dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Czy wykorzystam do czegos gruz ceglano-betonowy...

    ... np. jako podklad pod wylewki na posadzki lub jako podloze pod kostke brukowa? Mam tego ogromna gore i na razie trzymam z mysla, ze sie wykorzysta, ale moze jestem w bledzie i powinienem sie tego pozbyc? Wiekszosc z tego to stara cegla, jest tez troche kawalkow betonu.
    Jak zwykle licze na wasze doswiadczenie i pomoc.
    tomek_2

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Ja takie rzeczy potraktuje jako podbudowę podjazdów ( po wcześniejszym wykorytowaniu i dokładnym pokruszeniu - nie dawaj w całości pustaków ceramicznych !), przez parę miesięcy w naturalny sposób
    się "uleży" a potem na to piasek i kostka.
    Pozdrawiam
    J

  3. #3

    Domyślnie

    Sam mam podobny problem - tj. chałdę piachu (stara podsypka) i gruzu ceramicznego.
    Stary murarz przestrzegał mnie przed wykorzystywaniem tego ostatniego pod jakiekolwiek wylewki lub podobne ze względu na jego niestabilność - jest higroskopijny (więc jako podsypka pod drogę będzie utrzymywał wilgoć zamiast sprawnie przekazywać ją wgłąb ziemi), dodatkowo pod wpływem nadmiernej wilgoci rozpada się - destabilizując podłoże i następne na nim warstwy.
    Brzmiało to dość przekonująco, stąd do wypełnienia koryta przyszłego podjazdu zostawię sobie tylko piasek z podsypki i trochę gruzu betonowego. Z ceglanego mogę sobie co najwyżej jakiś nasyp w ogrodzie uformować i przykryć następnie próchnicą...
    Pozdrowienia

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Ja z gruzu mieszanego zrobiłem podbudowę pod taras ziemny. Zmiesciło się wszystko i jeszcze dołożyłem trochę piasku na wierzch żeby było równo pod płytki.

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie gruz był na wagę złota! Teren mam gliniasty i podmokły, więc każdą ilość gruzu mogłem wpakować w podjazdy i drogę (nawet kupowałem po 100 zł za Kamaza).

  6. #6

    Domyślnie Re: Czy wykorzystam do czegos gruz ceglano-betonowy...

    Cytat Napisał tomek_2
    ... np. jako podklad pod wylewki na posadzki lub jako podloze pod kostke brukowa? Mam tego ogromna gore i na razie trzymam z mysla, ze sie wykorzysta, ale moze jestem w bledzie i powinienem sie tego pozbyc? Wiekszosc z tego to stara cegla, jest tez troche kawalkow betonu.
    Jak zwykle licze na wasze doswiadczenie i pomoc.
    tomek_2
    Z tego co słyszałam, to pod wylewki jedynie gruz betonowy można wrzucić (oczywiście jako dodatkowo do piasku). Żadnych cegieł, suporexu, nic innego.

  7. #7

    Domyślnie

    Miejsc do wykorzystania gruzu jest na budowie mnóstwo, podjazdy, fundamenty ogrodzenia, wszelkie dziury w drodze do zasypania i co tam się chce. Jak to mówią dobrego gruzu nigdy za wiele
    BBJ

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony