dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Oknoplast Platnium

    Kupiłem 12 okien (jak w tytule) w tym trzy balkonowe. Po wprowadzeniu do domu dwa skrzydła balkonowe nie domykają się (klamka nie dochodzi do pozycji pionowej)
    Przyjechał serwis z oknoplastu. Podobno w tych oknach to normalka dodatkowo zostałem poinformowany, że ze względu na ciężar okna bardzo szybko opuszczają się i kończy się mały zakres regulacji. Czeka mnie ponoć nieuchronny płatny serwis.
    Proszę o opinie, ewentualnie jakieś rady.

  2. #2
    Banned
    T-ownik

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    40-095
    Posty
    64

    Domyślnie

    Przede wszystkim sprawdź warunki gwarancji, bo nie wydaje mi się, żeby tak Cię nagle wkręcali na płatny serwis, a przynajmniej nie oknoplast, który o klienta chce dbać. Masz pewnie 5 albo 7 gwarancyjnego serwisu i stawaj twardo na swoim. Inna sprawa to montaż, czy wszystko jest ok. Jeżeli jest świeżo po wkładce to wierć im dziure w brzuchu

  3. #3

    Domyślnie

    Jaki masz rozmiar tego skrzydła ? Dziwie się, że tak naturalnie jest to wzięte, że opada i będzie opadać. Oczywistym jest, że będzie pracować dlatego o balkonowe trzeba dbać najbardziej, przynajmniej okresową regulacją na zawiasach. Tak z ciekawości, masz PLATINUM 2, na 3 szybowym pakiecie, że jest taki ciężki ?

  4. #4
    Banned
    T-ownik

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    40-095
    Posty
    64

    Domyślnie

    Jak wyjaśniłeś sprawę ? Rozwiązałeś sprawę serwisu ?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Oslo88 Zobacz post
    Jaki masz rozmiar tego skrzydła ? Dziwie się, że tak naturalnie jest to wzięte, że opada i będzie opadać. Oczywistym jest, że będzie pracować dlatego o balkonowe trzeba dbać najbardziej, przynajmniej okresową regulacją na zawiasach. Tak z ciekawości, masz PLATINUM 2, na 3 szybowym pakiecie, że jest taki ciężki ?
    Wymiary drzwi - podwójne 1800x2400, trzyszybowe.
    Jasne że trzeba dbać. Drzwi były praktycznie nie używane w czasie budowy. Chodzi o drobną jak sądzę regulację a sprawa opiera się o kierownika regionu z oknoplastu.
    Mimo że wyraźnie proszę producenta o pomoc mówi że takie sprawy załatwiają przez autoryzowany punkt sprzedaży . Sprzedawca mówi że jest odrębną firmą i czemu jak kontaktuje się z producentem. Dla mnie jakieś jaja. Mam prawo do rękojmi mam prawo do gwarancji i to ja decyduje jak to załatwiam.
    Taka firma jak oknoplast powinna mieć sieć serwisową w kraju jak widać nie ma i załatwia to przez sprzedawców którzy przy każdej okazji biorą kasę. Co w sytuacji kiedy sprzedawca weźmie kiepskich monterów i okna są po prostu źle zamontowane? Są sędziami we własnej sprawie. Żadnej kontroli ze strony producenta jakości wykonywanych usług.
    Jakiś czas temu w lokalu który wynajmowałem wypadły zawiasy w oknach. Te okna była z firmy Krzak z Pułtuska. Przyjechał poprawił słowa nie powiedział.
    Nie było sprawdzania co klient zrobił, że się zepsuło. Zawsze przy zlej woli można coś znaleźć.

    W mieszkaniach u wielu znajomych okna funkcjonują całe lata bez regulacji i smarowania bo właściciel nawet nie wie że trzeba to robić. Może moje okna są po prostu wyjątkowe.
    W każdym razie spotkanie z serwisem sprzedawcy wyjątkowe było.

    P.S Regulacja po raz drugi (tym razem ekipa montażowa od sprzedawcy) poprawiła nieco sytuacje ale drzwi balkonowe dalej chodzą ciężko. Przyczyną jest ciężar takich drzwi w wersji trzyszybowej. Te drzwi w/g mnie są niedopracowane. Drzwi wewnętrzne z porty które mam mają trzy zawiasy a są lżejsze choć może nie można tego porównywać?
    Ostatnio edytowane przez Jan761 ; 25-06-2013 o 12:17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony