dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Darek G
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    pod opolem
    Posty
    276

    Domyślnie dylatacja ścianek działowych parteru od stropu

    Jak to jest ze ściankami działowymi parteru - dylatuje się je od stropu czy wypełnia szczelinę od ostatniej cegły do stropu zaprawą?
    Ścianki muruje sam i w sumie nie wiem. Jedną ściankę już zarzuciłem zaprawą pod stropem, ale pozostałe mogę jeszcze zrobić inaczej. Ścianki muruje z cegły pełnej, strop monolityczny. Od góry ostatniej cegły do stropu zostaje mi zazwyczaj 2-3cm. Jeśli dylatować to czym to wypełniać? Taka pianka rozprężna jak do okien jest ok?
    Buduje Dom w Groszku 2

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar alphatom79
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Łaziska Rybnickie k/Godowa
    Kod pocztowy
    44-340
    Posty
    200

    Domyślnie

    Nie trzeba robić dylatacji, już sam fakt że strop już jest wylany powoduje nic się nie stanie ze ścianką, u mnie też będzie murowana ścianka po wylaniu stropu, a mam materiał inny niż ty (pustaki porotherm). Gorzej by było jakby ścianki działowe były wymurowane a dopiero potem byłby lany strop, wtedy pod obciążeniem górne cegły mogłyby popękać choć równie dobrze mogłoby się nic nie stać.
    www.moja-budowa.eu - Dziennik budowy - opis prac, postępów, porad budowlanych

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    mnie uczyli, że dylatować, bo może popękać. Strop pracuje. Lepiej, żeby pracował bez ścian.

  4. #4

    Domyślnie

    No własnie, strop juz wylany i czas na murowanie ścianek działowych. Czym wypełniać powstała szczeline 2-3cm międyz ściana a stropem, materiałem twardym czyli zaprawą, czy materiałem eleastycznym czyli pianką? Jakie rozwiązanie jest właściwsze?

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    u mnie kierbud kazał podjechać na 2-3cm a później pianka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony