dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Zieleniewo
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Zieleniewo
    Kod pocztowy
    73-108
    Posty
    34
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie zobowiązanie na wykonanie sieci

    Witam wszystkich forumowiczów
    sprawa ma się następująco , w pażdzierniku 2011 roku, nabyłem w drodze przetargu działkę od gminy, w akcie notarialnym , jak i wcześniej w ogłoszeniu jest informacja iż " w terminie do dnia 30.06.2012 , gmina zobowiązuje się do uzbrojenia działek w przyłącze elektroenergetyczne oraz wykonanie w działce drogowej oznaczonej nr XXX sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej".
    i tu zaczynają się "moje" schody, zamierzamy w lipcu rozpocząć budowę, i okazuje się , że przyłącze energetyczne jest, ale wg informacji otrzymanej od wodociągów " gmina nie planuje do 2014 roku inwestycji polegającej na budowie kanaliacji i sieci wodociągowej na tej działce" powód BRAK KASY w budżecie
    Mogę oczywiście wykonać sieć na własny koszt skoro jest mi potrzebna to łopata i do przodu .
    CZy spotkaliście się z podobną sytuacją ? czy było to rozwiązane w racjonalny sposób ?
    Przecież w akcie notarialnym gmina zobowiązała się do wykonania tych instalacji !!!
    Urzędas od TYCH spraw w gminie powiedział "nie mogę odpowiadać za to co KTOŚ napisał wam w akcie"
    W kolejnych przetargach na działki obok termin był przesuwany o pół roku, w nowych przetargach gmina również zamieszcza takie informacje z terminem + rok od przetargu ..

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lotnick

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Będzin
    Kod pocztowy
    42-500
    Posty
    83

    Domyślnie

    Kupiłeś "w pewnym sensie" działkę z przyłączami, a dostałeś tylko działkę.
    Chyba należałoby zażądać zwrócenia części kosztów (dokładnie tyle ile będzie Cię kosztować przyłącze).
    Trzeba gadać z prawnikiem, bo z mojego punktu widzenia ktoś oszukał Cię na kilka tysięcy.
    A póki co wywierć studnię :-] , nie jakąś super głęboką, byle woda na budowe była. Powodzenia

    Michał

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Zieleniewo
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Zieleniewo
    Kod pocztowy
    73-108
    Posty
    34
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    dzięki, w przyszłym tygodniu jestem umówiony z prawnikiem, to pogadamy i zobaczymy co z tym fantem .

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Zieleniewo
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Zieleniewo
    Kod pocztowy
    73-108
    Posty
    34
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał lotnick Zobacz post
    należałoby zażądać zwrócenia części kosztów (dokładnie tyle ile będzie Cię kosztować przyłącze).
    Michał
    no i masz rację, zaczynamy pisać pierw pisma i zobaczymy co oficjalnie odpowiedzą

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Zieleniewo
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Zieleniewo
    Kod pocztowy
    73-108
    Posty
    34
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    zebraliśmy się i pismo wysłane do gminy, odpowiedź brzmi " że do końca I kwartału 2014 roku sieć wodociągowa i kanalizacyjna będzie zrealizowana".
    Na razie sobie poradziliśmy, mamy zbiorniki na wodę, kanalizacja nam nie potrzebna. Przy "okazji" wizyty u prawnika, dowiem się co w przypadku kolejnego niewywiązania się z umowy, lub co jeśli się okaże, że będzie tam to potrzebne wcześniej .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony