dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 52

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Madzialeny domek pod miastem

    Uwaga, uwaga! Nadejszła wiekopomna chwila!

    Po latach podglądactwa na forum i mniej lub bardziej aktywnego udzielania się na niektórych wątkach postanowiłam odważyć się i pokazać jak mieszkam. A właściwie mieszkamy, bo oprócz mnie jest jeszcze mąż, córcia i kot, a na jesieni dołączy do nas kolejne Maleństwo

    Nasz dom jest wynikiem wielu kompromisów, poczynając od tego największego, kiedy to zdecydowaliśmy że zamiast spędzać czas na budowie, na której się nie znamy i na którą raczej nie mamy ochoty (patrząc na zmagania znajomych z różnej maści "fachowcami") kupujemy coś gotowego. Po kilku miesiącach poszukiwań znaleźliśmy nasze miejsce. Kilkaset metrów od Lublina, niedaleko lasu. Wiadomo, nie wszystko jest idealne, ale kto powiedział że gdybyśmy budowali, to takie by było? Najważniejsze, że ogólny układ nam podpasował, łazienki i kuchnia nie wymagały remontu. Podłogi również zostały po poprzednich właścicielach. Po odmalowaniu, przyklejeniu tapet i wstawieniu mebli mogliśmy się wprowadzać. Dom miał 3 lata jak się do niego wprowadzaliśmy w czerwcu 2010roku.
    No dobrze, to chyba tyle tytułem wstępu, teraz muszę powalczyć ze zdjęciami

  2. #2

    Domyślnie

    Na pierwszy rzut- salon.
    Im dłużej na niego patrzę i im dłużej się zastanawiam, tym bardziej jestem pewna, że chcę go zmienić. Jak oznajmiłam to mężowi, to najpierw spojrzał na mnie z politowaniem a potem kategorycznie odmówił remontu, Nie będę więc przyprawiać go o palpitacje i nie będę wymieniać mebli, ani, po namyśle, podłogi. Podłoga jest masakrycznie niepraktyczna. Niby fajnie, bo deska, bo merbau, ale nikomu nie życzę mycia i utrzymywania jej we względnej czystości. No chyba, że ktoś lubi, jak moja koleżanka, codziennie przed spaniem zmywać podłogi w domu. Ja do takich nie należę więc swoją podłogę klnę ile się da. Ale zrywać na razie nie będę, niech ją dobiją nadchodzące kolejne jeździki, bujaki i spadające zabawki. Wtedy się zobaczy
    Ale już postanowione, że malujemy i wymieniamy listwy przypodłogowe. No i wystrój okienny (ten prezentowany na zdjęciach to look zimowy, na lato zdejmuję firankę i zmieniam zasłonki na jaśniejsze).
    I tu pojawia się prośba do wszystkich dobrych dusz forumowych, które tu zajrzą- potrzebuję porad, burzy mózgów i pomysłów jak pomalować, poprzestawiać i co dać w okna. Ostatni mój pomysł to rolety rzymskie na małe okna. Może takie od sufitu? No i zasłony na balkonowe, bo tam nic innego się nie wymyśli.

    No dobrze, czas na zdjęcia... Ale mam stresa....















    Ostatnio edytowane przez madzialena-lublin ; 20-05-2013 o 13:50 Powód: zdjęcia, zdjecia....

  3. #3

    Domyślnie

    Pomogę ...


    kasuję, skoro gospodyni się udało ...



    Witam serdecznie
    Ostatnio edytowane przez mmajeczkaa ; 20-05-2013 o 13:43

  4. #4

    Domyślnie

    O! Mój pierwszy gość Witam Cię Mmajeczko i dziękuję za pomoc.
    Jakbyś mi jeszcze napisałą jak to się robi, to powrzucam więcej.

    Edit:
    Już sama doszłam co i jak
    Ostatnio edytowane przez madzialena-lublin ; 20-05-2013 o 13:41

  5. #5

    Domyślnie

    O i pięknie widać wnętrza ...

    Będę podglądać, a teraz uciekam

  6. #6

    Domyślnie

    I po co ten stres jest ślicznie!

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bogumil
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    mój kawałek nieba
    Posty
    7.063

    Domyślnie

    I ja się też witam i będę zaglądać
    LAZUR

    Beata

  8. #8

    Domyślnie

    Natalek, Bogumił witam


    Dzisiaj pokażę małą łazienkę na dole. Widok z wejścia:




    Górną wrzucę jak obfocę

  9. #9

    Domyślnie

    Witam wieczorową pora! Wprawdzie nie w moim stylu ale domek baaaaardzo ładnie urządzony z konsekwencja i smakiem.Bede zaglądać i pozdrawiam!

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Karolina i Artur :P

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    3.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cześć Madziu
    Wprawdzie osatkiem sił, bo padam delikatnie mówiąc na twarz, ale przybieglam sie przywitać
    Nie wiem czym Ty się stresowałaś ??? Kolor podłogi pieny ale wiem ,ze takie bywaja niepraktyczne

    Uważam ze zmiana dekoracji okiennych to dobry krok, bo nada lekkości wnętrzu
    Jasne rolety rzymskie uważam,ze będą super

    Wrzucaj wiecej zdjec, a ja gratuluję oczekiwania na Maluszka

  11. #11

    Domyślnie

    Fajna Kobietko, Karolcia jak miło że wpadłyście Dzięki za miłe słowa i zapraszam częściej

    W związku z paskudna pogodą nie mam jak zrobić fajnych zdjęć w domku. W ramach rekompensaty dla wszystkich zaglądających mam dzisiaj quiche ze szparagami- częstujcie się:


  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Panna Z.
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Gdańsk/Wrocław
    Posty
    460

    Domyślnie

    Domek ładny Ja przemalowałabym na biało i dodała w ogóle jakies białe dodatki, żeby rozjasnić salon a podłoga jest cudowna

  13. #13

    Domyślnie

    Panno Z jak miło że jesteś Dziękuję za miłe słowa. Też zastanawiam sie nad opcją na biało, bo tez beże z brązami trochę za bardzo sie zlewają. Tylko jakie wtedy rolety?...

    Chciałam wrzucić zdjęcia ogrodu, ale mam tylko takie jeszcze ze śniegiem
    Kurcze, muszę w końcu popykać zdjęcia. Tyle że dzisiaj zaraz jedziemy na komunię i pewnie wrócimy wieczorkiem. Miłego dnia

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Madzia, taka podłoga była moim marzeniem, wygrała jasna ze względów praktycznych.
    Ale Twoja niezmiennie będzie mi się podobała. Nadaje wnętrzu charakter.
    Bardzo ładny okrągły stół i krzesła no i ta ozdobna wnęka nad kominkiem przykuwa wzrok.
    Zgadzam się z dziewczynami, że dobrze ten salon rozbielić, rozjaśnić, ale to drobne korekty, dasz radę.
    No i proszę o przepis na quiche ze szparagami...wygląda pysznie
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  15. #15

    Domyślnie

    Witam Powtórzę to co inni - nie ma się czym stresować! Zaplanować samemu i wykończyć własne gniazdko to nie lada wyzwanie, ale efekt jest bardzo fajny! Podziwiam porządek, bo to w sumie coś co przykuło szczególnie moją uwagę (u mnie przyznam szczerze nie zawsze wygląda to tak „na pokaz” ). Ale cały czas powtarzam sobie, że to wina małego metrażu mieszkania i już we własnym domu będzie zupełnie inaczej! Natknęłam się dziś rano na artykuł o idealnych miastach i tak już środek dnia a ja sobie dalej przeglądam fora związane z własnymi 4 kątami Jak tak wciągnie to potrafię cały dzień stracić na projektowaniu w głowie swojego własnego.
    Czekam na więcej!

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał tola Zobacz post
    Madzia, taka podłoga była moim marzeniem, wygrała jasna ze względów praktycznych.
    Ale Twoja niezmiennie będzie mi się podobała. Nadaje wnętrzu charakter.
    Bardzo ładny okrągły stół i krzesła no i ta ozdobna wnęka nad kominkiem przykuwa wzrok.
    Zgadzam się z dziewczynami, że dobrze ten salon rozbielić, rozjaśnić, ale to drobne korekty, dasz radę.
    No i proszę o przepis na quiche ze szparagami...wygląda pysznie
    Tolu bardzo mi miło że znalazłaś chwilę żeby do mnie zajrzeć Mam nadzieję, ze będziesz częstym gościem. Tym bardziej, że zaraz wrzucę zdjęcia ogrodu

    Cytat Napisał misiunia_259 Zobacz post
    Witam Powtórzę to co inni - nie ma się czym stresować! Zaplanować samemu i wykończyć własne gniazdko to nie lada wyzwanie, ale efekt jest bardzo fajny! Podziwiam porządek, bo to w sumie coś co przykuło szczególnie moją uwagę (u mnie przyznam szczerze nie zawsze wygląda to tak „na pokaz” ). Ale cały czas powtarzam sobie, że to wina małego metrażu mieszkania i już we własnym domu będzie zupełnie inaczej! Natknęłam się dziś rano na artykuł o idealnych miastach i tak już środek dnia a ja sobie dalej przeglądam fora związane z własnymi 4 kątami Jak tak wciągnie to potrafię cały dzień stracić na projektowaniu w głowie swojego własnego.
    Czekam na więcej!
    Misiunia witam w moich skromnych progach i dziękuję za miłe słowa Szczerze mówiąc mam wrażenie że ile bym nie sprzątała, to i tak jest brudno. Szczególnie przy ciemnych meblach i liniejącym caluśki rok kotem...
    A uzależnienie i wciągnięcie w fora i stronki wnętrzarskie doskonale rozumiem. Z autopsji

  17. #17

    Domyślnie

    Jakoś mi się nie składa żeby porobić zdjęcia w innych pokojach w domu. A to beznadziejne oświetlenie przez tą pogodę, a to (co częstsze) bałagan, który nie nadaje się na forum
    Dlatego skorzystałam z chwili bez deszczu i pstryknęłam kilka fotek roślinkom przed domem. Od razu zaznaczam, ze zdjęcia sprzed kilku dni, a teraz z dnia na dzień widać różnicę.


















    A pod oknami po obu stronach wejścia (jak się dobrze przyjrzeć to widać szukającą miejsca dla siebie hostę

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał madzialena-lublin Zobacz post
    Misiunia witam w moich skromnych progach i dziękuję za miłe słowa Szczerze mówiąc mam wrażenie że ile bym nie sprzątała, to i tak jest brudno. Szczególnie przy ciemnych meblach i liniejącym caluśki rok kotem...
    A uzależnienie i wciągnięcie w fora i stronki wnętrzarskie doskonale rozumiem. Z autopsji
    Oj kocura to i sama bym chciała! Ale coś się boję, że by się w tym moim syfie jednak nie odnalazł Ale też jedna z rzeczy, które są „pewniakiem” - dom = zwierzę w domu, i to bez różnicy czy będzie trzeba po nim sprzątać czy nie.
    Podobno jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma, ale ja wolę dodać jeszcze do tego marzenia i lubienie tego, co mają inni

    Ładnie zielono na zewnątrz powoli się zaczyna u Ciebie robić!

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar MOLLIK
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Leicester/Roztocze
    Posty
    83

    Domyślnie

    Witaj fajnie ze jest ktos z moich okolic i w dodaku zalozylas watek w podobnym czasie do mnie, bede Cie odwiedzac na pewno
    Zakochalam sie w Twoim czerwonym aniolku z serduszkiem, sliczny jest! Roslinki tez masz sliczne. Salon troche nie w moim stylu, pewnie nie będę orginalna jak napisze ze podobaja mi sie biale/jasne wnetrza. Gdy patrze na stol i krzesla od razu mysle ze pomalowalabym je na bialo, rozjasnilyby salon. Pomysl z roletami rzymskimi podoba mi sie bardzo. Podloga tez podoba mi sie bardzo, wyobrazam sobie ile czasu musisz poswiecac aby wlasnie tak wygladala.
    Pozdrawiam serdecznie

  20. #20

    Domyślnie

    Hej Molik!
    Odpowiem i lecę zajrzeć do Twojego dziennika
    Pomysł z przemalowaniem krzeseł i stołu bardzo fajny, ale u nas nierealny. Po pierwsze to drzewo teakowe i w sklepie w którym je kupowaliśmy (Inne Meble) mówili, że nie powinno się tych mebli przemalowywać. Nawet jeśli się jednak da, to, tu po drugie, ja nie mam takich zdolności i boję się że tylko bym coś popsuła. Także zmiany w salonie jak najbardziej, ale meble muszą zostać takie jakie są. Pomalujemy ściany, uszyjemy rolety, myślałam też ewent. o jakichś "sukienkach" dla krzeseł.
    Jak na razie widzę że przeważa pomysł białego koloru na ściany, ale zastanawiam się, czy wtedy nie będzie zbyt dużego kontrastu między bielą a ciemnymi meblami?

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony