dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 68
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1356
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dusiaka
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    pod Łodzią
    Posty
    815
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie Dziennik Anatola

    Witam wszystkich tu zaglądających.
    Czujcie się jak u siebie, piszcie jeśli macie ochotę, wszelkie komentarze mile widziane.

    Wcale nie z miłości do mieszkania na wsi, wcale nie z zazdrości bo inni się budują.
    Po prostu nadszedł czas na podjęcie kolejnej ważnej, życiowej decyzji.
    Z chwilą narodzin córeczki (a mieliśmy już wtedy nastoletniego syna) wykiełkował w mojej głowie pomysł, że powinniśmy poważnie pomyśleć nad zmianą lokum. 43 metrowe, dwu pokojowe mieszkanie w bloku niebawem przestałoby nam wystarczać. Nie ma co się oszukiwać- nastoletni syn z pewnością nie zechce dzielić swojego pokoju z młodocianą siostrzyczką.

    Próbowaliśmy znaleźć większe mieszkanie w okolicy, ale nie było łatwo. Deweloperów brak, a z rynku wtórnego niewiele, nieciekawych ofert. I tak mijały miesiące.

    Na pierwsze urodziny córeczki (wiosna 2011) kupiliśmy działkę. Jeśli w domu mamy ciasno, to niech chociaż z weekendy dzieciarnia będzie miała gdzie poszaleć. Rodzice zresztą też.
    Działka została kupiona w drodze przetargu w gminie, 20 km od obecnego miejsca zamieszkania. Dojazd drogą asfaltową, ostatnie 100 metrów utwardzoną.

    I tak oto prawie co weekend spędzaliśmy tam z rodziną i przyjaciółmi, przyjemnie bardzo, czas na grillowaniu, leżeniu na hamakach, cięciu drzew (młodych samosiejek ), koszeniu trawy. Powstała dla dzieci piaskownica i zjeżdżalnia.
    W tym samym czasie sąsiad na przeciwko zdążył postawić dom. Dziś się, znaczy dom, wykańcza. Na zimę planuje się wprowadzić.
    A my? My mamy działkę i KROPKA
    Ostatnio edytowane przez dusiaka ; 18-10-2011 o 13:06

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dusiaka
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    pod Łodzią
    Posty
    815
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jak nietrudno się domyśleć - podjęliśmy decyzję - budujemy.

    Zaraz, zaraz - przecież działka jest na kredyt, mieszkanie, w którym obecnie mieszkamy też.
    Trzeba być realistą.
    No to jeszcze raz policzmy:
    nowe mieszkanie 3 pokojowe z garażem za 400 tys. pln plus wykończenie: 70 metrów (dwie sypialnie dla dzieci), my w salonie z aneksem (widzę siebie do końca życia rozkładającą wieczorem i rano składającą łóżko);
    mieszkanie z rynku wtórnego - 70 metrów za 315 tys plus remont;
    a może dom? - mały, ok. 100 metrów domek - sypialnia dla każdego dziecka, dla nas, nieduży salon, prosta w budowie bryła budynku = tani w budowie

    Ostatni pomysł sam się broni -koszt budowy takiego domku powinien się zamknąć w kwocie ok. 300 tys.pln, czyli porównywalnie do kosztu zakupu 3-pokojowego mieszkania na rynku wtórnym.
    Mimo niesprzyjających okoliczności finansowych (słaba zdolność kredytowa) decyzja zapadła.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dusiaka
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    pod Łodzią
    Posty
    815
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Wracając do samej działki - otóż:
    Działka jest w kształcie prostokąta, dłuższym bokiem przylega do drogi. Można więc powiedzieć, że jest szeroka (54 metry) i płytka (27,5 m.). Tylna część działki sąsiaduje z lasem państwowym - fajnie i nie fajnie. Przepisy dot. zabezpieczenia p-pożarowego wymuszają zachowanie 12 metrów odległości budynku od linii lasu.
    I tu się zaczęło robić ciekawie- 12 metrów od tyłu plus 5 metrów z przodu od drogi, daje w sumie 17 metrów. Zostaje więc na budowę domu pas o głębokości 10m (dokładnie 10,4 - 10,9 - działka nie jest idealnie równa).

    Zaczęły się poszukiwania pasującego do działki projektu domu. Zamówiłam tonę katalogów z projektami (na stronach www).
    Wybór w przypadku domów z poddaszem użytkowym jest spory, ale co poradzić, jeśli uparłam się na parterówkę?
    Nie znalazłam odpowiedniego projektu
    Polecona młoda Pani architekt zaproponowała projekt indywidualny za bagatela 11 tys pln (po 100zł/za metr pow. użytkowej). Katastrofa na całej linii
    Poddać się, odpuścić sobie?

    Codziennie wertowałam strony muratora, aż natrafiłam na bardzo ciekawy wątek, który mnie zainspirował - TAK, TEN PROJEKT JEST DLA NAS

    Jest to projekt (nowiusi) pracowni MG Projekt: ANATOL

    Jak Wam się podoba?



    i rzuty:
    Ostatnio edytowane przez dusiaka ; 20-10-2011 o 20:58

  4. #4

    Domyślnie

    Mi się podoba bardzo
    Będę tu zaglądać i czekam na ciekawe pomysły

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dusiaka
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    pod Łodzią
    Posty
    815
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał weronikka1 Zobacz post
    Mi się podoba bardzo
    Będę tu zaglądać i czekam na ciekawe pomysły
    weronikka- miło Cię tu gościć
    Prawda, jaki interesujący domek?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał dusiaka Zobacz post
    weronikka- miło Cię tu gościć
    Prawda, jaki interesujący domek?
    Jak dla mnie idealny

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dusiaka
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    pod Łodzią
    Posty
    815
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dziś dla potomności kilka słów o działce:
    działeczka ma 1457 metrów i jak już wcześniej pisałam sąsiaduje z lasem (raczej młodym laskiem) państwowym.
    Za kilka dni będzie już pewne, czy przez ten kochany lasek nie będzie trzeba wyrównać tylnej części dachu - z moich wyliczeń wynika, że tak
    Trudno - z przodu będzie cud-miód, a z tyłu zadaszymy taras innym materiałem - może markiza, może drewniana a'la pergola (obsadzona roslinkami).

    Tak wyglądała, kiedy ją kupiliśmy.
    Możnaby rzec- kupiła baba las, ale zaraz, zaraz- tych drzew tu nie ma
    Znaczy - nie ma ich na żadnych mapach, działka w ewidencji nie jest leśna
    Większość drzewek to młode, do 10 lat samosiejki.
    Attached Images  
    Ostatnio edytowane przez dusiaka ; 20-10-2011 o 21:20

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dusiaka
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    pod Łodzią
    Posty
    815
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Po małym uporządkowaniu, poprzycinaniu gałęzi do wysokości umożliwiającej normalne poruszanie się po działce, wygląda to obecnie tak:



    i pierwszy zadaszony obiekt
    Ostatnio edytowane przez dusiaka ; 20-10-2011 o 21:15

  9. #9

    Domyślnie

    I ja sie witam. Również jestem fanką Anatola.
    My także mamy płytka działkę - 27 m. Anatol pasuje jak ulał.
    Będę śledzić twój dziennik. (Weroniki również).

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dusiaka
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    pod Łodzią
    Posty
    815
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał olinek okrąglinek Zobacz post
    I ja sie witam. Również jestem fanką Anatola.
    My także mamy płytka działkę - 27 m. Anatol pasuje jak ulał.
    Będę śledzić twój dziennik. (Weroniki również).
    olinek okrąglinek - witam serdecznie
    A jak stoją sprawy u Ciebie? Przymierzasz się do kupna tego projektu?

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar meg60
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    4.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    839

    Domyślnie

    czytam i czytam, zachwycam się domkiem i działeczką pełną pięknych sosenek i co widzę? Krajan!!! a czy można zapytać w jakiej części łódzkiego są tak piękne działeczki i będzie się budował Pan Anatol ???? pozdrawiam i będę podglądać

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał dusiaka Zobacz post
    olinek okrąglinek - witam serdecznie
    A jak stoją sprawy u Ciebie? Przymierzasz się do kupna tego projektu?
    Przymierzam się. Na razie wydeptuję ścieżki do Urzędu Gminy.
    Mamy działkę rolną. Żeby sie budowac, musimy ja podzielić na działki, część sprzedać i z tego sfinansować budowę.
    Chcemy wykonać taki manewr, żeby wystapić o warunki zabudowy zagrodowej, potem PnB, zrobić stan 0. I wtedy można wystąpić o WZ z podziałem na kilka działek (bo będą juz graniczyły z działką zabudowaną, czyli naszymi fundamentami). Dopiero wtedy można je sprzedać. Długa droga przed nami. Ale jest światełko w tunelu.

    A Anatol jest super!!!

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dusiaka
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    pod Łodzią
    Posty
    815
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał meg60 Zobacz post
    czytam i czytam, zachwycam się domkiem i działeczką pełną pięknych sosenek i co widzę? Krajan!!! a czy można zapytać w jakiej części łódzkiego są tak piękne działeczki i będzie się budował Pan Anatol ???? pozdrawiam i będę podglądać
    meg60 - witam, do kibicowania zapraszam
    Działka jest w gminie Brójce, powiat łodzki wschodni. Zdaje się, że sąsiadka z okolic Lutomierska?

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dusiaka
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    pod Łodzią
    Posty
    815
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jak tak dalej pójdzie, to moje serce nie wytrzyma stresu związnego z ta budową

    Wczoraj przed południem zadzwonił Pan architekt i powiedział, że powinniśmy wziąć pod uwagę jeszcze jedno (kolejne) ograniczenie związane z budową ze względu na lokalizację działki i jej odległości od stacji trafo. Jak już wcześniej pisałam z tyłu działki jest las, więc zostawiamy 12 metrów, z przodu kolejne 5 - zapis w MPZP. Czyli wiadomo zawze było, że domek nie może być zbyt szeroki. Do głowy mi nie przyszło, że coś nas może jeszcze ograniczac, jeśli chodzi o jego długość. Jak się okazuje, może - w rogu działki jest stacja trafo. Odległość domów od takich stacji wynosi od min. 8 metrów, do ( niektórych przypadkach) nawet 20 metrów. Wszystko zależy od gęstości obciążenia ogniowego tej stacji. I Pan architekt mnie, tak mnie, się pyta jaka jest ta gęstość
    No dobrze, wykonałam telefon do PGE -w zakładzie energetycznym powiedzieli jaka jest moc - 250 kVA, a dalej - że architekt powinien sobie wyliczyć sam. Nie chcąc zostawiać tego na jego głowie wyguglałam sobie w necie wzór, dzięki któremu po podstawieniu danych wyszło mi, że owa gęstość wynosi 1400 MJ/m2, a to znaczy, że musimy zachować 15 metrową odległość domu od stacji trafo.
    Na szczęście działka jest wystarczająco szeroka bo już przez chwilę miałam wizję, że będzie trzeba dom skrócić. Cóż, najwyżej zrezygnowalibyśmy z garażu.
    Po wczorajszym stresie ja sobie życzę, żeby z resztą formalności było już tylko z górki
    Wklejam skan mapy z działeczką. Widać tu obrys domu na działce i tą stację (numerek 24), która wczoraj przyprawiła mnie o rozstrój żołądka.


  15. #15

    Domyślnie

    No to rzeczywiście przezyliście chwile grozy... Wyobrażam sobie....
    Trzeba wierzyć, że teraz będzie tylko lepiej. Choć jak się czyta dzienniki, to wiele trzeba przygód, zeby wybudowac domek. Powodzenie zyczę.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar meg60
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    4.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    839

    Domyślnie

    Cytat Napisał dusiaka Zobacz post
    meg60 - witam, do kibicowania zapraszam
    Działka jest w gminie Brójce, powiat łodzki wschodni. Zdaje się, że sąsiadka z okolic Lutomierska?

    A nie!!!! My też powiat wschodni, gmina Rokiciny - 7 km za Kurowicami, przez Brójce przejeżdżamy gdy jedziemy na działkę. Najczęściej jeździmy przez Andrespol, ale teraz tam rozkopane.....

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dusiaka
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    pod Łodzią
    Posty
    815
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał meg60 Zobacz post
    A nie!!!! My też powiat wschodni, gmina Rokiciny - 7 km za Kurowicami, przez Brójce przejeżdżamy gdy jedziemy na działkę. Najczęściej jeździmy przez Andrespol, ale teraz tam rozkopane.....
    meg60 - super! W takim razie jesteśmy bliskimi sąsiadami
    Mam nadzieję, że spotkamy się kiedyś na kawce/ herbatce

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dusiaka
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    pod Łodzią
    Posty
    815
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał olinek okrąglinek Zobacz post
    Przymierzam się. Na razie wydeptuję ścieżki do Urzędu Gminy.
    Mamy działkę rolną. Żeby sie budowac, musimy ja podzielić na działki, część sprzedać i z tego sfinansować budowę.
    Chcemy wykonać taki manewr, żeby wystapić o warunki zabudowy zagrodowej, potem PnB, zrobić stan 0. I wtedy można wystąpić o WZ z podziałem na kilka działek (bo będą juz graniczyły z działką zabudowaną, czyli naszymi fundamentami). Dopiero wtedy można je sprzedać. Długa droga przed nami. Ale jest światełko w tunelu.

    A Anatol jest super!!!
    olinek okrąglinek - o, to perspektywa bardzo ciekawa - życzę zatem powodzenia. A gdzie to się będzie kolejny Anatol budował?

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar meg60
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    4.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    839

    Domyślnie

    Cytat Napisał dusiaka Zobacz post
    meg60 - super! W takim razie jesteśmy bliskimi sąsiadami
    Mam nadzieję, że spotkamy się kiedyś na kawce/ herbatce
    jak tylko będzie sprzyjająca pogoda - ZAPRASZAM!!!! Mozesz napisać gdzie będzie wasz Anatol? albo na priv

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał dusiaka Zobacz post
    A gdzie to się będzie kolejny Anatol budował?
    ok. 40 km na północ od Warszawy, okolice Nasielska.

Strona 1 z 68

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony