dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Te*konto usuniete
    Guest
    Te*konto usuniete

    Domyślnie Prąd- Koszt Przyłącza?

    Pytanie do osób zorientowanych w temacie,
    Mam działkę oddaloną o ok 250m od skrzynki rozdzielczej gdzie mogę się podpiąć pod prąd, to miejsce wskazała Pan Elektryk z Zakładu PGE,
    Nie widzi problemu w podciągnięciu prądu do działki od strony technicznej ponieważ słupy szły by wzdłuż ulicy przy której umiejscowiona jest działka,
    Po zadaniu pytania no a ile to będzie kosztowało Pan Elektryk pokiwał głową i cytuje "no jest to dość duży kawałek i muszę policzyć", no właśnie ile to może kosztować ? Bo niby to człowiek z elektrowni ale też będzie robił to przyłącze z jakim kosztami mogę się liczyć, linia napowietrzna. Nie chcę dać się nabić w butelkę i przepłacić. Dodał jeszcze że to będzie prąd budowlany a później jak już będę miał dom zostanie zmieniony na "docelowy" w ciągu 18 miesięcy. Złożyłem zapotrzebowanie na prąd docelowy na 22 KW budowlany chyba 17, podobno to bardzo dużo ? Dom być może będzie posiadał PC i ogrzewanie elektryczne.
    Z góry dziękuje za odpowiedz

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Do 200m energetyka robi przyłącze ryczałtem od ilości zamówionych kW. Powyżej po rzeczywistych kosztach. 22kW to bardzo dużo. Będziesz miał jakąś działalność przy domu że potrzebujesz takiej mocy?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał TenKtóryZazdrości Zobacz post
    ....
    Złożyłem zapotrzebowanie na prąd docelowy na 22 KW budowlany chyba 17, podobno to bardzo dużo ? Dom być może będzie posiadał PC i ogrzewanie elektryczne.
    Za dużo tej mocy, ciut za dużo.

    Możesz zejść z mocą, a w momencie gdy "być może" stanie się faktem to wystąpisz o zwiększenie mocy przyłączeniowej.
    Dopłacisz różnicę (22-17=5) 5kW razy ok. 140zł, energetyka wymieni zabezpieczenie przedlicznikowe i już masz upragnione 22kW mocy przyłączeniowej.
    Na czas budowy spokojnie możesz obniżyć tą moc do 10kW (16A na wejściu).

    Na chwilę obecną wystąpiłeś z Wnioskiem o przyłączenie do Sieci.
    Po upływie max. 1 miesiąca dostaniesz odpowiedź i będziesz wiedział na czym stoisz albo leżysz.

    Mała uwaga, ten gość z Elektrowni pokazał Ci słup który niekoniecznie będzie Twoim zasilaniem.
    Może być, ale nie musi.

    ***
    Te słupy wzdłuż drogi istnieją czy trzeba je stawiać?
    Pan Elektrownia chce wykonać linię na czas budowy, czy docelową?
    Docelowe zasilanie robi Energetyka, pierwsze 200m po ich stronie, to co ponad 200m Ty im dopłacasz.

  4. #4
    Te*konto usuniete
    Guest
    Te*konto usuniete

    Domyślnie

    Słupy trzeba postawić - Powiedział że będą to drewniane słupy na czas budowy a później wystąpi się o prąd docelowy,
    Elektryk nic mi nie mówił że elektrownia pokrywa "jakiś" koszt i dlatego zwracam się o radę co by Elektryk nie skasował mnie za coś co mi się należy.
    Cytat Napisał robertsz Zobacz post
    Za dużo tej mocy, ciut za dużo.

    Możesz zejść z mocą, a w momencie gdy "być może" stanie się faktem to wystąpisz o zwiększenie mocy przyłączeniowej.
    Dopłacisz różnicę (22-17=5) 5kW razy ok. 140zł, energetyka wymieni zabezpieczenie przedlicznikowe i już masz upragnione 22kW mocy przyłączeniowej.
    Na czas budowy spokojnie możesz obniżyć tą moc do 10kW (16A na wejściu).

    Na chwilę obecną wystąpiłeś z Wnioskiem o przyłączenie do Sieci.
    Po upływie max. 1 miesiąca dostaniesz odpowiedź i będziesz wiedział na czym stoisz albo leżysz.

    Mała uwaga, ten gość z Elektrowni pokazał Ci słup który niekoniecznie będzie Twoim zasilaniem.
    Może być, ale nie musi.

    ***
    Te słupy wzdłuż drogi istnieją czy trzeba je stawiać?
    Pan Elektrownia chce wykonać linię na czas budowy, czy docelową?
    Docelowe zasilanie robi Energetyka, pierwsze 200m po ich stronie, to co ponad 200m Ty im dopłacasz.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    energetyk74

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-778
    Posty
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał TenKtóryZazdrości Zobacz post
    Słupy trzeba postawić - Powiedział że będą to drewniane słupy na czas budowy a później wystąpi się o prąd docelowy,
    Elektryk nic mi nie mówił że elektrownia pokrywa "jakiś" koszt i dlatego zwracam się o radę co by Elektryk nie skasował mnie za coś co mi się należy.
    Moja rada.

    Znajdź taryfę twojego dystrybutora i tam bedziesz mial rozdział o opłatach za przyłączenie.

  6. #6
    Te*konto usuniete
    Guest
    Te*konto usuniete

    Domyślnie

    Moim dystrybutorem jest PGE- Odział Konstancin Jeziorna, w dziale taryfy nic nie ma o kosztach przyłączy albo ja nie potrafię tego odszukać :/
    Cytat Napisał energetyk74 Zobacz post
    Moja rada.

    Znajdź taryfę twojego dystrybutora i tam bedziesz mial rozdział o opłatach za przyłączenie.

  7. #7

    Domyślnie

    U mnie było ok. 650 metrów; przyłącze kablowe ziemne - koszt dla mnie ( jeszcze nie zapłaciłem- przyłącze jest właśnie w fazie technicznej realizacji ) ok. 30.000 zł. Do 200 m. koszty są po stronie energetyki , powyżej po stronie inwestora . Czas oczekiwania od momentu złożenia wniosku - 3,5 roku !!! ( brak zgód osób prywatnych i instytucji) , a ile ścieżek wydeptałem na "trasie" kabla , żeby uzyskać te zgody to tylko ja wiem . Mi akurat się specjalnie nie śpieszyło .....( buduję w miarę posiadanych środków niekredytowych ) , ale i tak sam czas realizacji jest absurdalnie długi.
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony