dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 11
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 216
  1. #1

    Domyślnie Wymarzony dom Ani

    Dobry wieczór Wszystkim...

    Wymarzony to mój dom jeszcze nie jest, ale będzie, do tego zmierzam...
    Dlatego zakładam wątek, żeby utrwalić, że samemu można zdziałać wiele.
    Mam mnóstwo planów i pomysłów i mam nadzieję, że w tym roku uda się wreszcie...
    Czy Wasz nowo wybudowany dom też nie był idealny?

    Ja z irytacją wspominam pierwszy rok po przeprowadzce, chodziłam z kąta w kąt i w głowie aż roiło się od przemyśleń typu: czemu tego nie zrobiłam tak, a tej ściany nie przesunęłam, po co ta zabudowa, dlaczego drzwi w tym miejscu, lepiej byłoby dać inne okno itp.

    Dziś jest inaczej, akceptuję, co mam i z tego co posiadam, staram się wydobyć co najlepsze.
    Obecnie obrabiam galerię na klatce schodowe, wlecze się to, dałam sobie czas do końca tego tygodnia i dam radę, dziś przełom i teraz już z górki.

    Na początku było łyso

    druga strona już gotowa
    Ostatnio edytowane przez AnnaMM ; 19-03-2014 o 21:00

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Witaj. Ja w swoim domu mieszkam rok i tak ........na początku byłam zachwycona wszystkim, zmiana M-3 na dom, ogród, przestrzeń. Potem zaczełam dostrzegać wady, a to, że salon mógł być większy, po co tyle wielkich okien jak w akwarium, dlaczego ceglasty dach, skoro zawsze marzyłam o ciemnym..... itd itp. Ale mąż mnie zawsze prostował, że bez sensu myśleć o tym, czego się już nie zmieni, mówił "dachu nie zerwiesz" . Więc teraz odpuściłam cieszę się tym co mam, zajęłam się ogrodem, właśnie mam zamiar stworzyć galerię - zdjęcia już wybrane. Zmienić to sobie mogę zasłony, albo kolor pledu. Więc idę tym tropem a, że bazę w całym domu mam bardzo neutralną, to zmiany mogę robić bardzo często.

    Zdjecia mi się nie chcą powiększyć a na takich maleństwach mało widzę.
    Ostatnio edytowane przez Milena7770 ; 19-03-2014 o 21:20

  4. #4

    Domyślnie

    Galeria tworzy się...





    Może ktoś mi pomoże i podpowie, dlaczego moje zdjęcia nie dają się powiększyć?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Venus_m
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    15.874

    Domyślnie

    Witam AnnaMM

    Na tych maleństwach mało co widać, ale wydaje mi się, że jest świetnie

    W jaki sposób dodajesz zdjęcia?
    Nowy wymiar - serdecznie zapraszam! SOMEPLACENICE by Ven

    Mirabelka Justyny i Roberta - mieszkamy od 09.04.2011r. fotki strona 2

    Nie możesz wysłać PW? Spróbuj tutaj [email protected]

    "Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału - tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień"

  6. #6

    Domyślnie

    Witaj, Venus
    Zdjęcia wklejam
    [img]adres zdjęcia[/img]
    Co robię nie tak?

    A dziś wieczorową porą taki klimacik... po prostu lubię starocie ale nie koniecznie w typowych babcinych klimatach, ciut inaczej, po mojemu...


  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    a udało się





  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    Witaj Aniu, klimatyczny kącik, piękne świece i ciekawa aranżacja
    Pokaż coś więcej!
    Pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    Cześć Emma, właśnie pracuję nad pokazaniem więcej....



  12. #12

  13. #13

    Domyślnie

    Uff, prawie skończyłam galerię....
    Tymczasem kończę wiosenne mycie okien, jeszcze tylko 3 sztuki....z w sumie 6 dachowych, 3 balkonowych i 8 zwykłych
    A wy myjecie okna same? Jak organizujecie sobie tę pracę?
    Ja w tym roku postanowiłam zacząć możliwie wcześnie i skończyć wcześnie i nie zawracać sobie więcej tym tematem głowy.... bo jeszcze ogród czeka....

  14. #14

  15. #15

    Domyślnie

    Ania, piękna galeria, i jaka wielka! Nie dziwię się, że długo trwało jej tworzenie - ja moje 10 obrazków też wieszałam, wstyd się przyznać, dwa miesiące!
    Okna myję sama, niestety. Ale ponieważ staram się robić to średnio co 2-3 miesiące, nie jest to takie pracochłonne, wystarczy przetrzeć dobrą szmatką z mikrofibry i wodą.

    A ta zółta taśma na ścianie pod galerią? Listwy będą?

    No i schody, ach, piękne! Zazdroszczę bardzo, ja jeszcze mam betonowe, czekam na pozwolenie na rozbudowę narożnika domu i wejścia, a to niestety wstrzymuje prace związane z położeniem schodów.
    Pozdrawiam!

  16. #16

    Domyślnie

    Witaj Emma, widzę, że jesteś z Poznania, ja też...
    Galeria, to długa historia..., począwszy od kabli do lamp, które były nie w tym miejscu, co trzeba, poprzez zakup lamp przez internet, aż do samego obmyślenia ile i jak powiesić, mnóstwo przymiarek, kartek klejonych na ścianach, rozkładanych ramek po podłogach, wyszukiwania zdjęć i innych obiektów... a sam zakup ramek, żeby pasowały, a jednocześnie były różnorodne i nie za drogie....czyli polowanie na okazje...i znoszenie do domu łupów

    Jeszcze parę zdjęć muszę przerobić na czarno białe....

    Taśma malarska to po pierwsze wyznaczenie linii orientacyjnej, do którego miejsca mają sięgać ramki,
    po drugie, zastanawiam się mocno, czy w tym miejscu nie dać poręczy, schodząc schodami z góry na zabiegu nie ma się czego chwycić, więc każdy idzie przy ścianie, a potem żeby dotrzeć do poręczy trzeba przejść z prawej strony schodów na lewą....
    po trzecie - myślę o namalowaniu białego cokołu przy schodach (na listwy to już nie ma szansy....przynajmniej na chwilę obecną), u góry i na dole mam białe listwy, przy schodach żadnej .... - błędy w myśleniu na etapie robienia schodów....- tak przynajmniej optycznie bym to wyrównała
    po czwarte, zastanawiam się, czy tego pasa między taśmą malarską nie pomalować na ciemny szary.... ściana sie po prostu brudzi, choć i tak jest super, bo mam bardzo dobra farbę zmywalną i mogę ją szorować....

    To jedna z moich inspiracji w tych klimatach...aczkolwiek znaleziona długo po tym, jak postanowiłam na klatce schodowej stworzyć galerię

  17. #17

  18. #18

    Domyślnie

    Hej Ziomalko! Jak to miło
    Swietna ta galeria z inspiracji!
    Ja przy wieszaniu swojej schodowej galerii pomyślę o takim "gęstym" ustawieniu właśnie, myślę, że znacznie ułatwi sprawę wieszania.

    BTW - czy stolarz, który robił Ci schody jest godny polecenia? Jesteś zadowolona?

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emma M. Zobacz post
    Hej Ziomalko! Jak to miło
    Swietna ta galeria z inspiracji!
    Ja przy wieszaniu swojej schodowej galerii pomyślę o takim "gęstym" ustawieniu właśnie, myślę, że znacznie ułatwi sprawę wieszania.

    BTW - czy stolarz, który robił Ci schody jest godny polecenia? Jesteś zadowolona?
    Emma,
    1. Galeria jaka by nie była - trzeba ją zaplanować, przemyśleć i zastanowić się trzy razy zanim wbije się gwóźdź!
    2. Stolarza nie polecam, zresztą z tego co wiem, osoba już nie pracuje jako stolarz....

    I jeszcze trzy inspiracje, które kocham i oddają, to co chciałabym mieć w swoim domu, taka kwintesencja!






  20. #20

    Domyślnie

    Trudno zająć się wykańczaniem domu skoro tyle innych spraw... U Was też tak jest?

    Dzisiejszy łup przepiękne hortensje z Netto, polecam, tylko 25 szt. wydaje mi się tanio... i już myślami jestem w ogrodzie...

    Kolejne sprawy to komunia mojego syna... macie pomysły na ciekawe prezenty, nie laptopy, konsole, komórki.... chcę mu coś podpowiedzieć, choć sam też ma parę oryginalnych pomysłów, np. model układu słonecznego do powieszenia na suficie, czy ktoś widział coś takiego?

    I kolejna pilna sprawa: biała pościel do sypialni, na pewno nie Ikea, Tk Maxx, gdzie jeszcze?

Strona 1 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony