dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 67 z 67
  1. #61
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    właśnie to samemu jest tu najbardziej niemiarodajne
    nie każdy może, chce, potrafi
    dlatego wolę podać cenę "na gotowo"
    może u niego na działce grunt nieodpowiedni do poziomego? może małżónka chce mieć drzewka w ogdrodzie i poziomy odpada?może ma dłonie stworzone do grzebania w podzespołach płytek scalonych albo w sercu lub mózgu ale nie w ziemi w ogrodzie? może zwyczajnie nie ma na to czasu ze względu na specyfikę zawodu jaki wykonuje?
    nie kazdy ma tyle czasu by robić samemu
    Niestety i Ty i arturek o tym często zapominacie a potem ludzie się dziwią że nie mogą mieć tak tanio.
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  2. #62
    Liwkoo
    Guest
    Liwkoo

    Domyślnie

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    właśnie to samemu jest tu najbardziej niemiarodajne
    nie każdy może, chce, potrafi
    dlatego wolę podać cenę "na gotowo"
    może u niego na działce grunt nieodpowiedni do poziomego? może małżónka chce mieć drzewka w ogdrodzie i poziomy odpada?może ma dłonie stworzone do grzebania w podzespołach płytek scalonych albo w sercu lub mózgu ale nie w ziemi w ogrodzie? może zwyczajnie nie ma na to czasu ze względu na specyfikę zawodu jaki wykonuje?
    nie kazdy ma tyle czasu by robić samemu
    Niestety i Ty i arturek o tym często zapominacie a potem ludzie się dziwią że nie mogą mieć tak tanio.
    I może odwierty też zrobiłem samemu?

  3. #63
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    walibi

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kamieniec Wrocławski
    Kod pocztowy
    55-002
    Posty
    5

    Domyślnie

    Panowie,
    Nie chciałem wzbudzać złych emocji, a na pewno już awantur z powodu mojego zapytania. Spokojnie, nie warty jestem tego.

    Co do powierzchni domu, to dane przepisałem z projektu. Wrzucam dodatkowo szybki scan do wglądu.
    Dodatkowo w czasie budowy doszło kilka zmian, m in. podwyższona ścianka kolankowa i węższe pustaki (36 na 24) więc doszło trochę metrów do ogrzania.
    Obecnie po podłodze parter ma 90 m2 bez garażu, a piętro ok. 117 m2. Z jednym pokojem nad garażem. Szacuję, że pow. użytkowa wzrosła o jakieś 20 %. Projekt nie zaliczał pokoju nad garażem do pow. użytkowej, plus wyższa ścianka = większy metraż
    Co do kubatury, rzeczywiście pomyłka w zapisie jednostki... literówka.
    To tyle w sprawie powierzchni.

    Co do instalacji, to pierwotnie pomyślałem o mieszanej, ponieważ nie każda okładzina podłogi jest dobrym przewodnikiem ciepła z podłogówki. Na parterze w przestrzeniach komunikacyjnych, łazience oraz kuchni planujemy kafle, a w salonie i pokoju drewno lub panele. Na piętrze w większości wykładziny, w sypialni grubą wykładzinę. Czytałem, że o ile kafle i kamień dobrze oddają ciepło z podłogówki, to przy innych materiałach są już duże starty energii. Np. przy deskach przenikalność ciepła jedynie do 25%.

    Podobno podłogówka nie jest najlepszym rozwiązaniem do sypialni, bo ponoć jest za wysoka temperatura na poziomie łóżka, co nie sprzyja komfortowi w czasie snu. Ale to teoria z internetu...


    Czy w takiej sytuacji sugestie co do rodzaju instalacji i mocy kotła pozostają bez zmian?


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	proj 001.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	302245
    Ostatnio edytowane przez walibi ; 01-02-2015 o 20:49

  4. #64
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie ma strat energii tylko wolniejsze jej oddawanie.

    Bo co ma powodować te stratę? Ciepło nie jest po prostu odbierane a nie tracone.

    Spokojnie możesz miec podłogówkę wodną niskotemeraturową i wykładzinę dywanową (oczywiście dostosowaną).

    Jak myślisz, jaka jest temperatura podłogi, że uważasz, że na poziomie łóżka jest za wysoka temperatura?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 01-02-2015 o 21:12

  5. #65
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Nadal podtrzymuję, że kocioł 7 kW da radę, ale jak bardzo chcesz mieć zapas to 12 kW i nic więcej bo to i tak będzie już sporo.

    Taki 12 kW mam w Miłoszycach.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  6. #66
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwkoo Zobacz post
    I może odwierty też zrobiłem samemu?
    nie śledzę Twoich poczynań więc nie wiem co robiłeś sam. stopkę Ci wessało a nie pamietam coś tam mial wpisane czy pionowy czy pozIomy
    jeśli wogóle coś było o tym.
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  7. #67
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał walibi Zobacz post
    Podobno podłogówka nie jest najlepszym rozwiązaniem do sypialni, bo ponoć jest za wysoka temperatura na poziomie łóżka, co nie sprzyja komfortowi w czasie snu. Ale to teoria z internetu...
    Nie czytałem nigdzie przeciwwskazań ale na pewno w pomieszczeniu z grzejnikiem przyjmując pozycję w stanie spoczynku jest niższa temperatura .
    Chyba że położysz się z głową przy grzejniku to może być gorzej choć ostatnio pojawiły się grzejniki niskotemperaturowe .
    Czytałem co innego że nie poleca się podłogówki w sypialni bez wentylacji mechanicznej ,ogrzewanie podłogowe nie powoduje ruchu konwekcyjnego powietrza ,w czasie spoczynku snu powietrzne stoi ,brak świeżego.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 01-02-2015 o 22:02
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony