dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 12
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 230
  1. #201

    Domyślnie

    to zależy jak gruba izolacja cieplna na tym garażu. u mnie garaż jest oddylatowany. mam izolację od dołu:
    - folia paroizolacyjna
    - izolacja EPS 10 cm+ kliny spadkowe
    - membrana EPDM
    - izolacja XPS 5 cm
    - geowłóknina
    - żwir / płytki / maty drenażowe pod zielony dach
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  2. #202

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedź.
    Powiedz mi dlaczego oddylatowałeś garaż od budynku? Czy na to jakiś wpływ na taras? Czy tylko ze względów "cieplnych"?
    M.

  3. #203

    Domyślnie

    tylko ze względu na energooszczędność. EPDM jest nawinięta na elewację domu (na tynku + obróbka blacharska zakotwiona w elewacji), co nie jest najlepszym rozwiązaniem, ale miałem już gotową elewacje. najlepiej EPDM zakotwić do ściany pod izolacją termiczną
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  4. #204

    Domyślnie

    Rozumiem. Słuszna uwaga z tym EPDM. Moźesz powiedzieć ile kosztował Cię taras za mkw? I czy robiłeś sam, czy ekipa? Aha i jak długo użytkujesz taras, rozumiem, że bezproblemowo?
    M.

  5. #205

    Domyślnie

    taras ma dwa lata, nic złego się z nim nie dzieje. średni koszt to około 300 zł/m2 (od stanu w postaci surowego stropu), ale konkretnie to zależy od wykończenia. większość to żwir, około 1/5 to rozchodniki, kolejna 1/5 to płytki betonowe ułożone na geowłókninie. najwięcej kosztowała zielona część - jest jej tylko 1/5, za to koszt wykonania tej powierzchni był równy części żwirowej (czyli około 3 razy drożej za 1 m2). taras robiła firma specjalizująca się w płaskich dachach i tarasach, my jedynie posadziliśmy rozchodniki na przygotowanym przez firmę substracie (dostarczyli nam malutkie sadzonki, ale rosną bardzo szybko) i ułożyliśmy płytki betonowe. płytki ułożone luzem leżą i wyglądają dobrze. można stosować specjalne systemowe podkładki, ale były dosyć drogie, więc na próbę jest jak jest

    przez te dwa lata służył głównie jako magazynek na resztki izolacji z budowy, w tym roku w końcu zaczęliśmy z niego korzystać (leżaki, piwko ).
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  6. #206
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    A powiadają, że z tarasów, balkonów wogóle się nie korzysta
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  7. #207

    Domyślnie

    Dobrze słyszeć że wszystko w porządku i pozostaje życzyć oby tak dalej dziękuje za info i pozdrawiam.
    M.

  8. #208

    Domyślnie

    Panowie i panie, prosze o pomoc, bo cale balkony mialam wykonane, jednak wszystko przeciekalo i cale sciany byly mokre. Nic nie pomagalo zatem skulismy i na nowo musze zaizolowac oraz ocieplic je. W domu sa 3 balkony, z czego jeden nad wykuszem. Czy dobrze mysle jak je wykonac od dolu:
    -płyta żelbetowa ze spadkiem
    -folia/papa termogrzewalna
    -okapnik z blachy
    - styropian
    -bitumiczna mata (a moze lepiej membrana EPDM?)
    -płyta dociskowa o grubości 40-70 mm
    -szlam podpłytkowy
    -klej
    -płytki z okapnikiem

    Oprocz tego mam kilka pytan:
    1. Barierki juz predzej zamowilam. Niestety niektore bede zmuszona zamontowac od gory. Czy z racji tego, ze mam wszystko teraz skute do plyty zelbetowej, montowac barierki teraz czy po wykonaniu wszystkich warstw?
    2. W jaki sposob najlepiej przymocowac ten okapnik z blachy, a moze w ogole nie jest mi on potrzebny?
    3. Czy do termoizolacji moge wykorzystac styropian grafitowy EPS100 jaki zostal mi z posadzek?
    4. Czy izolacja termiczna i hydro w balkonach zwyklych i tym nad wykuszem rozni sie czyms?
    5. Po wykonaniu balkonu przy ocieplaniu budynku ocieplic go od spodu oraz czolo ze wszystkich trzech stron?

    A tak prezentowaly sie balkony jeszcze do niedawna:

    http://i.imgsafe.org/8c3e09b71a.jpg
    http://i.imgsafe.org/8c3a1377a5.jpg
    http://i.imgsafe.org/8c3a809430.jpg
    http://i.imgsafe.org/8c3a494928.jpg
    http://i.imgsafe.org/8c3a63b5dd.jpg
    Ostatnio edytowane przez tomkam ; 08-08-2016 o 19:28

  9. #209
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Czortek

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    21

    Domyślnie

    Przeczytaliśmy wszystkie możliwe wątki odnośnie izolacji tarasu nad pomieszczeniem ogrzewanym.
    Wniosek jest jeden : w następnym domu nie będzie żadnych balkonów i tarasów.
    Póki co, pozostaje Nam jednak wykończyć to, co mamy.

    Przekrój przez balkon/taras jest Nam znany.
    Zastanawiamy się jaka rolę pełni pierwsza warstwa spadkowa.
    I przede wszystkim... jak jednak wykończyć poprawnie balkon od czoła?

    Czy powinien być tylko zakończony jakaś obróbką blacharską?
    Zdjęcie z internetu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	88,1 KB
ID:	384861

    Czy może jednak powinien być zakończony cienką warstwą styropianu i dopiero na to obróbka blacharska (lub specjalne profile tarasowe)?
    Zdjęcia z internetu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	88,8 KB
ID:	384862
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	irbis_ocieplenie_tarasu_01.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	384863

  10. #210

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    to najcieplejszy z ogolnie dostepnych materialow, ktore nie zabija cena - bedzie PIR
    Natomiast najcieplejszy, gdzie nie patrzymy na cene - aerogel
    Fighter na co klei sie tą plytę pir. Generalnie piszą o tym ze sie klei , ale nie piszą czym.
    Dzięki

  11. #211

    Domyślnie

    Wiem że temat był wałkowany wielokrotnie, ale nie znalazłem odpowiedzi jak uszczelnić taras nad pomieszczeniem ogrzewanym, który nie będzie pokryty płytkami. Chcemy coś prostszego np. beton malowany farbą, a na to może w przyszłości jakieś deski.
    Wszystkie proponowane wcześniej systemy ostatnią warstwę uszczelnienia mają zabezpieczoną klejoną okładziną ceramiczną. Czy forumowicze zaproponują jakieś sprawdzone rozwiązanie?
    Może warto rozważyć jeszcze jakiś inny rodzaj pokrycia tarasu?

  12. #212

    Domyślnie

    [QUOTE=Czortek;7440610]Przeczytaliśmy wszystkie możliwe wątki odnośnie izolacji tarasu nad pomieszczeniem ogrzewanym.
    Wniosek jest jeden : w następnym domu nie będzie żadnych balkonów i tarasów.
    Póki co, pozostaje Nam jednak wykończyć to, co mamy.

    Przekrój przez balkon/taras jest Nam znany.
    Zastanawiamy się jaka rolę pełni pierwsza warstwa spadkowa.
    I przede wszystkim... jak jednak wykończyć poprawnie balkon od czoła?

    Czy powinien być tylko zakończony jakaś obróbką blacharską?
    Zdjęcie z internetu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	88,1 KB
ID:	384861

    Czy może jednak powinien być zakończony cienką warstwą styropianu i dopiero na to obróbka blacharska (lub specjalne profile tarasowe)?
    Zdjęcia z internetu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	88,8 KB
ID:	384862
    Czy kapinos powinien byc zarowno pod warstwa ocieplenia((na warstwie spadkowej) jak i pod plytkami? Czy ten pod styrodurem na paroizolacji jest konieczny?

  13. #213

    Domyślnie

    Witam, podłączę się do tego wątku, bo chodzi o balkon nad wykuszem 4x1.5m i końcówkę prac: jest tak:
    płyta, czarna maź, papa na gorąco, styrodur 2x10cm, folia, wylewka 5cm i guma w płynie Mapei 2-składnikowa. W instrukcji był zakaz dolewania wody do gumy, więc nie dolewaliśmy, ale wyszła gęsta i nie za ładnie się zaciągnęła. Poza tym po deszczu widzę kałużę na tej gumie, czyli jest dołek -czym teraz podrównać ten dołek, co położyć na tej gumie, bo gumy w dużym wiadrze nie opłaca się już kupować...
    Na to pójdą płytki.

  14. #214
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.297

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel.w Zobacz post
    Witam, podłączę się do tego wątku, bo chodzi o balkon nad wykuszem 4x1.5m i końcówkę prac: jest tak:
    płyta, czarna maź, papa na gorąco, styrodur 2x10cm, folia, wylewka 5cm i guma w płynie Mapei 2-składnikowa. W instrukcji był zakaz dolewania wody do gumy, więc nie dolewaliśmy, ale wyszła gęsta i nie za ładnie się zaciągnęła. Poza tym po deszczu widzę kałużę na tej gumie, czyli jest dołek -czym teraz podrównać ten dołek, co położyć na tej gumie, bo gumy w dużym wiadrze nie opłaca się już kupować...
    Na to pójdą płytki.
    Czy wylewka ma ukształtowany spadek?
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  15. #215

    Domyślnie

    TAK, jest spadek od samej płyty do wylewki, ale pomimo tego przy jednym słupku balustrady mam obniżenie i woda nie spływa. Obawiam się, że jak zostanie to w zimie wysadzi płytki -czym to teraz wyrównać?

  16. #216
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.297

    Domyślnie

    Jeśli nałożyłeś aż tak grubo izolacji Mapei to niestety musisz to wyrównać tylko tą samą.
    Gęstość oznacza że albo wykonywałeś to w słoneczny dzień lub też poprostu dodałeś za mało płynnego składnika czyli mleczka.
    Innym powodem może być jednorazowe rozrobienie za dużych części zaprawy.
    Niedawno robiłem schody zewnętrzne i dzieląc worek na 4 równe części ale pomimo żelowej konsystencji należy się tak czy inaczej spieszyć z rozprowadzaniem.

    Nie rozumiem sformuowania spadek od samej płyty do wylewki.

    Spadek ma być ukształtowany na zewnątrz tak aby woda z opadów spadała na zewnątrz tarasu.
    Jeśli kałuża jest mała i wgłębienie ma zaledwie ok 3 mm to się tym nie przejmuj.
    W zaprawę w miejscu styku wylewki i ścian powinna być wtopiona taśma uszczelniająca.
    Izolacji Mapei powinny być przynajmniej dwie warstwy lub jedna o grubości 4 - 5mm
    Na płycie lub wylewce przed izolacją Mapei powinna być wykonana obróbka blacharska i ukształtowany kapinos, z opisu nie wynika że stan na dzień dzisiejszy balkon i budynek nie jest ocieplony.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 11-10-2017 o 12:51
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  17. #217

    Domyślnie

    Dzięki Mareks77! Spadek mam zachowany na każdej warstwie, tzn płyta na wykuszem ma spadek, papa, styropian, wylewka i w końcu guma w płynie. Jednak wylewka miała niewielkie wgłębienie, które dopiero uwidoczniło się wyraźnie po położeniu gumy po deszczu. gumę kładłem na 2 warstwy -zestaw 2-skł. Mapei na 4.5 m2. Obecnie jest obr. blacharska na którą zaciągnąłem tę gumę i również ocieplenie boczne -budynek ocieplony!

  18. #218
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    alexa105

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-201
    Posty
    18

    Domyślnie

    Witam,
    proszę o poradę. Mam dosyć spory kawałek balkonu wokół domu. Miał być do końca zimy zamknięty warstwą Woder Duo. Warstwy balkonu są następujące:
    - płyta balkonowa
    - papa
    - styropian
    - wylewka ze spadkiem
    - Woder Duo wzmocniony siatką
    Niestety "specjalista", który wykonywał mi izolację Woder Duo źle zainstalował okapy balkonu. Przymocował je bezpośrednio do wylewki i na to położył Woder Duo. Efekt jest taki że spadek się kończy parę centymetrów przed okapem i woda tam cały czas stoi. Dodatkowo pogoda była nieciekawa podczas kładzenia izolacji i w niektórych miejscach balkon przecieka, dostaje się na styropian i nawet wraca do budynku i zalewa ścianę. Próbowaliśmy to wyrównać kolejną wartwą Woder Duo jednak niestety już zastała nas jesień deszcze na okrągło itd. Woder Duo nie chciał wysychać i był wypłikiwany.
    Aby zabezpieczyć się przed zimą jedyną opcją jest położenie kolejnej wartswy papy na Woder Duo. Mam nadzieję że jakoś wytrzyma.

    Jak prawidłowo zabezpieczyć balkon po zimie? Czy mogę położyć Woder Duo na papę? Jak długo Woder Duo może być użytkowany bez kładzenia płytek czy czegoś podobnego?

  19. #219

    Domyślnie

    Witam i wszystkiego najlepszego w 2018. Tak wyszło, że mamy 2 balkony, nie są one jeszcze ocieplone, ale jest zaplanowana spora warstwa ocieplenia (chyba 15cm), ocieplony jest natomiast juz dom (ale jeszcze nie ma ostatniej warstwy czyli tynku). Z powodu tego, że w ubiegłym roku nie starczyło nam czasu żeby te balkony skonczyć, położona została tylko izolacja przeciwwodna, raz tasmy i jakieś smarowidła, ciekło, potem papa, cieknie. Zacieka woda do domu przy drzwiach balkonowych, na tynku wygląda jak podciagana kapilarnie. Proszę poradzcie jak to zrobić raz a dobrze. Jak połączyc ścianę z hydroizolacją balkonu. Zacząć od ścięcia ocieplenia ściany czy wywojać na styropian i siatkę? Pozdrawiam

  20. #220
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Czy masz folię EPDM lub coś innego, podobnego wywiniętą na ścianę pod ocieplenie budynku?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

Strona 11 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony