dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48
  1. #41

    Domyślnie

    Chodzi o to, że masz założone jakieś poszerzenia pod balkonem w celu prawidłowego ich podparcia (chyba 10 cm + 4,5cm), lepiej byłby gdyby zostało zastosowane jeszcze jedno zmniejszające ten prześwit pod drzwiami do mniejszej szczeliny. Jeżeli nie kolejne poszerzenie to można też było założyć na spód oryginalną listwę podparapetową (3 cm). Kotwy mocujące dół byłyby wtedy bardziej poziomo, lepiej stabilizując okno.
    Na pewno jest zdecydowanie lepiej niż robi wiele ekip ale nie jest idealnie

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymekmonia Zobacz post
    a w jaki sposób na lukach sie klei

    dzieki
    Jak wspominał MMichał ciągłość taśm na całym obwodzie powinna być zachowana. Na oknach łukowych i kołach przyklejając taśmę do ramy powinno się robić zakłady co kilkanaście cm w zależności od promienia.

  3. #43

  4. #44

    Domyślnie

    Niejako celem zakończenia tematu kilka słów jak się sprawy rozwiązały...

    Przede wszystkim wielkie podziękowania dla MMichal za pomoc, rady i doradztwo - naciski na wykonawcę zarówno z mojej strony (oficjalna reklamacja), jak również i producenta - firmy Vetrex, poskutkowały ponownym montażem.
    Niestety z uwagi na zaawansowanie prac nie można było wymontować całkowicie okien i zrobić całego montażu od nowa, niemniej jednak poniżej to, co zostało zrobione na nowo:
    - wszystkie taśmy wewnętrzne zdjęte i nowe przyklejone (równo, szczelnie i dokładnie)
    - wszystkie 'ciepłe parapety' zdjęte i nowe zamontowane (klejone na klej do styropianu w piance - wszystkie połączenia parapetów z murem, ze sobą, itp);
    - taśma rozprężna zastosowana na łączeniu parapetu z ramą okna
    - każde łączenie parapetu, miejsce, gdzie była wykorzystana pianka do klejenia styropianu zaklejone taśmą izolacyjną
    - dodatkowe kotwy zastosowane przy roletach, aby zakotwić okna do nadproży
    - dodatkowe poszerzenia zastosowane przy oknach balkonowych
    - zastosowanie klinów plastikowych tam, gdzie okno wymagało dodatkowego podparcia
    - wszystkie miejsca, gdzie była widoczna piana montażowa zaizolowane taśmą

    Dodatkowo, ale to już od siebie po konsultacji z serwisem producenta, zaktowienie okien balkonowych do posadzki za pomocą kątowników.

    W tym miejscu chciałbym, i proszę nie traktować tego jako reklamę, itp, podziękować również firmie Vetrex, która się bezpośrednio zaangażowała w rozwiązanie problemu - skontaktował się ze mną przedstawiciel regionalny producenta, od którego dostałem oficjalne pismo z przeprosinami z centrali, chociaż to nie ekipa od nich montowała te okna.
    Co więcej, podesłali swojego własnego serwisanta na 'wizję lokalną' po zakończonych poprawkach, celem weryfikacji ponownego montażu. Nota bene, producent przyśle swoją ekipę na regulację okien, z czego ja się bardzo ciesze, gdyż z firmą montującą okna wolałbym nie mieć już nic wspólnego...
    Także - wielkie brawa dla producenta!!!

    Ponadto, niedawno się dowiedziałem, że zdjęcia z nieprawidłowego montażu wykonanego u mnie posłużyły już na szkoleniu przeprowadzonym przez producenta jako przykład tego, jak można spartolić montaż. Mam nadzieję, że będą one doskonałym materiałem poglądowym i uświadomią wszystkim z jakim poziomem wykonawców przychodzi nam się mierzyć oraz jakich błędów nie należy popełniać.

    Podsumowując - montaż został poprawiony - producent się zaangażował bezpośrednio, Michał odegrał w tym dużą rolę i dzięki temu jestem spokojniejszy o przyszłość...

    Nie życzę nikomu takich przeżyć i mam nadzieję, że przyszli inwestorzy będą to traktować jako przestrogę.

    Pozdrawiam,
    Olek
    Ostatnio edytowane przez aleksander_a ; 24-06-2013 o 10:20

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cieszę się, że sprawa zakończona

    A dla reszty inwestorów i wykonawców, drobna rada - pytanie i konsultacje przed kosztują dużo mniej nerwów i pieniędzy niż po


    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez MMichal ; 24-06-2013 o 14:56

  6. #46

    Domyślnie Kolejny ciepły montaż z prośbą o ocenę

    Witam,
    mam podobny problem, proszę o ocenę czy ciepły montaż został wykonany poprawnie ewentualnie co poprawić.
    Jak widać na zdjęciach w niektórych miejscach taśma okazała się za wąska, czy można doklejać pas taśmy do taśmy czy należy ją wymienić na szerszą? Poza tym widoczne są obważanki z pianki. wybrzuszona taśma utrudnia teraz wykonanie ocieplenia. czy należałoby w tych miejscach zdemontowac taśmę, przyciąć piankę do lica okna i ponownie wykonać klejenia taśmy?

    Okna to również produkt Vertrexa.

    pozdrawiam,
    plumbum
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-08-22 15.58.03.jpg
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	209347   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-08-22 15.58.09.jpg
Wyświetleń:	116
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	209348   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-08-22 15.58.26.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	209349   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-08-22 15.58.39.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	209350   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-08-22 15.58.47.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	209351  

    zmieleni.pl

  7. #47

    Domyślnie

    Więcej zdjęć...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-08-22 15.59.04.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	209352   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-08-22 15.59.12.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	209353   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-08-22 15.59.20.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	86,0 KB
ID:	209354  
    zmieleni.pl

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Hehe no ładne zdjęcia wiem co to i kto nauczał odpowiedniego montażu

    ale do rzeczy - to co widać na zdjęciach
    - niedoklejenie taśmy do muru i do ramy okna - błąd koniecznie do naprawienia

    pozostałe to tylko kwestia estetyki a że to budowa a nie galeria sztuki to nie ma się czym przejmować, poprawić doklejenie, zakryć folie jak najszybciej i będzie OK, ewentualnie tam gdzie pianka jest już zdegradowana (brązowa) wydłubać i zaaplikować nową.

    Pozdrawiam

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony