dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 52
  1. #21

    Domyślnie

    Lady

    Panosz się panosz, po to założyłam ten wątek
    Tak się właśnie zastanawiałam mocno nad tym leciutko szarym kolorem na ściany. Chyba bardziej go widzę niż biel. Ale jakie wtedy rolety i dodatki? Białe? Pomóżcie...

    Kurcze, musze w końcu się zmobilizować i pokazać inne pokoje, te bardziej "moje" to zobaczycie jaki styl mi pasuje. Bo, jak pisałam, ten salon jest dla mnie za ciemny, za ciężki. Tylko ze tak się uparliśmy wtedy na te meble z Innych Mebli...
    Kuchnię pokażę ale na końcu, bo tam to w ogóle jakoś tak... Wszystko jest po poprzednich właścicielach.

  2. #22

    Domyślnie

    Tolu kochana prosiłaś o przepis na quiche ze szparagami:

    Ciasto

    • 225g maki pszennej
    • 140g masla
    • 1 zoltko
    • 3 lyzki zimnej wody

    Wszystko siekam a potem zagniatam ciasto i formuję z niego kulę, Owijam folią spożywczą i wkładam do lodówki na ok. pół godzinki. Po tym czasie można ciasto rozwałkować (najlepiej przez folię wtedy się nie przykleja) albo po prostu odrywać po kawałku i wyklejać dno i boki tortownicy. Nakłuwam widelcem i wstawiam znowu do lodówki (w przepisie jest że na kolejne 30 min, ja tyle czasu nigdy nie trzymałam). Wykładam folia aluminiową i wysypuję na nią coś do obciążenia- fasolę, groch, soczewicę itp. Piekę w 170 st. (z termoobiegiem) przez 15 minut, następnie 5-10 minut bez przykrycia.

    Nadzienie

    • pęczek szparagów
    • łyżka masła
    • 3 jajka
    • szklanka śmietany 18%
    • pół szklanki tartego żółtego sera (tu nie miałam i dałam pokruszoną fetę)
    • sól, pieprz, gałka muszkatołowa


    Szparagi myję, odłamuję zdrewniałe końce i kroję na mniejsze kawałki. Blanszuję 4 min w osolonym wrzątku, potem podsmażam 5 min na patelni z rozpuszczonym masłem, często mieszając. Śmietanę mieszam z jajkami i serem, doprawiam.
    Na podpieczonym spodzie układam szparagi, zalewam masą jajeczną. Piekę w 180st jeszcze ok. 30 min aż do zrumienienia.
    Smacznego







  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lady in red
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    1.466

    Domyślnie

    Madzialena ,
    Więc jeśli dostałam zgodę na panoszenie to zaczynam
    Pierwsza moja propozycja to:
    Białe drewniane żaluzje o szerokiej lamelce takie jak tu:

    Do nich szarobeżowe ściany (dość ciemne,podobne jak na powyższej inspiracji)
    sugerowałabym dodatkowo stolik tacę i może naklejkę na ścianę w stylu tej inspiracji?

    Zasłony ...Jasne,"przydługie" lniane zwiewne.Jak te:





    I kilka białych uroczych "drobiazgów" np:







    Ostatnio edytowane przez lady in red ; 04-06-2013 o 21:04
    Nie wiem czy ja wykańczam dom -czy on mnie ?

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Madzia, dziękuję za przepis, już zapisałam.
    I muszę pochwalić Twój porządek w ogrodzie, na rabatach.
    Wzorowo
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał lady in red Zobacz post
    Madzialena więc jeśli dostała zgodę na panoszenie to zaczynam

    Lady
    Cudne te inspiracje. Ja chcę takie latarenki
    Tak się zastanawiam jak do tego wszystkiego pasowałyby te moje ciemne meble...? Bo na inspiracjach cudnie, ale wszystko, łącznie z meblami, w bieli.
    Cytat Napisał tola Zobacz post
    Madzia, dziękuję za przepis, już zapisałam.
    I muszę pochwalić Twój porządek w ogrodzie, na rabatach.
    Wzorowo
    Tola, taki komplement od Ciebie... Urosłam z pół metra
    Daj znać jak wyjdzie "zapiekanka".


    A teraz uwaga... Idę położyć Małą spać a potem będą brand new zdjęcia

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lady in red
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    1.466

    Domyślnie

    Madzia,
    Pytasz jak odnajdą się Twoje ciemne meble w białym sąsiedztwie?
    Eklektyzm we wnętrzach teraz robi furorę
    Ważny jest jaiś wspólny mianownik wnętrza .Twoje wnętrz trzeba przede wszystkim rozjaśnić .
    Zwróć uwagę,że mówiły o tym wszystkie dziewczyny .Ciemne meble są nawiązaniem do ciemnej drewnianej podłogi.A wszystkie moje propozycje mają na celu rozbielenie wnętrza.
    Myślę,że jesli będziesz trzymała się jednego stylu (nie wiem czy moje propozycje w stylu shabby chic są trafione??) to stworzysz spójne wnętrze.
    I nie bój sie połączenia klasycznego drewna z biela-wręcz przeciwnie .
    Da to ciekawy efekt .

    Pózniej znajdę Ci jakieś fotki na poparcie moich racji .
    Nie wiem czy ja wykańczam dom -czy on mnie ?

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lady in red
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    1.466

    Domyślnie

    Cytat Napisał madzialena-lublin Zobacz post
    [B]


    A teraz uwaga... Idę położyć Małą spać a potem będą brand new zdjęcia
    Niech malutka szybko usypia,czekamy na zdjęcia
    Nie wiem czy ja wykańczam dom -czy on mnie ?

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał madzialena-lublin Zobacz post
    Misiunia witam w moich skromnych progach i dziękuję za miłe słowa Szczerze mówiąc mam wrażenie że ile bym nie sprzątała, to i tak jest brudno. Szczególnie przy ciemnych meblach i liniejącym caluśki rok kotem...
    A uzależnienie i wciągnięcie w fora i stronki wnętrzarskie doskonale rozumiem. Z autopsji
    Oj kocura to i sama bym chciała! Ale coś się boję, że by się w tym moim syfie jednak nie odnalazł Ale też jedna z rzeczy, które są „pewniakiem” - dom = zwierzę w domu, i to bez różnicy czy będzie trzeba po nim sprzątać czy nie.
    Podobno jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma, ale ja wolę dodać jeszcze do tego marzenia i lubienie tego, co mają inni

    Ładnie zielono na zewnątrz powoli się zaczyna u Ciebie robić!

  9. #29

    Domyślnie

    W końcu złapałam chwilę słońca i popstrykałam zdjęcia.
    W ogóle stwierdzam, że zrobiłam duży błąd, wklejając najpierw zdjęcia tego ciemnego salonu do poprawki, zamiast innych pokoi, które zdecydowanie bardziej czuję i są takie "moje".

    No dobrze, idziemy na górę:



    rzut oka na klatkę schodową


    i w korytarz

    (te drzwi to po kolei od lewej: łazienka, nasza sypialnia, pokój Kamilki i garderoba)

    I zapraszam do sypialni














    To paskudztwo obok łóżka to niestety bolesne wspomnienie promocji w jednym ze sklepów sportowych. Pojechaliśmy po steper, a wróciliśmy z tym... Super się sprawdza jako wieszak na ubrania, łapacz kurzu i takie tam

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Madzia... śliczny domek.
    Bardzo podobają mi się meble z salonu.. szukam podobnej komody pod TV.. gdzie i po ile kupiłaś ją... no i boski stół i krzesła...

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arnika Zobacz post
    Madzia... śliczny domek.
    Bardzo podobają mi się meble z salonu.. szukam podobnej komody pod TV.. gdzie i po ile kupiłaś ją... no i boski stół i krzesła...
    Arniko witam u mnie i dziękuję
    Wszystkie drewniane meble u mnie w salonie to Inne Meble. Niestety nie pamiętam ile kosztowały Już 3 lata minęły od zakupu.

  12. #32

    Domyślnie

    Pokoik Kamilki


    (nie patrzymy na rozwiniętą granatową roletę na oknie dachowym Została po poprzednim wyposażeniu, a że z reguły i tak jest nie używana to jej nie wymieniam...)










  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Madzialenka, masz przepiękny dom! Bardzo konsekwentnie realizujesz wnętrza, pewnie dlatego mają taką klasę! Strasznie mi się podoba! Zwłaszcza pokoik córci!!! Mam słabość, bo moje córa nie chce u siebie nic dziewczyńskiego
    Cudne dodatki Mogę wiedzieć gdzie kupiłaś lampy wiszące w górnym korytarzu? Ja też spod Lublina, ale raczej peryferie, peryferii

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ZojaART
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Slovakia
    Posty
    288

    Domyślnie

    Witam się u Ciebie!

    Masz bardzo ładny dom. Sypialnia i pokój dziecięcy podobają mi się najbardziej, a że z tego co piszesz są to pokoje które oddają najbardziej styl który lubisz najbardziej, także umiem sobie już wyobrazić co Ci się najbardziej podoba.
    Na przykład drzwi w waszym domu to zupełnie inna bajka niż sypialnia (chociaż ładne są, ale idą bardziej w nowoczesny styl). Z tego co się dopatrzyłam to kuchnia też jest zaaranżowana na nowoczesną nutę, ale jak pisałaś, dom kupiliście już częściowo urządzony. Z daleka kuchnia wygląda na przyjemną - pokażesz nam ją w całości?

    Piękne łóżeczko masz dla swojego maluszka. Ja akurat jestem na etapie zakupu takiego mebla do naszego domu, wiec od razu (będać w temacie) stwierdzam, że to jedno z najładniejszych jakie widziałam Cały pokój też jest tak ciepło urządzony - no pięknie

    Salon - pierwszą rzeczą która przykuła moje spojrzenie to ta wielka czarna skórzana sofa. Nie powiedziałabym że w tym pokoju to meble nadają charakter temu wnętrzu (swoją drogą piękne te meble). Dla mnie w tym salonie to sofa rządzi! ona nadaje bardziej nowoczesny charakter całemu wnętrzu. To dominanta, czarna plama w samym środku "sceny". Ok, przyznam się bez bicia, że za takimi sofami nie przepadam, więc nie jestem może obiektywna, ale no popatrz, włożyłam w jej miejsce neutralną brązową sofe i od razu mamy inny pokój:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bez sofy czarnej.jpg
Wyświetleń:	2208
Rozmiar:	44,1 KB
ID:	194643

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cyarna sofa.JPG
Wyświetleń:	2205
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	194644


    Zauważyłam też że w kąciku przed kominkiem masz fotel w kwiaty - coś zupełnie z innej bajki niż ta czarna skóra. Dlatego na pewno spróbowałabym coś zrobić z sofą - dodać do niej inne poduszki, zakryć jaśniejszą deką (chociażby z części). Nie wiem, może bardzo lubicie tę sofę taka jaka jest i w sumie na pewno jest praktyczna przy dziecku...
    Jeżeli chcesz cos zmienić to na pewno wystrój okien na coś lżejszego albo dodanie jakiegoś wyraźnego koloru zrobi swoje. Nie widzi mi się też ten obraz na ścianie - bez ramy - a na drugiej stronie drobne obrazki w ramce. Hmm, brakuje jakiegos rytmu - jakby to powiedział mój M.

    Pazdrawiam,

    Ania

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ZojaART
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Slovakia
    Posty
    288

    Domyślnie

    Dodam jeszcze - piękny ten bujak w twojej sypialni, no i ta toaletka - ah!

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał dardurdka Zobacz post
    Madzialenka, masz przepiękny dom! Bardzo konsekwentnie realizujesz wnętrza, pewnie dlatego mają taką klasę! Strasznie mi się podoba! Zwłaszcza pokoik córci!!! Mam słabość, bo moje córa nie chce u siebie nic dziewczyńskiego
    Cudne dodatki Mogę wiedzieć gdzie kupiłaś lampy wiszące w górnym korytarzu? Ja też spod Lublina, ale raczej peryferie, peryferii
    Dardurka dzięki za tak miłe słowa
    Urządzając pokój dla Kamilki chciałam żeby nie był przesłodzono- różowy, bo po pierwsze nie lubię takich, po drugie nie do końca byłam pewna czy będzie dziewczynka Kamilka jeszcze mała, więc jeszcze nie ma wyrobionej opinii, ale już się boję tego etapu kiedy sama będzie chciała decydować
    Lampy do korytarza kupiłam na scandidecor.pl.
    Z których peryferii jesteś? :>

    Cytat Napisał ZojaART Zobacz post
    Witam się u Ciebie!

    Masz bardzo ładny dom. Sypialnia i pokój dziecięcy podobają mi się najbardziej, a że z tego co piszesz są to pokoje które oddają najbardziej styl który lubisz najbardziej, także umiem sobie już wyobrazić co Ci się najbardziej podoba.
    Na przykład drzwi w waszym domu to zupełnie inna bajka niż sypialnia (chociaż ładne są, ale idą bardziej w nowoczesny styl). Z tego co się dopatrzyłam to kuchnia też jest zaaranżowana na nowoczesną nutę, ale jak pisałaś, dom kupiliście już częściowo urządzony. Z daleka kuchnia wygląda na przyjemną - pokażesz nam ją w całości?

    Piękne łóżeczko masz dla swojego maluszka. Ja akurat jestem na etapie zakupu takiego mebla do naszego domu, wiec od razu (będać w temacie) stwierdzam, że to jedno z najładniejszych jakie widziałam Cały pokój też jest tak ciepło urządzony - no pięknie

    Salon - pierwszą rzeczą która przykuła moje spojrzenie to ta wielka czarna skórzana sofa. Nie powiedziałabym że w tym pokoju to meble nadają charakter temu wnętrzu (swoją drogą piękne te meble). Dla mnie w tym salonie to sofa rządzi! ona nadaje bardziej nowoczesny charakter całemu wnętrzu. To dominanta, czarna plama w samym środku "sceny". Ok, przyznam się bez bicia, że za takimi sofami nie przepadam, więc nie jestem może obiektywna, ale no popatrz, włożyłam w jej miejsce neutralną brązową sofe i od razu mamy inny pokój:

    Zauważyłam też że w kąciku przed kominkiem masz fotel w kwiaty - coś zupełnie z innej bajki niż ta czarna skóra. Dlatego na pewno spróbowałabym coś zrobić z sofą - dodać do niej inne poduszki, zakryć jaśniejszą deką (chociażby z części). Nie wiem, może bardzo lubicie tę sofę taka jaka jest i w sumie na pewno jest praktyczna przy dziecku...
    Jeżeli chcesz cos zmienić to na pewno wystrój okien na coś lżejszego albo dodanie jakiegoś wyraźnego koloru zrobi swoje. Nie widzi mi się też ten obraz na ścianie - bez ramy - a na drugiej stronie drobne obrazki w ramce. Hmm, brakuje jakiegos rytmu - jakby to powiedział mój M.

    Pazdrawiam,

    Ania
    Jak to miło posłuchać jak ktoś mądrze gada
    Aniu dziękuję Ci za te uwagi, faktycznie wymiana kanapy (na marginesie to nie jest czarna, tylko brązowa) dużo by dała. Jakoś nie spojrzałam na nią pod takim kątem. Muszę pomyśleć o jakiejś narzucie na nią, bo przy biegającej i non stop wołającej "mniam mniam" Kamilce nie wyobrażam sobie teraz wymieniać kanapy. Tym bardziej, że za chwilę drugi Skarbek będzie wycierał rączki gdzie popadnie
    Kuchnię pokażę. Tylko jakoś nie mogę sie do niej zebrać

  17. #37

    Domyślnie

    Jako że za jakiś czas w łóżeczku Kamilki wyląduje nowy lokaktor, muszę jej zamówić nowe łóżeczko, bardziej "dorosłe". Co musi mieć:
    1. biały kolor
    2. drewnianą konstrukcję (a nie z mdf)
    3. barierkę zabezpieczającą
    4. szufladę pod spodem (chociaż gdyby jakieś bez złapało mnie za serce to jestem w stanie zrezygnować)
    5. wymiary to raczej na pewno 90x200- tak, żeby w razie czego można się było z nią położyć.

    No i się okazało że wcale nie jest tak łatwo coś fajnego znaleźć... Najgorzej z tym drewnem, bo są ładne łóżeczka, ale z płyt...
    Wkleję tutaj co udało mi się znaleźć, może trochę mi to uporządkuje pomysły. A może coś podpowiecie?







    Z takich bardziej prostych:






    Baaaardzo podobają mi się takie a'la kanapy:



    to ostatnie chyba najfajniejsze, tylko że nie drewniane

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ZojaART
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Slovakia
    Posty
    288

    Domyślnie

    Hmm, ciężko powiedzieć które łożko najlepsze. Są bardzo podobne.hmm.
    Mi też bardzo podobają się takie a`la kanapy. W przyszłości chciałabym taką "kanapę" mieć w pokoju dla gości. No zobaczymy , bo to jeszcze dalekie plany.

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Jak dla mnie pierwsze jest boskie, albo może warto pomyśleć o serii hemnes z ikei, strasznie podoba mi się to łóżko, jest rozkładane, więc posłuży na długo

    A ja mieszkam na południe od Lublina, w stronę Rzeszowa

  20. #40

    Domyślnie

    Zoja, Dardudka, dzięki dziewczyny za opinie
    Tak się zastanawiam, że chyba jednak stanie na modelu 1 albo 2 (po dołożeniu barierki). Takich "kanapowych" trochę się boję pod tym względem, że jakby przyszło mi, albo szczególnie mężowi na nim spać, to mogłoby być niewygodnie.

    Ikeowe Hemnesy kocham miłością wielką, niestety smutną. U siebie w sypialnie mam właśnie Hemnesa bo się uparłam ze względu na wygląd właśnie. I obiecałam sobie, że co jak co, ale łóżka więcej w Ikei nie kupię. Skrzypi, rozłazi się, zapada. Masakra. Także czeka mnie też wymiana łóżka naszego, małżeńskiego. Mam już kilka typów, wrzucę po powrocie. Ale przy okazji zastanawiam się czy zostawić sypialnię na biało, czy kupić może drewniane, nie białe łóżko i przy okazji odmienić sypialnię? Np. coś błękitnego w domieszką srebra/szarości? Hę?

    Dardudka skoro w stronę Rzeszowa to też w moją stronę

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony