dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 9
Pokaż wyniki od 161 do 167 z 167
  1. #161
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Proszę zawsze przeczytać etykietę na opakowaniu. Zastosowany przez Ciebie lakier jest przeznaczony do boazerii i nie nadaje się do podłóg, jakkolwiek powinien wyschnąć (termin przydatności???).
    Przesyłm link do lakierów domaluxu gdzie znajdziesz rodzaj i opis lakieru poluretanowo-akrylowegi (wodnego) do podłóg. http://www.domalux.pl/porady/jaki-lakier-wybrac
    Nie mam dobrej recepty na usunięcie tylko problematycznego lakieru. Obawiam się, że czeka Cię szlifowanie powierzchni podłogi do surowego drewna. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Parkiet ; 14-08-2011 o 17:54

  2. #162
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    czcigodny

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Czestochowa
    Kod pocztowy
    42-240
    Posty
    5

    Domyślnie

    Jeszcze raz ślicznie dziękuje
    Jestem kolejnym przykładem na to, że gdy się próbuje zaoszczedzić często impreza kosztuje dużo drożej.
    Poinformuje o wynikach, pozdrawiam. Pawel

  3. #163
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    PAiR

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witajcie,
    potrzebuje polakierować podłogę w postaci desek sosnowych, zbiorczo około 60m kw. Wcześniej chciałbym je czymś przyciemnić (bejca lub coś innego), przeczytałem tutejsze fora i jestem w kropce. Na początku myślałem o caponie zabarwionym tikkurilą oraz warstwie wierzchniej z Domoluxa Super Gold (półmat) co by się nie ścierało za szybko. Czytam i czytam i nie wiem, czy to czasem dobre no bo śmierdzące i niekoniecznie zdrowe (mam małe dziecko). Co byście polecili?
    coś wodnorozpuszczalnego? Czy ten zestaw co wcześniej wybrałem? Na pewno w grę wchodzi lakier a nie olejowanie. Ważne dla mnie są:
    - ścieralność - ma być jak najmniejsza
    - kwestia przyciemnienia desek - mają być zabarwione
    Oczywiście nie ja będę lakierować i bejcować, także smrodek tego nie będzie mi przeszkadzać, dechy są już wycyklinowane przez fachowców i to oni będą lakierować, ja tylko wybieram materiał.
    Proszę o odpowiedź i dziękuję.
    Pozdrawiam

  4. #164
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    Ja jak robię to daję gwarancję. A żeby ją dać to ja wybieram materiał.
    Tu była reklama [ Regulamin Forum, pkt 2.4.c ]

  5. #165
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tadeusz40

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam panów parkieciarzy, mam pytanie jaki lakier wybrać, który byłby lepszy. Zastanawiam się nad wyborem Hartzlack albo Maximus.

  6. #166

    Domyślnie

    A ja mam taki dylemat:
    Około 80m2 parkietu, malowany ok 2 lata temu, ale nie wiadomo czym (coś "ekologiczne", jak twierdzi sprzedawca mieszkania).
    Parkiet jest w dobrym stanie, nie ma przetarć ani nic takiego. Widać wprawdzie, że stara warstwa nie była niedokładnie zdarta, ale nie przeszkadza mi to na tyle, żeby chcieć cyklinować całość i malować od zera. Mieszkanie było jednak remontowane i tu i ówdzie trzeba było uzupełniać parkiet (np w dziurach po usuniętej ścianie. Do tego obecnie jest mat, a ja chcę błysk. No i wykorzystując remont chcę załatwić temat parkietu tak, żeby mieć z nim spokój na kolejne 10-20 lat.
    I teraz skonsultowałem dwóch parkieciarzy - jeden mówi, że nie trzeba zmatawiać, a tylko przemyć "takim specjalnym płynem za 50zł" i jechać z lakierem. Lakier jaki na to poleca to Arboritec. Drugi z kolei nie słyszał o żadnych płynach, chce zmatowić całość ("wie Pan, mam taką specjalną maszynę do matowienia, to nie cykliniarka") i jechać lakierem. Lakiery stosuje zazwyczaj Bona albo Uzin, ale może mi pomalować czym chcę.
    No więc ja po lekturze tego wątku wymyśliłem, że dam chyba Berger Seidle AQUA SEAL 2K-PU Połysk (chyba najtrwalsze z tego, co teraz jest na rynku?) oraz powiem facetowi, żeby najpierw zmatowił, a potem przemył tym płynem.
    Aaale po pierwsze nie jestem jeszcze pewien tego lakieru, po drugie nie wiem, ile warstw dać, żeby było dobrze, a po trzecie, nie znam marki tego płynu do przemywania (a robić dałbym temu drugiemu człowiekowi, który dotychczas płynu nie stosował). I w ogóle nie jestem pewien, jak jak to jest z nakładaniem na stary lakier - wszyscy tu raczej analizują świeży parkiet albo cyklinowany...

    Co robić? I czym malować?

  7. #167
    Banned
    nikolasus

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-406
    Dzielnica
    Praga
    Posty
    16

    Domyślnie

    Bona lub Loba.

Strona 9 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony