dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 38 z 38
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdzalewscy
    a jakie masz koszty dodatkowe (dojazd, pompa, inne), poza ceną betonu ?. Bo jeśli to same 160zł. To nie ma co się zastanawiać.

    albo mi się wydaje, albo w ciągu 2 lat beton z gruchy sporo podrożał. Ja kupywałem w cenie około chyba 150zł za m3 i o ile sam beton może podrożał ze 15%, to dodatkowe koszty poszły w górę o 100%, na terenie miasta dojazd był za free teraz płaci się za każdy dojazd i koszt pompy chyba ze 100% w górę.
    120 zł/m3 gruszką 6 m3 z dowozem 15 km w jedną stronę, 2 miesiące temu. Z pompy jeszcze nie korzystałem
    Pozdrawiam - Piotr

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    to dodatkowe koszty poszły w górę o 100%, na terenie miasta dojazd był za free teraz płaci się za każdy dojazd i koszt pompy chyba ze 100% w górę. Widzałem fakturę po ile mój teść płacił za beton przy dojeździe około 30km to naprawdę kupę kasy za metr. Wtedy robiłem wyliczenia to wychodziło z gruchy taniej gdybym dzisiejsze liczby wstawił to by napewno betoniarka taniej wyszła, pocieszeniem jest niewątpliwie duża lepsza jakość towaru z gruchy.

    znajduję pewne błędy w logice tej wypowiedzi


    a cement/piasek/żwir to Ci dowiozą na budowę za darmo ????

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Graczyk

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    941
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    78

    Domyślnie

    O matko 160 zł. za m3. To chyba za chudziak a nnie B20. Kilka dni temu kupiłem B15 w cenie 213 zł/m3 i była to cena po targach albo raczej kolejny zakup w jednej firmie. Beton jest strasznie drogi a jeśli jest tak tani jak twój to lepiej patrz im na ręce i sprawdzaj czy nie leją ci wody do wykopów. Moje ceny: B10 192; B15 213; B25W6 262.
    Do gruchy bochodzą o ile zamówisz koszty pompy. U mnie 1h. kosztuje 130 zł. Nie biorą mniej niż za 1h. + 1h. dojazd co przy dużym laniu robi się solidnym wydatkiem.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Graczyk
    O matko 160 zł. za m3. To chyba za chudziak a nnie B20. Kilka dni temu kupiłem B15 w cenie 213 zł/m3 i była to cena po targach albo raczej kolejny zakup w jednej firmie. Beton jest strasznie drogi a jeśli jest tak tani jak twój to lepiej patrz im na ręce i sprawdzaj czy nie leją ci wody do wykopów. Moje ceny: B10 192; B15 213; B25W6 262.
    Do gruchy bochodzą o ile zamówisz koszty pompy. U mnie 1h. kosztuje 130 zł. Nie biorą mniej niż za 1h. + 1h. dojazd co przy dużym laniu robi się solidnym wydatkiem.
    Popieram, mi każą płacić 226zł/m3 B20 + 460zł za pompę do wylania całości (16m3)

  5. #25

    Domyślnie

    miałem ten sam problem przy fundamentach:
    beton z gruszki czy z betoniarki.

    Jednak nie żałuję swojej decyzji.
    Wylałem z gruszki 34 m3 betonu.

    1. Beton z gruszki B-20 jest bez porównania lepszy niż z betoniarki.
    2. Wylewanie trwało 1,5h. Z betoniarki pewnie cały dzień o ile ekipa byłaby zgrana.

    Gdybym teraz miał jeszcze raz decydować wybrałbym znów gruszkę.

    Jednak decyzja należy do ciebie

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ewusia
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    3.613

    Domyślnie

    Ja we wrześniu lałam beton na fundamenty i za 9m płaciłam 2000 zł z dojazdem 50 km i pompą ale bez faktury. Cena wyjściowa 248 zł za metr z pompą. Liczyłam tak jak Ty i wyszło że koszty porównywalne ale zajmie to ekipie co najmniej 2 dni . A tak godzina pracy maszyny i po robocie

  7. #27

    Domyślnie Re: Cy taniej jest zamowic gruche czy ekipe z betoniarka?

    Cytat Napisał Dariuszfr
    Witam,
    Mam pytanie: Zamierzam wylac pozadzke w dosc duzym budynku gospodarczym (60m2). Czy taniej jest zamowic gruche czy wynajac ekipe z betoniarka?

    Jesli zamowilbym gruche to zaplace 160 pln za m3 betonu. Jak to wyglada jesli chcialbym samemu kupic cement i rozrabiac w betoniarce

    prosze o rade
    Pozdrawiam
    Jeśli 60 m2 i pomieszczenie gospodarcze to pomyślałbym o miksokrecie. Ekipa powinna zadbać o żwir cement i w jeden dzień wszystko skończone.
    Kiedyś lałem taką posadzkę o podobnej powierzchni z gruchy, ekipie chyba dolało się trochą za dużo wody, była jesień beton nie specjalnie wiązał i sama woda wychodziła na wierzch. Teraz jak widzę posadzki z miksokreta to nie ma porównania.

  8. #28

    Domyślnie

    ja przeliczalem i wyszlo mi drozej o kilka % na niekorzysc gruchy.
    Policzylem piach, wode, prad, czas robotnikow i cement.
    Beton z gruchy u mnie 180 zl netto + pompa 210 zl za godzine.
    Cement mam za 300zl /tona

    ale jakosc napewno bez porownania, wiec na strop wybralem gruche.

  9. #29

    Domyślnie

    Strop, fundament zgodze się, bezapelacyjnie grucha ale tu mowa o posadzce w pomieszczeniu gospodarczym, a grucha i pompa to też nie wszystko bo posadzka musi być równiutka

  10. #30

    Domyślnie

    no tak ale betoniarnia moze rozny beton ukrecic, wiec na posadzke tez, a krecenie betoniarka na 60m2 troche czasu zabierze
    Jak masz czas to mozesz krecic w betoniarce, cenowo wyjdzie podobnie.

  11. #31

    Domyślnie

    Dlatego wspomniałem o miksokrecie w całym domu mam takie posadzki i na pomieszczenie gospodarcze moim zdaniem nic lepszego nie jest potrzebne. Nie wiem jak to wychodzi cenowo w porównaniu z ekipą i betoniarką ale sądzę że porównywalnie ale na bank dużo szybciej będzie to zrobione miksokretem. A jeśli trafi się taka ekipa jak mi to tylko pozazrościć, ok. 100 m2 w ok 5-6 h i to bez żadnych rur w posadzce tylko na samej dłuuuugiej poziomicy ( akstra fachowiec ). Odchyłki na poziomicy 1,5 m wychodzą 1-2 mm. Ale wybór metody oczywiśicie należy do inwestora.

  12. #32

    Domyślnie

    ja mam wszystko z betoniarki i jestem b. zadowolony.
    Ekipa brała tyle samo za betoniarke co za gruchę.
    Po przeliczeniach - tansza betoniarka.
    Do takich małych domków 120 m2 uzytkowej spokojnie moze byc krecone w betoniarce. Oczywiscie zaraz sie odezwią, ze jakość betonu itp.
    eee tam
    Od x czasu tak robią, robili i robić bedą.
    Cierpliwość jest gorzka, ale owoce są słodkie.

  13. #33

    Domyślnie

    to jest tak jak z tymi wkładami do komina (pomijam gaz, olej)
    Cierpliwość jest gorzka, ale owoce są słodkie.

  14. #34

    Domyślnie

    U mnie taniej wyszedł chudziak z miksokretu niż z gruchy, na samym końcu betoniarka.

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Jakieś straszne macie te ceny. Ja płaciłem miesiąc temu 145 zł brutto za B15, dowóz 150 zł.

  16. #36

    Domyślnie

    aktualnie płaciłem za B20 - 207 zł z pompą m3 - a dojazd do mnie był około 9 km
    Już mieszkam w Gostyni ( okolice Mikołowa , Wyr , Orzesze )

  17. #37

    Domyślnie

    180 zł m3 z dojazdem b15 ( nie wiem czy netto czy brutto bo faktury nie brałem ) a liczyłem jak wziąść dobru piasek ( np plukamy z rzeki to wychodzi drożej z betoniarki)

  18. #38

    Domyślnie odświeżam bardzo ciekawy temat

    gdyż zastanawiam sie nad kupnem betoniarki o pojemności 2000 litrów takiej doczepianej do ciągnika rolniczego. koszt to około 10.000zł.
    czy ktoś mi moze pomóc czy będzie to opłacalne i jezeli tak to ile ?

    bede potrzebował zalewać fundamenty pod ogrodzenia murów 2 metrowych, pod garaże, plac betonowy pod cięzkie maszyny itp. w sumie bede potrzebował conajmniej 500 metreów sześciennych betonu chudziaka.

    koszt u mnie najmniejszy z gruszki to aktualnie 220zł. brutto/ metr sześcienny

    częstotliwosć prac i ilość potrzebnego betonu skłania do szukania oszczędnosci.

    mam własna koparkoładowarke i traktor z przyczepą o ładowności 20 ton. kopalnie kruszywa 7km od planowanych robót.

    cement kosztuje 340 zł/tona
    piasek 10zł/tona
    żwir 20zł/tona
    woda 5zł/metr
    paliwo ciągnika 50zł/godzine

    czy ktoś umie wyliczyc jaka wyjdzie oszczędnośc

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony