dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ARTUR_EMI
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Niemstów
    Kod pocztowy
    59-322
    Posty
    90
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Komin czy strop - co pierwsze

    Witam co najpierw trzeba zrobić ?
    postawić komin systemowy czy strop teriva z dziurą na komin

  2. #2

    Domyślnie

    strop z odpowiednią większą dziurą (na dylatacje komina od stropu) jako pierwsze

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaro4

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Śląskie
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    158

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz80 Zobacz post
    strop z odpowiednią większą dziurą (na dylatacje komina od stropu) jako pierwsze
    Można odwrotnie tylko zrobić belkę w koło komina

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ARTUR_EMI
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Niemstów
    Kod pocztowy
    59-322
    Posty
    90
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi .
    A jak wygodniej ?

  5. #5

    Domyślnie

    Najpierw strop potem komin, żadne inne pomysły nie wchodzą w grę, bo na upartego to i dach można zrobić przed domem

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaro4

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Śląskie
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    158

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej733 Zobacz post
    Najpierw strop potem komin, żadne inne pomysły nie wchodzą w grę, bo na upartego to i dach można zrobić przed domem
    Kolega bzdury opowiada, można zrobić tak i tak ważne żeby zrobić to poprawnie.

  7. #7

    Domyślnie

    A kolega na budowie nie był za często...postaw komin systemowy, a potem pozwól ludziom chodzić z belkami w koło niego, ciągać zbrojenie na strop itp. a jak ktoś go uszkodzi "przypadkiem" to obwiń całą ekipę za swoje zachcianki ..Więc nie pisz o bzdurach ,

  8. #8

    Domyślnie

    Właśnie jestem na tym etapie. Ekipa murarzy zaproponowała tak: robimy strop Teriva, zalewamy, w odpowiednich miejscach pozostawione otwory powiększone o małe kilka cm na dylatacje. Potem wyciągają kominy dymowe i kanały wentylacyjne tak, by lekko wystawały ponad strop, i dalej jadą ze ścianami kolankowymi i szczytowymi. Oczywiście na dole stemple jeszcze miesiąc sobie grzecznie stoją. Potem wchodzi cieśla i robi więźbę, i dopiero przed zadeskowaniem dachu murarze wyciągają kominy na pełną wysokość. Ani murarze ani cieśla nie chcą właśnie by w sumie delikatna konstrukcja kominów im przeszkadzała w pracy. Jestem laik i amator i, o zgrozo, humanista, ale taki spósób wydaje mi się optymalny.

    Kominy u mnie to na razie pustaki 36x36, obok nich szachty wentylacyjne 2-kanałowe. Odpowiednie przewody kominowe (stal 200mm do kominka, stal 80mm do kotła kondensacyjnego) przywędrują odpowiednio później.
    Ostatnio edytowane przez kater-acme ; 19-05-2013 o 10:19

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał kater-acme Zobacz post

    (..)

    .
    no i dobre

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaro4

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Śląskie
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    158

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej733 Zobacz post
    A kolega na budowie nie był za często...postaw komin systemowy, a potem pozwól ludziom chodzić z belkami w koło niego, ciągać zbrojenie na strop itp. a jak ktoś go uszkodzi "przypadkiem" to obwiń całą ekipę za swoje zachcianki ..Więc nie pisz o bzdurach ,
    Komin jest konstrukcją samonośną i nie wyobrażam sobie aby ktoś z ekipy budowlanej WLAZŁ na komin chyba że się ma debili nie budowlańców. Ja mam już zalany strop , kominy były dzień wcześniej wybudowane, zrobiona jest dylatacja i jest wszystko ok. Na budowie jestem co dzień i wszystko jest z kominami cacy, więc nie pisz głupot. Komin jest schowany w pustaku.

  11. #11

    Domyślnie

    ja lekarzem nie jestem, więc do leczenia się nie biorę,

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony