dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 15
Pokaż wyniki od 281 do 287 z 287
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pieknyromek

Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

Domyślnie

U mnie odbierają śmieci regularnie, nigdy nie mam kosza przepełnionego(ledwie pół kosza uzbieram na 2 tyg.), wiem co gdzie wrzucać bo informacje są na stronie gminy i na każdym worku. Kiedy jest za dużo śmieci albo jak nie mogłem worków wystawić to zawsze można odstawić śmieciory(każdą ilość) do miejsca odbioru wyznaczonego przez gminę(korzystałem już). Segregowanie to absolutnie nie problem. Odbierane zawsze o czasie. Grafik odbioru znany do końca roku. Jak worków zabraknie to zawsze można poprosić odbierających śmieci o więcej worków, odebrać w gminie więcej worków lub wpakować śmieciory do jakiś innych worków(byle by były posegregowane).
    A co do kosztów to w tej samej cenie co wcześniej mam więcej odbiorów i jeszcze śmieci zielone i gabaryty. Koszt 10zł/os./mies.
    Także podsumowując jestem bardzo zadowolony.
    Ostatnio edytowane przez pieknyromek ; 07-03-2014 o 20:52

Domyślnie

Cytat Napisał firewall Zobacz post
    Ja tam zawsze myje słoiki przed wyrzuceniem i nie widzę w tym problemu,Butelki, kubki po jogurcie czy śmietanie płuczemy. Płacę dalej 7zł/os. Jedynie co mnie wkurza to niemożność dogadania się z miastem i firmą wywożącą o dostarczenie więcej niż jednego worka żółtego na tworzywa sztuczne i metal. Obiecałem w Urzędzie że będę im znosił nadwyżkę. Wystawiam dwa lub trzy worki, gdyż w odróżnieniu od sąsiadów ogrzewam się gazem, a nie śmieciami zmieszanymi z węglem.
    Niestety niektórzy w dalszym ciągu mają sąsiadów którzy segregują śmieci na te co palą w dzień i te co palą w nocy

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar igor89

Domyślnie

Wybaczcie że odgrzewam stary temat, ale chyba nie ma sensu zakładać nowego skoro już jeden istnieje.
    Zastanawia mnie jak sprawa wywozu śmieci ma wyglądać w przypadku gospodarstwa jednoosobowego, to znaczy jedna osoba w domu w dodatku nie pełny rok (praca za granicą) tylko np. pół roku? Rozumiem że teraz płaci się nie tylko od ilości mieszkańców ale także od każdego miesiąca za wywóz śmieci, a co jak ich nie ma?? W gminie w której obecnie mieszkam z rodziną kosze nie mają czipów, a i nie widziałem żeby pracownicy zakładu komunalnego jakoś "odnotowywali" kto w danym miesiącu wystawia kosz czy worki z segregowanymi na ulicę przed posesję, a kto nie - tak jak jest to w cywilizowanych krajach Zachodnich. Umowa wygląda tak że płaci się równo za cały rok, każdy miesiąc z osobna uwzględniając cenę za każdego mieszkańca domu i nie ważne czy i ile w danym miesiącu jest śmieci. Jak mają więc być sprawiedliwie rozliczane osoby samotne, które nie przebywają na stałe w swoim domu, albo nie produkują na tyle dużo śmieci (mniej jak pół 120 litrowego kosza) by oddawać je co miesiąc?
    Ostatnio edytowane przez igor89 ; 20-02-2017 o 17:25

ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

Kod pocztowy
    43-178

Domyślnie

Płacisz za osobę co miesiąc, a nie za ilość smieci. U mnie składasz deklarację o liczbie mieszkańców. Możesz ją zmieniać co miesiąc przynajmniej u mnie.
    Btw. Śmieci segreguję od lat 90. Przed wejściem w życie ustawy płaciło się <20zł/kubeł/miesiąc posegregowane śmieci odbierali gratis bo na nich zarabiali. Dziś płacę 36zl/mc/3os za to samo...
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lew2

Domyślnie

Cytat Napisał igor89 Zobacz post
    Wybaczcie że odgrzewam stary temat, ale chyba nie ma sensu zakładać nowego skoro już jeden istnieje.
    Zastanawia mnie jak sprawa wywozu śmieci ma wyglądać w przypadku gospodarstwa jednoosobowego,
    Wiem, że wszyscy popełniają ten błąd. To jest taki skrót myślowy. Teraz nie płaci się za sam WYWÓZ, tylko za ZAGOSPODAROWANIE śmieci. Bo śmieci to są substancje wyjęte ze środowiska, przetworzone przez człowieka i powinny wrócić na swoje miejsce we właściwej postaci - zależnie od tego co to jest.

Cytat Napisał igor89 Zobacz post
    Umowa wygląda tak że płaci się równo za cały rok, każdy miesiąc z osobna uwzględniając cenę za każdego mieszkańca domu i nie ważne czy i ile w danym miesiącu jest śmieci. Jak mają więc być sprawiedliwie rozliczane osoby samotne, które nie przebywają na stałe w swoim domu, albo nie produkują na tyle dużo śmieci (mniej jak pół 120 litrowego kosza) by oddawać je co miesiąc?
    Ideą ustawy "śmieciowej" było to, że wszystkie śmieci są własnością gminy. Prawo zabrania, żeby kwota była zależna od ilości wyprodukowanych śmieci. Chodzi o, to że gmina ma obowiązek zagospodarować wszystkie śmieci produkowane przez mieszkańców, aby nie było powodu ekonomicznego do podrzucania śmieci do lasu. Dlatego musi być przyjęty jakiś czynnik zryczałtowany. W większości gmin jest to liczba osób. Zatem płaci się od osoby, a nikogo nie interesuje ile ta osoba wyprodukuje śmieci - gmina i tak musi WSZYSTKIE zabrać. Ponadto nie pomyślano o tym, że wprawdzie podrzucanie do lasu może się już nie opłacać, ale jest jeszcze jedna rzecz: spalenie śmieci we własnym piecu. I to nie z powodu opłat za utylizację śmiecie, tylko opłat za opał...
    Ostatnio edytowane przez Lew2 ; 21-02-2017 o 09:06

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar igor89

Domyślnie

@hajnel tu gdzie teraz mieszkam jest w tej chwili 6zł/mies. od osoby przy segregacji. Dzięki za odp.
    @Lew2 dzięki również za odpowiedź. Trochę to niesprawiedliwe że nie będąc pół roku w domu będę musiał płacić za cały rok. Tak czy siak, to osobiście uważam że kupując produkty np. spożywcze w sklepach już płacimy za te opakowania/śmieci których cena jest przecież wliczona w produkt, a potem oddajemy i jeszcze dopłacamy firmom recyklingowym które zbijają na tym kokosy. Polska to najwyraźniej wciąż dziki kraj. Co jest np. nie do pomyślenia u naszych Zachodnich sąsiadów to żeby butelki plastikowe po wodzie mineralnej oddawać za darmo jakiejś firmie której się dopłaca...za wywóz. A można wrzucić do automatu przy sklepie i jeszcze parę centów dostać.
    Ostatnio edytowane przez igor89 ; 21-02-2017 o 16:10

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEMMODERATOR FORUM
    Elfir

Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

Domyślnie

U nas palą śmieciami, drobni przedsiębiorcy wywożą śmieci do lasu, ci co remontują wywalają śmieci poremontowe w lasach, bo inaczej musieliby zapłacić za wywóz osobno.
    Ustawa nic nie poprawiła.

Strona 15 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia