dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 67
  1. #41
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    angrzes

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    4

    Domyślnie

    Czy kolega luky007 wybrał już jakiś kocioł?

  2. #42
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar majord
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-728
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ja mam piec ,,śmieciuch'' Per Eko. Założenie nasze było że palimy tylko węglem, potem przeszliśmy na miał. Od nie dawna ( z polecenia sąsiada) przerzuciliśmy się na eko groszek i to jest to. Ważne jest tez żeby trafić na dobry i sprawdzony ,,towar''. Pomimo tego że jestem ze stolicy zamawiam ekogroszek z Dąbrowy Górniczej i jestem bardzo zadowolona.

  3. #43
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    walibi

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kamieniec Wrocławski
    Kod pocztowy
    55-002
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam,
    stoję przed dylematem dotyczącym wyboru pieca na ekogroszek.
    Powierzchnia mojego domu to 150 m2 z poddaszem użytkowym. Instalacja mieszana: podłogówka + grzejniki. Mam jeszcze kominek, ale bez płaszcza wodnego. Wykorzystanie raczej sporadyczne, weekendowe.
    W sezonie letnim zamierzam podgrzewać tylko wodę użytkową - zbiornik 200L.
    Poddasze mam zamiar zaizolować wełną 25 cm, a mury styropianem 20 cm. Okna 5-cio komorowe, 3 szyby.Dom stoi na otwartej przestrzeni.

    Znalazłem piec o optymalnych, jak mi się wydaje parametrach. Gelmet EKO-GT KWPD, KWPD M stały ruszt wodny DUO 16.

    http://www.ogrzewanieco.pl/pl/p/Koci...07-162290/7944

    Proszę o opinię ludzi, którzy znają się na rzeczy. Ja jestem laikiem w tych tematach.

    Z góry dziękuję.

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    Twój dom będzie potrzebował około 7KW a Ty chcesz wstawić tam kocioł ponad 2 razy większy? do tego z rusztem wodnym
    po co?
    jeśli już musi być węgiel to maksymalnie 10KW z buforem i podłogówka po całości
    jesli nie jest za późno to szukaj innego sposobu ogrzewania, nawet jeśli wyjdzie niewiele drożej to na pewno bezobsługowo i czyściej niż węglem
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał walibi Zobacz post
    Witam,
    stoję przed dylematem dotyczącym wyboru pieca na ekogroszek.
    Powierzchnia mojego domu to 150 m2 z poddaszem użytkowym. Instalacja mieszana: podłogówka + grzejniki. Mam jeszcze kominek, ale bez płaszcza wodnego. Wykorzystanie raczej sporadyczne, weekendowe.
    W sezonie letnim zamierzam podgrzewać tylko wodę użytkową - zbiornik 200L.
    Poddasze mam zamiar zaizolować wełną 25 cm, a mury styropianem 20 cm. Okna 5-cio komorowe, 3 szyby.Dom stoi na otwartej przestrzeni.

    Znalazłem piec o optymalnych, jak mi się wydaje parametrach. Gelmet EKO-GT KWPD, KWPD M stały ruszt wodny DUO 16.

    http://www.ogrzewanieco.pl/pl/p/Kociol-c.o.-EKO-GT-KWPD-16-kW,-zasobnik-po-prawej,-obrotowa-retorta-Galmet-07-162290/7944

    Proszę o opinię ludzi, którzy znają się na rzeczy. Ja jestem laikiem w tych tematach.

    Z góry dziękuję.

    Tak jak Timon napisał jeśli nie masz jeszcze grzejników weź pod uwagę inne źródło ciepła, jeśli już są lub muszą być wtedy do takiego domu kocioł 7 kW wystarczy z zapasem - wiem to bo mam podobny dom, lecz słabiej ocieplony i mieszkam kilkanaście km od Kamieńca Wrocławskiego.

    Jakbyś chciał porozmawiać o szczegółach, czy zobaczyć jak działa kocioł na ekogroszek daj znać.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  6. #46
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    walibi

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kamieniec Wrocławski
    Kod pocztowy
    55-002
    Posty
    5

    Domyślnie

    Może uzupełnię pewne dane, bo mało precyzyjnie się wyraziłem.

    Podaje dane z projektu:
    150 m2 - pow. zabudowy,
    150 m2 - pow. użytkowa
    270 m2 - powierzchnia całkowita ,
    ok. 800 m2 - kubatura (było kila przeróbek).

    Co więc w takiej sytuacji? Czy potwierdzacie swoje kalkulacje. Dobór pieca 16KW doradził mi fachowiec od instalacji. Wydaje się być rozsądny, nie naciąga mnie na bajery, wręcz sam odradza zbytnią rozbudowę.

    Wg projektu był pierwotnie piec gazowy 24 KW z c.wu. 75dm3 i z zamkniętą komorą spalania. Zapotrzebowanie oszacowano na 11,7 KW (ale izolacja poddasza 18 cm wełny, ja chce dać 25cm); ocieplenia styropianem nie uwzględniono w ogóle, tyle, że beton komórkowy 36 cm, a ja dałem 24cm.

    Co do zmiany pieca, to gaz nie wchodzi w ogóle w rachubę - brak sieci w bliskiej okolicy. Rozważałem pelet, ale drogie te piecyki. Chyba trochę poza moim budżetem. Pompa ciepła też nie w moich możliwościach.

    Z góry dziękuję.
    M.
    Ostatnio edytowane przez walibi ; 30-01-2015 o 21:05

  7. #47
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    walibi

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kamieniec Wrocławski
    Kod pocztowy
    55-002
    Posty
    5

    Domyślnie

    Jakbyś chciał porozmawiać o szczegółach, czy zobaczyć jak działa kocioł na ekogroszek daj znać.
    Bardzo chętnie podjadę na wizje lokalną. napisz maila, kontaktowego: [email protected]

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez walibi ; 30-01-2015 o 20:50 Powód: poprawka

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał walibi Zobacz post
    Bardzo chętnie podjadę na wizje lokalną. napisz maila, kontaktowego: [email protected]

    Pozdrawiam
    jak interesujesz się galmetem , to bierz pod uwagę najprostszą wersję bez rusztu wodnego.tzn eko-gt kwp. kocioł jest poprawny , mogę go polecić ale trzeba to zaznaczyć że nadają się tylko do spalania ekogrochu. dla niektórych jest to bez znaczenia, a dla innych wadą która skreśla produkt z miejsca.

  9. #49
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał walibi Zobacz post
    Dobór pieca 16KW doradził mi fachowiec od instalacji. Wydaje się być rozsądny, nie naciąga mnie na bajery, wręcz sam odradza zbytnią rozbudowę.
    Jeśli ten sam "fachowiec" zainstalował Ci instalację mieszaną czyli podłogówkę+grzejniki to nie jest on zbyt rozsądnym i kumatym instalatorem,co zresztą widać po doborze mocy kotła.
    Być może to człowiek starej daty i doświadczony jest w instalacjach z lat 70-tych ale z od nowych domów lepiej niech się trzyma z daleka bo innym zrobi takie same kuku jak Tobie.

    Czy dobrze wyczytałem,że na BK nie dajesz izolacji ? Jeśli tak jest to jest to bardzo duży błąd.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 30-01-2015 o 21:50

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał walibi Zobacz post
    Bardzo chętnie podjadę na wizje lokalną. napisz maila, kontaktowego: [email protected]

    Pozdrawiam
    Masz porządny kocioł w Kamieńcu, w 2013-tym instalatorzy tam montowali na Piaskowej.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Walibi na tego trola pompowego weź trochę poprawki, nie we wszystkim ale jednak, bo może się skończyć tak że jutro zaczniesz burzyć to co postawiłeś a na wiosnę zaczniesz od nowa

  12. #52
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał walibi Zobacz post
    Pompa ciepła też nie w moich możliwościach.
    Z góry dziękuję.
    M.
    Jak ja lubię takie stwierdzenia
    Ktoś kto nie ma pojęcia o obciążeniu cieplnym swojego domu rzuca takie hasło.
    A jak obciążenie wyjdzie np.3kW gdzie pompka kosztuje 15tys.zł ?
    W tym przypadku inwestor dał d..y i pompy se nie będzie mógł założyć bez dodatkowego remontu ale to pokazuje "świadomość" inwestorów jakie to pompy ciepła są drogie bo ludzie gadają...

  13. #53
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    Cytat Napisał walibi Zobacz post
    Może uzupełnię pewne dane, bo mało precyzyjnie się wyraziłem.

    Podaje dane z projektu:
    150 m2 - pow. zabudowy,
    150 m2 - pow. użytkowa
    270 m2 - powierzchnia całkowita ,
    ok. 800 m2 - kubatura (było kila przeróbek).

    Co więc w takiej sytuacji? Czy potwierdzacie swoje kalkulacje. Dobór pieca 16KW doradził mi fachowiec od instalacji. Wydaje się być rozsądny, nie naciąga mnie na bajery, wręcz sam odradza zbytnią rozbudowę.

    Wg projektu był pierwotnie piec gazowy 24 KW z c.wu. 75dm3 i z zamkniętą komorą spalania. Zapotrzebowanie oszacowano na 11,7 KW (ale izolacja poddasza 18 cm wełny, ja chce dać 25cm); ocieplenia styropianem nie uwzględniono w ogóle, tyle, że beton komórkowy 36 cm, a ja dałem 24cm.

    Co do zmiany pieca, to gaz nie wchodzi w ogóle w rachubę - brak sieci w bliskiej okolicy. Rozważałem pelet, ale drogie te piecyki. Chyba trochę poza moim budżetem. Pompa ciepła też nie w moich możliwościach.

    Z góry dziękuję.
    M.
    nie chce mi się wycinać z Twojego postu rzeczy nieprzydatnych odpowiem więc na całość
    niestety muszę się po części zgodzić z arturkiem
    ten instalator się do turlania baterii jedynie nadaje, połaczenie rurek i kalafiorów jest trudniejsze w sterowaniu i ogranicza późniejsze mozliwości zmiany źródła ciepła
    dom spełniający przepisy z tego roku o powierzchni 150m2 potrzebuje na CO około 7KW
    mój stary z 1986roku o powierzchni 142m nie potrzebował jeszcze więcej niż około 8KW(średniej mocy- pewnie maksymalnie nie przekroczył 10KW)a budowany był w innej technologii

    po pierwsze na poddaszu nie żałuj wełny i daj więcej niz 25cm albo dużo lepszy współczynnik, jak nie jest za późno zrezygnuj z kaloryferów
    nie bardzo też rozumiem rezygnację z izolacji ścian-chyba że tylko na potrzeby obliczeń- ścianka 24cm z komórkowego musi być porządnie postawiona żeby nie stała się jednym wielkim mostkiem termicznym i jeśli dobrze kojarzę ma wsp przenikania coś koło 0,34-043 (solbet) a musisz mieć 0,25 zgodnie z przepisami - czemu tak???
    Ostatnio edytowane przez timon120777 ; 30-01-2015 o 22:24
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  14. #54
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    walibi

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kamieniec Wrocławski
    Kod pocztowy
    55-002
    Posty
    5

    Domyślnie

    po pierwsze na poddaszu nie żałuj wełny i daj więcej niz 25cm albo dużo lepszy współczynnik, jak nie jest za późno zrezygnuj z kaloryferów
    nie bardzo też rozumiem rezygnację z izolacji ścian-chyba że tylko na potrzeby obliczeń- ścianka 24cm z komórkowego musi być porządnie postawiona żeby nie stała się jednym wielkim mostkiem termicznym i jeśli dobrze kojarzę ma wsp przenikania coś koło 0,34-043 (solbet) a musisz mieć 0,25 zgodnie z przepisami - czemu tak???
    [/QUOTE]

    Zacznę od tego, że instalacja nie została jeszcze nawet zaczęta. Stoją gołe mury, więc wszystko jest jeszcze możliwe na ty etapie.
    Z instalatorem jestem na etapie uzgadniania i przedstawia mi wszystkie możliwości, o które go pytam. Facet nie jest starej daty i montuje głównie w nowych domach. Tyle o nim...

    Uważacie, że kocioł 16KW jest stanowczo za duży. Co w taki razie z zaleceniem z projektu - 24KW? Nie podważam waszych kompetencji i wiedzy, tylko zastanawia mnie jak to możliwe, że projektant tak bardzo przeszacował potrzeby energetyczne budynku.

    Co do układu mieszanego, to moja sugestia do instalatora. Z różnych źródeł dochodziły do mnie informacje, że podłogówka na piętrze, to nie najlepsze rozwiązanie. Dlatego tez zapytałem instalatora, czy można to połączyć. Podobno, przy zastosowaniu mieszacza, jest to możliwe i piec sobie z tym radzi.

    Co do ocieplenia murów, to w pierwszym swoim poście pisałem, że chcę dać styropian 20 cm. Projekt nie zakładał ocieplenia, ale ja zastosuję.

    Co do kosztu pompy ciepła, to jak pytam ludzi zajmujących się tym tematem, to zgodnie twierdzą, że na taki dom, to inwestycja rzędu 40-60 tys. Nie moja wina, że nie spotkałem FACHOWCÓW, a ponoć każdy za takiego uchodzi...

    Może zadaję dziwne i zdumiewające pytania, ale nie mam o C.O. zielonego pojęcia, więc staram się poradzić FACHOWCÓW.
    Ponoć nie ma głupich pytań, tylko mogą być głupie odpowiedzi.

    Inwestor to nie ekspert... Płaci i chciałby dostać to co najlepsze, a nie żeby go wyr...li. A najczęściej tak jednak bywa...

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    po pierwsze projektant zapewne nie zawraca sobie głowy potrzebami domu i wrzuca kocioł gazowy przewymiarowany bo tak najłatwiej. przejrzyj sobie projekty- spora część ma tak na pałę "kocioł gazowy o mocy do 25KW lub po modernizacji kocioł na paliwo stałe" lub tego typu opowieści z mchu i paproci.

    poczytaj wątki o OZC i zobacz jakie potrzeby mają domy których obliczenia są tam podawane i komentowane. zazwyczaj 100m2 to okolice 3-4KW
    łatwo sobie policzyć ile wyjdzie u Ciebie. o podłogówce krąży mnóstwo mitów i nie nalezy ich wszystkich brać dosłownie
    niech osoba która twierdzi że na piętrze jest zła poda Ci merytoryczny argument- skoro panują tam identyczne warunki jak na parterze to będzie z uzasadnieniem spory kłopot podejrzewam.
    dodatkowo montując układ mieszany utrudniasz sobie jego regulację, podnosisz koszty wykonania gdyż trzeba wykonywać oddzielne obiegi z innymi temperaturami zasilania i z oddzielnym raczej sterowaniem. a najważniejsze ograniczasz sobie możliwości wymiany czajnika w przyszłości.
    niektóre z nich wolą bowiem niskie temperatury i na nich pracują najsprawniej. przy pracy z wyższymi okazują się mniej ekonomiczne w eksploatacji.
    kolejna bzdura to cena pompy ciepła
    nikt nie myśli nawet o gruntowej- obecnie pompy powietrze woda mają już takie sprawności że nie warto się gruntówkami zajmować nawet
    a koszt do Twojego domu to okolice 25tysięcy a nie 40-60.
    poczytaj więc forum to i kilka innych- poszukaj domów o podobnych do Twojego parametrach i zobacz jakie mają potrzeby- sporo pompiarzy i pradowców ma w stopkach opisy domów - łatwo sie zorientujesz że przy izolacj słabszej niż Twoja mają dość niskie potrzeby.
    nikt Ci tu ni ewciska kitu a raczej próbujemy Cię przed kitem uchronić.
    jeśli jednak z nieznanych przyczyn zdecydujesz się na węgiel to jedynie kocioł o mocy do 10KW z buforem i nadal podłogówka po całości. tylko wtedy będzie on pracował z przyzwoitą sprawnością inaczej kiszenie opału i wymiana kotła oraz remont komina w krótkim czasie
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  16. #56
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał walibi Zobacz post
    Może uzupełnię pewne dane, bo mało precyzyjnie się wyraziłem.

    Podaje dane z projektu:
    150 m2 - pow. zabudowy,
    150 m2 - pow. użytkowa
    270 m2 - powierzchnia całkowita ,
    ok. 800 m2 - kubatura (było kila przeróbek).


    M.
    Coś namotałeś chyba z tymi danymi. Jak masz 150 m2 powierzchni zabudowy i tylko 150 m2 użytkowej na 2 kondygnacjach? I jak przy 150 m2 powierzchni użytkowej masz 800 m3 ( bo rozumiem że w danych 800 m2 - to te m2 to błąd i ma być m3 ) kubatury? Weź to sprawdź.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Też mnie to dziwi bo mam u siebie 185 m2 po podłogach [150 m2 mieszkalnej użytkowej + garaż ogrzewany] i kubaturę 650 m3 a dom jest z poddaszem użytkowym.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  18. #58

    Domyślnie

    Moim zdaniem jak jest ok.150m2 użytkowej, to biorąc pod uwagę także zapotrzebowanie na CWU szukac można kotła z podajnikiem w przedziale mocy 10-13kw w zależności od producenta. To tak w skrócie telegraficznym.

    Co do podłogówki, jak ktoś chce na całej powierzchni- nie widzę problemu, są także tacy użytkownicy z kotłami na ekogroszek.

    Jak ktoś ma inna wizję swojego domu, to z kolei wmawianie jedynie słusznego rozwiązania ogrzewania np. tej podłogówki działa na mnie jak płachta na byka.

    Mój dom, moja inwestycja, moja sprawa. To nie ja jestem dla domu, tylko on dla mnie i moich potrzeb i moich oczekiwań.
    Ja mam tak: stary dom, w którym normalnie mieszkam ma kalafy i ekogroszek, drugie lokum po modernizacji, takie do odpoczynku ma w "ciągach komunikacyjnych" czyli korytarz, łazienka, kuchnia podłogówkę a w pokojach mam kaloryfery.
    Chciałem podłogówkę tam, gdzie sa płytki a grzejniki tam, gdzie jest na podłodze "drewno", także z tego względu,że położenie mebli wraz z biegiem lat i remontów się zmienia i myślenie o tym, gdzie są pętle podłogówki a gdzie ich nie ma, gdzie mogę postawić mebel a gdzie zasłonię... nie będę kończył, bo wiadomo o co chodzi.

    W tym obecnym domu, gdzie jest groszek i "kalafy" przerabialiśmy część pomieszczeń mieszkalnych ze względu na dzieci, jedne drzwi zamurowane, inne wybite i zrobione, kompletnie inne ustawienie mebli i jak słysze "doradców" mówiących, że podłogówki nie trzeba robić pod meblami, to śmiać mi się chce, taki chyba nigdy w życiu remontu nie robił....

    Moja mama w nowym budownictwie zdecydowała się także na system mieszany. Całość ma w kafelkach, u niej grzanie włączane jest dużo później, bo ma cały czas ok. 23st.C, zatem jak ja już musze grzać ona nadal ma fajnie bez ogrzewania, późną jesienią załącza i tez nie na całą dobę podłogówki i czasami jak chłodniej na krótko grzejniki.... zimą przy dużych mrozach grzejniki pracują z wykorzystaniem głowic a podłogówka sporo skręcona... zatem zależy kto co woli.

    Jak ja mam robić z "musu" podłogówkę, bo za X lat może podłączę "inny czajnik", to coś tu nie gra, dla mnie znaczy to tyle,że to źródło ciepła jest do luftu ew. niedopracowane na obecny czas lub odpowiednie jest jeszcze zbyt drogie... a za te X-lat może być już lepsze lub całkiem inne w modzie, więc na takie rzeczy z dzisiejszej perspektywy kompletnie bym nie patrzył.
    Zrobiłbym w 100%podłogówkę, gdybym miał taką potrzebę, czy tak bym chciał a na 100% nie z powodu takiego,że może coś za X-lat będzie grzało lub nie.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post

    kolejna bzdura to cena pompy ciepła
    nikt nie myśli nawet o gruntowej- obecnie pompy powietrze woda mają już takie sprawności że nie warto się gruntówkami zajmować nawet
    a koszt do Twojego domu to okolice 25tysięcy...
    Czyli niemal tyle co moja gruntowa i to z odwiertami

  20. #60
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    Tobie wszystko z nieba spadło albo sam zrobiłeś
    podaję ceny realne
    jak uda mu się wynegocjowac bedzie zadowolony ale przynajmniej nie będzie rwał włosów z głowy zastanawiając się dlaczego Liwko miał tak tanio a ode mnie chca tak drogo. załatw mu teraz taka jak Twoja za tyle co Twoja albo zamilcz- dobrze wiesz że ceny poszły w górę i nawet przy dużym wkładzie własnym nie kupi za tyle co TY kilka lat temu
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony