dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar J&B2013
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-100
    Posty
    21

    Domyślnie Dom w Klematisach 7(S)

    Witam
    Z wielką przyjemnością dołączam się do waszej grupy bo również mam zamiar budować samemu (oczywiście przy pomocy brata, ojca, ale to sami swoi ) pomimo że dookoła jest pełno znajomych czy innych ludzi którzy na każdy kroku próbują mnie zdemotywować i przyznam że wcześniej miałem chwile zwątpienia, czy dam rade itd.. ale po przeczytaniu kilku waszych postów nie mam już żadnych wątpliwości.
    W chwili obecnej czekam na PNB i mogę startować. Mam nadzieję że mogę liczyć na wasze wsparcie no i oczywiście na dobre rady
    Ostatnio edytowane przez J&B2013 ; 18-05-2013 o 22:21

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    d**ol**

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-339
    Posty
    59

    Domyślnie

    Witam
    Ja ma poważne dylematy czy dam rade a zwłaszcza finansowo i niestety z przyczyn czysto ekonomicznych muszę sam budować ale jak liczę to nie bardzo mi wychodzi że dam rade . Liczyłeś może koszty jakie poniesiesz oczywiście w przybliżeniu bo co gwoździa sienie da zliczyć . Opisz jak masz zamiar budować z czego i w jaki sposób oraz co będziesz robił sam w własnym zakresie . Ciekawi mnie pod względem czy to ja tylko taki że się porywam z motyką na słonce czy jest nas więcej takich wariatów co myślą podobnie . Co cie zmotywowało do podjęcia takich a nie innych kroków .

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar J&B2013
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-100
    Posty
    21

    Domyślnie

    Jasne, wydaję mi się że większość którzy budują sami, robią to ze względów ekonomicznych ale nie tylko. Satysfakcja z tego że wybudowaliśmy swój dom dokładność, czas na przemyślenie kolejnych etapów bardziej przekłada się niż pieniądze. Większość buduje dom za kredyt więc robią to jak najszybciej ekipa za ekipą gdzie po drodze wychodzi dużo błędów. Moi znajomi którzy w ten sposób budują posiwieli, ołysieli itp.. w rok czasu nie wspomnę o mega racie za kredyt na jedyne 30lat (mnie to przeraża).
    Jak tylko dostanę pnb zabieram się do pracy, plan na ten rok wykonać stan"0" a jak się uda to jeszcze sciany(ceramika) + strop(monolit), chociaż co do stropu to właśnie mam obawy czy dam radę ale później bedziemy się martwić . Na pewno jeśli chodzi o dach to biorę firmę bo mam zerowe pojęcie o tej robocie i uważam że przy stanie surowym jest to najważniejszy etap do tej pory. Jeżeli chodzi o koszty naszego domu to w przybliżeniu liczę na 300tyś(zależy od wykończenia).
    A jeśli chodzi o to co mnie zmotywowało do podjecia takich a nie innych kroków to na pewno w większej mierze forumowicze KLUB SAMOROBÓW

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar J&B2013
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-100
    Posty
    21

    Domyślnie

    A w oczekiwaniu na pnb czas szykować jakieś zaplecze gospodarcze
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06660.jpg
Wyświetleń:	192
Rozmiar:	68,6 KB
ID:	190481Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06663.jpg
Wyświetleń:	157
Rozmiar:	70,9 KB
ID:	190482Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06666.jpg
Wyświetleń:	154
Rozmiar:	75,1 KB
ID:	190483Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06669.jpg
Wyświetleń:	172
Rozmiar:	58,5 KB
ID:	190484
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC06673.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	54,7 KB
ID:	190485
    Dzięki dla moich pomocników!!

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam. Zycze duzo sily. Przyda sie Wam...

    i cierpliwosci.
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    smotruch

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-139
    Posty
    4

    Domyślnie

    Podziwiam was wszystkich !

    Życzę powodzenia i sukcesów w budowie!

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    garbus

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    37

    Domyślnie

    Ten tytuł mnie zmylił Myślałem że chodzi o stary dom z bali porośnięty jakimś bluszczem.
    Tak na marginesie kredytów na dom branych na 30 lat to też bym się tego bał. Jeszcze jakieś 5-6 lat temu bym się może nie zastanawiał, ale teraz w czasach kryzysu nie wiązał bym sobie takiego ciężaru. Na razie mam pracę ale nie jestem w stanie powiedzieć co będzie za pół roku, nie mówiąc już na 5 czy 10 lat.

    Co do kosztów budowy - budując samodzielnie ma się chyba jednak większy wpływ na wydatki (ma się czas żeby pogrzebać choćby w internecie i porównać ceny). Poza tym będąc stałym klientem składów budowlanych można negocjować niższe ceny.
    Natomiast co do kalkulacji kosztów - trzeba nad tym niestety przysiąć (dobrze jest popytać na forach takich jak to - a to jest chyba najlepsze forum w Polsce
    Można się też wspomóc różnymi pomocami naukowymi

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    rkowal79

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Okolice Tucholi
    Posty
    489

    Domyślnie

    Hello.
    Witam kolejnych samorobów
    Budowac samemu można jak ma się czas na to oraz jeśli ma się gdzie mieszkać przez całą budowę.
    My się budujemy 3 sezon i na tym nie zakończymy.
    Planujemy budować się bez hipoteki do końca (no może tylko kredyt na meble do kuchni, panele i farby do pokoju.)
    Budowa się przedłuży o 2-4 lata ale jak jest dach to w niczym nie przeszkadza.
    Najgorsze jest mieć nóż na gardle bo wtedy czasami głupie pomysły przychodzą
    Pozdrawiam serdecznie i powodzenia z całego serca życzę
    Budowniczym, murarzem, kierownikiem, facetem od czarnej roboty jestem ja a razem z żoną jesteśmy inwestorami.

    Nasz dziennik budowy
    komentarze do dziennika budowy - krytyka i komentarze bardzo mile widziane

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar J&B2013
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-100
    Posty
    21

    Domyślnie

    No i w końcu przyszła dłuuugo oczekiwana decyzja ze Starostwa. Lepszego prezentu na imieniny nie można chyba sobie wymarzyć :]
    Więc wszystko się zaczyna, teraz czeka nas jeszcze dłuższa droga....ale mamy nadzieje że dzięki Wam tą drogę przebrniemy w miarę spokojnie i bez większych problemów .
    Teraz cel numer 1, wyjść z ziemi czeka mnie przeprawa po hurtowniach stali bo jest czego szukać 500m pręt żebrowany fi20!! no i oczywiście fi8 na strzemiona, można szalunki powoli zbijać i zaczynamy. I pytanie do was... giętarkę do strzemion posiadam gotową zamówioną przez internet, ale jest problem fi20 bo trochę dużo trzeba zapłacić za taką, może macie jakiś prosty patent na gięcie takiego pręta??Drugie pytanie tyczy się chudziaka pod ławy, czy można go zrobić samemu czy lepiej zamówić z betoniarni?, będzie tego ok 6 kubików.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    Cytat Napisał J&B2013 Zobacz post
    Teraz cel numer 1, wyjść z ziemi czeka mnie przeprawa po hurtowniach stali bo jest czego szukać 500m pręt żebrowany fi20!! no i oczywiście fi8 na strzemiona, można szalunki powoli zbijać i zaczynamy. I pytanie do was... giętarkę do strzemion posiadam gotową zamówioną przez internet, ale jest problem fi20 bo trochę dużo trzeba zapłacić za taką, może macie jakiś prosty patent na gięcie takiego pręta??.
    chyba nie ma jakiegoś patentu na gięcie dwudziestki.... i juz zaczynam współczuć...
    odżałuj te 4 stówy i kup zaginarkę... bo się zarypiesz
    pozdro
    NETbet

    p.s.

    a tak na marginesie... fi 20 na ławy? będziesz lał ściany betonowe? nie za grube te patyki?
    tak tylko pytam...

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar J&B2013
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-100
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał netbet Zobacz post
    p.s.

    a tak na marginesie... fi 20 na ławy? będziesz lał ściany betonowe? nie za grube te patyki?
    tak tylko pytam...
    Wiem że to wygląda na bunkier, ale to są tereny górnicze i u nas wszyscy mają kupę betonu i stali.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    d**ol**

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-339
    Posty
    59

    Domyślnie

    Witam ponownie
    Widzę że coś ruszyło w twoim temacie jak zwykle powiem że podziwiam i gratuluje decyzji oraz pozdrawiam i oczywiście przyglądam się z zaciekawieniem .
    A odnośnie chudziaka to tak się spytam czy liczyłeś to może cenowo bo ja rozumiem że jesteśmy w klubie samo.. ale czy aż tak ?
    Myślę że za ok .1500 zł warto na tym etapie jeszcze oszczędzać na kręgosłupie a naprawdę poczuje go i to nie raz . Tak ze chudziaka i beton do ław z wytwórni no chyba że ci nie szkoda zdrowia to już inna sprawa . To czy musisz robić na chudziaku ? są tacy co nie robią co prawda łatwiej jest co kol wiek robić jak się ma podkład pod ławami i to z izolacją i to z podkładkami pod zbrojenie zawsze to pewniej .
    Ostatnio edytowane przez d**ol** ; 06-07-2013 o 12:39

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar J&B2013
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-100
    Posty
    21

    Domyślnie

    A to mała relacja z wczorajszego dnia..
    Cięcie płyt na szalunki
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-07-06 08.03.05.jpg
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	199242Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-07-06 09.21.49.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	199243Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-07-06 09.22.56.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	199244
    Później dojechały dwa kubiki drzewa..
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-07-06 12.56.35.jpg
Wyświetleń:	159
Rozmiar:	97,9 KB
ID:	199245Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-07-06 13.00.15.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	98,5 KB
ID:	199246
    Trzeba korzystać z pogody, dzisiaj bedziemy impregnować żeby tak szybko te płyty nie poszły po pierwszym razie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony