dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie stacja trafo i konserwator - co to takiego?

    Nie wiedzialem gdzie napisac ten temat, mysle ze pare osob moglo juz miec doswiadczenie z czyms takim.
    Mianowicie chodzi o zakup dzialki.
    umowe przedwstepna mam podpisana (naszczescie nie zobowiazujaca do niczego) w trakcie podpisywania sprzedajacy dostarczyl mi niezbedne dokumenty od dzialki, gdy je zaczelem przegladac okazalo sie ze na dzialce w planie zagospodarowania widniejE

    "REZERWA TERENU POD STACJE TRAFO 15/0,4KV"

    czy moze mi ktos powiedziec co to takiego ta stacja trafo?
    czy to jakis zwykly slup czy to cos powazniejszego?


    druga sprawa o ktorej nic nie wspomial to to ze cala dzialka jest w "strefie ochrony konserwatorskiej"
    gdy powiedzialem o tym sprzedajacemu powiedzial ze to nic takiego, ze tylko przy wykopach musi byc ten konserwator bo moze cos zostanie wykopane przez przypadek.

    o co do kladnie chodzi z tym konserwatorem?
    co gdy naprawde podczas kopania ław wykopia jakis "garnek, skamieline czy inne dziadostwo" ?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie Re: stacja trafo i konserwator - co to takiego?

    Cytat Napisał FiCeK
    Nie wiedzialem gdzie napisac ten temat, mysle ze pare osob moglo juz miec doswiadczenie z czyms takim.
    Mianowicie chodzi o zakup dzialki.
    umowe przedwstepna mam podpisana (naszczescie nie zobowiazujaca do niczego) w trakcie podpisywania sprzedajacy dostarczyl mi niezbedne dokumenty od dzialki, gdy je zaczelem przegladac okazalo sie ze na dzialce w planie zagospodarowania widniejE

    "REZERWA TERENU POD STACJE TRAFO 15/0,4KV"

    czy moze mi ktos powiedziec co to takiego ta stacja trafo?
    czy to jakis zwykly slup czy to cos powazniejszego?


    druga sprawa o ktorej nic nie wspomial to to ze cala dzialka jest w "strefie ochrony konserwatorskiej"
    gdy powiedzialem o tym sprzedajacemu powiedzial ze to nic takiego, ze tylko przy wykopach musi byc ten konserwator bo moze cos zostanie wykopane przez przypadek.

    o co do kladnie chodzi z tym konserwatorem?
    co gdy naprawde podczas kopania ław wykopia jakis "garnek, skamieline czy inne dziadostwo" ?
    Stacja trafo to stacja trafo. W zależności od jej mocy, może to być spory, mruczący słyszalnie budyneczek albo dwunożny słup z niewielką, nieuciążliwą "beczką" między nogami. Podpowiedzią może tu być wielkość terenu zarezerwowanego pod to. No i istotne może być miejsce, do stacji trafo będzie trzeba zapewnić dojazd, więc jeśli jest to w głębi działki, to jest problem. Jeśli centralnie przed domem, to chyba raczej też...
    tak czy tak jest to dość istotna wada działki i kupującego, który o tym nie informuje sam z siebie, chybabym delikatnie obsobaczył, choćby pytając go grzecznie, ile jeszcze ta działka ma takich "nieistotnych" wad, o których "zapomniał" powiedzieć.

    A teren ochrony konserwatorskiej - zapewne chodzi o ochronę archeologiczną, koniecznie sprawdź w gminie, jakiego rodzaju konkretnie jest to ochrona, bo może to być zarówno drobiazg w formie konieczności zapewnienia nadzoru archeologa przy pracach ziemnych (sam miałem coś takiego, kosztowało mnie to 500zł), jak i konieczność zorganizowania na własny koszt badań archeologicznych, wtedy koszt jest tak z jedno zero większy. I tak jak wyżej, fakt, że sprzedający o tym nie informuje na dzieńdobry u mnie osobiście wywołałby raczej nerwowe reakcje.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  3. #3

    Domyślnie Re: stacja trafo i konserwator - co to takiego?

    Cytat Napisał FiCeK
    czy moze mi ktos powiedziec co to takiego ta stacja trafo?
    Może wyglądać tak (wnętrzowa) lub tak (napowietrzna)

    działka jest w "strefie ochrony konserwatorskiej"
    Zobacz podobne do Twoich problemy


    Tak poza tematem: Google masz płatne od zapytania czy na abonament?
    Pozdrawiam - Piotr

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony