dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie Illbruck, a Soudal - rożnica w cenie montażu warstwowego

    Pytanie do praktyków - jak powinny kształtować się ceny montażu warstwowego na taśmach Illbrucka, a Soudala w przypadku 8 okien o łącznym obwodzie 50m ?

    Poprosiłem o kilka ofert, każdą z montażem warstwowym. Cena montażu w dwóch przypadkach była wyraźnie wyższa,jako uzasadnienie podano to, że montaż będzie na Illbrucku.
    Czy ceny taśm tak mocno się różnia ?

    Bo ceny za montaż w moim przypadku wynosiły od 2200 do 3700zł
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Lekka przesada 1500 zł na materiałach
    ekstremalna różnica z jaką ja się spotkałem to 5 zł na 1 mb folii co przy Twoich 50 mb x 2 folie daje 500 zł - i mówię tutaj o różnicy między Illbruckiem a folią noname, do Soudala będzie pewnie ok 2 zł różnicy.

    Pozdrawiam

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No ok, to jaka jest przyzwoita, rynkowa cena za montaż na Illbrucku ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #4

    Domyślnie

    Różnice w cenie na tych materiałach mają tu znikome znaczenie. Bardziej zależy od podejścia firmy do takiego montażu. Dla niektórych sprzedawców taki montaż jest abstrakcją więc i cenę mają abstrakcyjną.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    To potrafię zrozumieć, pytanie tylko, czy te 3700zl za 50mb to właśnie "abstrakcja", czy realna kwota ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Na początku roku przeliczałem sobie koszty materiałów:
    - greenteq - cena najniższa (z tych które miałem pod ręką).
    - Ilbruck bez paskow butylu wewnątrz - droższy ok 3 zł (na mb kompletu taśm)
    - ilbruck z paskami butylu +2-3zł - nie wymaga tyle kleju w tubach
    - Soudal - + 1-2zł, ale to może kwestia rabatów.
    Bardziej o cenie decyduje zakres prac - szczególnie klejenie taśm do muru i ew. przygotowanie otworow.
    No i abstrakcja - wiekszosc firm nie ma jednak pojęcia o montazu z taśmami stąd ceny z sufitu.
    Uwazam ze za 50mb standardowy montaz w murze moze kosztoac realnie od ok 2500zł (bez równania otworów).
    Ale wyobrazam sobie "cieply montaz" w te otwory za 1500zl. Najtansi "fachowcy" + tasmy naklejone tylko na okno.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dziękuję.
    Akurat jedna z firm, która wyceniła mi montaż na 3700 będzie w sobotę na pomontażowej regulacji u jednego z poprzednich klientów, u którego montowała na taśmach . Nie wiem, czy weszli tam już tynkarze, ale poprosiłem o kilka zdjęć.
    Każdym razie cena do mocnej negocjacji.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Do negocjacji.. ale czy zaraz mocnej? Być może ich praca zawiera dużo większy nakład prac niż sobie wyobrażam. Być może zaklejają także kotwy? To wbrew pozorom dużo pracy. I jeszcze jedna ważna sprawa - 50mb okien wg mnie oznacza nawet 70 mb taśm.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Teraz spojrzałem do oferty, cena jest określona jako 1000zł w przypadku montażu na piance i 3260zł DOPŁATY do montażu na taśmach (foliach).

    Gdyby określomo CENĘ montażu na 3200tyś zł to bym nie miał wątpliwości, a tak...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Teraz spojrzałem do oferty, cena jest określona jako 1000zł w przypadku montażu na piance i 3260zł DOPŁATY do montażu na taśmach (foliach).

    Gdyby określomo CENĘ montażu na 3200tyś zł to bym nie miał wątpliwości, a tak...
    czyli 1000 zł / 50 mb = 20 zł/mb tylko na piance - dość tanio ale do przyjęcia w granicach normy

    a teraz 1000 + 3260 zł = 4260 zł / 50 mb = 85,20 zł/mb - za montaż w murze z taśmami - DUŻO - nawet jeżeli zakres prac będzie pełen czyli przygotowanie otworów i wyrobienie na gotowo.

    Pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    Taśmy greenteqa wychodzą taniej ale jak się doliczy do nich obowiązkowy klej to wychodzą już sporo drożej

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Fakt, dużo albo nawet bardzo duzo. Jeśli jest to cena wyłącznie za mb (czasem liczy się jeszcze jakieś dodatki - np. szklenia dużych witryn, przesuwanie otworow itp cuda).
    Ja i tak uwazam, ze w naszych warunkach sciennych najlepiej sprawdzaja sie tasmy bez butyu+klej z tuby.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Fakt, dużo albo nawet bardzo duzo. Jeśli jest to cena wyłącznie za mb (czasem liczy się jeszcze jakieś dodatki - np. szklenia dużych witryn, przesuwanie otworow itp cuda).
    Ja i tak uwazam, ze w naszych warunkach sciennych najlepiej sprawdzaja sie tasmy bez butyu+klej z tuby.
    finlandia - te dodatki oczywiście mogą mieć wpływ na cenę montażu ale chyba również na cenę tego "zwykłego" za 1000 zł prawda ?

    za taką kwotę jaka tutaj padła 85 zł to zamontują te okna najlepsze ekipy, które znam o ile by czas się znalazł

    pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    Ja biorę 40 zł / mb dopłaty: za illbruck duo x 2, primer na ościeża, przyklejenie taśm, "zatynkowanie" połączenia taśma-mur (tynk MP75). Ościeża muszą być wcześniej otynkowane (po stronie inwestora).
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Argumentacja jednej z firma była taka, że nie używają taśm "duo", tylko innych wewnątrz i na zewnątrz, co miało robić pomoć tą różnicę w cenie.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Argumentacja jednej z firma była taka, że nie używają taśm "duo", tylko innych wewnątrz i na zewnątrz, co miało robić pomoć tą różnicę w cenie.
    BZDURA - za takie ściemy już bym im podziękował, jak można traktować inwestora jak "ciemnego luda" ? wystarczy sprawdzić ceny gdziekolwiek !

    Pozdrawiam

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Panowie tak sobie debatujecie otwartym tekstem o cenach, a ja odnoszę wrażenie, że jedynie Finlandia otarł się o meritum zagadnienia. Nie wiem, czy cena za montaż u fotohobby to dużo, czy mało, bo nie wiem "co jest do zrobienia". Słusznie mówi Fin, cena jest pochodną zakresu prac. Właśnie zjechałem z pewnego montażu w Gdańsku. Wymiana 7 okien trwała 5 dni! Uważacie, że 3.700, a nawet 4.700 to dużo czy mało w tym wypadku?

    Wydaje się, że takie debaty to są dobre u cioci na imieninach. Gdyby to miało mieć sens, to najpierw chciałbym obejrzeć obiekt, ocenić zakres prac i dokonać doboru materiałów, a potem zacząłbym gawędę o dużo i mało. W każdym innym przypadku wyrządzacie szkodę sobie i montażystom. No może poza tym mistrzem, co to dla niego pianka i kotwa są najważniejsze. Jemu nic nie zaszkodzi. Za to on szkodzi ciekawej inicjatywie. A słysząc o takich mistrzach, aż chciałbym powiedzieć kolegom z ZMS, "a nie mówiłem". Ciekawe co zrobicie z takim mistrzem i mistrzostwem?
    PRO QUALITY

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Argumentacja jednej z firma była taka, że nie używają taśm "duo", tylko innych wewnątrz i na zewnątrz, co miało robić pomoć tą różnicę w cenie.
    Nie wiem czy robi różnicę w cenie, ale to nie jest nierozsądne.
    PRO QUALITY

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Panowie tak sobie debatujecie otwartym tekstem o cenach, a ja odnoszę wrażenie, że jedynie Finlandia otarł się o meritum zagadnienia. Nie wiem, czy cena za montaż u fotohobby to dużo, czy mało, bo nie wiem "co jest do zrobienia".
    No w sumie nic nadzwyczajnego... 8 okien, jedno tarasowe, w murze 18cm z silikatu
    Tylko przedstawiciel Vetrex zastrzegł, aby otwory okienne były przygotowane (otynkowane, ale też po montażu zakrywa taśmy tynkiem). Może ci drożsi od niego zrobią to sami, ale żeby za dodatkowe 1400zl ?


    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 24-05-2013 o 20:34
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Panowie tak sobie debatujecie otwartym tekstem o cenach, a ja odnoszę wrażenie, że jedynie Finlandia otarł się o meritum zagadnienia. Nie wiem, czy cena za montaż u fotohobby to dużo, czy mało, bo nie wiem "co jest do zrobienia". Słusznie mówi Fin, cena jest pochodną zakresu prac. Właśnie zjechałem z pewnego montażu w Gdańsku. Wymiana 7 okien trwała 5 dni! Uważacie, że 3.700, a nawet 4.700 to dużo czy mało w tym wypadku?

    Wydaje się, że takie debaty to są dobre u cioci na imieninach. Gdyby to miało mieć sens, to najpierw chciałbym obejrzeć obiekt, ocenić zakres prac i dokonać doboru materiałów, a potem zacząłbym gawędę o dużo i mało. W każdym innym przypadku wyrządzacie szkodę sobie i montażystom. No może poza tym mistrzem, co to dla niego pianka i kotwa są najważniejsze. Jemu nic nie zaszkodzi. Za to on szkodzi ciekawej inicjatywie. A słysząc o takich mistrzach, aż chciałbym powiedzieć kolegom z ZMS, "a nie mówiłem". Ciekawe co zrobicie z takim mistrzem i mistrzostwem?
    Andrzeju - racja - ale ja dokonałem TYLKO porównania - padły różne kwoty, które zakładam różne firmy wyceniły posiadając taką samą wiedzę o zakresie prac itp sporo informacji wszak podał już zainteresowany tematem, teraz wstawił jeszcze fotkę więc można dokonać wstępnej wyceny zakładając +- 15%.

    a co do tych MISTRZÓW to oglądałem w tym tygodniu 2 budowy spod ręki mistrzów - żal o nich pisać.

    Pozdrawiam

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony