dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie ogrzewanie c.o w kamienicy

    Witam,

    Mam pytanie dotyczące ogrzewania mieszkania w kamienicy.
    Otóż mam możliwość wziąć mieszkanie z przetargu do remontu (81m2). Do tej pory poprzedni lokator ogrzewał mieszkanie kominkiem z płaszczem wodnym na grzejniki, niestety kominek jest do likwidacji, i nie ma możliwości zalegalizowania go, do postawienia są dwa piece kaflowe (których stawianie jest mi nie po drodze)
    Chce wykorzystać istniejąca już instalacje c.o, tylko nie wiem na co uzyskam zgodę, piec kaflowy z płaszczem wodnym? lub piecyk kominkowy z płaszczem (tzw. koza)? Lub cokolwiek innego, co można zrobić legalnie i uzyskać zgodę?
    Kamienica ma 4 kondygnacje.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    gaz albo prad w 2 taryfie a najlepiej to zrobić z sąsiadami wspólną kotłownie i założyć liczniki

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    We Wrocławiu widziałem takie rozwiązanie w kamienicy: kocioł na ekogroszek w piwnicy i rurki puszczone do mieszkania powyżej.

    Użytkownik twierdzi, że płaci połowę tego co go gaz kosztował a jego sąsiad nadal ogrzewa gazem i także na bieżąco porównali koszty.

    Można tak się w ogóle zgrać z kilkoma sąsiadami, pozakładać ciepłomierze i wg nich się rozliczać za węgiel.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fearles Zobacz post
    Witam,

    Mam pytanie dotyczące ogrzewania mieszkania w kamienicy.
    Otóż mam możliwość wziąć mieszkanie z przetargu do remontu (81m2). Do tej pory poprzedni lokator ogrzewał mieszkanie kominkiem z płaszczem wodnym na grzejniki, niestety kominek jest do likwidacji, i nie ma możliwości zalegalizowania go, do postawienia są dwa piece kaflowe (których stawianie jest mi nie po drodze)
    Chce wykorzystać istniejąca już instalacje c.o, tylko nie wiem na co uzyskam zgodę, piec kaflowy z płaszczem wodnym? lub piecyk kominkowy z płaszczem (tzw. koza)? Lub cokolwiek innego, co można zrobić legalnie i uzyskać zgodę?
    Kamienica ma 4 kondygnacje.
    Szukasz jak oszczędnie ogrzewać ?
    Najpierw spróbuj zmniejszyć koszty ogrzewania na stałe ,nie znajdziesz tego w gazie prądzie czy paliwie stałym,ceny tych paliw mogą się ciągle zmieniać .
    Jedynym sposobem zmniejszenia kosztów ogrzewania na stałe jest termomodernizacja mieszkania ,czyli ocieplenie ścian nośnych od środka lub od zewnątrz ,ocieplenie podłogi , sufitu oraz wymiana okien.
    Po takiej termomodernizacji okaże się że nie musisz męczyć się z węglem lub drewnem bo rachunki za ogrzewanie gazowe lub inne bezobsługowe jesteś w stanie płacić.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    We Wrocławiu widziałem takie rozwiązanie w kamienicy: kocioł na ekogroszek w piwnicy i rurki puszczone do mieszkania powyżej.

    Użytkownik twierdzi, że płaci połowę tego co go gaz kosztował a jego sąsiad nadal ogrzewa gazem i także na bieżąco porównali koszty.

    Można tak się w ogóle zgrać z kilkoma sąsiadami, pozakładać ciepłomierze i wg nich się rozliczać za węgiel.
    tylko kto będzie palił? kto będzie czyścił? znając życie to nawet jakby się zmieniali to każdy będzie liczył że sąsiad się przyłozy albo nie ma co się starać bo sąsiad i tak się nie przyłozy. kto wniesie opał? jeden w pracy, drugi chory a trzecia kobieta. placić komuś za wszystko to wyjdzie to samo co gaz. nie wiadomo czy ma gaz. w kamienicy koszty ogrzewania są niskie, bo zawsze z którejś strony ma się sąsiada

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony