dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    danger

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Ogrodzieniec
    Kod pocztowy
    42-440
    Posty
    8

    Domyślnie Dom do generalnego remontu - przebudowa na ENERGOOSZCZĘDNY

    Witam
    aktualnie jestem na etapie remontu generalnego domu - bliźniak
    powierzchnia urzytkowa to 160m2
    na samym dole projekt jak to wygląda.
    Parter, piwnica- cegła+ pustak pianowy ( ściany około 40cm )
    ganek i piętro z pustaka żużlowego 19cm

    Teraz pytania do was forumowiecze:

    1. Ile ocieplenia w dach (czytałem sporo minimum to te 30cm ale jakie parametry? krokwie pewnie będą 16cm to 15cm w nie i 15cm na nie potem gk) Folia jakaś z atestem, może ktoś poleci jakąś blachę w listopadzie wchodzą na montaż dachu
    2. Ocieplenie zewnętrzne 20cm wstępnie bo 16cm mają rolety zewnętrzne chyba że trzeba więcej lub mniej?
    3. Fundamenty ocieplenie czym i jakie parametry?
    4. Okna jakie parametry wiadomo że 3 szybowe z ciepłym montażem ale czy to mają być 5,6, czy 7komorowe?
    Do tego dochodzi rekuperator, koza z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz
    i najważniejsze pompa ciepła powietrze-woda (wszędzie będzie ogrzewanie podłogowe) - gaz mam przy drodze ale nie wiem czy jest sens pchać się w niego.

    Proszę o dokładne porady co i jak oraz może ktoś może polecić sprawdzone firmy które mogą mi zrobić takie rzeczy jak
    rekuperacja, pompa ciepła, okna a może przeliczyć wszystko by dom był oszczędny, no i całe ogrzewanie
    woj. ŚLĄSKIE - miejscowość ZAWIERCIE

    dziękuję wszystki od razu za pomoc
    powoli zaczynamy realiazacje



    allegro galerie
    Ostatnio edytowane przez danger ; 28-09-2018 o 11:34

  2. #2

    Domyślnie

    Kalkulator do oblicznai grubosci termoizolacji i wspołczynnkia U, wmiare prosty bez rejestracji znajduje sie np :
    http://sto.hybrid.pl/program/

    1) Dla dachu i krokwi 16x8cm w rozstawie co 80 cm i wełny minneralnej lambda 0,040 przy grubość 30 cm wychodzi U=0,16 W/m2K czyli troszke lepiej niż wymagane Umax 0,18
    2) Ściany 20 cm EPS lambda 0,040 U wychodzi poniżej 0,2 to wiec OK jak bedzie grafit to bedzie jeszcze lepiej
    3) EPS z TR100 w kodzie normowym unikac niższych TR80 czy TR60. Klej grunty tynki: Ceresit, Baumit, Bolix
    4) Pod ziemie płyty XPS moze być szary synthos CS300 min. 10 cm optymalnie bylo by z 15 cm, wczesniej hydroizlacja pionowa z bitumu bezrozpuszczlników np. BORNIT Profidicht Hybrid 2K keić płyty można na tym samym bitumie lub pianie PU
    5) Na oknach sie nie znam ale wiekszość z nich to składanaka gotowych elemntów niemieckich producentów veka vinkhouse alupast, roto etc.
    Prywatnie mam okna 3 szybowe na profilu veka softline 82 i nie mam co narzekac ale kto jest tzw producentem tego nie wiem.
    Im wiecej komór tym teoretycznie powinna być większa izolacyjność i mniejsze Uf - ale od teorii do praktyki jest pewna przestrzeń.
    Ostatnio edytowane przez irtherm ; 09-10-2018 o 18:58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony