dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luky007
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Kłobuck
    Posty
    210

    Domyślnie zawór trójdrożny z siłownikiem czy zawór 3D zwykły z głowicą termostat. i kapilarą

    Witam,
    przygotowuje sie merytorycznie do budowy kotłowni. W innym wątku doradziliście mi jaki piec na ekogroszek szukać za co bardzo dziękuje, nie wiem jaki piec wybiore ale po wstępnym zapoznaniu się sterownik który spełnia moje małe wymagania to Iryd PID, teraz kwestia jak rozwiązać podłogówkę i jej zasilanie. I teraz po przeczytaniu instrukcji iryda, miałem rozmowe z dwoma hydraulikami, obaj zwykle robią tak że zamiast zaworu 3D z siłownikiem (który defakto jest kontrolowany przez sterownik) montują zwykle zawór 3D Herza i głowice termost. z kapilarą. Pytanie mam - co jest lepsze i dlaczego. Koszt ten sam (herz z głowicą i kapilarą 210zl, najtańszy zawór z siłownikiem 250zł). Narazie udało mi się dociec że opcja druga uniezależnia mnie od sterownika (widzę że Iryd umie sterować siłownikiem zaworu ale inne niekoniecznie). Za zaworem oczywiście pompa (hydraulik proponuje Grundfos Alpha2 25/60), dalej mam już rozdzielacz weberman z przepływomierzem/-ami.

    pytanie dodatkowe 1):
    czy można grzać CWU grawitacyjnie? Bede mial zasobnik zaraz nad piecem i zastanawiam się czy jest sens kupować pompę. Jakie są tego wady (grawitacyjne CWU)? Jakie zalety?

    pytanie dodatkowe 2):
    w instrukcji od iryd'a jest coś takiego jak czujnik temperatury za mieszaczem, czy ten czujnik dostaje się razem z irydem czy trzeba sobie go dokupić. Jeśli tak to jak tego szukać/ nazwa/ firma /link itp.
    Ostatnio edytowane przez luky007 ; 30-05-2013 o 21:44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony