
    Posty
    641

    Domyślnie

    W mojej propozycji jest stalowy pierścień na obwodzie a do niego mocowane są wpisane w sferę "obręcze zbrojeniowe", które stanowią szkielet dla siatki. Taki układ powoduje, że siły rozpierająca rozłożone są na całość, dlatego w poniższym modelu obeszli się nawet bez obręczy scalającej, ale my mamy pręty a nie rolki, więc dolna obręcz obwodowa ma zastosowanie (a swoją drogą pod siatką można by użyć i takich rolek zamiast metalowych obręczy - łączenia widoczne na zdjęciu nie wymagaj a zaawansowanej techniki)

    Ostatnio edytowane przez MaciekTyr. ; 11-06-2013 o 13:50
    Dom ma być jedynie zewnętrzną warstwą chroniącą i umilającą nasze życie a nie wewnętrzną warstwą naszego życia. konstrukcje przyszłości: http://www.facebook.com/media/albums...14864131886813
    --------

  7. #147
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar MaciekTyr.
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-503
    Dzielnica
    Arturówek
    Posty
    641

    Domyślnie

    Nie chcę ponaglać, ale jak jest ktoś chętny do wdrożenia, to właśnie siedzę w nadgranicznym miejscu i warto byłoby się tu spotkać i popchnąć pomysły, to jakąś działkę od razu wybiorę (po stronie polskiej lub czeskiej, tu nie widać nawet granicy).
    Dom ma być jedynie zewnętrzną warstwą chroniącą i umilającą nasze życie a nie wewnętrzną warstwą naszego życia. konstrukcje przyszłości: http://www.facebook.com/media/albums...14864131886813
    --------

  8. #148

    Domyślnie

    Dzień dobry. Jestem zainteresowany budową małego ośrodka wczasowego. W grę wchodzi kilka kopuł (np. projekt typu omega 2010). Jestem w stanie wyłożyć na tę inwestycję około 200 000 zł. Tak na początek. Szukam pomysłów na realizację tego przedsięwzięcia. Pozdrawiam.

  9. #149

    Domyślnie

    Poszukuję ciekawej działki pod budowe małego kompleksu wczasowego. Oczywiście chodzi także o budowę kopul w typie projektu omega 2010. Można by potraktować budowę jako eksperyment. Czekam na rady i współpracę

  10. #150
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bogdan8

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-310
    Posty
    3

    Domyślnie

    Osobiście mam dość podstawowe zastrzeżenia, nie do samych kopuł ale do stosowanych materiałów. Może z racji wieku i dość rozległych zainteresowań uważam, że jedynym zdrowym materiałem na budowę domu jest lite drewno. Obecnie próbuję wstępnie zaprojektować konstrukcję kopułową, która byłaby w miarę sensowna ekonomicznie, łatwa montażowo i trwała. Współczesne materiały typu pianki itp. właściwie gwarantują rozwój pleśni po maksimum 5 latach użytkowania. Wg statystyk ludzie mieszkający w drewnianych domach żyją tylko 12 lat dłużej, ale i to wydaje się godne uwagi. W Polsce cierpimy na gigantomanię, większość buduje pałace zamiast domów. Sądzę, że dużo lepiej jest zbudować mniejszy dom ale zdrowy niż ogromny ale niezdrowy. Poza tym najwyższy czas pomyśleć o przyszłości, czyli możliwości utylizacji a właściwie powrocie do naturalnego środowiska większości użytych do budowy materiałów co obecnie prawie nie jest brane pod uwagę.

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony