dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 12
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 230
  1. #41

    Domyślnie

    tak się zastanawiam jednak czy nie zlecić tarasu jakieś ekipie zamiast robić go samodzielnie?? Może ktoś z Was jest ze śląska??

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Ja jestem prawie ze slaska Opole weekend jak to mawial Daniec, ale nie jestem wykonawca, poza tym od kilku lat mieszkam w Warszawie
    Dom-zrb jest z Lodzi
    generalnie dasz rade sam.... na spokojnie, bez stresow, z zapalem majsterkowicza, tu dobranie materialow i przemyslenie warstw oraz bardzo dokladna aplikacja jest najwazniejsza. Generalnie - nic trudnego, tyle ze o wielu rzeczach trzeba pamietac
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #43

    Domyślnie

    @ fighter1983 - dzięki za informację o tym wątku zamieszczone w wątku o Balustradach - jak montować.
    Musze się teraz dowiedzieć od producenta balustrad, jakie oni mają mocowania, gdyż nie bardzo wiem, czy 1 pręt gwintowany starczy aby umocować słupek...

    Pytanie z innej beczki - czy zamiast XPS można zastosować płyty z pianki PUR?
    Mam dostęp do producenta w okolicy w dobrej cenie (ok. 200 zł za m3 grubości 10cm), więc cenowo wyjdzie korzystniej niż XPS.

    Dziękuję i pozdrawiam,
    Olek

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    jezeli jest nienasiakliwy i ma wytrzymalosc na sciskanie min 150-200kPa
    wrzuc karte tego co masz
    a tak btw daj namiar, moze byc cos od nich kupil bo cena zacna
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  5. #45

    Domyślnie

    Sprawdzę jeszcze u producenta co do nasiąkliwości i wytrzymałości na ściskanie - karty jako takiej nie mam, gdyż są to jakieś końcówki produkcyjne w tej cenie.
    Firma ogólnie produkuje płyty dachowe (z blachą na zewnątrz, itp), więc jeżeli chodzi o same płyty bez żadnych zewnętrznych dodatków, to są to głównie końcówki produkcyjne.
    WWW firmy: http://www.firma-aman.pl/

    Jeszcze jedno odnośnie kotwienia słupków od balustrad - skontaktowałem się z producentem systemu do samodzielnego montażu i powiedziano mi, żebym się nie martwił i normalnie robił balkony, a jak przyjdzie do montażu słupków, to rozwiązaniem na nieszczelności, itp jest zastosowanie kotwy chemicznej.
    Czy takie rozwiązanie będzie dobre?

    Kolejne pytanie - czy warstwę spadkową trzeba robić jako warstwę na płycie balkonowej, czy można warstwę spadkową robić po ułożeniu pierwszej wartstwy, paroizolacji, izolacji termicznej, warstwy poślizgowej, czyli zrobić spadek w warstwie dociskowej (oczywiście odpowiednio grubszej, aby min. było te 5cm na krańcu spadku)?

    Pozdrawiam,
    Olek
    Ostatnio edytowane przez aleksander_a ; 06-06-2013 o 13:38

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    "korek zywiczny" opisany przeze mnie mozesz chyba sobie wyobrazic. i w jaki sposob l;aczy sie z hydroizolacja. Taki "korek" jest wodoszczelny i bardzo trwaly, a jednoczesnie powierzchnie ma na tyle duza, ze da sie "wejsc" na niego hydroizolacja zapewniajac jej ciaglosc.

    mocowanie kotwa chemiczna wyglada mniej wiecej tak:
    - wiercisz wiertlem Fi14 przez wszystkie warstwy
    - wysysasz urobek i pyl
    - wciskasz dwuskaldnikowa kotwe chemiczna w otwor (tubka jak silikon)
    - wkladasz w to pret o srednicy Fi12
    Koniec...
    Zywica wiaze, balustrada zamontowana... ale jest problem jeden - hydroizolacja zostala przebita, kotwa nie wiadomo czy to dokladnie doszczelni.
    Jak ten producent balustrad jest taki cwany - niech Ci na pismie da, ze udziela gwarancji na swoj montaz w taki sposob, ze nie uszkodzi lub sprawnie odtworzy ciaglosc hydroizolacji.
    W tym momencie "spuchnie" ... i sie wycofa z tego.
    Przeciez dla nich to jest najprostszy sposob montazu na kotwe chemiczna, dziecko z wiertarka to zrobi. A to ze hydroizolacje szlag trafi i koszty naprawy beda gargantuiczne.... to juz niech sie inwestor martwi.

    Spadek: optymalnie jest aby byl na plyciei zachowany we wsyztskich warstwach, jezeli nie ma mozliwosci aby tak zrobic - w ostatecznosci wyrobiony na warstwie dociskowej. Warstwa dociskowa w nacienszym miejscu powinna miec 5cm w tym ukladzie.
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 06-06-2013 o 14:45
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  7. #47

    Domyślnie

    Polecam zapoznianie się z pdf'ami http://www.indutec.pl/ba.php SK07 i SK08
    Ja zawsze polecę mocowanie SK08.

  8. #48

    Domyślnie

    Takie ostatnie chyba pytanie bo ostatecznie zdecydowałem się że będę robić sam mój kierownik budowy stwierdził że produkty z mapei też są dobre i tu moje pytanie czy ktoś z was robił na mapei??

  9. #49

    Domyślnie

    Teoretycznie każdy system jest skuteczny. Kiedyś porównywałem sobie koszty łączne to nie odbiegają znacząco (jeden ma jakiś produkt tańszy to za to inny droższy). Wszystko jest zatem kwestią zaufania do marki i producenta, jego wsparcia i opieki technicznej w razie W oraz w końcu opinii. Tą o Mapei jak i innych marketowcach mam słabą. Poprawiałem już kilka tarasów w tej technologii, ale nie wiem czy wady były z winy wykonawcy (bardziej prawdopodobne) niż systemu. Przestrzegaj zaleceń kart technicznych, w razie pytań - pytaj, a będzie dobrze.

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar skrabi
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U mnie na tarasie chcialbym ulozyc plyty chodnikowe na zwirku, czy w gre wchodzi tylko dach odwrocony czy rowniez standardowe rozwiazanie?

    dach powierzchnia około 45m2 (7,2x6,2m), attyka z trzech stron, z czwartej sciana domu z 30cm styropianu, odwodnienie planuje do środka przez dwa wpusty podgrzewane, chyba, ze zaproponujecie inne rozwiazanie

    Nie mogę znalezc ekipy, która się tego podejmie więc zacząłem rozważać czy nie zrobić tego samemu

    myślę o takim układzie:
    1. strop - już wykonany bez warstwy spadkowej
    2. warstwa szczepna
    3. warstwa spadkowa z betonu lub styrobetonu, 5cm w najcienszym miejscu, spadek 1,5% da mi w najgrubszym miejsci koło 10cm, czy dobrze myślę, że dzięki warstwie szczepnej mogę warstwę spadkową wykonać bez dylatacji?
    3. hydroizolacja - myślałem o jakichś masach, np. izohan, deitermann, sika, skłaniam się ku izohanowi ze względu na cenę, dałbym IzoHAN ekofolia wysokociśnieniowa 2-skł. – 2 mm + IzoHAN IzobUD Wm– 3 mm
    pod tarasem mam garaż nieogrzewany całkiem oddylatowany od domu więc nawet jak będę miał jakiś przeciek to szkody nie będą takie jak gdyby to było w domu
    4. styrodur
    5. żwir, woreczki z zaprawą albo podkładki do płyt, chciałbym podkładki ale nie wiem jak z ceną
    6. płyty betonowe

    Największym problemem jest dla mnie połączenie z domem, strop garażu nie dochodzi do murowanej ściany, tylko do warstwy ocieplenia. Na razie nie mam pomysłu jak poprawnie rozwiązać ten detal, myślałem o zastosowaniu jakiejś obróbki i na to masa.
    Ostatnio edytowane przez skrabi ; 13-07-2013 o 09:45
    Buduję drugi dom, tym razem szkieleciak.

  11. #51

    Domyślnie

    Takie powierzchnie zawsze dylatuje się strefowo. Jastrych 5-10cm jest już na tyle nośny, że może być pływający na folii (bez sczepu). Ze sczepem to jakbyś schodził z 5 do 1cm. Obróbka dylatacji łatwiejsza jest przy zastosowania hydroizolacji cementowych, także wykończenie wpustów masą bitumiczną nie jest proste i często jest źródłem kłopotów. Zależy jeszcze od wpustu w jaki chcesz zainwestować - polecam jednak markowe, a z tańszych krajowych Polprofili. Alternatywa to np. 2 rzygacze w otworach attyki.
    W warstwach brakuje włókniny (fizeliny) na styrodurze, która odfiltruje ci żwir i śmieci przed dostaniem się do wpustów.
    Styk ocieplenia i stropu wykleiłbym samoprzylepną bitumiczną matą. Taki rękaw odciąłby wodę spływającą ze ściany, dla bezpieczeństwa można jeszcze myśleć o wcięciu małego okapiku w styropian, a styk doszczelnić masą poliuretanową. ale to już nad poziomem "zero" by móc to kontrolować.
    Ostatnio edytowane przez dozrc ; 14-07-2013 o 17:27

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KrisiDoti

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    17
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam podpowiedzcie nam jak zrobić taras przede wszystkim nie jest on mały 5mx10m(taras nad garażem i połączony z domem z jedej strony) i został popełniony bład bo mamy tylko możliwość w najwyższym miejscu wylania max 12-13cm plus płytka 1-2cm jaki system wybrać zeby to mialo ręce i nogi
    Ostatnio edytowane przez KrisiDoti ; 15-07-2013 o 20:21

  13. #53

    Domyślnie

    A chcesz termoizolację?

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar skrabi
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Co powiecie o membranie PCV? Czekam na ofertę i podobno ma być jakieś 40% taniej niż EPDM
    Buduję drugi dom, tym razem szkieleciak.

  15. #55

    Domyślnie

    Najsłabszy punkt "szwowych" izolacji to człowiek.

  16. #56
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar skrabi
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    zgadzam się, dlatego też myślę o hydroizolacji w płynie, tylko jakoś nie mogę znaleźć ekipy, która mi to wykona
    ogólnie temat hydroizolacji we Wrocławiu zdecydowania stanowi niszę rynkową
    Buduję drugi dom, tym razem szkieleciak.

  17. #57
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KrisiDoti

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    17
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A chcesz termoizolację?
    nie koniecznie bo i tak garaz nie bedzie ogrzewany

  18. #58
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar skrabi
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    zgodnie z wymogami technicznymi musisz mieć U=0,8 nad garazem nieogrzewanym, twoj architekt powinien ci to powiedziec
    ja u siebie daję 7cm styropianu w najcienszym miejscu
    Buduję drugi dom, tym razem szkieleciak.

  19. #59
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KrisiDoti

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    17
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Niestety mój architekt nie wykazał się zbytnio. Dlatego poszukuje pomocy tu...
    Sprzedam 12 palet solbet 42 p+w w dobrej cenie.

  20. #60

    Domyślnie

    Zgodnie ze sztuką tego nie zrobisz, bo powinno być tak:
    1. Warstwa spadkowa min. 5cm na 5m (powinno być więcej- 7,5), to nawet gdybyś zainwestował w masy, którymi można zejść do zera, to i tak 5cm pod ścianą.
    2. Paroizolacja - masa KMB, mata bitumiczna, papa - najcieniej mata ok 1,5mm
    3. Termoizolacja - np. 5cm XPS
    4. Jastrych dociskowy na folii - z dobrych cementów szybkosprawnych i bezskurczowych to min. 35mm
    5. Hydroizolacja - szlam 2K - ok 2mm
    6. Płytka + klej - 2cm

    Masz tyle miejsca czy chcesz alternatywne rozwiązania, nie do końca zgodne ze sztuką, ale spełniające swoje zadanie. Z termoizolacji nie rezygnuj.

Strona 3 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony